ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Ringo10 9/8/2021, 04:16

niels wrote:SAD imaju gospodarstvo od 21 trilijuna, druga je Kina koja ima 14 trilijuna. Američko gospodarstvo raste po stopi od 5%, kinesko 8-9%.
Svi ti podaci se friziraju. Sve je to sviranje kurcu.

Amerika nece propasti jos za 300 godina. Osim ako ne dodje do nuklearnog rata a onda propadamo svi.

Po nominalnoj vrijednosti dolara, Amerika je ispred Kine.
Ali po PPP kriteriju  Kina je pretekla Ameriku...a taj kriterij je relevantniji

Amerika nije sto je bila jer u neka druga vremena ona bi ekonomski razjebala i Kinu i Rusiju...a ocigledno to vise ne moze.
Ali daleko je to jos od propasti.

A bilo bi dobro da parazitska USA ode u pizdu materinu. Da  sjasi ovome svijetu sa grbace i da prestane americki globalni teror.
Ali nema te sanse...bar u dogledno vrijeme.

Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 04:23

niels wrote:

Dolar je još uvijek valuta kojom se plaća sve iole vrijednije na svjetskom tržištu, prvenstveno nafta.
Vijest od prije par tjedana :

https://www.geopolitika.news/vijesti/kina-i-indonezija-napustile-dolar/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 04:27

niels wrote:

SAD imaju vojni proračun veći od vojnih proračuna svih zemalja svijeta ZAJEDNO (mnoge od njih su kolege u NATO savezu).

Kina ima miljardu i 400 miljona ljudi a Amerika 300 i nešto miljona s tim da udio bjelaca pada u postotku u društvu jer im raste latino populacija al i drugi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 04:35

Pitanje je koliko je to rivalstvo zaista stvarno a koliko nije. Između njih je Pacifik a to jje ipak jako prostorno veliko tako da nisu oni baš susjedi al Amerika želi vladati morima i skupa sa saveznicima u istočnoj Aziji želi ograničiti Kini izlazak na otvoreno more.

Zato toliko tenzija oko Tajvana koji smeta Kini na tom putu.

Oni nisu susjedi nego se tu radi da Amerika želi vladat morima i ogradit Kinu da nema veliki prostup otvorenom moru. Tako ta igra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Serbinho-3 9/8/2021, 04:47

Ringo10 wrote:Kraj Amerike ce se dogoditi
 Mozda za nekih 300 godina.
Kraj hegemonije ne znaci kraj Amerike.


Bitno da citas i odgovaras  :rofl
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Serbinho-3 9/8/2021, 05:08

prckov wrote:
Serbinho-3 wrote:
niels wrote:Ne treba, hvala.

Mislim da se manje-više svi služimo talijanskim ovdje.



Sta ne treba, kada je Megi rekla da treba. Ako ne stavim, zasto ne stavis, ako stavim, zasto stavis, bas ste Balkanerosi
ma najbolje ti je da nista i ne stavljas
postedio bi nas gluposti a i sebe muka  :D




Bitno da citas i odgovaras  :rofl
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Serbinho-3 9/8/2021, 05:09

08.08.2021. • 22:34 Srbija Danas/Sputnjik
POKRENUTA TUŽBA PROTIV STEJT DEPARTMENTA: Bajden na udaru, američke diplomate su ponižavane!



https://www.srbijadanas.com/vesti/svet/pokrenuta-tuzba-protiv-stejt-departmenta-bajden-na-udaru-americke-diplomate-su-ponizavane-2021-08-08
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Serbinho-3 9/8/2021, 05:13

Neka se zale Hagu da su ih Kinezi na suvo. Velesila na Balkanu, dok ih ovamo na suvo bez lubrikanata. Nisu to glupi Balkanci da ih pravis budalama.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 05:43

Ja se ne zamaram jačanjem Kine i rivalstvom Amerike i Kine. Pa šta mi u Europi imamo s tim ? Ništa. 

Šta imaš ti sa istočnom Azijom i Pacifikom ? Nemaš ništa. Baš te briga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 05:55

Ako će se kosooki mlatit tamo po istočnoj Aziji, pa nek se mlate.

Šta ja imam s tim ? Nikakve veze nit utjecaja nema na mene.

Pa mlatite se slobodno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 06:00

Ja se s tim ne zamaram. Možda se u Beogradu zamaraju jer im je Kina nekakvi saveznik itd al mene uopće to nije brige.

Šta ja ima s tim Pacifikom ? Ništa. Puca mi kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 9/8/2021, 06:26

Ja znam da hrvatski sabor neće objaviti rat Kini i za mene tu sva priča završava.

Ovdje osim Francuske nitko nema atomsko naoružanje. Dakle nismo im ni atomska prijetnja.

Eto pod pritiskom Amerike vjerojatno će past trgovina Eu Kina al pa šta ona ? Jučer si papuče uvozio iz Kine a sad ćeš iz Brazila. Neš ti bitne stvari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by pizzon 9/8/2021, 07:18

amerika i engleska bice zemlja
proleterska.
to su te gluposti.
kako god da bude, usa i eu
ostaju prvi saveznici i odranice
ovaj deo sveta od okupacije,
bilo koje forme.
u to ne sumnjam.
a mi, jedino Bog  da nam se smiluje.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by marcellus 9/8/2021, 07:53

niels wrote:SAD imaju gospodarstvo od 21 trilijuna, druga je Kina koja ima 14 trilijuna. Američko gospodarstvo raste po stopi od 5%, kinesko 8-9%.

Lako je za izračunati kad će po ovoj stopi Kina dosegnuti Ameriku. Nikad.

SAD imaju vojni proračun veći od vojnih proračuna svih zemalja svijeta ZAJEDNO (mnoge od njih su kolege u NATO savezu).

Američki politički, ekonomski i vojni utjecaj je nezamisliv drugim zemljama.

Dolar je još uvijek valuta kojom se plaća sve iole vrijednije na svjetskom tržištu, prvenstveno nafta.

O američkim problemima smo čuli i vidjeli dosta. Oni nisu mali, i oni postoje.

I ništa nije vječno, pa ni američka dominacija.

Ali ja sam u ovom postu iznio više relevantnih brojki nego “analitičar” u tom članku.

dodao bih, ja sam uvijek tvrdio da su glasine o propasti SAD preuranjene, i da je pred njima i 21. stoljeće.

ipak, smatram da će utjecaj SAD početi znatno opadati u drugoj polovici ovog stoljeća, čisto zato jer SAD više neće nositi znatan udio svjetskog BDP-a, a na vrhuncu su bili šezdesetih godina prošlog stoljeća. No Kina se nikad neće nametnuti kao kulturni hegemon, to će ostati SAD u zapadnom svijetu, jednostavno jer Kina ne pripada našem civilizacijskom krugu i nije s njim kompatibilna, a uostalom američki je imperij, kao i svaki, uspostavljen kroz ratove, naročito dva svjetska.


_________________
"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Sora 9/8/2021, 08:48

marcellus wrote:
niels wrote:SAD imaju gospodarstvo od 21 trilijuna, druga je Kina koja ima 14 trilijuna. Američko gospodarstvo raste po stopi od 5%, kinesko 8-9%.

Lako je za izračunati kad će po ovoj stopi Kina dosegnuti Ameriku. Nikad.

SAD imaju vojni proračun veći od vojnih proračuna svih zemalja svijeta ZAJEDNO (mnoge od njih su kolege u NATO savezu).

Američki politički, ekonomski i vojni utjecaj je nezamisliv drugim zemljama.

Dolar je još uvijek valuta kojom se plaća sve iole vrijednije na svjetskom tržištu, prvenstveno nafta.

O američkim problemima smo čuli i vidjeli dosta. Oni nisu mali, i oni postoje.

I ništa nije vječno, pa ni američka dominacija.

Ali ja sam u ovom postu iznio više relevantnih brojki nego “analitičar” u tom članku.

dodao bih, ja sam uvijek tvrdio da su glasine o propasti SAD preuranjene, i da je pred njima i 21. stoljeće.

ipak, smatram da će utjecaj SAD početi znatno opadati u drugoj polovici ovog stoljeća, čisto zato jer SAD više neće nositi znatan udio svjetskog BDP-a, a na vrhuncu su bili šezdesetih godina prošlog stoljeća. No Kina se nikad neće nametnuti kao kulturni hegemon, to će ostati SAD u zapadnom svijetu, jednostavno jer Kina ne pripada našem civilizacijskom krugu i nije s njim kompatibilna, a uostalom američki je imperij, kao i svaki, uspostavljen kroz ratove, naročito dva svjetska.

naravno da kina neće moći nametnuti nikome svoje hijeroglife i puno složeniju kulturu i duhovnost nego što je na zapadu koji  tone u materijalizam i moralni relativizam da će ga to uništiti u nekom smislu

ono što se podrazumijeva pod PROPASTI AMERIKE je propast njihove laži o kapitalizmu i demokraciji 
te laži dobivaju svoje konkretne oblike u bijedi i raslojenosti američkog društva 
BIDEN TO prizna kad uvodi svoje mjere oporavka 

no neće moći ništa ili ne puno
amerika je nepovratno propalo društvo
američki way of life izaziva strah i užas kod opažača sa strane

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Serbinho-3 9/8/2021, 13:43

Amerika nema ekonomiju. Nisam bio u Kini, ali izgleda da prave sve i svasta. Amerika, fast food fransize, gas stations, Walmart, dok za proizvodnju mozes i mene pitati. Sami Ameri kazu isto i da je ostala proizvodnja piva i XXX filmova. Pitaju i sami sta proizvode. Ne bas mnogo toga, znam za Hershey u Pensilvaniji, cokolada, ceo grad za celu Ameriku pravi, grad se tako zove, tu i tamo fabrike hartije, ozbijnije proizvodnje, ono proizvodnja na sitno ne racunam. Finansijsko muljanje je na strani Amerike, uvaljivanje u kredite bez kontrole, ovde kada kazem, ne veruju. Da ti kredit za 1000 kamiona, nasi naravno ulete i odmah u novine po Srbiji. Toga ima po USA, sto u Svetu nema, istovari ti planinu novca na pricu da ces da okrenes, uglavnom izgube, niko ne odgovara kao u Evropi, sami krivi jer su ti dali. Ne vratis novac banci, jedino mogu na Bad Credit da te stave. Industrija je Kina, finansije USA, turizam, Entertainment.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Hartmann 9/8/2021, 21:59

Ringo10 wrote:
niels wrote:SAD imaju gospodarstvo od 21 trilijuna, druga je Kina koja ima 14 trilijuna. Američko gospodarstvo raste po stopi od 5%, kinesko 8-9%.
Svi ti podaci se friziraju. Sve je to sviranje kurcu.

Amerika nece propasti jos za 300 godina. Osim ako ne dodje do nuklearnog rata a onda propadamo svi.

Po nominalnoj vrijednosti dolara, Amerika je ispred Kine.
Ali po PPP kriteriju  Kina je pretekla Ameriku...a taj kriterij je relevantniji

Amerika nije sto je bila jer u neka druga vremena ona bi ekonomski razjebala i Kinu i Rusiju...a ocigledno to vise ne moze.
Ali daleko je to jos od propasti.

A bilo bi dobro da parazitska USA ode u pizdu materinu. Da  sjasi ovome svijetu sa grbace i da prestane americki globalni teror.
Ali nema te sanse...bar u dogledno vrijeme.
Da,ocigledno je da opada moc i uticaj Sjedinjenih drzava,kako vojna tako i ekonomska inace se recene stvari ne bi dogadjale.Kina ima toliko novca da vise ne zna sto da kupuje diljem svijeta,a trenutno je na "meti" europa,dok Ameri sve manje investiraju.Treba reci da je  cifraod  28 trilijun  ukupni dug Amerike,sto znaci da je sve daleko od "sjajne " situacije.Kina je gospodarstvo u usponu,dok Americko stagnira umjetno,realno pada kao kamen ,a posto je temeljeno na spekulativnim vrijednostima i precjenjenom dolaru,jasno je odakle se izvlaci "moc" dolara.Nisam gledao koliki je ukupni dug Kine,ali svakako nije 14 trilijuna dolara,sto znaci da kolega Niels nema pojma o cemu govori,a tu je link gdje se moze informirati,sto i u kojem je stanju Amerika.Financijske injekcije govore o spasavanju ekonomije u padu,a u pitanju su sume koje ne mogu nista trajno uciniti osim odgoditi daljnji pad

_________________
"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Hartmann 9/8/2021, 21:59

https://redrocksecured.com/americas-official-national-debt-just-hit-28-trillion/

_________________
"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by jokerman 9/8/2021, 22:56

Sve treba gledati u sirem smislu povijesnih kretanja I epohi u kojoj se svijet nalazi. Trenutno zivimo u ohladenom svijetu, bez prevelikih ideoloskih suprotnosti. Suvremeno vlada kapitalrealnost, koja se kroz niz povijesnih kretanja nametnula kao bezuvjetno rjesenje bez vidljivih prakticnih alternativa drustvenog uredenja. Velike svjetske nepravde su uneku ruku izgladene I ispregovarane tako (one izmedu veliki svjetskih sila) da ne Postoji valjan casus beli koji bi covjecanstvo gurnio u vihor nekog novog '' svjetskog rata ".
Trenutacna Klima najbolje prosperiraju oni sa vec zauzetim pozicijama, I svaki potez je odmjeren tako da osigura minimali rizik.
U takvim okolnostima, okolnostima gdje ne Postoji konkreten neprijatelj na koje ga se paznja moze biti fokusirana, raste jedna vrsta samorefleksije koja se moze negativno odraditi na untrasnju 'koheziju' politicku zajednice.
Moguce poslljedice I povecanja mogucnost za takva unutrasnja previranja su jasni politickim elitama, tako da se militarna izdvajanja sve vise ulijevaju u sredstva unutrasnjog nadziranja.
Kapitalrealizam tako neometan I nesuprostavljen, u vakumu politickim paranoja mutira u globalfeudalizam pretvarajuci ogromne slojeve radno sposobnog stanovnista u globalkmeta sa sve ogranicavajucim pravima I mogucnoscu politickog djelovanja.







_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by marcellus 9/8/2021, 23:03

Serbinho-3 wrote:Amerika nema ekonomiju. Nisam bio u Kini, ali izgleda da prave sve i svasta. Amerika, fast food fransize, gas stations, Walmart, dok za proizvodnju mozes i mene pitati.

proizvodnja NIJE ekonomija.

Kad bi proizvodnja bila temelj ekonomije i bogatstva, bangladeš bi bio najbogatija država svijeta jer imaju najveći udio proizvodnje u ekonomiji.


govoriti o industrijskoj proizvodnji kao nečem relevantnom u ekonomiji 21 stoljeća je jednostavno smiješno, pa tko još radi u industriji i tko još troši spomena vrijedan dio svoje zarade na industrijske proizvode, osim donekle automobila?

_________________
"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by RayMabus 10/8/2021, 04:56

Za mene sukob Amerike i Kine nije kurcijalan. Sve je to na drugom kraju svijeta a ako dođe do rata samo ćemo papuče uvoziti iz Brazila a ne Kine i to je sve.

Jednostavno stvar je takva da šta god tu bilo nama ne igra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

"Došao je kraj": Znaci kraha Amerike - Page 2 Empty Re: "Došao je kraj": Znaci kraha Amerike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum