ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:28

Ringo10 wrote:Jucer se navrsilo 8 godina of pokolja u Odesi.
Pocinitelji nikada nisu odgovarali.
pokolj ti u glavi toj bolesnoj, mutavoj

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 3/5/2022, 19:31

michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:Jucer se navrsilo 8 godina of pokolja u Odesi.
Pocinitelji nikada nisu odgovarali.
pokolj ti u glavi toj bolesnoj, mutavoj

usput danas se navršilo 30 godina od pokolja djece u Slavonskom Brodu

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 3/5/2022, 19:31

naravno da ekipa od crvenkastog nikad nije odgovarala

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 3/5/2022, 19:32

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1

Eroo
Eroo

Posts : 74917
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:32

AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:Ukrajina je samo proxy
Oni ratuju za anglosaksonsku globalisticku elitu
Samo ludjak to moze podrzavati
Ili debil koji pojma nema...propaganda im isprala mozak
nije niti čudno što je trajno banalo na forum hr

tvoj doprinos raspravi je ono 0 bodova. živiš u paralernom svijetu, pratiš neki paralerni rat, unatoč tome što pratiš rat non stop nemaš niti pojma gdje se ratuju, bacaš komentare samo da napišeš nešto.. ali ok
jel može da baniraš i mene i njega... da forum malo odmori od tog maloumnika... evo nije problem i mene s njim potjeraj na trodnevni odmor... a ak se spoji prek altera onda ga na tjedan odmori... i mene s njim...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:35

niels wrote:Vidio sam ban, a kad sam vidio i zašto, zgrozio sam se.

I nije jedini, ima još njih koji violator ne mogu smisliti. U redu, svatko ima svoj stil, ali mržnja na tako osobnoj razini, pripisivanje misli bez da ih je ikad napisala...

I mi smo vodili rasprave, katkad i žestoke, ali za teške riječi nije bilo potrebe.

Mala smo zajednica, svakodnevno razmjenjujemo mišljenja i trebali imati minimum osjećaja da je s druge strane osoba. S njom se ne moramo slagati oko nečega, ali sotoniziranje i masovni napad nisu potrebni, prema nikome.

Tu je i epikur, i mene zna naljutiti sa svojim stavovima, ali nikad kao osoba, i na njega zna biti prekomjerno granatiranje. Ima još primjera.

O temi može, ali dajte se više klonite tih napada na čovjeka.
a što je bilo... da te uznemirilo deda

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 3/5/2022, 19:35

michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:Jucer se navrsilo 8 godina of pokolja u Odesi.
Pocinitelji nikada nisu odgovarali.
pokolj ti u glavi toj bolesnoj, mutavoj

propuh propuh

promaja!



Last edited by MDMiridije on 3/5/2022, 19:37; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 3/5/2022, 19:37

Hektorović wrote:

Jedan puni BTG optimalno pokriva oko kilometar fronte.



Hektorović wrote:Uz Kolaps oko Kharkiva, očekujem i kolaps Ruske linije oko Khersona. Ovo su jednostavno neodržive daljine.
evo malo sam googla. Jedan Ruski BTG ima cca 1000 ljudi(toliko bi trebao) većina ih je već ispod te razine.
3,000 to 5,000 soldiers - prema googlu ima brigada. stavimo onda 3000. vjerojatno dosta i njih ima gubitaka i sve ostalo. ali držimo se omjera 1:3 - neka me netko ispravi, nisam uspio puno naći na googlu ali googla sam 3minute sve skupa.

dolaziš onda do ovih brojki na mapi - herson front 5ukrainskih brigada =15 000 vojnika, i 7 ruskih BTGova - 6000. (cifre su okvirne). fronta je ogromna, dakle obrana ne može sve pokrivati, pre mala je gustoća, ali je teren povoljan za obranu. međutim očito je tu da su RU u defanzivi.

zaporožje - 3 brigade vs 13 btg =cca izjednačene linije. Tu su Rusi pokušavali ofenzivu ali kurca nisu napravili. prema UKR izvorima na par pokušaja su dobili batine.

donjeck mariopol - 3 brigade vs 20 BTGa - Rusi tu imaju prednost možda čak i 2:1 , međutim dobar dio vojske im je vezan uz Mariopol. Fronta je osim kod Mariopola dosta statična.

I sada dolazi ona fronta , - popasna, sjeverno donjeck, izjum - 48 BTGs vs 13 brigada. Nekom najprostijom matematikom, omjer ljudi je malo više od 1 vs1 . rusi imaju nadmoć u teškom oružuju i avijaciji, ukrainci su ukopani i gađaju precizno i brane se. Rusi ne napreduju brzo, negdje ne napreduju nikako, na sjeveru malo bolje uz gadne gubitke i za sada nisu napravili niti jendo planirano okruženje Ukrainaca.

I krahiv front 3brigade vs 5BTGa- daje ukraincima omjer 2vs1 sigurno. Ukrainci napreduju svakog dana, jednostavno imaju kraće linije komunikacije i brojačnu prednost i ta fronta se "lomi" u korist Ukrainaca.

Gledam snimke ovih gadnih Ruskih gubitaka što se snimi videom, i navodno komunikacija koju presreću Ukrainci, ono ne ide im baš(ako je vjerovati tome).

Naravno nije niti Ukraincima idealno u Donbas "kotlu" je vjerojatno teška opskrba linija zbog Ruske artiljerije i projektila, međutim drže se. Nigdje nema kolapsa. Ukrainci se povlače nakon što nananseu gubitke, izbjegavaju do sada bilo kakva okruživanja i usput prže Ruse artiljerijom.

Vjerojatno na ovim "bokovima" kod Harkiva će se uskoro početi raspoređivati Američke 155 haubice sa excalibur projektilima novim dronovima, i mogu raditi kaos. U jednom gradu kojeg su Ukri osvojili, već sada sa Excalibur granatama imaju u dometu predgrađe Bjelograda . Neće morati slati helikoptere i dronove :) Samo trebaju dovući jednu dvije baterije i excalibur projektile i mogu rokati po Rusiji i linijama komunikacije u pozadini. (mostovima, željezničkim čvorištima, pozicijama gdje se skuplja vojska itd)



to je ukratko to prema ovoj mapi.

p.s na srpskim forumima, pa i ovdje ringo, ekipa mašta već od početka rata, kako će "svakog trena" okružiti UKR u Donbasu i gotov rat. Kako smo ja i hektorovic rekli da nema ništa od toga okruženja, Rusi napreduju sporo i imaju gadne gubitke, gubitke imaju Ukrainci ali uspješno se povlače tamo gdje ne mogu više braniti itd. i da tamo se nalazi 13 brigada - vjerojatno zbog gubitaka to je max 30 000 vojnika, dakle nije "cijela UKR vojska" . ali na srpskim forumima "evo novi putinovg genijalni plan, nakon genijalnog povlačenja kod kijeva, sumija, čerkahiva itd, sada će udriti na donbas i gotov rat. kako da ne. prvo dobili su gadne batine tamo, drugo ukrainci su imali vremena rasporediti se itd, plus vojska im je dobro "vježbala" kod kijeva protiv rusa.





_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21001
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 3/5/2022, 19:38

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:Ukrajina je samo proxy
Oni ratuju za anglosaksonsku globalisticku elitu
Samo ludjak to moze podrzavati
Ili debil koji pojma nema...propaganda im isprala mozak
nije niti čudno što je trajno banalo na forum hr

tvoj doprinos raspravi je ono 0 bodova. živiš u paralernom svijetu, pratiš neki paralerni rat, unatoč tome što pratiš rat non stop nemaš niti pojma gdje se ratuju, bacaš komentare samo da napišeš nešto.. ali ok
jel može da baniraš i mene i njega... da forum malo odmori od tog maloumnika... evo nije problem i mene s njim potjeraj na trodnevni odmor... a ak se spoji prek altera onda ga na tjedan odmori... i mene s njim...
gle i meni ide na kurac, isto kao i tebi, ide mi i onaj drugi forumaš na kurac da ga opet ne imenujem pa štaš sada.. :D

u ostalom naši im daju njihovima po pički tako da oni su ti koji se nerviraju.. :D

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21001
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:40

MDMiridije wrote:

Ukraincima cim je dosla municija za bayraktare svaki dan snimke odmah dolaze gdje barbare u zrak dižu :D

Ne znam sta je u ovom bunkeru na kraju clipa bilo...ali je ispalo veselo :D
ma jel to njima drago dok barbare utamanjuju... jel to uopće dozvoljeno tak se veseliti kad bagru agresorsku dezintegriraš

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 3/5/2022, 19:43

Two hunters are in the woods when one of them collapses. His hunting buddy immediately calls 911. "My friend isn't breathing," he shouts into the phone. "What should I do?" "Relax," the operator tells him. "I can help. First, let's make sure he's dead." There's silence, and then a gunshot. The guy gets back on the phone and says, "OK, now what?"


I evo jedan vic na engleskom :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 3/5/2022, 19:44

https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1521528636112842754?cxt=HHwWhMC58fWOx50qAAAA

The 92nd Brigade liberated the village of Molodova, near the village of Stary Saltiv in the Kharkiv region. 1481/

Harkovska oblast...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 3/5/2022, 19:47

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1

Iza svake slučajnosti stoji plan i vice versa. 
O tome će se pisati kad za to dođe vrijeme.
Eroo
Eroo

Posts : 74917
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 3/5/2022, 19:47

niels wrote:Vidio sam ban, a kad sam vidio i zašto, zgrozio sam se.

I nije jedini, ima još njih koji violator ne mogu smisliti. U redu, svatko ima svoj stil, ali mržnja na tako osobnoj razini, pripisivanje misli bez da ih je ikad napisala...

I mi smo vodili rasprave, katkad i žestoke, ali za teške riječi nije bilo potrebe.

Mala smo zajednica, svakodnevno razmjenjujemo mišljenja i trebali imati minimum osjećaja da je s druge strane osoba. S njom se ne moramo slagati oko nečega, ali sotoniziranje i masovni napad nisu potrebni, prema nikome.

Tu je i epikur, i mene zna naljutiti sa svojim stavovima, ali nikad kao osoba, i na njega zna biti prekomjerno granatiranje. Ima još primjera.

O temi može, ali dajte se više klonite tih napada na čovjeka.

đe baniralo koga i zašto

epija znam osobno, što god mislio o HDZ-u ništa osobno


_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 3/5/2022, 19:48

red wolf wrote:https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1521528636112842754?cxt=HHwWhMC58fWOx50qAAAA

The 92nd Brigade liberated the village of Molodova, near the village of Stary Saltiv in the Kharkiv region. 1481/

Harkovska oblast...

Eto i sad imaju zaledje lijepo, da dovedu gradove dole lijepo uz rijeku i imaju citavo vrijeme u dometu jedan od dva zeljeznicka pravca dopremanja popune gamadi u tom podrucju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:50

melkior wrote:Koliko poginulih Ukrajina može podnijeti?
mi smo izgubili 17 000, oslobodili zemlju, zaokružili državnu vlast, ali se nikad nismo oporavili od gubitka 17 000 ljudi, i oko 50 000 ranjenih i ozlijeđenih, plus socijalna oštećenja koja su vrlo vjerojatno red veličine 250-300 000.
ukoliko postignu ciljeve koje su si zadali kao narod, mogu podnijeti oko 200 000 mrtvih, 600 000 ranjenih i ozlijeđenih i oko 1,5 milijuna socijalnih oštećenja...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:51

MDMiridije wrote:Ja samo želim da svi rusi u Ukraini i svi zasluzni za ovo sranje iz te usrane zemlje krepaju i izginu.
to je legitimno željeti

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 3/5/2022, 19:51

Eroo wrote:Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1


Jao lijepooooo gdje je ovo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 3/5/2022, 19:53

michaellcmacha wrote:
MDMiridije wrote:Ja samo želim da svi rusi u Ukraini i svi zasluzni za ovo sranje iz te usrane zemlje krepaju i izginu.
to je legitimno željeti

vidiš a ono crveno govno se žali da smo mu nabili nogu u guzicu, njemu i ćaletu, i sprašili ga van... i potpredsjednica vlade

umjesto da zapale svijeću na Kamenitim vratima i zahvale Bogu i Hrvatima što ih nismo zatukli lopatom

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 3/5/2022, 19:54

MDMiridije wrote:
red wolf wrote:https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1521528636112842754?cxt=HHwWhMC58fWOx50qAAAA

The 92nd Brigade liberated the village of Molodova, near the village of Stary Saltiv in the Kharkiv region. 1481/

Harkovska oblast...

Eto i sad imaju zaledje lijepo, da dovedu gradove dole lijepo uz rijeku i imaju citavo vrijeme u dometu jedan od dva zeljeznicka pravca dopremanja popune gamadi u tom podrucju.

Eroo
Eroo

Posts : 74917
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 3/5/2022, 19:55

michaellcmacha wrote:
melkior wrote:Koliko poginulih Ukrajina može podnijeti?
mi smo izgubili 17 000, oslobodili zemlju, zaokružili državnu vlast, ali se nikad nismo oporavili od gubitka 17 000 ljudi, i oko 50 000 ranjenih i ozlijeđenih, plus socijalna oštećenja koja su vrlo vjerojatno red veličine 250-300 000.
ukoliko postignu ciljeve koje su si zadali kao narod, mogu podnijeti oko 200 000 mrtvih, 600 000 ranjenih i ozlijeđenih i oko 1,5 milijuna socijalnih oštećenja...
s tim da se vrlo vjerojatno kao i mi nikad neće oporaviti... nikad u doglednom vremenu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 16 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum