ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram Mon 16 May - 15:18

AssadNaPodmornici wrote:jok, ali naravno da neću nikome reći. i ne znam tko je taj pozojski, ako se sjećam jedan as koji je pisao nekim čudnim jezikom kao aben samo sa sjevera RH :D
. znam tko je  koba, bio je aktivan kada je bio zadnji rat, i vidim da je online aktivan još na još nekim mjestima, ovdje je došao sada kada je počeo novi rat, malo je promjenio stil pisanja da ga se ne može povezati ali izvukao sam neke zaključke između redova, stil pisanja jest drugačiji.  čak se i nesjećam nicka, ali upamtio sam neke druge cake, plus ako sam u pravu aktivan je na još nekim online lokacijama(ništa osobno pratim i ja rat na više izvora)

ali nije vam bitno, jer nemate pojma tko je, većina vas tada nije pratila ovaj rat, plus ja sam ga primjetio na još par lokacija online, jer jebiga i tada i sada me je zanimao ovaj rat :)

vama je bitno da lik nije sovak, ne znate ga,(ja ga znam preko drugih lokacija i malo ovdje) , i on je čisti 100% etnički hrvat

ostalo je nebitno

dakle nije sovak, nije neki bivši forumaš koji je spamao svugdje, lik je samo zainteresiran bio za UKR-RU , fašizam-antifašizam, itd
e da visokoobzraovan je, znam  i šta čak po struci, ali fala bogu čovjek ima pravo na svoju privatnost, i to je to
Nemam pojma niti mi je bitno tko je tko.

Po pisanju moze biti milorad pupovac ili netko slican, ili kakav drugi srbljo, jer drobe istu stvar:)

Ako je pak Hrvat, a pise sto pise samo je jos jedna hrvatska budaletina.

dijagram

Posts : 18704
2015-08-09


Noor and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Mon 16 May - 15:19

Nije Beograd!!!   :D

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Screenshot-2779
Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Mon 16 May - 15:37

Novi nerješivi problemi za Ruse. Dinosaurusi su izumrli, a gušteri su preživjeli...

Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram Mon 16 May - 15:40

Svedska i Finska hoce  u nato.

Rusi kao malo protestiraju, reda radi, tocnije bi bilo kazati, kmece ko nas kmekovski:)

Slomise ih ukrajinci, al nikako pameti prestati i povuci cergu u svoju jazbinu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti Mon 16 May - 15:59

dijagram wrote:
Ako je pak Hrvat, a pise sto pise samo je jos jedna hrvatska budaletina.

A možda je to Srbin koji misli da je Hrvat?


crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Mon 16 May - 17:04

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Screenshot-2782

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Screenshot-2781
Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Mon 16 May - 17:11

Tekbir!...Allahu egber!...Sotonine sluge...

Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Mon 16 May - 17:14

.......bogte nemogu napraviti običan post da ovaj as ne spama........... odmah me vraća na edit forum....

Anyway nešto važno ... potrudio sam se prevesti od Strelkova analizu i daljna predviđanja, i za početak da naglasim, da su od Strelkova analize i predviđanja do sada bila najtočnija od svega što možete pročitati na internetu.....


Legendarni Strelkov (bivši FSBovac i zapovjednik pobunjene regije)  - objavio da je i Ruska ofenziva na Donbas službeno propala. Na njegovom telegramu imate full objašnjenje na Ruskom, ovdje je prijevod toga objašnjenja(možete i sami na telegramu prevesti, samo kliknete translate na njegovu objavu)
https://justpaste.it/74sd9

Za one koji ne znaju ENG uglavnom njegovo objašnjenje ide u smjeru što smo otprilike ja i hektorovic opisali šta će se dogoditi prije mjesec ipo dana kada su se ovi krenuli povlačiti kod Kijeva i drugih gradova. Mi obojica smo je uspoređivali sa bitkom kod Kurska(sada je UKR Crvena Armija a Nacisti su.. Rusi)

Prvo nabraja mjesta gdje se odvijaju borbe. Uglavnom sve što on nabraja naglašava da su krvave borbe sa velikim gubicima na obje strane, katastrofi kod prelaska sjevernog donjecka, te kako Rusi se moraju krvavo mlatiti za svako selo i utvrdu. Da Rusi imaju na nekim mjestima neke taktičke uspjehe u smislu da osvoje neki gradić ili selo nakon krvavih borbi, ali da se Ukrainci svugdje organizirano povlače i jebački bore.
Zatim spominje ostale regije (Krahiv Zaporožje Herson grad Donjeck) koje su ili statične ili čak Ukrainci pomalo napreduju(Harkiv) ili tipa u Hersonu pomalo iscrpljuju Ruse.
---------
Sada ponovo objašnjava zašto je bio u pravu kada je rekao da će RU ofenzivna propasti.
Ukrainci su utvrđeni, cijeli svijet znade pa i sami Rusi su najavili kuda če udarati, Ruska komanda jednostavno se ratuje onako kako točno UKR komanda želi.  Jednostavno Rusija nije mobilizirala dovoljno resursa da dobije rat, i biti će im sve gore i gore bez totalne objave rata i totalne mobilizacije cijele populacije i industrije.
-----------
I najavljuje daljne kretanje rata -
Rusi će nastaviti jurišati na Ukrainske položaje, tu i tamo možda još i osvoje neki grad ili selo nakon gadnih borbi.

Da Rusi luđački ubacuju vojnike u bezglave juriše. Da je sve to plan Ukrainaca, i dok se tako Rusi iscrpljuju Ukrainci užurbano grade prema njemu "nove rezerve ili vojsku" na zapadu Ukraine(dok Rusi ne poduzimaju ništa), i onda će kada se Rusi iscrpe (rekao da ne zna kada će se to dogoditi), da će krenuti u opću ofanzivu diljem Ukraine.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo Mon 16 May - 17:24

Sve treba Ukraincima dovesti u prvobitno stanje.
Ovo je sinjifikantan početak...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Screenshot-2784
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Screenshot-2783
Eroo
Eroo

Posts : 74951
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Mon 16 May - 18:15

asevi naletili na mine.. prvo jedan bmp(vidi se da gori) pa drugi. vjeroajtno se drugi prepao, vjerojatno mislio da je prvi pogođen i onda u panici stisnuo gas(kao da promjeni poziciju) i naletio na minu gdje i prvi kolega.. ode nekoliko života i nekoliko milijuna kn(ili čak dolara ovisno kakav je bmp) tehnike od  mine koja košta par stotina $ svaka


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:30

Kofman i Lee imaju neke zaniljive statistike

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:31

Nepotizam 

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:32

Najnovija procjena je da je na početku invazije sve skupa bilo ispod 120.000 ljudi. Od toga ispod 100.000 iz vojske.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:34

Kofmanova procjena je oko 10-12 tisuća poginulih do sad.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Mon 16 May - 18:36

iskreno ja mislim čak i da je oko 15k (naravno nije 30k kako ludi ero stavlja svaki dan odnekud neke informacije kao na onoj temi sa koronom).

međutim i da je 12 k poginulih, pomnoži sa brojem ranjenih dođeš do 40 000 -50 000 izbačenih iz stroja. to je praktički 1/4 vojske

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Mon 16 May - 18:39

Hektorović wrote:Nepotizam 

ovo kao da bažonić daje nekom svom Đakićevom sinu iz Virovitice koji nije omirisao barut ali ga je stari HDZovac Đakić progurao da bude "zapojednik tenkovskog bataljuna" -pa mu Bažonić nakon što izgubi pola tenkova ide dati medalju. majko isusva koja depresija u ruskoj armiji.
nema šanse da sa takvim nepotizmom dobiju ikakav rat

staljin i NKDV bi već sada pobili pola ruskih oficira i generala

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:43

AssadNaPodmornici wrote:iskreno ja mislim čak i da je oko 15k (naravno nije 30k kako ludi ero stavlja svaki dan odnekud neke informacije kao na onoj temi sa koronom).

međutim i da je 12 k  poginulih, pomnoži sa brojem ranjenih dođeš do 40 000 -50 000 izbačenih iz stroja. to je praktički 1/4 vojske

Kofman, koji je direktor za Rusiju u CNA, glavnog intelektualnog think-thanka Mornarice i Marinaca, ima vrhunske obavještajne podatke do kojih mi nemamo pristup. Uglavnom i on citira studije Dupuy Instituta.

http://www.dupuyinstitute.org/blog/2016/10/27/wounded-to-killed-ratios/



Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:46

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Nepotizam 

ovo kao da bažonić daje nekom svom Đakićevom sinu iz Virovitice koji nije omirisao barut ali ga je stari HDZovac Đakić progurao da bude "zapojednik tenkovskog bataljuna" -pa mu Bažonić nakon što izgubi pola tenkova ide dati medalju. majko isusva koja depresija u ruskoj armiji.
nema šanse da sa takvim nepotizmom dobiju ikakav rat

staljin i NKDV bi već sada pobili pola ruskih oficira i generala

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 61620939-ivan-djakic


Da izbije neko sranje kod nas tako bi i bilo...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram Mon 16 May - 18:50

AssadNaPodmornici wrote:iskreno ja mislim čak i da je oko 15k (naravno nije 30k kako ludi ero stavlja svaki dan odnekud neke informacije kao na onoj temi sa koronom).

međutim i da je 12 k  poginulih, pomnoži sa brojem ranjenih dođeš do 40 000 -50 000 izbačenih iz stroja. to je praktički 1/4 vojske
Za ovaj rat  statistika poginulih i ranjenih ne prati povijesne podatke.

Obzirom na nacin koristenja ubojnih sredstava broj ranjenih sigurno je manji nego je uobicajeno.

Mozda je ispravnije reci, od ukupnog broja izbacenih iz stroja u ovom ratu veci je udio poginulih nego u dosadasnjim ratovima.

Pretpostavljam omjer 1:2   ili jos manji.

Sto pogode protuoklopna sredstva danas posade uglavnom budu usmrcene.

Sto poklopi topnistvo takodjer puno poginulih, ali i ranjenih.

Slicno je s dronovima.

Premalo je klasicne streljacke borbe gdje se najcesce omjer poginulih i ranjenih bio u jako izrazenoj vecini ranjenih.

Osobno, ne bi cudilo da je15 000  ruskih snaga poginulo, barem 30 000 ranjeno od cega dio moze ostati u borbi a dio ne.

Moja osobna procjena je da minimalno 30 000 vise ne sudjeluje niti ce sudjelovati u borbama.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Mon 16 May - 18:53






Amerika je imala 550.000 za pustinjsku oluju.

Na kojim drogama su Rusi planirali uzeti najveću zemlju Europe sa samo 80.000 vojnika?
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Mon 16 May - 18:56

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iskreno ja mislim čak i da je oko 15k (naravno nije 30k kako ludi ero stavlja svaki dan odnekud neke informacije kao na onoj temi sa koronom).

međutim i da je 12 k  poginulih, pomnoži sa brojem ranjenih dođeš do 40 000 -50 000 izbačenih iz stroja. to je praktički 1/4 vojske
Za ovaj rat  statistika poginulih i ranjenih ne prati povijesne podatke.

Obzirom na nacin koristenja ubojnih sredstava broj ranjenih sigurno je manji nego je uobicajeno.

Mozda je ispravnije reci, od ukupnog broja izbacenih iz stroja u ovom ratu veci je udio poginulih nego u dosadasnjim ratovima.

Pretpostavljam omjer 1:2   ili jos manji.

Sto pogode protuoklopna sredstva danas posade uglavnom budu usmrcene.

Sto poklopi topnistvo takodjer puno poginulih, ali i ranjenih.

Slicno je s dronovima.

Premalo je klasicne streljacke borbe gdje se najcesce omjer poginulih i ranjenih bio u jako izrazenoj vecini ranjenih.

Osobno, ne bi cudilo da je15 000  ruskih snaga poginulo, barem 30 000 ranjeno od cega dio moze ostati u borbi a dio ne.

Moja osobna procjena je da minimalno 30 000 vise ne sudjeluje niti ce sudjelovati u borbama.
 minimalno 30 000, ja bih volio da je 50 000, realno bi moglo biti 40 000 van stroja..

ostali su totalni iscrpljeni, demoralizirani, čečenci su utekli nazad u čečeniju , novi se teško ubacuju u rat.
nije niti ukraincima lako isto tako... kako je Strelkov rekao , ovisi sve da li stvaraju rezerve na zapadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 13 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 50 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum