ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Ero 29/12/2015, 22:53

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ PXL_281215_12460776-660x413
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvati iz dijaspore

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Autor: Zoran Paškov Utorak, 29. Prosinac 2015. u 20:09

Upravo zbog birokracije, raznih namještaljki i pogodovanja bogati poduzetnici iz hrvatskog iseljeništva bili su spriječeni da svoj kapital investiraju u “Lijepu Našu”, što je rezultiralo razvojnom stagnacijom.

Hrvati iz dijaspore koji godišnje u domovinu godišnje pošalju 1,1 milijardu eura vjeruju u novog hrvatskog mandatara Tihomira Oreškovića. To su ovih dana pokazale brojne ankete provedene među iseljeništvom, koje Oreškovićev izbor ocjenjuju kao veliku prekretnicu na hrvatskoj političkoj sceni, smatrajući ga stručnim i neovisnim mandatarom koji može potaknuti brži razvoj hrvatskog gospodarstva i provesti neophodne reforme koje bi omogućile Hrvatskoj da brže izađe iz krize. To je moguće kada se ima u vidu kako je novi mandatar uspješni menadžer s osebujnim svjetskim iskustvom i da sam dolazi iz redova hrvatskog iseljeništva, te da će kao takav lakše prepoznati probleme sa kojima se susreću biznismeni iz iseljeništva prilikom ulaganja u hrvatsko gospodarstvo. Inače od Oreškovića se očekuje da u kratkom roku reformira neučinkovitu hrvatsku birokraciju zaposlenu u državnim službama i javnim poduzećima, koja se uz korupciju i krađe pokazala kao najveća kočnica razvoja hrvatskog gospodarstva i društva u cjelini, a do sada se sa njome nije mogla nositi niti jedna hrvatska vlada.
Upravo zbog birokracije, raznih namještaljki i pogodovanja bogati poduzetnici iz hrvatskog iseljeništva bili su spriječeni da svoj kapital investiraju u “Lijepu Našu”, što je rezultiralo razvojnom stagnacijom. Sada vjeruju kako će novi mandatar pod hitno promjeniti investicijsku klimu, što je neophodno za uspostavu bržeg gospodarskom razvoja, a samim time za brži izlazak Hrvatske iz sve nezavidnije gospodarske situacije. Postalo je i kristalno jasno gdje najviše uspješni poslovni ljudi iz dijaspore žele ulagati. To je u prvom redu hrvatski turizam, koji je i u godini za nama zabilježio najbolje rezultate. Stoga i ne čudi takva njihova želja. Tako je primjerice proteklih dana Ino Bill jedan od naših uspješnijih poslovnih ljudi u Njemačkoj, a inače vlasnik lanca od šezdesetak hotela, otvoreno za medije izjavio kako je odmah spreman na investiranje u Hrvatsku, bilo da je riječ o izgradnji ili kupovini tri hotela u hrvatskim centrima kao što su: Zagreb, Osijek i Split. No, kako je ocijenio Bill, tome su velika zapreka hrvatska birokracija kao i brojni zakonski mehanizmi koji ne štite strane investitore.
Nemam što skrivati da mi je velika želja investirati u Hrvatsku i to u hotele sa 4 zvjezdice, koje imaju stotinjak soba, jer vjerujem da bi to moglo dobro funkcionirati na našem tržištu. U jedan takav hotel spreman sam odmah investirati10 milijuna eura, samo da politika i njezina birokracija daju zeleno svijetlo, stvore transparentne uvjete za sigurnost investicija i ubrzaju sve procese koji prate ulaganje, posve je jasan Ino Bill, koji od novog premijera, po svemu sudeći očekuje brze promjene, jer investitori nemaju vremena za čekanje. Poznato je kako oni svoj kapital vrlo lako oplode u drugim zemljama na drugim kontinentima, bez obzira na to što su naši biznismeni iz dijaspore na jedan način emocionalno vezani uz Hrvatsku koja ih je proteklih godina svojom politikom itekako razočarala. Mnogi koji su u nju investirali brzo su se pokajali pa smatraju kako nova Oreškovićeva vlada mora biti brza i učinkovita ako želi prodobiti simpatije inozemnih ulagača, a posebno onih iz hrvatske dijaspore.
Autor: Zoran Paškov Utorak, 29. Prosinac 2015. u 20:09
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by v_vlado 30/12/2015, 03:12

Bože sačuvaj nas hrvatskih biznismena izvana,jer ti su najgori,.....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by vuksadinare 30/12/2015, 05:54

Pa ovisi kako ko...ima ih ok ima ih i ne...kao i ovdje...nego tip zaobidje rijeku,istru?...slucajno?....hm
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99140
2015-09-08


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Kermit 30/12/2015, 07:22

Moš mislit ovdje neće nitko uložiti dolara dok mu porezna otima pola zarade i dok moraš potplatiti deset načelnika i pročelnika da bi započeo graditi temelje hotela, nitko nije baš tolika budala...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by stenjalica 30/12/2015, 07:51

sumljam da će itko uložiti i lipe jedini koji ulažu su Turci i nešta austrijanci

koliko im je Vranjo pokra sa svojim kerberima od 1991-93 imali bi 3000 hotela sa 7 zvjezdica
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Sora 30/12/2015, 08:01

Mozda i budu ulagalio receptu koji smo vec vidjeli 
Hoteli za kunu i place za radnike na minimalcu 
I mozda da im se doplati provizija ili tak nest

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Ero 30/12/2015, 12:55

stenjalica wrote:sumljam da će itko uložiti i lipe jedini koji ulažu su Turci i nešta austrijanci

koliko im je Vranjo pokra sa svojim kerberima od 1991-93 imali bi 3000 hotela sa 7 zvjezdica
Pomoz Bog, delijo. jocolor
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Ero 30/12/2015, 12:55

Sora wrote:Mozda i budu ulagalio receptu koji smo vec vidjeli 
Hoteli za kunu i place za radnike na minimalcu 
I mozda da im se doplati provizija ili tak nest
Merhaba, komšinice. jocolor
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’ Empty Re: Biznismeni iz dijaspore vjeruju Oreškoviću: ‘Spreman sam odmah uložiti 10 milijuna eura u hotele u Splitu, Zagrebu i Osijeku’

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum