ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 16:06

Predsjednica Kosova u posjeti Njemačkoj i kaže da je inicijativa Otvoreni Balkan pokušaj da se zamjeni Berlinski proces.

https://balkans.aljazeera.net/news/balkan/2021/9/15/osmani-inicijativa-otvoreni-balkan-opasna-nece-se-ostvariti

Rama je oštro napada. Merkel isto kaže da nije a ni ja nešto bitno tu ne vidim nego samo jedan alat za povezivanje država tu i pripreme za daljnjim napredak prema EU.

Ne znam kome vjerovati šta je istina i zašto ovakva potpuno suprotna stajališta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by niels 15/9/2021, 16:10

Ostvariti će se, opasna je za Kosovo jer bi se moglo naći u okruženju jednog trgovinskog bloka ako se priključi Crna Gora, a i ovako su u poluizolaciji - a Srbija neće dozvoliti njeno pristupanje.

Berlinski proces bi trebali ukoričiti i staviti u knjižnice pod dječju literaturu.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by Pirate 15/9/2021, 16:16

Zbog takvog stava jedan Pirot od 60000 stanovnika ima izvoz kao cijelo Kosovo od 1,6 miliona stanovnika. Ako je njima to ok, onda ih ne treba tjerati na udruzivanje, neka uzivaju u blagodatima svoje politike.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 16:18

niels wrote:

Berlinski proces bi trebali ukoričiti i staviti u knjižnice pod dječju literaturu.
Pa.sad u onom početnom formatu više i ne može jer je Velika Britanija u međuvremenu izašla iz EU , tako da oni sigurno neće odlučivati tko će ući u EU i kada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 16:20

niels wrote:Ostvariti će se, opasna je za Kosovo jer bi se moglo naći u okruženju jednog trgovinskog bloka ako se priključi Crna Gora, a i ovako su u poluizolaciji - a Srbija neće dozvoliti njeno pristupanje.
Ta mi logika nema smisla jer ispada da će njima Rama il bilo tko u Albaniji zatvoriti granicu za promet roba i ljudi ako ne budu dobri. To mi je potpuno bezvezna teorija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 16:34

Možda Njemačka to malo.gura jer možda šalje poruku da London nema šta tu radit a London je još tu pa onda ovako bez Londona.

London nema više.šta tu radit.Niti kao promatrač. Nije članica Unije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 16:46

niels wrote:Ostvariti će se, opasna je za Kosovo jer bi se moglo naći u okruženju jednog trgovinskog bloka ako se priključi Crna Gora, a i ovako su u poluizolaciji - a Srbija neće dozvoliti njeno pristupanje.
Ovo meni više obnjašnjava zašto su oni protiv toga al ne i ostalo pošto ja to o čemu ona priča ne vidin na njenu veliku žalost.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 17:04

Šta se tiče te priče Otvoreni Balkan , te države imaju svoje ekonomije i njima triba radna snaga i lakši protok robe i kapala i ako se to tebi ne sviđa pa neće oni radi tebe ekonomski stat na mistu jer tebi nešto ne paše.

Ne moraš ti sa Srbijom radit al potpiši direktne ekonomske ugovore s Makedonijom , Albanijom i Cg i to je to. Nema Srbija tu neki utjecaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 17:09

Znači ti možeš potpisat direktne ugovore s ove tri države i onda imaš ovo da si ti u nekoj uniji s ove tri a nisi sa Srbijom a Srbija ima ugovorie s ovima a nija sa tobom.

Dakle u ovoj priči najbolje prolaze ove tri zemlje jel one imaju ugovore sa svima.

Eto to je ta stvar a ovo sve ostalo te neke izolaicije to ništa nije točno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 17:18

A šta se tiče toga da je to neka zamjena za : Berlinski proces to nikako ne drži vodu jer nema to dvoje veze.

Berlinski proces su veće članice EU + ove na Balkanu i rad sa tim državama ka putu na EU.

Zašto nisu sve ? Zato šta ove druge to ne zanima i kad mi to dovedemo u red onda će se i one uključit jer za primanje u EU triba potpis sviju.

Dakle to nema uopće veze s pričom Otvoreni Balkan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by niels 15/9/2021, 17:47

Pa to ti je logika trgovinskog bloka: što su granice među članicama mekše, prema nečlanicama postaju tvrđe, inače blokovi ne bi imali smisla.

Dakle, u teoriji, Albanija bi morala cariniti svu robu s Kosova i ništa iz Srbije.

U praksi, naravno, Albanija neće cariniti ništa, ali najjeftinije bi za sve bilo da Kosovo ili pokuša ući, a druga prihvatljiva opcija za Kosovo jest da minira cijeli dogovor, ali to nije izvedivo.
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 17:55

Ne može Kosovo diktira drugima da ekonomski ne surađuju i ne razvijaju se jer eto njima nešto ne paše.itd a nema veze s ekonomijom.

Tri zemlje su napravile ekonomski savez a ti vidi šta i kako tebi paše. Rekoh ; posebne ugovore sa svakom državom tu i rješen problem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by RayMabus 15/9/2021, 18:10

Svak gleda svoje interes. Kosovo ne želi a i da želi vjerojatno bi Beograd neke uslove dava pa onda opet ništa al njima to ne triba. Potpišu posebne ugovore s Tiranom ( luka Drač ) i Skopljem ( luka Solun ) i to je to.

BiH i Cg to opet druga priča samo ta carinska unija ima ugovore sa EU čija sam i ja članica tako da meni to šta će CG uć u to ništa ne igra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175346
2014-04-11


Back to top Go down

Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti Empty Re: Osmani : "Otvoreni Balkan" je opasan, neće se ostvariti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum