ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by debotoijusto 10/2/2022, 19:44

Đuzel je osuđen na godinu dana zatvora koje neće odslužiti ako u roku od tri godine ne počini neko novo kazneno djelo, a presudom je obvezan, kad i ako ona postane pravomoćna, u roku od tri mjeseca nadoknaditi državi štetu od gotovo sto tisuća kuna.

- Žalit čemo se na odluku kad dobijemo pisani otpravak presude jer smo stava da nema nikakvih valjanih dokaza da je moj branjenik počinio djelo za koje se tereti - komentirao nam je u srijedu Đuzelov odvjetnik Vinko Ljubičić. Bivši HDZ-ov gradonačelnik koji se na posljednjim lokalnim izborima nije niti kandidirao, nije se pojavio na sudu kako bi saslušao izricanje presude.

Slobodna Dalmacija pisala je već da je u ožujku 2017. godine splitsko Općinsko državno odvjetništvo u Splitu podiglo optužnicu protiv tada aktualnog HDZ-ova gradonačelnika u kojoj su ga teretili da je u rujnu 1999. godine podnio zahtjev za ostvarivanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida i da je tada priložio više nalaza različitih liječnika koji su svi bili krivotvoreni.

Konkretnije, radilo se o 12 lažnih liječničkih uvjerenja, a kako mu je status HRVI-ja odobren uz 20-postotnu invalidnost, Đuzel je, po optužnici, oštetio državni proračun za 97 i pol tisuća kuna.

Jedina razlika u čineničnom opisu presude u odnosu na optužnicu jest da je sud utvrdio temeljem iskaza svjedoka i dokumentacije da liječnički nalazi temeljem kojih je ostvario status HRVI-ja nisu lažni već da su originalni, no da je u njima naveden neistinit sadržaj.

Cijela priča krenula je u svibnju 2016. godine kada je splitska policija podnijela kaznenu prijavu protiv tada 54-godišnjeg Đuzela. On je tada vlo detaljno govorio za Slobodnu Dalmaciju kazavši da je ranjen od gelera u desnu nogu kao pripadnik saniteta 115. brigade i to 7. listopada 1992. u selu Čvaljina na Južnom bojištu.





- Svjedoci mog ranjavanja su i danas živi jer su u tom trenutku na mjestu mog ranjavanja našli bojovnici iz Zagvozda, članovi saniteta i izviđači 115. brigade. Ja nemam što kriti jer ja uistinu jesam invalid, a i danas osjećam poteškoće s tom nogom. Ali ja nisam kriv što moj zapovjednik saniteta dr. Željko Puljiz tada nije potpisao moje ranjavanje jer je tada i on sam bio ranjen. To što nije prijavljeno moje ranjavanje nije sramota moja, nego zapovjedništva 156. brigade. Tadašnji zapovjednik brigade bio je general Damir Krstičević koji je, hvala Bogu, i danas živ i zdrav, pa se i on, a i svi nabrojani ljudi, mogu pitati za moje ranjavanje. - kazao je tada Đuzel.

Nakon što se general Krstičević,tada ministar obrane, javno ogradio ustvrdivši da on nikada nije potpisao potvrdu o njegovu ranjavanju niti išta zna o okolnostima njegova stradavanja, gradonačelnik Imotskog "okrenuo je ploču" i rekao da se “Krstičević možda ne sjeća cijelog događaja”.


https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/crna-kronika/bivsi-gradonacelnik-imotskog-docekao-nepravomocnu-presudu-ante-duzel-dobio-godinu-zatvora-zog-laznog-statusa-ratnog-invalida-do-kojeg-je-dosao-krivotvorenjem-nalaza-1166392
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by debotoijusto 10/2/2022, 19:45

nekom rat drugom brat


izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Ante-djuzel


https://imotskenovine.hr/ante-djuzel-vila-imotski/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by dijagram 10/2/2022, 21:28

Jebo ranjavanje, ima li potvrdu, je li prebolio covid, busteriran...to su pitanja.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by Eroo 10/2/2022, 21:34

debotoijusto wrote:nekom rat drugom brat


izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Ante-djuzel


https://imotskenovine.hr/ante-djuzel-vila-imotski/

U Imackom takvih vila ima 150+.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by debotoijusto 10/2/2022, 21:40

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:nekom rat drugom brat


izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Ante-djuzel


https://imotskenovine.hr/ante-djuzel-vila-imotski/

U Imackom takvih vila ima 150+.

sto mi hoces reci ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by Eroo 10/2/2022, 23:40

debotoijusto wrote:
Eroo wrote:
debotoijusto wrote:nekom rat drugom brat


izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Ante-djuzel


https://imotskenovine.hr/ante-djuzel-vila-imotski/

U Imackom takvih vila ima 150+.

sto mi hoces reci ?
To što sam rekao.
U Imackom je sve duplo, ako ne i troduplo jeftinije nego u drugin dijelovima Rvacke:lokacija, inrastruktura, radna snaga itd...
Ovo šta vidiš i nije neko veliko bogatstvo...Ljudi  se vratili iz Njemačke i izgradili puno više od toga šta vidiš na ovoj fotografiji.
Pusti politiku, radite nešto, izgrađujte, zapošljavajte...
Nikud neće pobjeći, šta god izgradili. Sve je to i vaše bogatsvo.

PS: Koliko misliš da je ovo koštalo vlasnika? Možeš i na'prste procijeniti.
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja Empty Re: izdalo , Krstičević se možda ne sjeća cijelog događaja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum