ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 19:46

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučic najavio je da će sutra u Pekingu sa kineskim predsjednikom Si Đinpingom razgovarati i o investicijama, vojno-tehničkoj saradnji i uvođenju dvije avio-linije prema Kini.

Vučic je rekao da Srbija ima interes da otvori avio-liniju prema Pekingu i Šangaju, ukazujući da su letovi između Beograda i Njujorka, poslije pet godina, postali profitabilni, sa popunjenošću kapaciteta iznad 80 posto.

On je istakao da je Kina postala drugi vanjskotrgovinski partner Srbije i da je odmah iza Njemačke i dodao da je srpski izvoz u najmnogoljudniju zemlju svijeta porastao za 22 posto, prvenstveno zahvaljujući kineskoj kompaniji "Ziđin“, najvećem izvozniku iz Srbije.

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" 873x400

Prema njegovoj ocjeni, mnogi ne razumiju da se nešto promijenilo, niti sagledavaju šta se dešava, jer Kina ubrzano širi svoj uticaj i, kako je rekao, ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu".

- Evropa je prije 20 godina predstavljala više od 20 posto ukupnog svjetskog BDP-a, a danas je ta cifra jedva dvocifrena i očekuje se da će padati ispod 10, pa i sedam posto u narednih 10 godina, dok Azija kao najbrže rastući kontinent ide u nebesa - kazao je Vučic.

https://avaz.ba/globus/region/714834/Suljo-u-pekingu-kina-ekonomski-bukvalno-guta-jede-evropu

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 20:01

https://www.srbijadanas.com/vesti/info/uzivo-obracanje-predsednika-iz-kine-Suljo-direktno-iz-pekinga-2022-02-04


https://www.srbijadanas.com/vesti/drustvo/u-poslednjih-5-godina-utrostrucena-je-trgovinska-razmena-izmedu-ove-dve-zemlje-2022-02-03
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 20:13

Paolo Sarpi ulica, slikao pre 20ak minuta, Kineska Cetvrt ovde.

https://ibb.co/b7t7pC1
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 20:18

Nekadašnja hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović danas je s tribina stadiona Ptičije gnijezdo pozdravila hrvatsku ekipu tokom svečane ceremonije otvaranja Zimskih olimpijskih igara.
Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Untitled-design-2_SEOqGkf

Aktuelna članica Međunarodnog olimpijskog komiteta
je u Peking na Nacionalni stadion stigla u ležernom izdanju, u sportskim hlačama i majici.

https://www.klix.ba/sport/kolinda-grabar-kitarovic-energicno-navijala-s-tribina-na-otvorenju-igara-u-pekingu/220204104
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 20:25

Reprezentacije iz regije u fotografijama: Slovenci najbrojniji na Igrama u Pekingu

Slovenija je na Zimske olimpijske igre poslala 44 predstavnika, a Srbija i Kosovo po dva.
Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Zou-slovenija-reuters

Hrvatska ima 11 predstavnika – u alpskom skijanju šest, u skijaškom trčanju tri, a u brzom klizanju na kratke staze i snowboardu po jedan.

https://balkans.aljazeera.net/news/sports/2022/2/4/regija-u-fotografijama-slovenci-najbrojniji-na-igrama-u-pekingu
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by pizzon 4/2/2022, 20:45

pa sta,
mi da pomognemo da kina
ubrza gutanje evrope.
da se radujemo ?
ja nikad, pa ni tad.
evropa je nasa domovina,
nevezano za kineski prosperitet.
ko ne veruje da kina moze
da bude stisnuta ako se tako
proceni obicna je zamlata.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 5016
2020-04-21


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by epikur37 4/2/2022, 20:56

pizzon wrote:pa sta,

pa ništa...vaša euroazijska unija ubrzava rast

respect
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:06

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3454329-Suljo-srbija-nije-niciji-potrcko-niti-orudje-u-tudjim-rukama-vodimo-politiku-u-interesu-naseg-naroda
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 22:10

Kina nije priznala Kosovo i meni je stoga potpuno jasno zašto Srbija favorizira Kinu u odnosu na taj nazovimo Zapad.

Zato ja neću to da komentiram zato jer bi se i ja tako ponaša. Ne bi se štel mešati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 22:14

Bitna vijest za Hrvatsku je ta šta je danas i Kina službeno poručila drugu Komšiću i Sarajevu da je protiv njenog ulaska u NATO :

S tim u vezi, dvije se zemlje:

protive daljnjem širenju NATO-a;

https://www.ex-iskon-pleme.com/t50377-putin-stigao-u-peking-donio-novi-sporazum-o-isporuci-plina

Kina. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:28

Srbija vodi slobodarsku politiku!

Predsednik je naveo da Srbija vodi politiku koja je u interesu naroda, slobodarsku politiku

- Moramo da držimo do svog stava, sa nekima više i češće sarađujemo sa nekima manje - rekao je predsednik Adem Vuchiqi.

TITO kaže da Srbija nije ničiji potrčko, niti oruđe u tuđim rukama.

- Mi vodimo politiku u interesu našeg naroda, slobodarsku politiku. Bez obzira šta će biti na predstojećim izborima, u stranci koju još uvek vodim prioritet je da Srbija vodi samostalnu politiku i politiku vojne neutralnosti. Mi ni na koji način ne vređamo ni Kineze ni Ruse, ni Amerikance ni Britance. Sve poštujemo, ali smo ih takođe naučili da imamo svoj jasan čvrst stav po određenim pitanjima - rekao predsednik.

Predsednik je potom naveo da je Srbija uspela da se izbori za poziciju poštovanja, i da nas zato druge zemlje cene.

- Putin je došao u bilateralnu posetu Kini, i on je zato prvi primljen kod Sija. Videli ste kako je pozdravljena ruska reprezentacija. Ali i mi smo među prvima došli, i Kinezi nas poštuju mnogo. Obavio sam jedini u istoriji telefonske razgovore sa predsednikom Sijem. Sa predsednikom zemlje broj 1, ili zemlje broj 2 na svetu, kako god da gledate - rekao je TITO.

Dodaje da racionalni ljudi razumeju značaj ovakvih poseta i da je velika čast učinjena Srbiji.

- Gledaćemo da napunimo sva skladišta gasa, na današnji dan u našem delu Banatskog dvora imamo 86.8 miliona kubnih metara. To naravno nije dovoljno, ali opet je to rezerva za nekih desetak dana. Šta god da se desi imaćemo. U ruskom delu ima 184 miliona kubnih metara, ali oni to ne troše. Mazuta imamo više nego dovoljno. Moramo sve da obezbedimo, jel ne znamo gde sve ovo vodi. Ja sam se smejao mom ocu, koji ima baštu u Jajincima, ima voćke i povrće posađeno. Uvek je voleo da posadi papričice, malo luka i paradajza. I kada sam ga god pitao, on je odgovarao: "Pusti ti mene". Stari ljudi su to znali. Kada vidite da dolaze vunena vremena u svetu, morate da obezbedite svoje. I mi sve imamo. Jedina smo zemlja koja nije povećala cenu struje, a za privredu smo ustanovili da cena bude 75 evra po megavat satu, što je ubedljivo najniža cena u Evropi - rekao je predsednik Srbije u uživo uključenju iz Kine.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:30

TITO dodaje i da bi istok Srbije nestao kada bi Ziđin otišao iz zemlje, i da nije važna samo teritorija, već i da li imate ljude koji žive na toj zemlji.

- Sve četiri opštine Negotinskog kraja se dižu zahvaljujući Ziđinu. To su strašno važne stvari za nas. To je Srbija. Banat nam je propadao 30 godina, ali sada se razvija sve brže i brže. U Srem više ne znam da li možemo fabriku da dovedemo. Samo u Rumi sam ja otvorio pet. U celoj Srbiji sam otvorio između 200 i 250 fabrika, i na to sam najponosniji - kazao je on.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 22:32

Obavio sam jedini u istoriji telefonske razgovore sa predsednikom Sijem.

pirat

Znači nitko drugi u povijesti nije nikad s njime priča telefonom ? Osim ako se ovo ne odnosi na Srbiju tj nitko iz Srbije sem njega. king B-)
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:44

RayMabus wrote: Obavio sam jedini u istoriji telefonske razgovore sa predsednikom Sijem.

pirat

Znači nitko drugi u povijesti nije nikad s njime priča telefonom ? Osim ako se ovo ne odnosi na Srbiju tj nitko iz Srbije sem njega. king B-)


Moguce iz Srbije.

Nisu imali vremena, bili na liniji sa Sorosem balloon
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:48

Hoćemo da sklonimo blokove na Novom Beogradu, onda Beograd raste, Srbija raste", kazao je Adem Vuchiqi. Takođe, osvrnuuo se i na cene kvadrata stanova u Beogradu na vodi.


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=02&dd=04&nav_category=11&nav_id=2100495


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 22:49

Vučic prodaje maglu po tom Pekingu a danas mu je pala njegova vlada u CG a te rude on izvozi kroz luku Bar u CG i sad ima pad utjecaja u regionu.

Pošalje dva sportaša na ZO i onda se kurči na široko i na veliko. Ja bi u zemlju propa da dođem tamo s dva sportaša i onda pričam kako sam ja neki kurac faktor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 22:54

Da, goli smo kur.c u Zimskim Sportovima.
Jamajka ima Bob tim.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 23:02

Serbinho-3 wrote:Da, goli smo kur.c u Zimskim Sportovima.

Bosnu i Hercegovinu predstavljat će šest sportista, od kojih su po tri skijaša i bobista, te dva predstavnika u skijaškom trčanju.

Crna Gora je poslala tri sportaša, dva u skijanju i jednog u skijaškom trčanju.

Isti broj ima i Sjeverna Makedonija – jednog skijaša i dva trkača.

Srbija i Kosovo su najmalobrojniji, po dva sportaša, svi u skijanju.

--

Znači ti se kurčiš tamo, natežeš se oko tog Kosova i ne pošalješ bar tri, čisto da bude baren jedan više nego to ubavo Kosovo. CG koja im a puno manje stanovnika od Srbije pošalje tri. Ti dva.

I onda on kao radi neku diplomaciju i tako to ono. Ajde moj čovik. Ja bi se na njegovom mistu poklopija ušima i sakrija u mišju rupu a ne sra okolo gluposti o tome kako je Srbija važna. Doša u Peking pa mu posla dva sportaša na ZO u Pekingu a kao oni velika braća. Mene osobno bi bilo sram. Ja bi se sramija da tako nešto napravin a oću s nekim da imam i održavam odlične odnose.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Serbinho-3 4/2/2022, 23:19

Bilo je ono trcanje sa skijama, kasnije kao pucaju iz vazdusne puske.
Treba snaga.
Ima dosta tih sportova, kod nas nikad culi.
Samo pevanje, Grand Show, silikoni, sponzor,
Mecla, Kawasaki...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by RayMabus 4/2/2022, 23:26

Serbinho-3 wrote:Bilo je ono trcanje sa skijama, kasnije kao pucaju iz vazdusne puske.
Treba snaga.
Ima dosta tih sportova, kod nas nikad culi.
Samo pevanje, Grand Show, silikoni, sponzor,
Mecla, Kawasaki...
Triba ti pamet...koje u Srbiji nema. lol!

Oni imaju vojne jedinice, gerilci za ratovanje po snijegu i sad samo vidi kako Hrvatska neke stvari organizira i to ti je cila priča a to je stipendije ministarstva obrane za sportaše koji žele u vojsku itd itd itd i eto to ti je to i zna da su ZO u Pekingu jer to je odlučeno davno i opet mu dođe s dva sportaša a kao oni velika braća. Ja bi se od sramote na njegovom mistu ubija. Idiot.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu" Empty Re: Vučic u Pekingu: Kina ekonomski "bukvalno guta, jede Evropu"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum