ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by debotoijusto Tue 26 Oct - 22:38

HRVATSKA će biti kao Švicarska, glasila je jedna od neformalnih parola HDZ-a na prvim demokratskim izborima 1990. godine. Nakon tri desetljeća znamo da se stvari nisu baš razvile u tom pravcu za Hrvatsku, dok je Švicarska i dalje ostala jednom od najbogatijih zemalja Europe i svijeta. Dobra vijest za Hrvate je da će u potrazi za boljom budućnosti od početka 2022. godine moći otići raditi i živjeti u Švicarsku mnogo lakše nego dosad.
Švicarska otvara svoje tržište rada za radnike iz Hrvatske te će se oni izjednačiti s drugim državljanima zemalja članica Europske unije, objavljeno je prije nekoliko dana na službenim stranicama švicarskog predsjedništva.



Švicarskim gospodarstvom dominira uslužni sektor. Švicarska također ima uspješnu turističku industriju, s ugostiteljskim poslovima dostupnim diljem zemlje. Zainteresirani za karijeru u bankarstvu i osiguranju mogu pronaći prilike u Zürichu, a oni koji traže karijeru u kemiji ili farmaciji, naći će slobodna radna mjesta u Baselu.
Švicarska se, prema službenim podacima, trenutno bori s nedostatkom kvalificiranih radnika u sljedećim područjima: inženjering, financijske usluge, IT, farmaceutika. Ugostiteljstvo također teško zapošljava osoblje i traži radnike. Na švicarskom tržištu rada naročito su traženi maturanti i diplomanti s vještinama i kvalifikacijama u ovim područjima.
Prema švicarskom zakonu, većina radnika može raditi najviše 45 sati tjedno, iako većina ljudi ima 40-satni radni tjedan, od ponedjeljka do petka.
Svi švicarski zaposlenici imaju pravo na najmanje četiri tjedna plaćenog odmora godišnje, a mladi do 20 godina imaju pravo na pet.




Švicarska treba radnike i u zdravstvenom i sektoru njege. Godišnja prosječna plaća za medicinske sestre u Švicarskoj iznosi 78.842 švicarskih franaka (555 tisuća kuna). Za liječnike je pak godišnja plaća u prosjeku oko 130 tisuća franaka (915 tisuća kuna).
Građevinski radnici u prosjeku godišnje mogu računati na plaću od 62.400 švicarskih franaka (440 tisuća kuna), dok konobari u prosjeku godišnje zarađuju 51 tisuću franaka (360 tisuća kuna).


https://www.index.hr/vijesti/clanak/svicarska-otvara-trziste-rada-hrvatima-trebaju-90000-radnika-evo-sto-se-sve-trazi/2313647.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by debotoijusto Tue 26 Oct - 22:41

skolujes iz proracuna doktora a on ode vani ili HDZ
inace sve 5 , + biljezim
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by RayMabus Tue 26 Oct - 22:42

Nestalo Albanaca. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175874
2014-04-11


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by Eroo Wed 27 Oct - 1:45

RayMabus wrote:Nestalo Albanaca. pirat
I Srba. I Bošnjaka.
Sad vi morate tamo u nadziranje da ne prave kakve  gluposti. king
Eroo
Eroo

Posts : 74725
2016-07-22


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by mentalitet Wed 27 Oct - 5:00

debotoijusto wrote:skolujes iz proracuna doktora a on ode vani ili HDZ
inace sve 5 , + biljezim

Sta se chudish kao pura govnetu??Pa zato je bivsha Juga i razjebana od strane zapada i NATO jer su znali gdje ima najvishe obrazovane radne snage..pa to rade po svim istochnoeuropskim zemljama...jer znaju da je sirotinja gladna love a ne kruha..Ono shto ostane u Hrvatskoj borit ce se do zadnjeg Hrvata protiv neposlushnih za interese zapada.Razjebavanje Yu je bio recept i formula kako druge drzave razjbati i usisati iz njih ono shto je najbolje zato shto su njihovi narodi postali jedna obichna ljigava masa koju boli kurac jer suu njihove drzave pljachkale i iskorishtavale druge stoljecima da bi tim njihovim ljigavcima osigurali lagodan zivot..Ali su se zajebali jer kako sam vec rekao...u prirodi postoji za svako pitanje odgovor pa se badava ne veli da je Karma kurva..Sve se vraca ...sve se placa..ako ne onima koji su radili zlo onda njihovoj djeci..Ja u to vjerujem..pa chesto puta velim da Bog nije komunalno da naplachuje mjesechno nego kad ispostavi rachun onda ga jebi..nema se chime platiti nego patnjom i svim onim shto se radilo drugima..Zato ljudi ne chinite zlo nikome jer ce vam se vratiti kad tad..

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by AssadNaPodmornici Wed 27 Oct - 9:58

gledam programer u svicarskoj prosjecna placa 115 000 eura godisnje..nice

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by marcellus Wed 27 Oct - 11:07

debotoijusto wrote:skolujes iz proracuna doktora a on ode vani

a zagovarao si besplatne fakultete kad je marčelo prije 10 godina upozoravao upravo na ovo... da će klinci parolu "znanje nije roba" samo nadopuniti s "ali je kapital" i zbrisati van

_________________
Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by debotoijusto Wed 27 Oct - 17:21

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:skolujes iz proracuna doktora a on ode vani

a zagovarao si besplatne fakultete kad je marčelo prije 10 godina upozoravao upravo na ovo... da će klinci parolu "znanje nije roba" samo nadopuniti s "ali je kapital" i zbrisati van
zagovarao sam i dalje zagovaram besplatno skolovanje za drzavi potrebite ostali na trziste znanja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by AssadNaPodmornici Wed 27 Oct - 17:24

skolovanje nije besplatno.
platili ga porezni obveznici.

evo ja , racuna sam i moje skolovanje su porezni obveznici platili par stotina tisuca kuna, mislim 200 000 do 300 000.. zakurac nisam dana odradio u struci ..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by T. Wed 27 Oct - 17:29

AssadNaPodmornici wrote:skolovanje nije besplatno.
platili ga porezni obveznici.

evo ja , racuna sam i moje skolovanje su porezni obveznici platili par stotina tisuca kuna, mislim 200 000 do 300 000.. zakurac nisam dana odradio u struci ..
Plus si 4-5 godina života 'potrošio' na učenje, predavanja, ispite, također za ku*ac...
Dvostruki gubitak, i za pojedinca i za društvo...
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by AssadNaPodmornici Wed 27 Oct - 17:57

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:skolovanje nije besplatno.
platili ga porezni obveznici.

evo ja , racuna sam i moje skolovanje su porezni obveznici platili par stotina tisuca kuna, mislim 200 000 do 300 000.. zakurac nisam dana odradio u struci ..
Plus si 4-5 godina života 'potrošio' na učenje, predavanja, ispite, također za ku*ac...
Dvostruki gubitak, i za pojedinca i za društvo...
tocno.. fakulteti su totalno zakurac.. sreca da sam nadoknadio.. doslovno sam od faksa pa do sada prekvalificira se u par drugih struka, evo sada sam upao u jos jedno skolovanje koje traje doslovno pola godine, a pripremao sam se doslovno godinu dvije, ucio sam svaki dan(daleko najkomlpeksnija).. nakon toga necu vise.. iman dovoljno zanimanja.. ek fakultet, profesionalni jacht skiper, crypto trade, e i baustela.. i ovo zadnje.. dosta mi je.. najvise zakurac je ekonomski fakultet.. najjaca stvar od svega ek.fak u splitu je najjaci u drzavi, a onda imas ove HDzovce po splitu, pazi ovo.. ek fak u splitu im se nalazi 5 do 10 min autom od bilo koje tocke u gradu, a ekipa ide u osijek ili bosnu kupovati diplomu , onaj rubno retardirani mihanovic kupio i doktorat u osijeku ... dode mi da zapalim diplomu, a ionako je zakurac.. to sam trebao napraviti u sklopu kampanje..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by Eroo Wed 27 Oct - 18:25

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:skolovanje nije besplatno.
platili ga porezni obveznici.

evo ja , racuna sam i moje skolovanje su porezni obveznici platili par stotina tisuca kuna, mislim 200 000 do 300 000.. zakurac nisam dana odradio u struci ..
Plus si 4-5 godina života 'potrošio' na učenje, predavanja, ispite, također za ku*ac...
Dvostruki gubitak, i za pojedinca i za društvo...
Treba nam puno zidara, vodovodara , električara  i  NKV radnika, nema zime za vas.
Eroo
Eroo

Posts : 74725
2016-07-22


Back to top Go down

Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži Empty Re: Švicarska otvara tržište rada Hrvatima. Trebaju 90.000 radnika, evo što se sve traži

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum