ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou 2/10/2021, 18:14

violator wrote:Kako se ovi krscani, pardon, katolici trude pretvoriti fikciju u pseudostvarnost pa to je strasno! :D Onda ce usput jos nabaciti pricu o znanosti koja raspolaze apsolutnim istinama jer neki od maloumnika misle da se u protivnom zapada u relativizam, a i malo su shvatili od onog sto je potrebno da bi neka teorija postala znanstvenom (nuzni i dovoljni uvjeti). Onda ce mi pripisati misljenje da je LET 3 kao plafon arta jer su maloumnici negdje procitali da sam iz Ri. Naravno, pripisat ce mi i kulturalnu ljevicu, neoljevicu koja ima veze s onom klasicnom kao otprilike njihova forumska laprdanja s pravim, nestajucim istraznim novinarstvom.

Europa je izvorno paganska koliko god de maloumnici upinjali to zataskati. Svaki je narod imao svoje bogove, a pojavom onog pustinjskog okupatora na europskom tlu, politickim odlukama za njegovo ustolicenje, prisilnim pokrstavanjima, progonom pagana i unistavanjem zavicajnih bogova, pretkrscanskih vjerovanja, odnosno djelomicnom asimilacijom - iskrivljavanjem istih, to cemo zanemariti jer odudara od onog gdje im je srce, dusa i dupe.

Jest, ateist sam, a da nisam bila bih rodnovjerac.

Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.

Šandor Winnetou

Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 2/10/2021, 19:05

Šandor Winnetou wrote:


Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.
ne da zvuči apsurdno nego je apsorudno. čime se vi pucate da mi je znat', neka kretenčina je to provalila i to ponavljate k'o jebene usrane budale, shvatili ste kai je ateizam.
o krv ti iebem :facepalm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by epikur37 2/10/2021, 19:16

Maggie19 wrote:
dijagram wrote:
Maggie19 wrote:Danas je izvrsna ova mobilnost u svakom segmentu zivota.
Svi imamo sanse izborit se za sebe.
Malo je covid poremetio mogucnosti, ali nece ni to vjecno.
Nama vrijednima, pametnima, lijepima nebo je granica:)
Apsolutno ;-)
Gdje god sam zivjela, odlicno sam se uklopila. Takav je nas svijet.
Malo nam je nezrela drzava, ali odrast ce.


Država je ok, bolja od naroda.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:18

marc!
porezal sam si prstić.
dok sam drkal po svom bajku, a kolegicu kojoj bi pokazao dnevnu sobu začetaval je vulkanizer.



vratimo se temi koju baš ne smiješ potegnut.

pisat ću u više epizoda.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou 2/10/2021, 19:20

ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:


Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.
ne da zvuči apsurdno nego je apsorudno. čime se vi pucate da mi je znat', neka kretenčina je to provalila i to ponavljate k'o jebene usrane budale, shvatili ste kai je ateizam.
o krv ti iebem :facepalm
pa ti vjeruješ da Bog ne postoji, toliko čvrsto u to vjeruješ (jer dokaza da Bog postoji ili ne postoji nemaš i sve gradiš na bazi vjere) da to pokušavaš agresivnim metodama drugima ubaciti u svijest da se ne osjećaš usamljeno u svom vjerovanju. Daj više odrasti, davno si prešao tridesetu.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:24

kao osnova današnje europske civilizacije je grčka i rim.
pišem napamet ali mislim da je filip II uveo zlatnike kao mjenicu i time ukinuo robnu razmjenu.

za alexandra znamo.

u doba alexovih osvajanja na zapadu nastaje nova država/grad.

u tom djelu nisam stručan pa osim općepoznatih podataka nemrem nekaj naročito napisati.

nije me nikada zanimala republika.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Guest 2/10/2021, 19:26

Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:


Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.
ne da zvuči apsurdno nego je apsorudno. čime se vi pucate da mi je znat', neka kretenčina je to provalila i to ponavljate k'o jebene usrane budale, shvatili ste kai je ateizam.
o krv ti iebem :facepalm
pa ti vjeruješ da Bog ne postoji, toliko čvrsto u to vjeruješ (jer dokaza da Bog postoji ili ne postoji nemaš i sve gradiš na bazi vjere) da to pokušavaš agresivnim metodama drugima ubaciti u svijest da se ne osjećaš usamljeno u svom vjerovanju. Daj više odrasti, davno si prešao tridesetu.
vjerujem? ja znam da ne postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:28

bitno je za judaističku vjeru utvrdti okosnice i početak ulaska u društvo.

većina religija obećava sve kul nakon smrti, naročito siromašnima nudi utjehu u drugom životu.

kršćanstvo je jedna, a možda i jedina, religija koja je krenula iz grada prema selu.
i od bogatih prema siromašnima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:31

rim kao takav nikada nije branio religije, ispovjednost ili pripadnost naciji/narodu.
u rimu nije postojao rasizam u kojem postoji sada.
u rimu si bio
-građanin
-oslobođenik
-rob

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Šandor Winnetou 2/10/2021, 19:33

ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:


Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.
ne da zvuči apsurdno nego je apsorudno. čime se vi pucate da mi je znat', neka kretenčina je to provalila i to ponavljate k'o jebene usrane budale, shvatili ste kai je ateizam.
o krv ti iebem :facepalm
pa ti vjeruješ da Bog ne postoji, toliko čvrsto u to vjeruješ (jer dokaza da Bog postoji ili ne postoji nemaš i sve gradiš na bazi vjere) da to pokušavaš agresivnim metodama drugima ubaciti u svijest da se ne osjećaš usamljeno u svom vjerovanju. Daj više odrasti, davno si prešao tridesetu.
vjerujem? ja znam da ne postoji.
de ne glupiraj se, ti ne možeš to znati, nitko to ne može znati jer to empirjski ne možeš dokazati. to što ti zoveš znanje je jednostavno vjerovanje da Bog ne postoji i ništa drugo. Dakle ti si samo jedan od fanatičnih vjernika na ovome svijetu koji pokušava nekim svojim macho stilom nametnuti svoje vjerovanje svima drugima. U principu nisi ništa bolji od talibana samo se nalaziš na drugom kraju istog konopa i ništa drugo.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:33

krščanstvo je bilo sekta kao i svaka druga, jehovci onog doba.
većinom se bulazni o kršćanima i lavovima.

sigurno nije showman radio popis jel netko kršćanin-u to doba ih nije bilo- židov, zanzibarac ili olafson.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:38

širim temu.
gladijatorske borbe su bile predstave, naravno da je bilo mrtvih, ali isto tako ako pogledamo da je za otvaranje kolosja bilo proglašeno 200 dana igara.
da su zatukli 5 nečeg po predstavi to bi bilo 1000
u tri turnusa pa tko bi to naplatio?

tebi čudno zvuči ali bilo je matineja kada su očevi vodili sinove na predstave.
subotom ujutro odfuraš sina na gladijatorske borbe, skokneš na platz i nakon ručka lagano odrijemaš.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 2/10/2021, 19:40

violator wrote:
Europa je izvorno paganska

ne, europa u civilizacijskom smislu je kršćanska, i striktno kršćanska, a naglašeno katolička.

naravno treba ne biti totalna livada da bi se razumjelo da je zemljopisni pojam europe apsolutno nebitan kad se o tome raspravlja, jer po tome je irska izvorno kanibalska a njemačka divlja zemlja kojom vladaju barbari s našiljenim drvenim kopljima koji žive u šumi.

dakle, europa kao europa nema veze s paganizmom kao što ni amerika nema veze s manituom nego s protestantima i puritancima.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 2/10/2021, 19:41

ukratko rijetko se na ovom forum nađe netko kog je toliko oblikovala propaganda i "opinion making" mediji i potpuno lišen sposobnosti osobnog rasuđivanja o činjenicama

"stoka ume da nervira, gutaj šta ti se servira"

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:44

ne da mi se biserje pred svinje hitati

cezar nije bio car jer nije bio apsolut
zato imam jli u čast istome

august, oktavijan pranećak cezarov objedinio je sve carske ovlasti. od vojske do svećenstva, ali unatoč dugoj vladavini upitno je da li je bio car. 
sam se nikada nije htio time proglasiti.

nakon toga dolazi tiberije, po svemu prvi i apsolutni car rima.

kroz taj period tranzicije od umorstva julija, preko augusta do tiberija imamo ulazak u stabilizaciju ogromne države.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 2/10/2021, 19:47

ebenica wrote:
vjerujem? ja znam da ne postoji.

ne znaš, nego pretpostavljaš.

"Znati" podrazumijeva podastrijeti dokaz, a to u slučaju Boga nije moguće niti u smislu da postoji niti da ne postoji, jer prirodna znanost nema alate kojima bi mogla dokazati ili oporvrgnuti bilo što u domeni metafizike.

Dakle, Einstein je bio skeptik, ponekad naginjao deizmu a ponekad ateizmu, max planck i lemaitre kao i većina očeva nuklearne fizike su bili vjernici pa i svećenici, čak i jebeni Hawking koji je bio ateist je uvijek dozvoljavao mogućnost postojanja boga jer čisto znanstveno nije to mogao opovrgnuti. Ali trol s osam razreda jedva završene osnovne i srednjom zanatskom od tri godine "zna".

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 2/10/2021, 19:49

veber wrote:ne da mi se biserje pred svinje hitati

cezar nije bio car jer nije bio apsolut
zato imam jli u čast istome

august, oktavijan pranećak cezarov objedinio je sve carske ovlasti. od vojske do svećenstva, ali unatoč dugoj vladavini upitno je da li je bio car. 
sam se nikada nije htio time proglasiti.

nakon toga dolazi tiberije, po svemu prvi i apsolutni car rima.

kroz taj period tranzicije od umorstva julija, preko augusta do tiberija imamo ulazak u stabilizaciju ogromne države.


antika je jedno, europa je drugo

naravno opet u smislu civilizacije

Kad se govori o europskoj civilizaciji misli se isključivo na onu kršćansku nakon pada rima

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:50

marcellus wrote:
violator wrote:
Europa je izvorno paganska

ne, europa u civilizacijskom smislu je kršćanska, i striktno kršćanska, a naglašeno katolička.

naravno treba ne biti totalna livada da bi se razumjelo da je zemljopisni pojam europe apsolutno nebitan kad se o tome raspravlja, jer po tome je irska izvorno kanibalska a njemačka divlja zemlja kojom vladaju barbari s našiljenim drvenim kopljima koji žive u šumi.

dakle, europa kao europa nema veze s paganizmom kao što ni amerika nema veze s manituom nego s protestantima i puritancima.  
ti bulazniš.
ignoriraš upise drugih sudionika i pišeš po narudžbi.


recimo kada ekipa upiše pravo, ne proučava kršćansko pravo nego rimsko pravo.
temelje ekonomije je postavio filip II.

ali ti kao i svi preobraćenici, jhovini svjedoci i subotom ujutro-jedeš govna.

ako već ideš nekaj zagovarati, pa daj, jebemte u čvalje, prouči.

nije ti ovo kula stražara i ona druga edicija di su svi nasmijani.

(ti bulazniš o krizmi, safet o božiću-onda vas ja kao ateist moram upućivat na pravi smjer)

bogtrjebo kaj se s tobom desilo u zadnjih par godina?
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by veber 2/10/2021, 19:52

marcellus wrote:
veber wrote:ne da mi se biserje pred svinje hitati

cezar nije bio car jer nije bio apsolut
zato imam jli u čast istome

august, oktavijan pranećak cezarov objedinio je sve carske ovlasti. od vojske do svećenstva, ali unatoč dugoj vladavini upitno je da li je bio car. 
sam se nikada nije htio time proglasiti.

nakon toga dolazi tiberije, po svemu prvi i apsolutni car rima.

kroz taj period tranzicije od umorstva julija, preko augusta do tiberija imamo ulazak u stabilizaciju ogromne države.


antika je jedno, europa je drugo

naravno opet u smislu civilizacije

Kad se govori o europskoj civilizaciji misli se isključivo na onu kršćansku nakon pada rima
daj ne drobi.
odi nahranit mačku.
poljubi djecu.
ženi obećaj nevjerovatni sex.

ali makemi, ne drobi gluposti.

odi udahni svježeg zraka.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by marcellus 2/10/2021, 19:54

I da dodam za ekstremno glupe, koji misle da je europa izvorno kromanjolska i neandrtalska:

Europu nije oblikovalo vjerovanje u boga bizona nacrtanog na zidu pećine, ni vjerovanje u Odina, ni u Svaroga, pa ni u Zeusa ni Jupitera. Kao što Ameriku nije oblikovalo vjerovnaje u Manitua, nego puritanizam. Europu je u svakom pogledu oblikovalo katoličanstvo, ono je obilježilo od morala do arhitekture i od književnosti do shvaćanja seksualnosti.

_________________
Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


metilda likes this post

Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by IL Risorto 2/10/2021, 19:54

Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
ebenica wrote:
Šandor Winnetou wrote:


Ma ti si kurac od ofce jalovice, inače ateisti su vjerojatno i najveći vjernici ma koliko god ti to zvučalo apsurdno no to je tako.
ne da zvuči apsurdno nego je apsorudno. čime se vi pucate da mi je znat', neka kretenčina je to provalila i to ponavljate k'o jebene usrane budale, shvatili ste kai je ateizam.
o krv ti iebem :facepalm
pa ti vjeruješ da Bog ne postoji, toliko čvrsto u to vjeruješ (jer dokaza da Bog postoji ili ne postoji nemaš i sve gradiš na bazi vjere) da to pokušavaš agresivnim metodama drugima ubaciti u svijest da se ne osjećaš usamljeno u svom vjerovanju. Daj više odrasti, davno si prešao tridesetu.
vjerujem? ja znam da ne postoji.
de ne glupiraj se, ti ne možeš to znati, nitko to ne može znati jer to empirjski ne možeš dokazati. to što ti zoveš znanje je jednostavno vjerovanje da Bog ne postoji i ništa drugo. Dakle ti si samo jedan od fanatičnih vjernika na ovome svijetu koji pokušava nekim svojim macho stilom nametnuti svoje vjerovanje svima drugima. U principu nisi ništa bolji od talibana samo se nalaziš na drugom kraju istog konopa i ništa drugo.
Religija je nastala kad je prvi prevarant naišao na prvu budalu,pa tako,kad čovjek vjeruje u vlastite deluzije i halucinacije,onda je to shizofrenija a kad vjeruje u tuđe,onda je to organizirana religija.
Osim toga,sam ateizam nije bitan,jer kad ne vjeruješ u bajke gdje zmije i gorući grmovi govore,okreneš glavu od toga i ne zamaraš se s tim,ali ono što je bitno,to je antiteizam i sekularizam,kao protuteža onima koji nastoje nametnuti društvene norme i standarde krojene po njihovim vjerovanjima u koje kakve bajke,evo uzmimo za primjer pitanje pobačaja.
Vjera je stvar pojedinca i dok je u okviru onoga gdje joj je mjesto,te se ne preljeva na sve pore društvenog života,na koje vjernici pokušavaju utjecat i krojit prema njihovim mjerilima,ne bi bilo potrebe za ovim koje ti smatraš da su isti ali na drugom kraju spektra.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvatska, fenomenalno mjesto za život  - Page 8 Empty Re: Hrvatska, fenomenalno mjesto za život

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum