ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by RayMabus 28/2/2022, 12:51

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučic se tokom današnjeg obraćanja medijima u Kragujevcu dotakao izgradnje "Wacker Neuson" i dešavanja sa beogradskoj Marakane (Crvena zvezda - Partizan 2:0), na kojoj je sinoć viđena koreografija "Delija" koja je izazvala pregršt vijesti i optužbi da je na njoj prikazano ukrajinsko groblje.
Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina 873x400

Vučic je istakao da je to plod histerije protiv Srbije koja se vodi na društvenim mrežama u regionu, ali i u nekim srbijanskim medijima i, kako kaže, šokiran je da se priča o Panteliji i Maratoncima (Maratonci trče počasni krug) povezuje sa Ukrajinom.

- Tu histeriju protiv naše zemlje možete da vidite i sa jučerašnje utakmice sa Marakane i sa lažnim vijestima od sinoć, gdje vam neko prikaže Panteliju i Mararonce, a oni vam pričaju o Ukrjaini i ne znam čime... Ali to vam je bilo i u izmišljenom avionu koji ide po Patruševa, to je bilo u lažnoj vijesti u našim medijima, kako ne podržavamo teritorijalni integritet Ukrajine, što svi u regionu preuzimaju njihovu laž, iako to demantuje predsjednica Vlade, rekao je predsjednik Srbija i dodao:.

- Baš ih briga što će Srbija da pati zbog njihove laži. A situacija je užasno teška, ne pamtim ovakav period, mislim da je Laušević to rekao, "godina prođe, a dan nikako", dan mi je kao godina dug. Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina - rekao je Vučic, prenosi "Kurir".

https://sport.avaz.ba/nogomet/721551/Suljo-bas-ih-briga-sto-ce-srbija-da-pati-zbog-njihove-lazi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by RayMabus 28/2/2022, 12:56

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina 5a3181c7-1888-4942-b0ca-5f720a0a0a67-vazelin-580x290-690x480
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by immortal 28/2/2022, 14:39

nije mu lako
ali da su Rusi već osvojili Ukrajinu sigurna sam da bi vodstvo Srbije već radilo preraspodjelu naših teritorija uz pomoć Putina

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by vuksadinare 28/2/2022, 15:45

kako god okrene uvijek pobjede - hrvati
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


immortal likes this post

Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by vuksadinare 28/2/2022, 15:48

https://priznajem.hr/novosti/Suljo-se-okomio-na-hrvatsku-briga-ih-za-ukrajinu-to-je-izgovor-za-napad-na-srbiju-zavide-nam/177677/?fbclid=IwAR1e0btB3Nc2W2ALY2OhfeXIwbZadbHBuDd7Gmbkqy5YObR4fbR47Zd1J8I
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by vuksadinare 28/2/2022, 15:59

https://priznajem.hr/novosti/video-uznemirujuce-bit-ce-rata-uzmite-puske-moguce-je-da-nocas-snage-iz-srbije-prijedu-drinu/177642/?fbclid=IwAR3LZZgpOx2dNJ6axgKOq78_oKK_OG9veq0yCWDffBVR0R-XsF7WQ1prEDM
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by RayMabus 28/2/2022, 16:03

-Moguće je da noćas snage iz Srbije pređu Drinu i zauzmu RS i da je oni priznaju. Dodik može za dva sata sazvati svoju skupštinu i da proglasi neovisnost. Ruske snage mogu zračnim putem spustiti 50.000 snaga u državu, a nitko neće pucati na njih”, kazao je Komšić.
-
Ne mogu. Prekinut je zračni promet između EU i Rusije...a i uostalom svi su im padobranci izginili zadnja tri dana u bezuspješnom desantu na Kijev.  Basketball :^0 lol! lol! lol! lol! lol!


A i malo su nešto sad demotivirani za skakanje ha ha ha ha lol! lol! lol! lol! lol! :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by RayMabus 28/2/2022, 16:42

Sabina Ćudić sa Samita evropskih liberala poručila Vučicu: Nema neutralnih, ili EU ili Rusija
Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina B_220228123



Danas je održan vanredni samit lidera članica ALDE-a. Liderima ALDE-a obratila se Sabina Ćudić, predsjednica Glavnog odbora Naše stranke. Ona je zahtijevala političko i vojno euroatlantsko prisustvo u BiH i na Zapadnom Balkanu.

Upozorila je evropske lidere da Putinove vojne i političke ambicije neće, nažalost, završiti u Ukrajini.

"Podsjetit ću vas da se Rusija miješala u izbore na Zapadnom Balkanu, kontinuirano podržava otcjepljenje Republike Srpske, pokušali su izazvati državni udar u Makedoniji i Crnoj Gori. Dejtonski model Moskva je dokumentovano koristila za buduću strukturu Ukrajine. Podsjetit ću vas, također, na istraživanje iz 2020. godine u koje potvrđuje da 73 posto građana Srbije smatra da im je Rusija najvažniji ekonomski partner, dok 29 posto smatra da Srbija treba biti okrenuta prvenstveno EU", kazala je Ćudić.

Pozvala ih je da osiguraju efikasnu strategiju za uklanjanje Putinovog uticaja na Zapadni Balkan.

"Evropa je do sada propustila da izvrši pritisak na vođe Zapadnog Balkana kao i Istočne Evrope da donesu jasnu odluku, a ovdje posebno mislim na Vučića, da ne može istovremeno sjediti na ruskoj i evropskoj stolici. Iz ovog razloga pred vas stavljam sljedeći zaključak: 'Evropske integracije moraju biti uslovljene bezrezervnim priznanjem da je Rusija izvršila agresiju na Ukrajinu brutalno kršeći međunarodno pravo. Zahtijevamo povećanje euroatlantske političke i vojne prisutnosti u BiH i na Zapadnom Balkanu. U protivnom, tragični ishodi neće stati na Ukrajini. Pozivam vas i apelujem da ove odluke ne donosimo kada već bude prekasno", kazala je Ćudić.

Zaključak na kojem je insistirala Ćudić je usvojen i uvršten u Rezoluciju ALDE-a.

Podsjećamo, ALDE je jedna od najvećih političkih snaga i stranka članica vladajuće koalicije u EU. Savez liberala i demokrata Evrope, treća politička grupacija u Evropskom parlamentu po snazi i dio parlamentarne većine.

Na samitu su se obratili i predstavnici ukrajinskih stranaka uključujući i stranku predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sabina-cudic-sa-samita-evropskih-liberala-porucila-vucicu-nema-neutralnih-ili-eu-ili-rusija/220228123


Last edited by RayMabus on 28/2/2022, 16:43; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by omni 28/2/2022, 16:42

On jos od 90-ih ceka Ruse zajedno sa svojim mentovom koji bi vado dao Svbiju Vusima pa da zajedno harace Balkanom i okolicom. Jednom ce to i ostvariti tko ceka doceka kaze narod a cekati se moze 100-200 pa i 10 000 godina, jedino sto cekajuci zivot prodje u kurac ali tko ima velike apetite zivot mu ne znaci nista, pogotovu tudji.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by AlfaOmega 28/2/2022, 16:45

Da sam Srbijanac, nakon što sam ovo pročita, odmah bih glasa za njega. Ko to ostari 10 godina u tri dana i svejedno izdrži pritisak? Hvale vrijedno!

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10273
2015-09-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by AlfaOmega 28/2/2022, 16:45

Jel reka još što ili samo to?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10273
2015-09-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by vuksadinare 28/2/2022, 17:24

AlfaOmega wrote:Jel reka još što ili samo to?
rekao je da za agresiju rusije je kriva hrvatska i jos zbog toga njega zafrkavamo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by vuksadinare 28/2/2022, 17:30

ce da vas sve bijem

https://www.dnevno.hr/vijesti/Suljo-bijesan-opaka-poruka-drzavama-regije-srpska-vojska-dramaticno-jaca-spominje-zagreb-i-ljubljanu-srbija-je-naucila-da-ju-gazite-1917102/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by AlfaOmega 28/2/2022, 22:24

vuksadinare wrote:
AlfaOmega wrote:Jel reka još što ili samo to?
rekao je da za agresiju rusije je kriva hrvatska i jos zbog toga njega zafrkavamo
Skoro pa da je i smiješan tvoj smisao za humor.  B-)

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10273
2015-09-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by RayMabus 19/3/2022, 01:07

Vučic je na početku emisije, odgovarajući na pitanje o pritiscima na Srbiju da uvede sankcije Rusiji i je li takvih pritisaka bilo prethodnih dana tijekom razgovora s europskim kancelarom i njemačkom ministricom, rekao da ne može govoriti na takav način o čemu je s njima razgovarao jer "ne bi bilo fer kada bi iznosio detalje razgovora".

"Tražimo rješenja. Danas su ljudi iz mog kabineta imali video-konferenciju s partnerima iz EU. To se ne tiče samo uvoza nafte. Mi nemamo svoju naftu. Ovo se tiče mogućeg uvoza kemikalija koje su potrebne za rafineriju, a mi na to više nemamo pravo", rekao je Vučic.

"Od tih nekoliko noći mogao bih najmanje knjigu napisati. Bili su veliki pritisci", rekao je Vućic i dodao da je tada njegova savjetnica došla kod njega da mu kaže da je pročitala da će mu uništiti karijeru ako ne pristane, da će uništiti zemlju...

"Bojim se da će biti samo lošije. To znači da će za nas biti veoma teško. Naša pozicija je večeras, u ovom trenutku užasna.  Moramo rješavati pitanje nafte. Moramo da se bavimo time hoćemo li imati kemikalije koje se koriste u rafineriji. Na osnovi ove odluke Europskog savjeta ne možemo uvoziti. Do čepa ćemo posljednje skladište napuniti. Mi više nemamo ni skladišta. Na tome moramo raditi u budućnosti", rekao je.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/Suljo-stigla-je-jako-cudna-odluka-iz-eu-srbija-je-u-uzasnoj-poziciji/2348665.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina Empty Re: Vučic: Ostario sam u prethodna tri dana kao prethodnih 10 godina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum