ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin šalje vojsku u BiH

Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Putin šalje vojsku u BiH

Post by RayMabus 1/12/2021, 12:34

Da ih obuće kako rukovati s ruskim Kornetima koje je kupila vojska Srbije tako a mogu gađat NATO tenkove u distriktu Brčkom. pirat

Putin šalje vojsku u BiH Hqdefault

Ipak, ono što je zanimljivo jeste spominjanje opcije o ruskoj pomoći Republici Srpskoj pa se podsjeća na to da Rusija u BiH može poslati i zračne snage, kako su to uradile i sredinom devedesetih, u svojstvu međunarodnog mirovnog kontingenta. Te vojne snage su 1999. prebačene u Prištinu.

Ovo je jedan novi momenat u odnosima Rusije prema BiH. Zvanična politika Kremlja do sada nije spominjala ovu opciju, ali s obzirom na uzburkane odnose i politički očaj Dodika zanimljiv je i trenutak u kojem se spominje ova opcija.

Podsjetimo, u BiH već godinama svoje prisustvo i utjecaj imaju samo NATO i EUFOR, kojem je nedavno produžen mandat na još jednu godinu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ruka-spasa-za-dodika-ruski-mediji-spominju-i-slanje-ruskih-vojnih-snaga-u-bih/211201038
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by epikur37 1/12/2021, 12:47

Kršćani mogu odahnuti...

Mujage na aparatimah.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by RayMabus 1/12/2021, 12:52

epikur37 wrote:Kršćani mogu odahnuti...
Srbi mogu odahnuti. Hrvati s ovim nemaju veze a nit koristi od njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by Serbinho-3 1/12/2021, 12:58

To sam ja odavno govorio da se moze desiti da Rus parkira kod Banja Luke, dok oni naviru ka Rusiji. Godinama unazad a skoro je Rus neki izjavio da ce biti neprijatno iznenadjenje, kada im u blizini budu postavili projektile. Izgleda da je mislio na Bosnu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by AlfaOmega 1/12/2021, 13:03

I triba Rus da se parkira kod Banja Luke. Ne zbog Srba, neg zbog činjenice da zapadni fašisti provociraju i parkiravaju se na ruskim granicama već godinama. 
Eno Ukrofašisti nagomilali 125.000 vojnika oko Donbassa (pola svoje vojske, jebo te), i čekaju znak velikog brata da krinu. Budale zatupljene. Ni im bila dovoljna lekcija iz 2014. i 2015. kad ih je mnogo manji protivnik namlatija, sad bi ka s Rusima da se obračunavaju.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by RayMabus 1/12/2021, 13:05

Serbinho-3 wrote:To sam ja odavno govorio da se moze desiti da Rus parkira kod Banja Luke, dok oni naviru ka Rusiji. Godinama unazad a skoro je Rus neki izjavio da ce biti neprijatno iznenadjenje, kada im u blizini budu postavili projektile. Izgleda da je mislio na Bosnu.
Ne mogu tako nego u sklopu EU misije kao dio mirovnih snaga, dakle drugim riječima pod komandom EU i kao mirovne misije i di ih EU rasporedi.

Mislim RS bi ovo odgovaralo svakako da su i oni u tim mirovnim misijama. Hrvatima to ne igra jer oni nisu tu onda radi nas nego radi RS itd. Mislim Hrvatima je svejedno, nit iz đepa nit u đep.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by pizzon 1/12/2021, 13:35

AlfaOmega wrote:I triba Rus da se parkira kod Banja Luke. Ne zbog Srba, neg zbog činjenice da zapadni fašisti provociraju i parkiravaju se na ruskim granicama već godinama. 
Eno Ukrofašisti nagomilali 125.000 vojnika oko Donbassa (pola svoje vojske, jebo te), i čekaju znak velikog brata da krinu. Budale zatupljene. Ni im bila dovoljna lekcija iz 2014. i 2015. kad ih je mnogo manji protivnik namlatija, sad bi ka s Rusima da se obračunavaju.

da li je narod slobodan
da izabere stranu.
to, sta i koga izabrati
plod je visevekovnog
promovisanja i politickog
delanja.
niko naklonjen zapadu
zato sto voli slovi Z
vec vrdnosti i nivo koji
su dostigle zemlje na zapadu.
ja ne zelim da srbija
bude kopija bilo koje
zemlje sa istoka.
ne zato sto ne volim slovo I.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by vuksadinare 1/12/2021, 13:41

Nista od toga...slali su ih 90-zih kao dragovoljce navodno pa ih puno groblje u miljavcima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99037
2015-09-08


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by RayMabus 1/12/2021, 13:49

vuksadinare wrote:Nista od toga...slali su ih 90-zih kao dragovoljce navodno pa ih puno groblje u miljavcima
Ne tako nego kao mirovnjaci pod komandom EUFORA. Imaju pravo na to ako zatraže. Sad je oko 600 pripadnika EUFORa u BiH dakle u odnosu na tu brojku mogu poslat 50 do 100 mirovnjaka ako žele. Meni ne smeta tako da ono jel. Isto tako kako mi ne smeta nemam ni koristi od toga jer dolaze radi RS dakle njima bi to značilo a meni nit iz đepa nit u đep.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by vuksadinare 1/12/2021, 14:04

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:Nista od toga...slali su ih 90-zih kao dragovoljce navodno pa ih puno groblje u miljavcima
Ne tako nego kao mirovnjaci pod komandom EUFORA. Imaju pravo na to ako zatraže. Sad je oko 600 pripadnika EUFORa u BiH dakle u odnosu na tu brojku mogu poslat 50 do 100 mirovnjaka ako žele. Meni ne smeta tako da ono jel. Isto tako kako mi ne smeta nemam ni koristi od toga jer dolaze radi RS dakle njima bi to značilo a meni nit iz đepa nit u đep.
...cvikaju oni od bosanskih mujaga nisu ti šabani ko ovi iz sirije...ludji su od tih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99037
2015-09-08


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by Ringo10 1/12/2021, 14:32

Ma kakva ruska vojska u BiH. Gluposti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Putin šalje vojsku u BiH Empty Re: Putin šalje vojsku u BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum