ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 16:38

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1290

Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 16:52

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1291

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1292

Veliki problemi u zdravstvu očekuju posebno male sredine.
U Murskoj Soboti, kao što vidite se to već događa...
I kod njih 80% necijepljenih zatrpava zdravstveni sustav.
Svejedno,  ipak vjeruju znanosti i dođu se liječiti.. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 16:59

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1293

Dječak rođen 2010. godine zaražen koronavirusom preminuo je rano ujutro u Klinici za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević", a obdukcijom će se utvrditi točan uzrok smrti. Prema informacijama iz bolnice, dječak u dobi od 11 godina i pet mjeseci samo dan prije dobio je simptome klasične za taj virus, visoku temperaturu, grlobolju, glavobolju i malaksalost, te je zaprimljen u bolnicu, no, nažalost, preminuo je već sljedeće jutro u 5.20 sati.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/preminuli-djecak-11-bio-je-sportas-tragedija-sokirala-strucnjake-ovo-je-ekstremno-rijetko-15148197
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. 21/1/2022, 17:04

michaellcmacha wrote:pa jebemu koji vam je kurac... ima nas 3,8 milijuna, potpuno je cijepljeno 2,2 milijuna, od prokuženih cijepljenima pridodamo 400 000 a od ukupne populacije odbijemo 500 000 mladih... znači od 3,3 milijuna imamo 2,6 milijuna zaštićenih na ovaj ili onaj način, plus ovih preostalih 700 000 više od pola bude bez ikakvih simptoma, a od ostatka većina sa blagim simptomima... kog zajebavate vi... aj smanjite više
Pusti...
Nek se ljudi žeste dok mogu...
Kad herc počme preskakati idu tabletice i strogo mirovanje...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici 21/1/2022, 17:24

T. wrote:
michaellcmacha wrote:pa jebemu koji vam je kurac... ima nas 3,8 milijuna, potpuno je cijepljeno 2,2 milijuna, od prokuženih cijepljenima pridodamo 400 000 a od ukupne populacije odbijemo 500 000 mladih... znači od 3,3 milijuna imamo 2,6 milijuna zaštićenih na ovaj ili onaj način, plus ovih preostalih 700 000 više od pola bude bez ikakvih simptoma, a od ostatka većina sa blagim simptomima... kog zajebavate vi... aj smanjite više
Pusti...
Nek se ljudi žeste dok mogu...
Kad herc počme preskakati idu tabletice i strogo mirovanje...
totalno mi je drago što su neke osobe uzele boster i nadam se da će uzeti i četvrtu dozu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 21/1/2022, 17:27

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:
michaellcmacha wrote:pa jebemu koji vam je kurac... ima nas 3,8 milijuna, potpuno je cijepljeno 2,2 milijuna, od prokuženih cijepljenima pridodamo 400 000 a od ukupne populacije odbijemo 500 000 mladih... znači od 3,3 milijuna imamo 2,6 milijuna zaštićenih na ovaj ili onaj način, plus ovih preostalih 700 000 više od pola bude bez ikakvih simptoma, a od ostatka većina sa blagim simptomima... kog zajebavate vi... aj smanjite više
Pusti...
Nek se ljudi žeste dok mogu...
Kad herc počme preskakati idu tabletice i strogo mirovanje...
totalno mi je drago što su neke osobe uzele boster i nadam se da će uzeti i četvrtu dozu

Cetvrta je zakon.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader 21/1/2022, 17:34

epikur37 wrote:Prvo...zašto nema vakcina?
Onda, ima vakcina, ali zašto postoje prioritetne skupine? i
Ima vakcina, ali zašto nema Pfizera?
Onda, ima Pfizera i svi se mogu vakcinisati, ali mi nećemo da se vakcinišemo!

--------------------
ovako mi šalje frend, inače ministar zdravstva u jednoj županiji fbih...čovjek više ne zna šta bi rekao:D

Ide na dušu i stožeru pun kurac toga, istinabog, ali i to što smo navikli da nas se naguzi svako malo pa onda se javlja čisti otpor iz revolta kod nekih...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader 21/1/2022, 17:37

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:
Pusti...
Nek se ljudi žeste dok mogu...
Kad herc počme preskakati idu tabletice i strogo mirovanje...
totalno mi je drago što su neke osobe uzele boster i nadam se da će uzeti i četvrtu dozu

Cetvrta je zakon.

Tipujem na sedmu. Zbog matere ipak.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 21/1/2022, 17:48

Glupkakurac wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
totalno mi je drago što su neke osobe uzele boster i nadam se da će uzeti i četvrtu dozu

Cetvrta je zakon.

Tipujem na sedmu. Zbog matere ipak.

I meni sedam ok, ...od onih devet:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


epikur37 likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 21/1/2022, 17:49

Glupkakurac wrote:
epikur37 wrote:Prvo...zašto nema vakcina?
Onda, ima vakcina, ali zašto postoje prioritetne skupine? i
Ima vakcina, ali zašto nema Pfizera?
Onda, ima Pfizera i svi se mogu vakcinisati, ali mi nećemo da se vakcinišemo!

--------------------
ovako mi šalje frend, inače ministar zdravstva u jednoj županiji fbih...čovjek više ne zna šta bi rekao:D

Ide na dušu i stožeru pun kurac toga, istinabog, ali i to što smo navikli da nas se naguzi svako malo pa onda se javlja čisti otpor iz revolta kod nekih...

ide ali ne previše toga

kriznu situaciju nije lako upravljati, posebice ovakav fluid koji ovoliko dugo traje i široko zahvaća

a narod nam je jako zapušten, doduše to se znalo i prije samo sad se posve jasno vidi

ali opet i ta zapuštenost nije toliko ni strašna kad se vidi što je sve preko ovog naroda prošlo samo u zadnjih 100 godina a da ne idemo dalje...

tako da,

prtimo dalje

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 17:51

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1299

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hzjz-objavio-veliko-istrazivanje-o-covidpotvrdama-u-bolnicama/2334106.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
______________________
Ne mogu vjerovati... :D
U cijelosti je ispoštovan utjecaj Simpsonovog sindroma.
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Šandor Winnetou 21/1/2022, 18:25

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:evo moje iskustvo oko corone a cijela obitelj ju je preboljela. 
Prvo ćerka( nije cijepljena) koja je prebolila covid u italiji prije dvije godine, morala se testirati i bila je pozitivna. simptomi se pojavili tipa umora i malo kašlja.
Supruga cijepljena 2 doze moderne, blagi kašalj dva dana, pozitivna
Ćerka  druga 2x moderna, blagi kašalj 1 dan, pozitivna
Ćerka treća 2x pfizer, blagi kašalj 1 dan, pozitivna
Sin, necjepljen, negativan
Ja, 2x moderna, 2 dana blaga bol u ramenima, pozitivan.
Moj prijatelj, dr opće prakse mi kaže da mu niti jedan cijepljeni pacijent nije završio u bolnici i da su svi koji su ispali pozitivni imali vrlo blage simptome od maximalno nekoliko dana.

Ne želim izvlačiti nikakve zaključke, samo prenosim svoja iskustva i iskustva prijatelja oko ovog sranja.
Ono što želim vjerovati je da omikron označava kraj pandemije i da će zbog brzine širenja prokužiti veliku većinu stanovništva  uz minimalne posljedice.
moja iskustva su 
ja necijepljen, par dana imao temperaturu, skidao ju i to je to, tijekom prošlog proljeća i ljeta bio u kontaktu sa tisućama ljudi iz slovenije,engleske, poljske, mađarske, danske, italije, čak i emirata i bio u nebrojeno prilika da pokupim virus ali bezuspješno
supruga necijepljena sve vrijeme pandemije kontinuirano u kontaktu s ljudima, imala par dana temperaturu, izgubila okus par mjeseci i to je to,
sin najmlađi necijepljen bez ikakvih tegoba ove dvije godine, školarac, bili su bar 7 puta u samoizolaciji zbog zaraze u razredu
sin srednji necijepljen bolio ga zub prije 3 tjedna, također radi sa ljudima nije imao simptoma
sin najstariji necijepljen, bez ikakvih tegoba, svaki dan se voza u kombiju sa različitom ekipom ovisno na koji teren ga bace nije se zarazio iako je bilo dosta oboljelih u tom kombiju...
šogorica se cijepila pfizerom prošlo ljeto do danas se nije oporavila, teško diše, umara se, ima bolove 
šogor se cijepio pfizerom nema nikakvih tegoba
prijatelj Miro (1967) bez komorbiditeta i bez pretilosti se cijepio, nakon tog razbolio i umro u Dubravi, prijatelj Rade (1966 mislio sam da je dvije godine stariji) bez komorbiditeta i bez pretilosti se cijepio nakon tog razbolio i umro u zaboku. susjed Nikola (1964) se cijepio i nakon cijepljenja doživio masovni srčani udar, susjeda Marija 64 godine, se cijepila nakon toga se razbolila, išla u bolnicu primiti nekakav koktel za podizanje imuniteta, porasla joj temperatura, ostavili je prek noći, do ujutro je umrla...
zaključak u vezi sebe osobno sam odmah na početku donio na osnovu savjeta struke, kako za sad stvari stoje izgleda sam donio dobru odluku kad sam se odlučio ne cijepiti, 
ni u jednom trenutku nisam htio sudjelovati u donošenju odluke bilo koga u vezi cijepljenja, neovisno radilo se o mojim članovima obitelji ili o nekom drugom s kim sam u kontaktu...

moja pretpostavka je da će do ljeta biti izmijenjena definicija ove zdravstvene krize i da će se epidemiološke mjere ublažavati. koliko čujem struka će izaći sa preporukom za sve koji su cijepljeni da minimalno godinu dana troše aspirin a pojedini ovisno o vrijednostima LDLa i statine...
Ne znam što bi rekao, oko mene nije nitko umro a ovaj doktor što ga spominjem mi je dobar prika i nije sklon ni laganju ni preuveličavanju da bi sumnjao u njega. Vjerojatno se radi o različitoj varijanti virusa koja je protutnjila kroz naše krajeve nekoga okrznuvši a nekoga sahranivši.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 21/1/2022, 18:32

kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kaya wrote:
Želiš kirurški precizno reći da bi možda moglo biti gotovo za koji mjesec ako ne bude novi soj a ako bude onda ne bi al bi jednog dana svakako moglo biti gotovo.
Pa to je stvarno oštroumno, niknikad mi ne bi palo na pamet
točno

evo Irska ukida sve mjere.. Engleska, Škotska, Irska, Izrael.. USA republikanske države(gdje su desničari na vlasti) većina ih nije imala nikakve mjere nikada.. ide to.. Njemci i Australci i Austrijanci zadnji fašisti , i naravno šaka lokalnih fanatika, kao šaka ustaša što će biti "odžak pao berlin nije".. budi ko epikur, taj presvlači uniformu već ko četnici 1944
Doktore, ove zemlje koje ukidaju mjere su procijepljene preko 90%. 
Naravno da ih ukidaju, što drugo.
Kod nas je razlog neukidanja visok postotak necijepljenih budalaša. 
Znači vi ste razlog mjera.
A meni vas je već pun kurac, i vas i mjera.
njemačka nije najprocjepljenija, čak ukidaju punktove za cijepljenje i otvaraju za testiranje jer ljudi odbijaju se cijepiti.
danas imaju najviše zaraženih od kada je pandemija.

i opet vode cijepljeni.

koliko pratim ide se bipolarno
ili obavezno cijepljenje ili totalno ukidanje.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 21/1/2022, 18:51

epikur37 wrote:Prvo...zašto nema vakcina?
Onda, ima vakcina, ali zašto postoje prioritetne skupine? i
Ima vakcina, ali zašto nema Pfizera?
Onda, ima Pfizera i svi se mogu vakcinisati, ali mi nećemo da se vakcinišemo!

--------------------
ovako mi šalje frend, inače ministar zdravstva u jednoj županiji fbih...čovjek više ne zna šta bi rekao:D
bogtejebo ni manje ni više nego ministar.
i to jedne županije.

majmune koja županija, općina ili selo ima ministra?+
osim u lokalnoj birtiji.
njemačka koja je 100× veća od vukojebine tuzle nema ministre na svakom koraku.
po ovom tvom upisu i stadtstaaten berlin i hamburg bi imali ministre ili pokrajine koje imaju status republike.


kaj drobiš kada se dohvatiš gemišta i pikice, to je strašno.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 21/1/2022, 18:55

ljubo1212 wrote:
veber wrote:činjenica da damler testirabsve, jedino kaj to rade svkih pet dana.
tako da dvije jako velike firme ne vjeruju ni cjepivu i preboljlima
hebga, džaba si se cijepio
ako ti džaba 100€
daj meni dobaci nekih 100-200 džaba.
to neka nova kripto valuta?
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 21/1/2022, 19:13

Ukinuo bi i Kenwood Kenon mjere, ali tko smi, nije došla depeša...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 19:19

Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1299

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hzjz-objavio-veliko-istrazivanje-o-covidpotvrdama-u-bolnicama/2334106.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_prva_d
______________________
Ne mogu vjerovati... :D
U cijelosti je ispoštovan utjecaj Simpsonovog sindroma.

Čovjek se uči dok god je živ.
Nadam se da će to jednoga dana shvatiti i antivakseri. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 21/1/2022, 19:26

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1301
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/zlatko-trobonjaca-dnevnik-4906347

Uzroci-posljedice...u takvom svijetu živimo i inače.
Eroo
Eroo

Posts : 74401
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 21/1/2022, 19:30

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Img_2699

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Šandor Winnetou 21/1/2022, 19:33

Eroo wrote:Korona novosti i spoznaje - Page 3 Screenshot-1301
https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/zlatko-trobonjaca-dnevnik-4906347

Uzroci-posljedice...u takvom svijetu živimo i inače.
Pa ne znam baš, omikron je do sada najblaža verzija covida i strahovito brzo se širi, pritisak na bolničke odjele popušta a zbog brzine širenja moguće je prokužiti veliki broj ljudi u RH ( i cijepljene kao ja i necjepljene kao miha npr ) a bome i u cijelom svijetu.  Ja bi osobno preporučio cijepljenje starijim od 60 a ostallima po izboru. Držim da valja iskoristiti trenutak kada je virus naslabiji i to pretvoriti u našu korist.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 21/1/2022, 19:36

O ukidanju covid-potvrda ozbiljno razmišljaju i u Izraelu, gdje je ministar financija Avigdor Liberman ustao protiv njihovog daljnjeg korištenja. Kazao je kako nemaju zdravstvene svrhe te da doprinose stvaranju panike.


Cyrille Cohen, jedan od savjetnika izraelske vlade za pitanje cijepljenja i šef katedre za imunologiju na sveučilištu Bar Ilan, u jučerašnjem je razgovoru za UnHerd izjavio da su covid-potvrde u vremenu dominacije omikrona postale “irelevantne” te da očekuje njihovo skoro ukidanje.


Kada je riječ o omikronu, ne vidimo praktički nikakvu razliku među cijepljenima i necijepljenima, i jedni i drugi se mogu zaraziti manje-više jednako”, rekao je.


“To je logično. Ide se u tom smjeru. Ako imate 50 posto testiranih kod kojih je dokazana infekcija covidom-19, čemu nam onda služi testiranje? Čini mi se logičnim da se ide u tom smjeru i kod nas”, rekao je prof. dr. Baršić.


Komentirao je i ostale mjere koje su kod nas na snazi te istaknuo koje bi on ostavio. “Od svih mjera, zadržao bih one koje ograničavaju masovna okupljanja i nošenje maski. Zasad su maske jako bitne jer vidimo kako se omikron brzo širi”, kazao je.


Navodi kako treba još procijepiti starije stanovništvo. “I to vam je to. Čini mi se da polako izlazi potreba za ostalim mjerama. No nisam stručnjak za epidemiologiju pa bih to prepustio njima”, dodaje prof. dr. Baršić.


https://www.poslovni.hr/hrvatska/sef-covid-odjela-u-dubravi-ostavio-bih-samo-dvije-mjere-ostale-vise-ne-trebaju-4321610
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 3 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum