ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega Sat 21 May - 17:59

Realno ak Ukri i planiraju kakvu ozbiljniju kontru prema jugu, sad je pravo vrijeme dok su bitke na istoku intenzivirane. Ili čekaju da im dođu Gepardi i HIMARSi kak bi kontra bila što efikasnija? Bojim se da će do tad proći baba sa kolačima.


AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Sat 21 May - 18:21

iskreno nevirujem u tu UKR ofenzivu. 32BTGa koliko je to brigada? 7-8?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Sat 21 May - 18:21

navodno prvi Tulipan uništen   .

inače ovi Tulipani su razarali po Azovstalu, imaju jednu od najjačih penetracijskih moći na svijetu.
Jučer su se Rusi hvalili da su dovukli Tulipan(ili više njih) iz Mariopola i da rokaju po Ukraincima .

Naravno stavili su i slike kako puca.. izgleda da su Ukrainci prepoznali slike(a nije teško, Rubižne nije velik grad) i onda ga doslovno locirali i uništili




još jedna potvrda da se doslovno radi o istom tulipanu sa kojim su asevi Rusi jučer snimili propagadni video
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 FTS1lyNXoAIKnmt?format=jpg&name=large

edit: pogledajte exploziju na kraju videa, bolesno.. bio je pun streljiva, vjerojatno uništen u sri akcije..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 18:26

Taj Tulipan nije ništa posebno. Poznato mi je šta je to jer san ga proučava prije par godina. Minobacač velikog kalibra na gusjenicama i onda ga dovuću i ispali u zrak gore hitac i ta veća granata s dosta eksploziva pada po tima tamo i to je to.

Nema tu ništa revolucionarno nit tako šta. Obični minobacač, samo šta je veći kalibar i montirano na gusjenicama. To je cila priča.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Sat 21 May - 18:30

ima ogromnu razornu moć da probija utvrđenja koja nemogu probiti granate čak niti 155 mm haubica i ostale...
nebi ga sovjeti razvili da nije imao neki smisao i ne bi ga rusi koristili iz istog razloga..

naime azov je tek planirao masovnu predaju kada su im granate probile gornje katove gdje su im bile zalihe hrane i vode i drugih stvari.. vrlo lako moguće da je to tulipan probio .. nagađam sada

ali fora mi je više, što su jučer doslovno rusi snimili snimku kako su ga dovukli iz Mariopola u Rubižne i kako sa njime rokauju po sjeverno donjecku, i evo , već je uništen..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 18:34

Ne može probijat ko haubica jer on puca u zrak a ne po pravcu direkt. To je sovjetski sistem još a onda nije bilo toliko ni dronova a to je glomazno i sporo i zbog putanje pucanja moraš se približit dosta tome na šta oćeš baciti granatu a onda tako se približiš ako nije baš potpuno okruženje nego ima i tih drugih okolo, onda te vide jer si velik a spor i fino te roknu i onda još ako ima koja granata u cijevi i tu na vozilu, to kad eksplodira, eto imaš na toj snimci na što liči, bure baruta na gusjenicama.

Neće to prokrenit rat u korist Rusije jer nije to takvi sistem a posebno sad kad ima tih dronova okolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega Sat 21 May - 18:45

Pa i haubica ima balističku putanju. Samo što ona koristi hi explosive specijalno s ciljem uništavanja utvrđene infrastrukture. Minobac je pak primjarno za živu silu. Stvar kod Tulipana je što nije minobacač u klasičnom smislu, već pored puno većeg kalibra od ovih klasičnih (čiji je promjer ugl. od 62mm-82mm-120mm), Tuliban isto ima snažniji eksploziv koji mere penetrirati u bunker pri neg shrapnelima izjebe sve oko sebe.


Last edited by AlfaOmega on Sat 21 May - 18:46; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 18:46

AssadNaPodmornici wrote: pogledajte exploziju na kraju videa, bolesno.. bio je pun streljiva, vjerojatno uništen u sri akcije..
Samo je jedna granata. Na snimci je jedna eksplozija. On se puni tj ta cijev kad ispali. To su velike granate pa ima neko svoje dizalo za te granate da je stavi u cijev. Nać ću neke slike di se to vidi dobro.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 2S4%2BTulipan%2B240%2Bmm

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Maxresdefault

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Tuong-tan-coi-tu-hanh-2s4-tyulpan-co-nong-khung-lay-thit-de-nguoi-hinh-6
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 18:50

AlfaOmega wrote:Pa i haubica ima balističku putanju. Samo što ona koristi hi explosive specijalno s ciljem uništavanja utvrđene infrastrukture. Minobac je pak primjarno za živu silu. Stvar kod Tulipana je što nije minobacač u klasičnom smislu, već pored puno većeg kalibra od ovih klasičnih (čiji je promjer ugl. od 62mm-82mm-120mm), Tuliban isto ima snažniji eksploziv koji mere penetrirati u bunker pri neg shrapnelima izjebe sve oko sebe.
Dobro ako gađaš haubicom tako da pada od gore. Ne možeš baš s ovim Tulipanom to ko po pravcu tj niska putanja nego ga moraš u zrak ispalit tako da padne na glavu vertikalno ta granata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega Sat 21 May - 19:24

Definitivno teška situacija kod Popasne. Sve upućuje na to da su Rusi tu bacili primarni fokus. 


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by ljubo1212 Sat 21 May - 19:37

na starog lava i zec diže onu stvar, eto srba protiv ruske agresije

https://www.24sata.hr/news/srbija-potpisala-deklaraciju-o-neopravdanoj-agresiji-rusije-837123
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega Sat 21 May - 19:53

AlfaOmega wrote:Idemo ponovo, jel

Samo opipavanje, reka bih 




Kak god, mislim da će morati malo sačekati

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Sat 21 May - 19:58

rusi puše tešku karinu.
samo ovi rusofili zabrijali da nekaj dobivaju.

mariupolj je ukrajinski vukovar.
vezali su na sebe četnike i barbare, dovoljno da krene implementacija naprednijeg zapadnog oružja.

ovi čmarksoni forumski bulazne o ruskoj pobjedi.
sam krmeljić šuti već duže.

stišalo se i prijetnje atomicima.
ni švedska ni finska im nisu više neki problem.

iskopleksirani patuljčić iz krmelja se totalno zajebao.

kao što sam pisao u doba sirijskog rata.
obični FAKE.

a dolaskom jeseni, početkom kiša putleru će se desiti isto kaj i uzoru mu hitleru.
nova oružja će ući u punu uporabu s uvježbanom posadama.

linije opskrba rusa biti će upitne.
sada im industrija ima problema.

unutar pet godina bit će totalni odjeb od ruskih ugljikovodika pa će im se desiti ne 2500usd kako je kepecov mali tedybeer prijetio već 50usd, samo da se proda.

zato europa treba aktivirati odavno napravljen plan od putlerovog uzora.
neue lebensraum und drang nach osten.

ural odrediti kao granicu za barbare, koljače, naciste do kraja stoljeća.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 20:21

veber wrote:

unutar pet godina bit će totalni odjeb od ruskih ugljikovodika pa će im se desiti ne 2500usd kako je kepecov mali tedybeer prijetio već 50usd, samo da se proda.

Kupit će Kina. Neće tebi prodat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by catabbath Sat 21 May - 20:23

Viditi ćemo na jesen. Čini mi se da si se malo predozirao lokalnim propagandom. 
Meni se čini da ćemo na jesen svi lagano pušiti u ime demokracije u svim vukojebinana svijeta. 
Svi osim Amerike, naravno.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 20:26

catabbath wrote:Viditi ćemo na jesen. Čini mi se da si se malo predozirao lokalnim propagandom. 
Meni se čini da ćemo na jesen svi lagano pušiti u ime demokracije u svim vukojebinana svijeta. 
Svi osim Amerike, naravno.
Malo je pod utjecajem pada berlinskog zida i kad se SSSR raspao zbog slične priče jer je Zapad srušio cijenu nafte a time i ekonomiju SSSR-a a zaboravlja da se u ovih 30 godina Kina digla a do jučer su vozili bicikle a danas su jedni od najvećih kupaca energenata u svijetu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Sat 21 May - 20:31

catabbath wrote:Viditi ćemo na jesen. Čini mi se da si se malo predozirao lokalnim propagandom. 
Meni se čini da ćemo na jesen svi lagano pušiti u ime demokracije u svim vukojebinana svijeta. 
Svi osim Amerike, naravno.
malo ste neobavješteni da je jučer katar potpisao s njemačkom posebni ugovor za isporuku nafte plus kaj će njemačka graditi u pustinji H2 rafineriju.
sreća za vas kaj hrvatska ima svoje izvore. nesreća je kaj je zločinačka na vlasti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Sat 21 May - 20:32



ne znam koliko je ovo istina ali ovo je dobra vijest. to znači da je evakuacija sjeverno donjecka pri kraju. neće rusi uspjeti "začepiti" neki kotao.. do sada ako su se ukrainci uspjevali povlačiti, jest da nisu rusi napravili niti jedno okruženje čak niti na taktičkom nivou(mariopol je druga priča tu su se ukrainci namjerno žrtvovali jbg)

vjerojatno će tjekom noći uteći ostatak u Ličinjask i onda je to lakše braniti. onda Rusi mogu napredovati samo iz jednog pravca(smjer popasne). ostali pravci su okruženi rijekom koju nije lako preći. ja sam zagovaratelj UKR povlačenja iz Sjevernog Donjecka cijelo vrijeme, drago mi je da me UKR komanda sluša.
Skoro da mi fali ludi ero da čitam njegova taktička razmišljanja o svemu :)

"speak of the devil and it shall appear"

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega Sat 21 May - 20:33

RayMabus wrote:
catabbath wrote:Viditi ćemo na jesen. Čini mi se da si se malo predozirao lokalnim propagandom. 
Meni se čini da ćemo na jesen svi lagano pušiti u ime demokracije u svim vukojebinana svijeta. 
Svi osim Amerike, naravno.
Malo je pod utjecajem pada berlinskog zida i kad se SSSR raspao zbog slične priče jer je Zapad srušio cijenu nafte a time i ekonomiju SSSR-a a zaboravlja da se u ovih 30 godina Kina digla a do jučer su vozili bicikle a danas su jedni od najvećih kupaca energenata u svijetu.
Indija isto. Rusiji u biti Evropa neće trebati za kupovinu energenata u dogledno vrijeme. A s obzirom da uspostavlja monopol nad prodajom hrane, ekonomija joj srednjoročno više neće ni ovisiti o izvozu energenata (UN je svakako zamislija da se nafta i plin odjebu, a dolazak Bidena na vlast samo je tu stavija točku na i).

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou Sat 21 May - 20:34

AlfaOmega wrote:Pa i haubica ima balističku putanju. Samo što ona koristi hi explosive specijalno s ciljem uništavanja utvrđene infrastrukture. Minobac je pak primjarno za živu silu. Stvar kod Tulipana je što nije minobacač u klasičnom smislu, već pored puno većeg kalibra od ovih klasičnih (čiji je promjer ugl. od 62mm-82mm-120mm), Tuliban isto ima snažniji eksploziv koji mere penetrirati u bunker pri neg shrapnelima izjebe sve oko sebe.
Koji su to MB 62 mm?

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sat 21 May - 20:36

AlfaOmega wrote:
RayMabus wrote:
catabbath wrote:Viditi ćemo na jesen. Čini mi se da si se malo predozirao lokalnim propagandom. 
Meni se čini da ćemo na jesen svi lagano pušiti u ime demokracije u svim vukojebinana svijeta. 
Svi osim Amerike, naravno.
Malo je pod utjecajem pada berlinskog zida i kad se SSSR raspao zbog slične priče jer je Zapad srušio cijenu nafte a time i ekonomiju SSSR-a a zaboravlja da se u ovih 30 godina Kina digla a do jučer su vozili bicikle a danas su jedni od najvećih kupaca energenata u svijetu.
Indija isto. Rusiji u biti Evropa neće trebati za kupovinu energenata u dogledno vrijeme. A s obzirom da uspostavlja monopol nad prodajom hrane, ekonomija joj srednjoročno više neće ni ovisiti o izvozu energenata (UN je svakako zamislija da se nafta i plin odjebu, a dolazak Bidena na vlast samo je tu stavija točku na i).
Neće. Prekinija bi on njima i plin al još nisu završili plinovode do Kine. To će im prekinit kasnije. Kina će imat jeftine energente i njena ekonomija će biti konkurentija od evropske. Idemo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 39 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum