ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:23

marcellus wrote:
dijagram wrote:Pitam se, da je u HR kako bi  ovaj lik nastupao, kao adezenjara, esdepenjara ili nesto ko fol zeleno:)

ovo je čileanski tomislav tomašević. Relativno mlad, po zanimanju aktivist, bez iskustva ili radnog staža, brada je kao da se glumi intelektualca i antiestablishment, zeleno lijeve politike, preuzima uspješnu državu / grad s nezadovoljnim stanovništvom a onda kreće devastacija svega
Ne preuzima on. On je samo predsjednik. 

Ima vlada i sabor. On je predsjednik. Nije vladar.

RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:25

Ovo su predsjednički izbori. Nisu parlamentarni.

Birali su predcjednika a ne parlament.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by ljubo1212 20/12/2021, 10:26

RayMabus wrote:Znaš kako su ti Borići završili u Punta Arenasu ?

Išli u u Australiju pa ih iskrcalo tu na mageljanovom prolazu. Izbacilo iz broda. Nisu imali love za kartu dalje.

Taj Punta Arenas ti je na putu za Australiju i onda ovi nisu imali za kartu do Australije pa ih tu iskifalo.
kak sad, ideš brodom za australiju, ukrcaš se s kartom za kamo? za australiju ili čile?
ili ih ulovili kao slijepe putnike? pa ono, marš van na prvoj stanici?
mislim, odmah na početku imaš lovu ili nemaš, valjda su rekli, evo imam tolko para, pa dokle vozite? oni kažu, nemaš do australije, imaš do čilea, oćeš tamo? oću, može...ljepše zvuči nego iskifalo jer nisi imao za dalje
samo pitam, nejasno mi  :)
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by ljubo1212 20/12/2021, 10:27

marcellus wrote:
dijagram wrote:Pitam se, da je u HR kako bi  ovaj lik nastupao, kao adezenjara, esdepenjara ili nesto ko fol zeleno:)

ovo je čileanski tomislav tomašević. Relativno mlad, po zanimanju aktivist, bez iskustva ili radnog staža, brada je kao da se glumi intelektualca i antiestablishment, zeleno lijeve politike, preuzima uspješnu državu / grad s nezadovoljnim stanovništvom a onda kreće devastacija svega
tomašević nije opsesivno kompulzivni, ili ?
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:30

ljubo1212 wrote:
RayMabus wrote:Znaš kako su ti Borići završili u Punta Arenasu ?

Išli u u Australiju pa ih iskrcalo tu na mageljanovom prolazu. Izbacilo iz broda. Nisu imali love za kartu dalje.

Taj Punta Arenas ti je na putu za Australiju i onda ovi nisu imali za kartu do Australije pa ih tu iskifalo.
kak sad, ideš brodom za australiju, ukrcaš se s kartom za kamo? za australiju ili čile?
ili ih ulovili kao slijepe putnike? pa ono, marš van na prvoj stanici?
mislim, odmah na početku imaš lovu ili nemaš, valjda su rekli, evo imam tolko para, pa dokle vozite? oni kažu, nemaš do australije, imaš do čilea, oćeš tamo? oću, može...ljepše zvuči nego iskifalo jer nisi imao za dalje
samo pitam, nejasno mi  :)
Sirotinja je to bila. Bila je velika ekonomska kriza u Dalmaciji.

Ozbiljno ti je to tako. Nisu imali love za dalje a ni Australija nije svašta primala na početku a vamo katolička crkva itd a Argentina i Čile su tribali ljude i nije to baš tako bilo nerazvijeno onda nego je bilo razvoj i nove zemlje itd.


Last edited by RayMabus on 20/12/2021, 10:34; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:34

Činjenica jest da oni koji su išli u sjevernu Ameriku da su eto sad kad gledaš bolje prošli a vamo je crkva organizirala da se spase ljudi jer bila je velika ekonomska kriza a doli su primali stanovništvo iz Evrope a posebno katolike i onda to tako išlo a išlo i za Australiju i zato taj Punta Arenas je napo puta i luka itd i onda su se tu naši iskrcavali i tvorila se jaka hrvatska zajednica tu.

To je mageljanov prolaz taj Punta Arenas.

Ispod su samo pingvini. Sam jug američkog kontinenta. Nema južnije od toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by mutava baštarda 20/12/2021, 10:34

RayMabus wrote:
marcellus wrote:

ovo je čileanski tomislav tomašević. Relativno mlad, po zanimanju aktivist, bez iskustva ili radnog staža, brada je kao da se glumi intelektualca i antiestablishment, zeleno lijeve politike, preuzima uspješnu državu / grad s nezadovoljnim stanovništvom a onda kreće devastacija svega
Ne preuzima on. On je samo predsjednik. 

Ima vlada i sabor. On je predsjednik. Nije vladar.
Je, vladar je. U Čileu je politički sustav kao i u Francuskoj ili Americi.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:36

mutava baštarda wrote:
RayMabus wrote:
Ne preuzima on. On je samo predsjednik. 

Ima vlada i sabor. On je predsjednik. Nije vladar.
Je, vladar je. U Čileu je politički sustav kao i u Francuskoj ili Americi.
Pa neće on ništa.

To je galaktička federacija instalirala jer san ja ode na forumu prije pola godine napisa detaljni vojni plan.

Ima razlog zašto je baš on doli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by kic 20/12/2021, 10:37

dijagram wrote:
kic wrote:
hrvat i socijalist, ode Čile u krasni

Ne mora znaciti.

On ce samo popraviti stanje da budu jos bolji.

Sad, tijekom popravljanja nastanu problemi i,...jebga.

Svakom se moze dogoditi:)

neće ostat kamen na kamenu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:37

Makli smo CIA iz Čilea, barem oko ovog predsjedničkog kandidata sad na četiri godine.

Nek se malo Pentagon misli kako im se to desilo.

Ja sam ovaj plan skovao prije godinu dana. Detaljno sa ga napisa jednu večer na forumu.

Odvlačim im mornaricu na drugi kraj svijeta jer se ovi boje da im se Kina i Rusija tu ne uvale sad jako i tako da izgube kontrolu nad svjetski morima a ovdje je bojno polje Pacifik.

Plan je napravljen iz tog razloga jer američka mornarica nema neograničen broj brodova a brodovi ne lete pa da su u pol dana u Jadranu i sad će se više morat oslanjat na brodovlje država u Europi a koje su članice NATOa.

U prevodu kad su ovi prostori ovdje to se odnosi na Hrvatsku a normalno da onda je moj uvjet promjena izbornog zakona tj ako želiš to onda želim da kontroliram svoje zaleđe obale da bi to uopće bilo moguće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by ljubo1212 20/12/2021, 10:38

RayMabus wrote:
ljubo1212 wrote:
kak sad, ideš brodom za australiju, ukrcaš se s kartom za kamo? za australiju ili čile?
ili ih ulovili kao slijepe putnike? pa ono, marš van na prvoj stanici?
mislim, odmah na početku imaš lovu ili nemaš, valjda su rekli, evo imam tolko para, pa dokle vozite? oni kažu, nemaš do australije, imaš do čilea, oćeš tamo? oću, može...ljepše zvuči nego iskifalo jer nisi imao za dalje
samo pitam, nejasno mi  :)
Sirotinja je to bila. Bila je velika ekonomska kriza u Dalmaciji.

Ozbiljno ti je to tako. Nisu imali love za dalje a ni Australija nije svašta primala na početku a vamo katolička crkva itd a Argentina i Čile su tribali ljude i nije to baš tako bilo nerazvijeno onda nego je bilo razvoj i nove zemlje itd.
sve ok, ali nisi mi odgovorio u detalje, kako me zanimalo
šteta, valjda nemaš detaljni info
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by epikur37 20/12/2021, 10:38

Bio je i neki ban Borić, svojedobno.

Možda mu je rođak.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:40

Ne berite brigu. Borić je naš. Hrvatska je članica NATOa.

Pa nije to oni indijanac iz Bolivije, kako mu je ono ime ? Evo Morales.

Sad će morat doć u Split u admiralitet ovi iz Pentagona da malo popričamo jel oće Kinu i Ruse doli il šta oćemo to rješit više s tim izbornim zakonom meni iza glave.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 10:43

ljubo1212 wrote:
RayMabus wrote:
Sirotinja je to bila. Bila je velika ekonomska kriza u Dalmaciji.

Ozbiljno ti je to tako. Nisu imali love za dalje a ni Australija nije svašta primala na početku a vamo katolička crkva itd a Argentina i Čile su tribali ljude i nije to baš tako bilo nerazvijeno onda nego je bilo razvoj i nove zemlje itd.
sve ok, ali nisi mi odgovorio u detalje, kako me zanimalo
šteta, valjda nemaš detaljni info
Nisu imali love za daljni put. Kako oćeš da ti to objasnim ?

Pa jel vidiš koliki je put od Punta Arenasa do Australije i koliko to košta a oni švorc.

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Sydneysantiago
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by prckov 20/12/2021, 11:10

moglo bi se dogodit da njemu biden u stvari cestita

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 11:14

prckov wrote:moglo bi se dogodit da njemu biden u stvari cestita
Pa oni su ista politička stranka. Njega je više ova desnica išla prikazat kao nekakvog komunistu da dobije birače desnog centra i centra uopće a on je u osnovi kad gledaš ekonomska razmišljanja klasični socijaldemokrat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by ljubo1212 20/12/2021, 11:21

RayMabus wrote:
ljubo1212 wrote:
sve ok, ali nisi mi odgovorio u detalje, kako me zanimalo
šteta, valjda nemaš detaljni info
Nisu imali love za daljni put. Kako oćeš da ti to objasnim ?

Pa jel vidiš koliki je put od Punta Arenasa do Australije i koliko to košta a oni švorc.

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Sydneysantiago
ma to mi je jasno, ali bit će da su ipak u rijeci kupili kartu do čilea, kad nisu imali za dalje
brodarska kompanija ih je uvjerila da je tako najbolje, ne?
plus već ranije dospjeli tamo, malo iznad pingvina
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 11:23

ljubo1212 wrote:
RayMabus wrote:
Nisu imali love za daljni put. Kako oćeš da ti to objasnim ?

Pa jel vidiš koliki je put od Punta Arenasa do Australije i koliko to košta a oni švorc.

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Sydneysantiago
ma to mi je jasno, ali bit će da su ipak u rijeci kupili kartu do čilea, kad nisu imali za dalje
brodarska kompanija ih je uvjerila da je tako najbolje, ne?
plus već ranije dospjeli tamo, malo iznad pingvina
A tako nešto : ići ćete parobrodom do južne Amerike a za dalje ćemo vidit.

Ko da su oni znali di idu i di je točno šta i šta će ih točno tamo sve dočekat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 11:28

Oni su ti prvenstveno išli za Argentinu koja je onda imala ekonomski procvat te Australiju i Novi Zeland. Takva je šema bila. Čile nije bila destinacija nego je taj Punta Arenas na mageljanovom prolazu i svi brodovi za Australiju tu moraju proć.

Onda su se tu iskrcavali i postepeno napravili hrvatsku zajednicu i onda su se tu još iskrcavali i tako su došli u Čile. On in nije bija prva destinacija nego ovako s ovon šemon.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 11:30

Magellanov prolaz (španj. Estrecho de Magallanes) morski je prolaz na krajnjem jugu Južne Amerike, dug oko 580 km (360 milja). Prolaz odvaja južnoameričko kopno od otoka Ognjene zemlje i drugih nebrojenih manjih otočića. Ovo je najveći i najvažniji prirodni prolaz između Atlantskog i Tihog oceana.
Tjesnac je danas pod jurisdikcijom Republike Čile i nalazi se u XII. Regiji Magellanes i čileanska Antarktika (španj. XII Región de Magallanes y de la Antártica Chilena). Njegova duljina je 583 km, računajući od rta Vírgenes na istoku, do rta Pilar, smješten na otoku Desolación, na zapadu. Širina prolaza varira od 3 do 30 km. U podmorju se nalaze rezerve nafte i prirodnog plina.
Prolaz je 1520. otkrio portugalski istraživač Fernão de Magalhães (španj. Fernando de Magellanes), a zato što se to dogodilo na dan Svih Svetih prozvao ga je Estreito de Todos los Santos (hrvatski Tjesnac Svih Svetih). 

Prolaz je imao vrlo važnu prometnu ulogu sve do izgradnje Panamskog kanala, koji je pušten u promet 1914.

 Značajna naselja u blizini su Porvenir, glavni grad čileanske pokrajine Tierra del Fuego (u sastavu XII. regije), koji su 1894. osnovali hrvatski imigranti, te Punta Arenas, gradić na suprotnoj obali i najznačajnija luka u tjesnacu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by RayMabus 20/12/2021, 11:54

- Jako smo svi sretni! Sad je vrijeme da pošalje onaj predsjednički avion po mene što je bio i obećao kad je došao na Ugljan – smije se Zdenka Borić, rođaka Gabriela Borića, koji je u nedjelju postao novi predsjednik Čilea.
Zdenku su novinari portala Zadarski.hr zatekli kod kuće u Ugljanu, a veliku vijest iz Čilea, zbog vremenske razlike, dobila je tijekom noći s nedjelje na ponedjeljak.
- Najmanje pet poruka mi je stiglo na mobitel. Tamo je slavlje, a i mi ćemo proslaviti – kaže.
.
Proslava bi se trebala dogoditi do kraja ovog ili idućeg tjedna, kada se rođak Domagoj Kombura i njena obitelj oslobode svih obveza.
- Domagoj je još noćas na svom profilu objavio: „Rođo je pobijedio!” - veli Zdenka koju je noć probdjela.
.
- Majka je tražila da je probudim i da pratimo rezultate na televiziji. Svi smo bili na nogama, ipak nije baš svaki dan da bi netko iz vaše obitelji mogao nešto takvo postići - govori.
Kad su novinari portala Zadarski.hr u rujnu posjetili Boriće u Ugljanu, Zdenka nije mislila da će njezin mladi rođak u trećem koljenu doći do pobjede.
- Prognoze su išle na ruku drugim kandidatima i u prvom krugu izbora Gabriel je izgubio. Ankete su bile izjednačene, na kraju nije bila velika razlika s kojom je pobijedio u drugom krugu. I u ambasadi Čilea u Zagrebu glasovi su bili podijeljeni, tako da smo svi ovdje na otoku ugodno iznenađeni – kaže Zdenka čiji je pradjed Mate brat Gabrielovog pradjeda Ive.
Mate je sa svoja dva brata i sestrom ostao u Ugljanu, a Ive se sa suprugom Božicom Crnošijom, također iz Ugljana, i bratom Šimom, prije 124 godine uputio u Južnu Ameriku. Ostalo je, kako kažu, povijest, koju sada ispisuje njegov praunuk Gabriel, od nedjelje najmlađi predsjednik Čilea u povijesti zemlje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu'' - Page 3 Empty Re: ''Hrvat Boric novi je predsjednik Čilea! Protukandidat ga nazvao i čestitao mu''

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum