ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 04:47

Ostaje samo nejasno kakav je ovo posao da mu praktički daš tvornicu za kunu a on će u njoj radit šta si mogao i ti tj novcem građana servisirat vojna vozila jer očito proizvodnju gasi pošto je to izričito naveo u ugovoru.

Ne razumin koja je ovo poslovna šema ???!!!

RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:09

RayMabus wrote:
Ministar obrane Banožić istaknuo je kako je težnja ministarstva da budući vlasnik tvrtke Đuro Đaković zadrži postojeće sposobnosti kompanije koja je iznimno važna za održavanje postojeće i buduće vojne tehnike na kojoj Oružane snage RH temelje svoje obrambene sposobnosti.
Od čega će radnici u ĐĐ živit ako je ovaj zabranio proizvodnju specijalnih vagona a jedino to i rade ?

Kako ti misliš Banožiću da će to funkcionirat a bez posla ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:12

Kako to funkcionira kad ovaj uvjetuje zabranu proizvodnje ičega tu ?

Držat će radnike samo za tebe tj ti ćeš mu davat poslove i vas dvojica ćete dilit pare a tamo pisat da je trošak servisa tog i tog vozila toliko i toliko pa onda duplo i pola love u đep i od toga pola tebi a pola njemu.

Jel to tako funkcionira Banožiću ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:14

Ja mislim Banožiću moj da ti to tako neće funkcionirat nego ćete ti i tvoj korumpirani HDZ letiti s vlasti a onda će se sve saznat i ti ćeš u zatvor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:28

Ovo nije igla Banožiću.

Ovo je veličine veće sobe, ima veze s vojskom i obranom i to će javnost pratit detaljno.

Ići ćeš ti u zatvor čim se promjeni vlast.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:44

Koja je funkcija ovoga Čeha u ovoj cijeloj priči ?

Ti ćeš kupiti nešto u nekoga a to je neka država i oni će ti dati servis toga ako želiš.

A ako je to tako onda šta on radi OVDJE ?

On je višak a nije višak jedino ako ste se vi već dogovorili s njime kako ćete prat pare iz proračuna tu a prikazivat kao servis vojnih vozila.

Onda nije višak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 05:49

Sve ću vas u zatvor stavit osim ovoga Čeha jer to je poslovni lik i zna zaradit lovu al vi ne znate jer ste državni uhljebi i samo gledate priliku kako ćete vi stvorit nešto a da možete sisat pare iz proračuna tako.

Vi ćete sisat kurac u zatvoru ko i ta vaša Gabriela Žalac jer ste uzeli 57 miljona eura od EK i mislite da vas neće netko kontrolirat.

Kako da ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 06:11

Bivša ministrica obrane Željka Antunović gostovala je u Newsroomu N1 televizije.

- Nema nikakvog razloga niti da se vode javne polemike niti prijepori, niti da bilo tko optužuje bilo koga u ovom trenutku. Hrvatskoj kopnenoj vojsci prema našim obavezama danim NATO savezu treba nabava oklopnih transportera na gusjeničarima. Da podsjetimo, kopnena vojska ima takve transportne teretnjake, ali na kotačima, To su Patrije i sada bismo sve to trebali nadopuniti tim oklopnjacima na gusjeničarima. Ono što bi nekom odgovaralo da se pretvori u prijepor je hoćemo li uzeti stare i korištene američke oklopnjake Bradleyje ili će se krenuti u nabavku novih i sigurnijih oklopnjaka, također na gusjeničarima - rekla je na početku intervjua za N1 televiziju.

Nadalje, podrobnije je objasnila i američku donaciju.

Kao i u mnogim sličnim situacijama radi se o donaciji koja nipošto nije besplatna, ima tu dosta nejasnoća, nabavlja li se 60 i 24 oklopnjaka koje bi nam dali za rezervne dijelove ili se donira 60, a Hrvatska stvara obavezu da kupi još 60. Bez obzira na to što se radi o donaciji ona košta i treba jasno znati da ona proizlazi iz toga da se Amerikanci rješavaju Bradleyja i kreću u razvijanje boljeg, novog, kvalitetnijeg vozila. Isto tako valja napomenuti da osim Bradleyja isti proizvođač proizvodi bolja, suvremenija, bolje opremljena i sigurnija vozila, a koje nam nitko ne donira, a također bi ih trebalo uzeti u obzir ako želimo napraviti nabavku novih, a ne starih, rashodovanih i višestruko u ratnim situacijama korištenih, Bradleyja - tvrdi Antunović.

Napomenula je i kako se ona iz ove pozicije ne bi željela opredijeliti ni za jednu opciju.

- Nisam sigurna da itko od nadležnih ima gotove strateške studije koliko to sve košta i donacija i nabavka novih. Oko 6,5 milijuna trebalo bi uložiti u nadogradnju za donirane Bradleyje, a novi taj Links njemački, recimo, stoji 10 milijuna. Razlika u cijeli je značajna, ali je značajna i razlika u kvaliteti koju dobivate - rekla je.

Dotakla se i cifre od 2,5 milijuna koju je spomenuo Franko Vidović.

- Ja sam spomenula jednu cifru od 6,5 milijuna, a Vidović govori o 2,5 milijuna, ja u ovom trenutku oba iznosa doživljavam kao špekulacije, oni koji nabavljaju trebali bi imati dobre procjene. Ali kada govorim o nabavci naoružanja, govorimo prvenstveno o političkom pitanju. Ja osobno mislim da uvijek postoji prostor za razgovore i dogovore. Kako s NATO savezom, s kojima imamo dogovor da imamo tu brigadu do 2026., ali isto tako i s Amerikancima ako odustanemo od te donacije, ako nam budu preskupe.

Govoriti da je to samo donacija je manipulacija, to ne treba nitko u javnosti prihvaćati tako. Ono što je važno za Hrvatsku, ako želi nastaviti strateško partnerstvo s Amerikancima, postoji i drugi tip, moderniji tip oklopnih vozila pa ako želimo možemo i o tome razgovarati s njima, a drugo postoje i druga naoružanja koja bi dobro došla vojsci RH, dakle nipošto odbiti takvu ponudu jer bi to narušilo odnose. Treba pregovarati - objašnjava i dodaje:

- Naravno da im ne bi bilo drago da ne uzmemo njihov otpad. Oni se tog rješavaju jer imaju određeni problem tim svojim starim viškovima. No mislim da se ne bi moglo raditi o prekidu strateške suradnje jer Hrvatska ima niz prednosti oko kojih može pregovara bez obzira na to što je mala i mislim da je ključno sačuvati tu poziciju koja osigurava da djelujemo kao mala, ali suverena zemlja.

Mislim da sve te nabavke treba strateški planirati. Spomenut ću samo jednu činjenicu, Bradleyji imaju topove od 25 milimetara, a Patrije od 30 milimetara, to znači različita održavanja, a treba voditi računa i o tome koliko stoji sat vremena korištenja vozila, ali i o sigurnosti. Bradley je američko vozilo, razvijeno za američku vojsku, ali ovaj model je predstavljen ’88. i o svemu tome treba voditi računa. Treba čuvati na političkoj razini strateška partnerstva kako s NATO-om i SAD-om, tako is EU. Krenuti u nabavke onoga što nam je dostupno i što je kompatibilno u smislu održavanja i korištenja i sigurno prije svega - govori Željka Antunović.

Rekla je i kako je kod nas sve moguće.

- Brojna loša iskustva, neodlučnost političkih elita, ali isto tako i značajna podijeljenost unutar vojnog vrha oko toga što nam treba, sve to može izazvati značajna kašnjenja, no pritisnuti smo na neki način iz NATO saveza i mislim da se neće i ne smije dogoditi ovo što se dogodilo s vojnim avionima. To je razlog više da nam dva brda ne budu u ovom slučaju u prijeporima nego da sjednu zajedno, da pregledaju strateške studije, da pogledaju političku i ekonomsku težinu i donesu konačnu odluku - kaže i dodaje o sukobima:

- Ne samo u ovoj prilici, nego u svim mogućim pričama u razvoju Hrvatske, u povećanju efikasnosti razvoja Hrvatske, u povećanju efikasnosti državne uprave, sve ono što Hrvatska više ne može čekati je ugroženo ovakvim nategnutim odnosima. Mislim da je to nedopustivo, mislim da se radi o čistom populizmu i politizaciji, čas s jedne, čas s druge strane i da smo tu mi kao građani značajno oštećeni. Konačno, meni je neshvatljivo i neprihvatljivo i mislim da je to jedinstven slučaj da netko s vrha države ovako otvoreno lobira za nabavku određenog naoružanja, to ne samo da izaziva sumnju nego je krajnje politički neuobičajeno i jedinstveno - zaključuje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 06:21

Željka Antunović

Naravno da im ne bi bilo drago da ne uzmemo njihov otpad.
Oni se tog rješavaju jer imaju određeni problem tim svojim starim viškovima.

:D
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 06:22

Bradley je zastario ako ti je s druge strane ruski Kornet a jest.

Ne radi se tu o Amerikancima nego o nama. Neće ga oni vozit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 06:33

Bradley je dizajniran prije 35 godina a tad nije bilo interneta a danas te svak lako locira i ti sistemi za gađanje oklopa su puno bolji itd.

Jednostavno koncept tog Bradleya ne uklapa se u modernu bojišnicu kakva je evropska jer ona to je u odnosu na neku Afriku i veći dio Azije.

Mi taj Bradley ne bi mogli ni koristit na prvoj linji u slučaju stvarnog sukoba. Nije dizajniran za moderno bojište. Tehnološki je prastar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 06:54

Ne znam tko će s tim Bradleyem ić u vatru ako do takve situacije dođe ?

Možda ti šta su ga kupili za HV ? Nek oni onda to i voze i ulaze u vatru pošto to i je smisao takvog vozila pješaštva.

Ako ćeš nešto šta će stat u garaži i logistici i skupljat prašinu a onda možeš i kamion koristit. Ne triba ti to onda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 07:09

Ako ćeš to uzet samo reda radi a ne misliš to nikad koristi za ono šta mu je svrha ( ulazak u vatru ) onda uzmi Bradley al ako smatraš da može doć do takve situacije....

...onda ne možeš uzet Bredley.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 07:41

Kad počmeš razmišljat kako to mora bit na modernom bojištu onda jednostavno nešto je konstruirano prije pojave interneta nije za to.

Zato Amerikanci i rade novi a nama i drugima oće podvalit Bradley.

RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by vili40 5/1/2022, 07:50

RayMabus wrote:Kad počmeš razmišljat kako to mora bit na modernom bojištu onda jednostavno nešto je konstruirano prije pojave interneta nije za to.

Zato Amerikanci i rade novi a nama i drugima oće podvalit Bradley.

pa moraju se rješavati stvari koje je pregazilo vrijeme.Bolje zaraditi na tome nego u staro željezo a para i budala će biti uvijek poput nas.
vili40
vili40

Male
Posts : 10856
2015-08-02


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 07:56

A čuj...ako mi to uzmemo morat ćemo računat da ga nećemo moć koristit za ono šta je namjena tom tipu vozila jer se mi nalazimo na modernoj bojišnii po kvalifikaciji iste.

Ispada da ak uzmemo Badley a sutra se situacija pogorša da ćemo morat kupovat moderni IFV jer s Bradleyem ne možeš ić u vatrenu liniju a to mu je svrha.

S Bradleyem moraš bižat iz nje da te ne ubiju. To je bežanija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 08:14

Jako puno toga ne ide u prilog tom Bradleyu u odnosu na neki model kao šta je Lynx ako se gleda moderna bojišnica a to je svakako ova evropska.

Ima tu velikih mana i ne možeš s time ulazit u vatru s nekim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 13:48

Treba nam moderni IFV.

Veći kalibar, veća borbena moć i razornost, veći domet.

Pokretljivost.

Bolja zaštita.

Mogućnost raznih verzija toga jer nisu sve na terenu s topom.

Modernija tehnologija upravljanja i otkrivanja i pregleda terena.

Proturaketna zaštita itd.

RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 14:22


- Na vidiku nema druge ponude, osim ako ćemo ući u angažman s Nijemcima za vozilo koje ne postoji i nitko ga osim Mađarske nije naručio. Košta deset puta više od ovoga. Ta ponuda bila bi osam do deset puta skuplja i dala bi nam sposobnosti koje nam ne trebaju. I vojska to govori, ne treba nam podmornička flota, ne treba nam nuklearno naoružanje. Postoji nešto što se zove vojna tajna koja se ne dijeli s ni s kim - rekao je Milanović.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/milanovic-cesto-imam-posla-s-dibidusima-glavni-stozer-smatra-da-treba-prihvatiti-americku-ponudu-15142159

Milanovic gura Bradleye. Ja sam da se pričeka , da novi natječaj i analizira šta nama tu uopće treba.

RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 14:38


- Ova ponuda za Hrvatsku ima i strateški značaj. Ona bi omogućila nastavak suradnje sa zemljom koja ima najveću vojnu snagu u svijetu. Nacionalna garda savezne države Minnesote koristi ta vozila. Vlada je mogla odluku donijeti ranije. Na temelju svih dostupnih detalja i informacija, a ne čekati do posljednjeg časa. Trebalo je uvažiti mišljenje vojske. Sada moraju odlučiti do kraja siječnja. Ako se to ne ostvari, tražit ću odgovornost na verbalnoj razini od ljudi koji su za to zaduženi. Ovo rješenje nas zadovoljava narednih deset godina, a možda i duže - rekao je predsjednik.

--

Ništa ispod idućih 30 godina i to je minimum.

Kakvih deset godina ? Pa onda ne moramo to ni kupovat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by RayMabus 5/1/2022, 14:45

- Ovo narušava naše odnose s SAD-om koji je naš donator. Ispada kao da nam nude staro željezo. Dojam je da nas žele nasamariti, nas koji smo njima došli, a ne oni nama. ja im se divim na strpljenju. Dosadašnja suradnja pokazuje da možemo imati opravdano povjerenje. Da su Amerikanci ozbiljan partner pokazuje i činjenica da su osigurali i dodatnu pomoć Hrvatskoj, što je odobrio američki kongres, dakle dotle smo ih doveli. Ispada da 25 godina nismo znali što hoćemo - rekao je Milanović.

--

Ne narušava. Stvar je u tome da ćeš jednostavno dat novi natječaj na koji se mogu javiti i oni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti - Page 4 Empty Re: Đuro Đaković odlazi u ropotarnicu povjesti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum