ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by pizzon Sun 12 Sep - 11:27

https://www.blic.rs/vesti/politika/otkrivamo-detalje-posete-angele-merkel-prenocice-u-beogradu-a-srbija-je-jedina-zemlja/kl1ys1w

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty Re: a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by pizzon Sun 12 Sep - 11:30

oduvek sam zazirao da nam
ne uvale sve siptare...
ali, bez prava da ikada dobiju
trajni boravak ili srb.drzavljanstvo
osim udajom, ne i zenidbom :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4977
2020-04-21


Back to top Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty Re: a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by Serbinho-3 Sun 12 Sep - 12:18

TITO je ranije, povodom posete Angele Merkel, izjavio da je tom velika čast za našu zemlju.


- Želim da joj se zahvalim na svemu što je učinila za Zapadni Balkan. Nikada nećemo zaboraviti šta je učinila za nas 2015. godine kada je Hrvatska uvodila sankcije Srbiji. Imao sam čast i priliku da je ugostim na kraju njenog mandata. Mislim da će to biti, dok je kancelarka, i moguće jedna od poslednjih poseta i velika čast za Srbiju - rekao je tada TITO.


Dodao je da je bitno da se sa Merkelovom razgovara o svim važnim regionalnim dešavanjima.


I premijerka Srbije Ana Brnabić ocenila je posetu Merkelove kao izuzetno bitnu za Srbiju. Brnabić je navela da će se videti sa kojom porukom dolazi, ali činjenica da u posetu Srbiji dolazi na kraju svog mandata, kao i dužina ostanka, te pažnja koju poklanja našoj zemlji, dovoljna je poruka sama za sebe.


- Ne mislim da smo ikada dobili takvo priznanje u svetskim razmerama. Dolazi nam ''kraljica Evrope''. Ostaće ona to još dugo, dugo nakon što ne bude kancelarka. Napravila je takvu zaoštavštinu da dugo nećemo videti u Evropi, ali i svetu takvog lidera - kazala je ona.


Istakla je da je Merkel zasigurno među top tri svetska lidera i to će i ostati nakon mandata.


Poseta Merkel Beogradu ima simbolički značaj


Nekadašnji ambasador Srbije u Nemačkoj Ognjen Pribićević izjavio je ranije za medije da poseta nemačke kancelarke Angele Merkel Srbiji, mesec dana pred odlazak u penziju, pokazuje koliki značaj Nemačka pridaje ovom regionu.


- Uvek je dobro kad dolazi kancelar Nemačke u Srbiju zato što je Nemačka uvek pokazivala interes za ovo područje, koje se u najvećem delu poklapa sa našim interesima - politička stabilnost, ekonomski napredak, integracije. Nemačka snažno podržava naš put evropskih integracija. Nisu nam interesi isti kada je reč o Kosovu - rekao je nekadašnji ambasador Srbije u Nemačkoj.


Prema njegovim rečima, dolazak Merklove u Srbiju, koja za mesec dana odlazi u penziju sa funkcije kancelarke, ima simboliku jer pokazuje koji značaj Nemačka pridaje ovog regionu.


(Telegraf.rs)
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty Re: a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by Serbinho-3 Sun 12 Sep - 12:48

pizzon wrote:oduvek sam zazirao da nam
ne uvale sve siptare...
ali, bez prava da ikada dobiju
trajni boravak ili srb.drzavljanstvo
osim udajom, ne i zenidbom :)


To su Jugo Komunisti  verovatno i gledali da ga Srbiji zavuku. Srbi su glup narod a i Tatu bi prodali za pare, kako rece Legija. Ako analiziras malo, Slovenci su imali velike poluge moci u Jugi, isti su i gurali Albance oko destabilizacije i rusenja Juge. DB tamo nije imala kontrolu, ista je uglavnom kontrolisala po inostranstvu iseljenike i sta se prica preko protiv Jugoslavije. Sve je to realno toliko nebitno the koliko se muljalo po Sloveniji. Obzirom na toliki broj Slovenaca, koji su verovatno i imali najvecu moc u Jugoslaviji, DB nije imala pristup. Puklo je upravo tamo a DB nije bilo. Srbima su uvalili Albance, umesto kao na Zapadu da rodjenjem deteta nemas i drzavljanstvo. Ovako, kroz neku deceniju svesno isli na kartu da se Kosovo preplavi sa Albancima a zatim oni izadju iz te Jugoslavije. Rekla je ona Slovenka na drugom video klipu sto sam postavio, kako oni nikad nisu imali drzavu, niti tokom Habzburske Monarhije i to je za njih bilo nezamisliv osecaj da se digle Slovenacka zastava kao drzava. Dok ste se vi kleli Titu i Jugi, oni su radili na svojoj drzavi i usput unakazili tvoju a ti glupi Srbine, baci svoju drzavu i idi u nekakvu Uniju sa nekim Balkancima, kojima je cilj samostalna drzava.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty Re: a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by Serbinho-3 Sun 12 Sep - 13:10

Ja sam zadovoljan. Otvaranjem fabrika po Jugu i ka Jugu Srbija, veliki je korak za buducnost Srbije. Upravo iz tih delova se i bezalo, jer nema nista ili se snalazilo, preko paprika i snadji se. Zuto Preduzece je otvaralo po Indjiji, Simanovcima a zatim smo slusali Kostresa i Canka o vracanju novca nazad Ekonomskom motoru Srbije, Vojvodini, iako je neobavesteni separatista i Anti Srbin, zaboravio da je samo Beograd ucestvovao sa 60%. Zuta Podmornica je sa takvima u koaliciji potonula i zavrsila na dnu a neki su brze bolje presli u SNS. Otvaranjem po Jugu, dodatno ce se osnaziti pozicija Srbije a dodatni troskovi transporta se mogu i refundirati, tipa putarina i ostalo kroz raznorazne povracaje.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26371
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG, Empty Re: a.merkel, zvanicno, jedino u SRB, noćenje u BG,

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum