ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka!

Go down

Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka! Empty Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka!

Post by debotoijusto Mon 28 Dec - 12:53

U intervjuu za N1 televiziju ekonomistica Sandra Švaljek potvrdila je da su je iz Mosta kontaktirali u vezi mogućnosti da preuzme mjesto mandatara nove hrvatske vlade.
- Činjenica je da sam s g. Petrovom razgovarala na tu temu prije mjesec dana, što je prije prilično vremena. Otklonila sam tu mogućnost, prije svega zato što smatram da čovjek s tom ambicijom mora proći kampanju, učlaniti se u političku stranku ili biti dio nezavisne liste. S obzirom da to nisam napravila, otklonila sam tu mogućnost, jer nisam htjela upasti sa strane. To je nešto što slabi poziciju predsjednika vlade - rekla je Švaljek z a N1 televiziju.
Na pitanje hoće li ta činjenica otežati posao Tihomiru Oreškoviću odgovorila je:

- Potencijalno da. Pitanje je koliko je Orešković bio u kontaktu s HDZ-om, jer on je njihov kandidat, koliko je integriran u HDZ i je li sudjelovao u izradi programa o kojem mi malo znamo, jer nismo ga vidjeli, treba vidjeti i kakvu će podršku imati. Svima bi bilo drago kad bi podrška bila potpuna i kad bi Orešković mogao provesti ono što smatra potrebnim.
Voditelj je gospođu Švaljek upitao za njezin dojam o novom mandataru.
- Kad sam bila na čelu Ekonomskog instituta razgovarala sam s njim u nekoliko navrata. On je bio zainteresiran za to kako Institut radi i kako vidi gospodarstvo. On je pravi poslovni čovjek koji ima zapadno obrazovanje, on je osoba koja osim svoje struke - inženjer je kemije - dobro poznaje poslovni svijet i financije, reklo bi se da je business minded, gleda što je nabolje za biznis. Znam da je bio nezadovoljan vezano za razne prepreke za ulaganje i očekujem da ukloni ono što mu je smetalo kad je bio na čelu Plive.
Za kraj je Švaljek dobila pitanje o tome kolike su šanse da uđe u Vladu.
- Vjerojatnost za to je izuzetno mala, čula sam da se spominju neka imena, ali vidjet ćemo. Tim g. Oreškovića mora biti sastavljen po njegovom ukusu i kriterijima.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/311318/Default.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka! Empty Re: Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka!

Post by Guest Mon 28 Dec - 12:59

ne želi odgovornost..

ovako se uhljebila na čelu ekonomskog instituta, doduše tamo izbacuju solidne radove i smjernice, ali nemaju nikakvu odgovornost, a vjerojatno je tamo isto dobra plaća.. i ja bih ladno odjeba to
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka! Empty Re: Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka!

Post by Guest Mon 28 Dec - 13:00

sa druge strane orešković, voli izazove vjerojatno, pa je odjebao posao managera gdje može godišnje dobiti love za kupiti dvosobni stan u ZG/STu, za premijera..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka! Empty Re: Švaljek: Odbila sam ponudu Mosta da postanem hrvatska premijerka!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum