ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Thu 13 Jan - 19:08

Važna uloga povjerenika Bundestaga za Zapadni Balkan pripala je mladom socijaldemokratskom političaru Adisu Ahmetoviću. Njegova glavna težnja je, kako je rekao, da svoju funkciju iskoristi za stabilizaciju regije.

Ahmetović je funkciju povjerenika Bundestaga za Zapadni Balkan preuzeo od još jednog socijaldemokratskog političara, zastupnika hrvatskog porijekla Josipa Juratovića. Ova dva socijaldemokratska zastupnika od samog ulaska Adisa Ahmetovića u Bundestag tijesno sarađuju kada je riječ o temama vezanim za Zapadni Balkan, piše Deutsche Welle.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/adis-ahmetovic-novi-je-povjerenik-bundestaga-za-zapadni-balkan/220113110

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Thu 13 Jan - 19:24

Vučiću i Dodiku prisjelo kad su vidili koga je njemački parlament zadužio iduće četiri godine kao povjerenika za Zapadni Balkan. :^0

--

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan 873x400

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik sastat će se sutra u Beogradu sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Sastanak je zakazan za 9.00 sati u Vili “Mir”, najavljeno je iz Kabineta člana Predsjedništva BiH.

Nisu poznate teme razgovora između dva političara, međutim pretpostavlja se da će Dodik i Adem Vuchiqi razgovarati o, između ostalog, krizi u Bosni i Hercegovini koja se intenzivirala nakon obilježavanja neustavnog dana RS, ali i sankcija Sjedinjenih Američkih Država koje su uvedenu lideru SNSD-a Miloradu Dodiku.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by Serbinho-3 Thu 13 Jan - 20:05

Nemacka je vec ispala iz price.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by epikur37 Thu 13 Jan - 20:58

glupi švabi, nemoš vjerovati :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Thu 13 Jan - 21:00

epikur37 wrote:glupi švabi, nemoš vjerovati :D
Nisu glupi nego su ljevičari. Vladu im čini SPD, Zeleni i Liberali. Sve ideološki ljevičari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by Serbinho-3 Thu 13 Jan - 21:17

Nemci su šest dana pred početak NATO agresije na SR Jugoslaviju sakrili papir koji je stigao u Savet EU i mogao je da zaustavi ili bar odloži početak napada (24. mart 1999. godine).

Ovo je otkrio nemački publicista i istoričar Matijas Kincel, autor knjige "Put u rat", u kojoj se bavi ulogom svoje zemlje u zbivanjima na Kosovu i Metohiji, između ostalog, i činjenicom da su teroristički OVK formirale zajedno dve nemačke obaveštajne službe.

Prljavi plan

Čovek koji je direktno sproveo prljavi plan je tadašnji šef nemačke diplomatije Joška Fišer, osvedočeni mrzitej Srba, koji je po funkciji 1999. bio predsedavajući Saveta EU. Evo šta je o svemu napisao Kincel.

- Šest dana pre početka rata, 18. marta 1999, tadašnjem predsedavajućem Saveta EU Joški Fišeru uručena je ekspertiza finskog tima patologa o Račku koja dokazuje da Srbi nisu ubili civile u tom mestu. Albanci su inscenirali zločin. Taj izveštaj je po hitnom postupku stavljen pod oznaku "tajna" i do danas se drži pod ključem. Zašto? Očigledno Račak i srpsko nečinjenje nisu unutar NATO bili ključni za donošenje odluke o napadu. Naprotiv, ta odluka doneta je hladne glave, bez žurbe, u vreme mira i bez primoranosti da se reaguje na nešto. Zašto - pita se nemački publicista.

NATO je, podsetimo, navodni masakr u Račku koristio kao glavni argument u ubeđivanju svetske javnosti da se mora pokrenuti zločinačka akcija protiv SR Jugoslavije. Na istinu se niko nije obazirao.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by Serbinho-3 Thu 13 Jan - 21:19

Nemci nemaju sta da traze i to je to.
Gledaju da kontrolisu Balkan preko Albanaca i Muslimana iz Bosne.
Uvek iste izlizane o genocidu, Srebrenici, ubijanju zena i dece, koristi se kako na Kosovu, tako i u Bosni.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Thu 13 Jan - 21:22


Do sada je najglasnija u optužbama prema vlastima u RS-u bila ministrica vanjskih poslova Njemačke Annalena Baerbock, koja je od preuzimanja dužnosti šefice njemačke diplomatije nekoliko puta naglašavala kako Njemačka, ali i sve ostale evropske države trebaju reagovati povodom Dodikovih najava o povlačenju RS-a iz institucija države.

Države koje su do sada bile prilično rezervisane, prije svega Austrija, Italija i Francuska, sve se više približavaju stavovima Njemačke i drugih zemalja kako je određeni vid sankcija neophodan kako bi se spriječile aktivnosti vladajućih struktura u RS-u.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sve-vise-zemalja-eu-zaostrava-stav-prema-dodiku-razmatraju-se-tri-plana-za-sankcionisanje-rs-a/220113116
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by pizzon Thu 13 Jan - 21:39

to nije ok
ta funkcija mora da rotira
na godinu dana
ovo nije ok
uostalom, mi nista ne cinimo
da se otrgnemo iz kandzi  brd / rf

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by pizzon Thu 13 Jan - 21:42

Serbinho-3 wrote:Nemci nemaju sta da traze i to je to.
Gledaju da kontrolisu Balkan preko Albanaca i Muslimana iz Bosne.
Uvek iste izlizane o genocidu, Srebrenici, ubijanju zena i dece, koristi se kako na Kosovu, tako i u Bosni.

da jer mi nista ne cinimo
da swabama smanjimo uticaj
u politickom smislu

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by Serbinho-3 Thu 13 Jan - 21:50

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Thu 13 Jan - 22:21

pizzon wrote:to nije ok
ta funkcija mora da rotira
na godinu dana
ovo nije ok
uostalom, mi nista ne cinimo
da se otrgnemo iz kandzi  brd / rf
:^0

Dakle ti ćeš odlučivat kako će njemačka vlada radit svoj posao pa ti to nije ok a ploča Milana Tepića u BL ti je super.

---


by RayMabus Tue 11 Jan - 22:36

@RayMabus wrote:
Bolje vam je da tu ploču sami skinete nego da ja dođem pa da vam je ja skinem jer ja neću skinit ploču s te zgrade nego poravnat cilu zgradu i svima koji tu žive tako uništit stanove jer smatram da su podržavali i podržavaju tu ploču na svojoj zgradi.

Đavo će vam izgledat ko majka Tereza kad mene upoznate.
To van je zato jer ĐAVO iskušava ljude a anđeo znanja ih uči pameti.

Nemojte da vam ja neke stvari ekspresno objasnim.

--

https://www.ex-iskon-pleme.com/t49965p60-stanivukovic-tepic-vitez-a-ne-zlocinac

RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by RayMabus Fri 14 Jan - 0:04

RayMabus wrote:

---
by RayMabus Tue 11 Jan - 22:36

@RayMabus wrote:
Bolje vam je da tu ploču sami skinete nego da ja dođem pa da vam je ja skinem jer ja neću skinit ploču s te zgrade nego poravnat cilu zgradu i svima koji tu žive tako uništit stanove jer smatram da su podržavali i podržavaju tu ploču na svojoj zgradi.

Đavo će vam izgledat ko majka Tereza kad mene upoznate.

To van je zato jer ĐAVO iskušava ljude a anđeo znanja ih uči pameti.

Nemojte da vam ja neke stvari ekspresno objasnim.

--

https://www.ex-iskon-pleme.com/t49965p60-stanivukovic-tepic-vitez-a-ne-zlocinac

A danas je 13.01.2022

Dva dana prošla.

---
On je naveo da je, pored izvještavanja za zapadni Balkan, odgovoran i za izvještavanje o temi prevencije građanskih kriza, upravljanja konfliktima i povezanih akcija.

- Zbog toga sam imenovan za zamjenika izvjestitelja za regione Rusije, Južne Azije, Bliskog istoka Evrope, kao i za tematsku oblast Međunarodna klima, resursi, energija i politika zaštite okoliša. Puno hvala mojoj frakciji SPD na ukazanom povjerenju - dodao je Ahmetović.

https://avaz.ba/globus/svijet/710111/ahmetovic-zelimo-aktivno-raditi-na-stabilnosti-i-ocuvanju-mira-na-ovim-prostorima
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan Empty Re: Adis Ahmetović novi je povjerenik Bundestaga za Zapadni Balkan

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum