ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 01:27

Sora wrote:Ma ne piši gluposti
Nešto je drugo
Nisam glupa ali se ne mogu dosjetiti
Meni sin čeka drugu bebu u irskpj
Njegov prijatelj treću
NE kužim kak su u irskoj plodni a tu ne
U Irskoj se ima love pa piju i prave djecu, ovdje više nema love ni za šta
I baš su se i ti Irci usrećili

immortal

Posts : 23125
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 01:32

aben wrote:Ma, jel slovoslagar dedalos?
možda Regoč

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 01:37

Sora wrote:Ja sam se na ovom forumu borila za istinu o Hercegovvima
I izborila
Sad ću za istinu o komunizmu
Pa nećete više živjeti u lažima
Za koje ste se borili vi
Nek ste se borili.
Nikad nije kasno priznati grešku
I najteže borbe su one sa svojim greškama
Ali brte, idemo dalje.
Za domovinu...))
babetino
za istinu o komunizmu si pogledaj koliko ste mrtvih ostavili iza 45
zločinci i ništa drugo
što se tiče Hercegovaca nisi im do gležnja po bilo kojem značaju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Slovoslagar 8/9/2021, 07:17

mortal wrote:
aben wrote:Ma, jel slovoslagar dedalos?
možda Regoč
Niti jedan niti drugi.
Nisam nikada prije pisao na ovom forumu.

(Uostalom, čini mi se da je netko spomenuo da je Regoč umro.)
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:43

Mortal ka
Tvoji ubijaju Hrvate od 90.
Podatak da je u zadnjih 140 godina u Hrvatskoj rođen najmanji broj djece meni govori sve
Komunisti su bili bog Isus prema tvojim zločincima
Babetino

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:46

Analiza demografa: U srpnju rođeno najmanje djece u zadnjih 140 godina
U Hrvatskoj

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:47

DRŽAVNI zavod za statistiku (DZS) objavio je danas analizu prirodnog kretanja stanovništva Hrvatske u 2020. godini iz koje se vidi kako je broj rođene djece pao za 0.8 posto u odnosu na godinu prije, dok je broj umrlih porastao za 10.1 posto u odnosu na 2019.

U 2020. broj živorođene djece pao je te je rođeno 290 djece manje nego u 2019. Ukupan broj rođenih prošle godine bio je 35.987, od toga 35.845 živorođene djece, a rođeno je 51.3 posto muške djece.


_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:49

Lijepo nek se popovi više jebu i prave djecu
Eto ti demografske mjere

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 07:50

Sora wrote:Mortal ka
Tvoji ubijaju  Hrvate od 90.
Podatak da je u zadnjih 140 godina u Hrvatskoj rođen najmanji broj djece meni govori sve
Komunisti su bili bog Isus prema tvojim zločincima
Babetino
to su sve tvoji ološu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by immortal 8/9/2021, 07:51

Slovoslagar wrote:
mortal wrote:
aben wrote:Ma, jel slovoslagar dedalos?
možda Regoč
Niti jedan niti drugi.
Nisam nikada prije pisao na ovom forumu.

(Uostalom, čini mi se da je netko spomenuo da je Regoč umro.)
:tu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23125
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:54

Babetino Mortal ka
Ološ predstavljaš ti
I ti ih podržavaš a ja podržavam prave komuniste kpji su bili vrh prema ovoj bandi
Ti si Ološ da ga nema na ovoj stranici
Pisati da u Irskoj piju pa prave djecu može Ološ tvog tipa
Koji ne zna drugo objašnjenje
Bolje da začepiš i ne mutiš vodu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 07:59

Ološ ne zna misliti
NE razumije ništa čak i kad mu je elementarnih opstanak ugrožen.
Ološ ide u crkvu slušati antikominističke prodike
Ološ skuplja po netu informacije iz trbuha
Ološ je uglavnom sitotinja svake vrste
Jer bogati ne gube vrijeme na forumu pišući sve gluposti

To je Ološ onaj dole
Ološ gore su HDZ i to hercegovačka klika

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by aben 8/9/2021, 08:02

Slovoslagar wrote:
niels wrote:.

.



Međutim, problem s tendencijom IQ-a je zapravo globalni problem. Mnogo se zadnjih desetljeća lamentiralo o eugenici i o tome kako je ta ideja opasna za čovječanstvo. Ali pritom se gubi iz vida da su čitavo 20. i 21. stoljeće zapravo era antieugenike, pogonjena društvenim promjenama, ideologijama i politikama (represivnim i nerepresivnim) koje su bile antieugeničke na mnogo načina. Neću duljiti za sada o tome ...

Ne zun izdokle ti to, prva polovica 20 st je bila izrazito naklonkema eugenici, ko i čitavo proteklo 21 st. Par dekada je bilo u nemilosti zbog nacistov, i to je to. A ostatak 21 st. po harariju bi mogo biti izrazito eugeničan.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Slovoslagar 8/9/2021, 08:54

aben wrote:
Slovoslagar wrote:Međutim, problem s tendencijom IQ-a je zapravo globalni problem. Mnogo se zadnjih desetljeća lamentiralo o eugenici i o tome kako je ta ideja opasna za čovječanstvo. Ali pritom se gubi iz vida da su čitavo 20. i 21. stoljeće zapravo era antieugenike, pogonjena društvenim promjenama, ideologijama i politikama (represivnim i nerepresivnim) koje su bile antieugeničke na mnogo načina. Neću duljiti za sada o tome ...

Ne zun izdokle ti to, prva polovica 20 st je bila izrazito naklonkema eugenici, ko i čitavo proteklo 21 st. Par dekada je bilo u nemilosti zbog nacistov, i to je to. A ostatak 21 st. po harariju bi mogo biti izrazito eugeničan.
Deklarativna naklonjenost eugenici je jedno, a stvarno provođenje eugenike je nešto drugo. (ne ulazim za sada u metode i motivacije za išta)

Komunizam, nacizam i demokratski liberalizam su se u svojim krajnjim efektima svaki na svoj način pokazali kao generatori nevjerojatno antieugeničkih politika. Mogu kasnije malo detaljnije elaborirati svoj stav, sada sam u žurbi.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by AssadNaPodmornici 8/9/2021, 08:54

niels wrote:
Slovoslagar wrote:
niels wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
niels wrote:Useljavanje je neminovno, baš kao što je kraj legalnog useljavanja u SAD na vidiku, pola zemlje to shvaća.

Trebaju nam mladi radnici i poljoprivrednici, svih stručnih sprema, a kod VSS/VŠS s naglaskom na prirodne znanosti.

Budući socijalni slučajevi u umišljaju ne trebaju ni nama, ni bilo kome drugome. To je stvar javnih financija i osobnih odluka, a ne moj generalni komentar na čitave populacije.


Također, trsimo se biti država vladavine prava, s izgrađenim institucijama. Na području RH ne smije biti ilegalnih useljenika, čim se pojave na radaru i oni i obitelji idu u postupak momentalne deportacije.

uglavnom će ti ovakvi biti useljenici..

na planeti nema više puno recimo osoba koji imaju IQ +100 poena, a takvi često čak i žive solidno i u najvećoj vukojebini.. uglavnom useljavanje i zamjena populacije u RH će ti biti uglavnom low IQ klošarima, agresivcima itd.. tako da ne vidim uopće smisao ikakve masovne imigracije, šta naseliti paštune u krajinu, pa sa njima ratovati za par desetljeća ... a prije toga im financirati socijalu i razmnožavanje..

mislim to je debilizam žestoki.  to treba kako rimac radi.. treba mu inžinjer .. nema problema, ako zadovolji kod rimca, može se nastaniti.. a ne ono primimo poražene afganistance bez kontrole pa ovdje imaš sutra jihad kvartove.. inače niti jedan narod NIKADA NIJE IZUMRIO SAM OD SEBE.. to je nemoguće.   uvijek je bila zamjena populacije ili osvajanje ili istrebljenje od osvajača... nitko nije umro zbog pada nataliteta na 50ak godina.. inače hrpi puta u povjesti je znao padati natalitet, padati broj stanovnika, a onda se sve obnovi u roku 100godina.

zato iduća par desetljeća su ključna za RH narod.
mi smo kao narod , u funkciji države već 1300godina,  među starijim u Europi.
e sada ako krene masovna trpačina "da ne izumremo" onda vam ja garantiram da ćete izumrijeti.. novi se neće asimilirati i osvojit će vas iz unutra..

u slučaju da je pažljiva imigracija, kontrolirana, tipa visoko obrazovani kadar koji želi raditi, u manjim količinama to je OK.

nemorate se brinuti radi pada nataliteat.. ljudi koji nešire svoje gene, imaju sklonost da ne šire gene, oni će nestati.. oni koji su imali sklonost da imaju više djece će preko svoje djece prošitit svoje gene - u roku doslovno 2-3 generacije oni će činiti većinu populacije i natalitet će se obnoviti.

međutim ako se desi da se naseli pun kurac afaganistanaca, a onda nabiješ poreze Hrvatima a njima financiraš razmnožavanje, a ovi ne budu radili kurca kao što nerade na zapadu, a imaju čopor djece koje žive na socijalu, odgajaju ih na jihad, e onda očekujte klaonicu za par desetljeća

S ovim se mogu složiti 100%, ali kontrakcija radne snage, urušavanje sustava međugeneracijske solidarnosti, itd. su neposredne prijetnje, nemamo dvije generacije pričekati da vidimo rasplet, da li je tvoj aksiom točan.

Nadalje, a znam da bi sad trebao citirati izvore, ali ih ne mogu pronaći - natprosječno inteligentni ljudi se rjeđe odlučuju na djecu, a i oni se češće iseljavaju iz Hrvatske (vidi se po rezultatima izbora).
Kratka digresija - aksiomi su po definiciji točni i ne podliježu dokazivanju.

Nego, apsolutno se slažem sa svime što je Yoda rekao na ovoj temi.

Još jedan problem koji ja vidim je problem demokracije (sada zvučim kao melkior).
Ishlapjela starčad koja je 30 godina držala HDZ na vlasti će glasovati za sve što im sutra obećaju kao garanciju stabilnosti sustava, neovisno o posljedicama (predvidljivima i nepredvidljivima) i neovisno o tome hoće li prezentirana "rješenja" uistinu biti ta koja čuvaju stabilnost.


Kako smo sve stariji i stariji, tako i starci postaju sve značajniji udio glasačke populacije.

Ako će itko uništiti ovaj narod, bit će to starci, i to demokratskim putem.
Idućih 30-50 godina je ključno za opstanak. 

Realno govoreći, bolje je da se tijekom idućih 30+ godina pokrijemo koliko nam je deka široka, s vrlo vrlo kontroliranom i ciljanom imigracijom i usmjeravanjem na automatizaciju, nego da sada idemo glumatati propulzivnu rastuću ekonomiju, a koja zapravo samo vapi za proširenjem porezne baze. Platit ćemo u doglednoj budućnosti jako skup ceh ako krivo odlučimo.

Izbor između toga hoće li moji roditelji biti bez penzije (a možda i ja) ili će moji sinovi ratovati protiv doseljenih arapa i afganistanaca je, štono bi se reklo, no-brainer za mene. To je pitanje elementarne trijaže.

Urušavanje međugeneracijske solidarnosti koju spominješ je samo jedna od neposrednih prijetnji. Pitanje je samo koje će se neposredne prijetnje prioritizirati nauštrb rješavanja drugih neposrednih prijetnji.

Dobro, sve to stoji, samo upozoravam na probleme u opstanku + nismo sigurni da li ćemo okrenuti trendove kako je yoda izložio ili ćemo ići u daljnju depopulaciju + pitam se, kod tako sužene baze gena, hoćemo li imati dovoljno kvalitetno potomstvo, fizički, zdravstveno i s solidnim IQ-om.

Ali da, ima i gorih varijanti.
Ocemo ne brini se.
Kako rekoh u Dalmaciji je nakon konačnog čišćenja od Turaka bilo cca 50 000 Hrvata prije 300 godina.
Sada nas tamo, plus emigracija u druge dijelove RH i druge države ima 2-3 milijuna

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 09:14

Dečki lamentirsju
O nekoj EUGENICI
To je samo jedna od brojnih teorija zavjere
Nema dokaza da je ijedan sustav to provodio
Čak i ovaj danas imperijalizam ne
Jer TKO BU DELAL?
A, POGOTOVU NE KOMUNIZAM
Kao prvo nije nigdje bio
A kao drugo su države s KP pokušavale obitelj staviti pod kontrolu
A kurac palac. Kad monarhija engleska ima k8nvikte ili zav ode za maloljetničke delinkvente. To se ne računa?
Komunizam je hrvatskoj donio NAJVEĆI NAPREDAK I SLOBODU U SVEMU
PA I razmnožavanju
Moglo se delsti abiće
Ali stopa prirasta je uredno RASLA


_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by prckov 8/9/2021, 10:52

ja opet mislim da je bolje rjesenje neke iselit

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by niels 8/9/2021, 11:57

prckov wrote:ja opet mislim da je bolje rjesenje neke iselit

Ti baš hoćeš da ti sore pošaljemo u Australiju? ;) :)
niels
niels

Male
Posts : 4784
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by prckov 8/9/2021, 11:59

niels wrote:
prckov wrote:ja opet mislim da je bolje rjesenje neke iselit

Ti baš hoćeš da ti sore pošaljemo u Australiju? ;) :)
:^0 dobar
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 13:34

Dobro Prcko
Da si ti svjestan kaj gubiš
Nisi
Da meni nije žao
Nije

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sora 8/9/2021, 13:37

Uopće ne kužim
U čemu je stvar.
Sad ću ko crveni bit naivna
kaee
Imate svoju državu i ubijate ju
Padate
Katastrofa, časna riječ
Zadnje ŠTO ĆU a čuti kad POTONETE
Žao nam je komunizma. TITA, PARTIJE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo - Page 5 Empty Re: Demograf Šterc: hrvatska demografska politika je propala, trebat ćemo useljavat stanovništvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum