ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by RayMabus Sun 27 Dec - 22:41

Donoseći proračun za 2016. godinu, vijećnici općine Otok jednoglasno su prvi put uveli posebnu stavku: jednokratnu pomoć pri sklapanju braka u visini od 5000 kuna.
- Zabrinjava nas broj Otočana kojima vrijeme prolazi živeći kao samci. Dugo smo razmišljali potaknuti ih na sklapanje braka i formiranje obitelji. Pokušat ćemo jednokratnom pomoći. Znam da iznos nije velik, ali vrijedilo je pokušati. Ako bude interesa, iznos nije problem povećati. Ako bude potrebno, i nekoliko puta - kaže Branko Samardžić, načelnik Otoka.

Pravo na jednokratnu pomoć imaju samo otočki momci koji žive na području općine. Djevojke to pravo ne mogu ostvariti. One su, očito, aktivnije u pronalaženju bračnih partnera i udaju se velikim dijelom izvan općine. Pravo na jednokratnu pomoć pri sklapanju braka djevojke nemaju ni kada se udaju na općinskom području. A upravo bi to, možda, bilo stimulativno.

- Važno je da smo donijeli odluku i otvorili vrata. Sigurno ćemo je dograđivati. Uglavnom, smisao je potaknuti sklapanje braka, da bude što manje neženja. A ako se momci budu ženili, ni neudanih djevojaka neće biti ili će ih biti puno manje - kaže donačelnik Ivica Perković.

U općini Otok ozbiljno su zabrinuti demografskim kretanjima. Zbog sve većeg broja neženja manje je i djece.
- Zato smo se odlučili voditi pronatalitetnu politiku. Kako u našem dječjem vrtiću nemamo jaslica, a potreba za tom vrstom skrbi za najmlađima sve je izraženija, odlučili smo sufinancirati jaslični smještaj za djecu iz Otoka u privatnim dječjim vrtićima. Također smo udvostučili dosadašnji iznos naknade za opremu novorođenčadi. Tako će od 1. siječnja naknada za prvo dijete iznositi 2000 kuna, za drugo četiri tisuće i šest tisuća za treće dijete u obitelji - kaže Samardžić.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/311244/Default.aspx

https://hr.wikipedia.org/wiki/Otok_%28Splitsko-dalmatinska_%C5%BEupanija%29
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by crvenkasti Sun 27 Dec - 22:50

S kim da se žene? Opet će se rađati boduli.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by L'âme Sun 27 Dec - 22:55

Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by RayMabus Sun 27 Dec - 22:56

Otok kraj SInja. lol!

Nije otok ka otok.

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Otok_kod_Sinja_hr

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna 84490132
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by crvenkasti Sun 27 Dec - 22:56

maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

Ja joj platim tek ujutro.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by RayMabus Sun 27 Dec - 22:57

maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D
Žene nisu bitne za natalitet. Žena je pasivna. Zatrudni i to je to. Muške triba stimulirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by L'âme Sun 27 Dec - 22:59

crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

Ja joj platim tek ujutro.
placa se na ulazu..tikvane..8-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by kaya Sun 27 Dec - 22:59

bojim se da su otočani kao onaj iz dokumentarca o čovjeku iz imotskog koji pomaže da se ljudi pronađu, sklope brak..uglavnom, pitaju lika od nekih 55-60 , ružnog, sa sela, škrtog kakvu bi on ženu..a veli on " mladu, do 25, lijepu, da se ne šminka i ne troši novac i vrijednu, da mu radi u i oko kuće!"..našto ga taj koji pomaže u traženju  u traženju upita..A što bi jedna takva bila s tobom?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by crvenkasti Sun 27 Dec - 23:01

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

Ja joj platim tek ujutro.
placa se na ulazu..tikvane..8-)

Gdje nađeš takve?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by L'âme Sun 27 Dec - 23:02

crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

Ja joj platim tek ujutro.
placa se na ulazu..tikvane..8-)

Gdje nađeš takve?
Pitanje je gdje ti nađes takve..ja mogu uci i sama,i to besplatno..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by crvenkasti Sun 27 Dec - 23:07

To je valjda neki ekskluzivni klub.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by dzango Mon 28 Dec - 0:01

maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:
crvenkasti wrote:
maggie13 wrote:Seksisticke mjere..ja volim kad je u nocni klub zenama ulaz besplatan,a muskarci placaju :D

Ja joj platim tek ujutro.
placa se na ulazu..tikvane..8-)

Gdje nađeš takve?
Pitanje je gdje ti nađes takve..ja mogu uci i sama,i to besplatno..:D
Ali da izađeš besplatno, malo teže.

_________________
 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by dzango Mon 28 Dec - 0:02

RayMabus wrote:Donoseći proračun za 2016. godinu, vijećnici općine Otok jednoglasno su prvi put uveli posebnu stavku: jednokratnu pomoć pri sklapanju braka u visini od 5000 kuna.
- Zabrinjava nas broj Otočana kojima vrijeme prolazi živeći kao samci. Dugo smo razmišljali potaknuti ih na sklapanje braka i formiranje obitelji. Pokušat ćemo jednokratnom pomoći. Znam da iznos nije velik, ali vrijedilo je pokušati. Ako bude interesa, iznos nije problem povećati. Ako bude potrebno, i nekoliko puta - kaže Branko Samardžić, načelnik Otoka.
Srbin, majku mu.

_________________
 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by RayMabus Mon 28 Dec - 0:32

dzango wrote:
RayMabus wrote:Donoseći proračun za 2016. godinu, vijećnici općine Otok jednoglasno su prvi put uveli posebnu stavku: jednokratnu pomoć pri sklapanju braka u visini od 5000 kuna.
- Zabrinjava nas broj Otočana kojima vrijeme prolazi živeći kao samci. Dugo smo razmišljali potaknuti ih na sklapanje braka i formiranje obitelji. Pokušat ćemo jednokratnom pomoći. Znam da iznos nije velik, ali vrijedilo je pokušati. Ako bude interesa, iznos nije problem povećati. Ako bude potrebno, i nekoliko puta - kaže Branko Samardžić, načelnik Otoka.
Srbin, majku mu.
NIsu.

Samarđić dolazi od samara , sedla ....rasprostranjeno prezime.

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna ESEL-5
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by jastreb Mon 28 Dec - 6:10

Primijetio sam da su ti koji su sada neoženjeni,uglavnom grintavci i birači koji traže neke besprijekorne i savršene djevojke,a budući takve ne pronalaze ,onda uglavnom ove koje su dostupne proglašavaju nevrijednima i etiketiraju ih raznim pogrdnim imenima.

Oni djevojke "traže" u polumračnim konobama,gdje u društvu sebi sličnim kronikusima uz bukaru crnog vina,olajavaju lokalne djevojke i sprdaju se s njima.

Onda te iste djevojke prilikom posjete rodbini u Zagrebu, Splitu,ili negdje vani upoznaju momka i vjenčaju se,a mnoge upoznaju i mladiće koji u njihovo selo dođu kao radnici,te se također udaju za njih i napuste selo.

E,onda ovi kronikusi zapadaju u još veću letargiju,još se više odaju alkoholu i ukoliko se ne pojavi kakva pomamna raspuštenica oni ne samo da se neće oženiti,već ni pičke neće vidjeti,budući da teško imaju i za litru vina,a kamo li da plate kurbu.

I onda se u medijima pojave vijesti na osnovu njihovih vinskih kazivanja,kako u dotičnom kraju nema djevojaka,ili kako su te djevojke kurbe.

Vlaška posla.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by jastreb Mon 28 Dec - 6:13

A koja bi djevojka i htjela udati se za neradnika i kronikusa kojem je najvažniji cilj u životu svake večeri biti u konobi i lokati.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by Stanojko Mon 28 Dec - 9:02

Kako koja? Pa pune su pesme devojaka koje jedva cekaju da im se decko/muz vrati iz kafane! :)

_________________
 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by jastreb Mon 28 Dec - 10:31

Stanojko wrote:Kako koja? Pa pune su pesme devojaka koje jedva cekaju da im se decko/muz vrati iz kafane! :)
Jedno je kad već oženjen čovjek zaruži u kafani sa društvom nakon igranja malog nogometa,ili kad momak subotom završi na narodnjacima.

No ovi iz Zagore,umjesto da okolo traže komade,oni intenzivno,večeri provode u konobama uz crno vino i ondje grme protiv lokalnih cura da su kurbe.

Znam ja taj elemenat. Ova domaća mu je kurba,ona ne valja,a na kraju kad ode iz sela pokaže se da je prava majka i supruga.

I onda ovi uz bukaru crnog,šija-šete, pričaju nounarim kako ondje nema cura.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by stenjalica Mon 28 Dec - 10:34

izumrijet će nam najveće ustaško selo u krajini,,ustaše vole snažnu mušku ruku i kitu do balčaka
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by stenjalica Mon 28 Dec - 10:36

jastreb wrote:A koja bi djevojka i htjela udati se za neradnika i kronikusa kojem je najvažniji cilj u životu svake večeri biti u konobi i lokati.
 i san klati srbe,komunuiste i neprati se više od 2 puta godišnje

trpaj
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

 Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna Empty Re: Ženite se, Otočani, evo vam potpora od 5000 kuna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum