ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uvijek ista božićna tema...

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

uvijek ista božićna tema... Empty uvijek ista božićna tema...

Post by T. Wed 23 Dec - 10:00

maločas zove neka gospođa iz rijeke, nudi nekakve udžbenike 'superpovoljno', gratis još jedna knjiga itd., nebitno, te mi na koncu kurtoazno zaželi sretne i ugodne blagdane, na što joj ja uzvraćam s 'čestit božić'.
žena se primjetno razveseli te mi uzvrati istom čestitkom, pa si nešto smatram, zašto mi odmah nije zaželjela čestit/sretan/blagoslovljen božić već trabunja o nekakvim blagdanima.
koliko znam, jedini je blagdan idućih dana božić, nema nikakvih drugih, jer nova godina nije blagdan nego neradni dan...
jel se ljude tjera da čestitaju tzv. blagdane, radi li se o nekakvoj autocenzuri, usiljenoj političkoj korektnosti ili čemu već? tko je tu lud ?

ili kad se s dalekoglednice oglasi netko iz bivše vladajuće koalcijije pa čestita božić 'onima koji ga slave'?!
pa što ne čestita i novu godinu onima koji je slave, jer sigurno svi ne slave novu godinu, kao ni božić, ali je božić kao i nova godina, činjenica, slavio ga ili ne te smatram da se nikoga ne može uvrijediti ako mu se čestita taj, jedan od najvećih kršćanskih blagdana u državi s 94% kršćana, a s druge strane čestitanjem tzv. blagdana  ne želeći ga nazvati njegovim imenom, vrijeđa se baš te kršćane...

navodno je ovih dana i židovski blagdan hanuka, pa reko baš ću pratiti medije da vidim hoće li im se čestitati njihov blagdan njegovim imenom ili općenito, kao tzv. blagdan...
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Guest Wed 23 Dec - 10:04

:aw :tu :cro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Regoč Wed 23 Dec - 10:10

Gamad antifašistička! Sve je to zlo doniela politička korektnost.

_________________
uvijek ista božićna tema... Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by udba Wed 23 Dec - 10:14

Žena je obuhvatila hrvacki Božić, srpski, Novu godinu, tri kralja, četiri kralja u jednoj riječi "blagdani". Kako bi se onda Maja Blagdan trebala zvat?

_________________
uvijek ista božićna tema... Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Regoč Wed 23 Dec - 10:23

udba wrote:Žena je obuhvatila hrvacki Božić, srpski, Novu godinu, tri kralja, četiri kralja u jednoj riječi "blagdani". Kako bi se onda Maja Blagdan trebala zvat?
Zna se što ide kad, kad se što čestita, neću valjda danas nekom čestita Novu godinu. Maja bi se trebala zvati Svibanjka.

_________________
uvijek ista božićna tema... Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by T. Wed 23 Dec - 10:25

Regoč wrote:
udba wrote:Žena je obuhvatila hrvacki Božić, srpski, Novu godinu, tri kralja, četiri kralja u jednoj riječi "blagdani". Kako bi se onda Maja Blagdan trebala zvat?
Zna se što ide kad, kad se što čestita, neću valjda danas nekom čestita Novu godinu. Maja bi se trebala zvati Svibanjka.

lol!
na duhovit način si ga poučio da postoji razlika između imena i prezimena....
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by udba Wed 23 Dec - 10:26

Regoč wrote:
udba wrote:Žena je obuhvatila hrvacki Božić, srpski, Novu godinu, tri kralja, četiri kralja u jednoj riječi "blagdani". Kako bi se onda Maja Blagdan trebala zvat?
Zna se što ide kad, kad se što čestita, neću valjda danas nekom čestita Novu godinu. Maja bi se trebala zvati Svibanjka.
Nećeš ni Božić ako ćemo po PS-u. Ništa unaprijed. Zato je žena rekla, eo sretno ti bilo pa šta god slavijo i obuhvatila 2-3 tjedna u jednoj rečenici.

_________________
uvijek ista božićna tema... Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Regoč Wed 23 Dec - 10:29

udba wrote:
Regoč wrote:
udba wrote:Žena je obuhvatila hrvacki Božić, srpski, Novu godinu, tri kralja, četiri kralja u jednoj riječi "blagdani". Kako bi se onda Maja Blagdan trebala zvat?
Zna se što ide kad, kad se što čestita, neću valjda danas nekom čestita Novu godinu. Maja bi se trebala zvati Svibanjka.
Nećeš ni Božić ako ćemo po PS-u. Ništa unaprijed. Zato je žena rekla, eo sretno ti bilo pa šta god slavijo i obuhvatila 2-3 tjedna u jednoj rečenici.
Zašto onda unapried dva, tri tjedna? Čestitaš unapried ako se s tom osobom nećeš vidjeti.

_________________
uvijek ista božićna tema... Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Guest Wed 23 Dec - 10:34

neznam, ja koga god susretnem sretan božić, to pičkice idu sa tim blagdanima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by dzango Wed 23 Dec - 10:36

[size=36]Ove dve reči nikada ne treba izgovarati u Njujorku[/size]
Turista Met Jang podelio je sa čitaocima sajta News.com.au svoje neprijatno iskustvo prilikom posete ovom gradu.
Praznici se bliže, a slavljenje Božića u Njujorku predstavlja naročito, divno iskustvo. Naviknuti na zapadnjačku tradiciju, mnogi stanovnici Evrope i Australije poželeće drugima srećan Božič. 

Međutim, reči “Merry Christmas“ mnoge turiste mogu dovesti u vrlo neugodnu situaciju. 

“Nažalost, to sam saznao na teži način. Kada sam prilikom posete Njujorku 2014. godine jednom taksisti poželeo srećan Božić, on se okrenuo i počeo da mi sasipa uvrede u lice. Bio sam šokiran! Kako tako uobičajena fraza može da bude tako uvredljiva? Prijatelj mi je kasnije objasnio da se izgovaranje ovih reči tamo smatra politički nekorektnim. Umesto toga, drugima bi trebalo da poželite srećne praznike“, kaže Jang. 

Prema navodima ABC njuza, Božić je vreme “zimskog kulturološkog rata” i “pomešanih osećanja”: “Svaki pokušaj da u ovaj hrišćanski praznik uključite pripadnike drugih veroispovesti može razbesneti one koji Hrista smatraju centralnom tačkom praznične sezone. To se ponekad može pretvoriti u pravu političku bitku.”

_________________
uvijek ista božićna tema... Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by veber Wed 23 Dec - 10:37

taksist je ziher bio multikulti arap ili sl.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by udba Wed 23 Dec - 10:38

veće je pitanje kažete li u svakodnevnom govoru čestit ili sretan Božić.

_________________
uvijek ista božićna tema... Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by veber Wed 23 Dec - 10:42

uvijek sretan.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by T. Wed 23 Dec - 10:44

Neoliberalni portugalac wrote:neznam, ja koga god susretnem sretan božić, to pičkice idu sa tim blagdanima..

nije problem u međusobnom čestitanju, već u ovom tzv. službenom, putem medija od strane trenutačnih obnašatelja funkcija političke vlasti, kao i u ovom službenom od strane određenih pravnih osoba, trgovačkih lanaca i tome sl. ...
iz čega je razvidno da se zapravo nameće izraz 'blagdani' kao zamjena za samo ime tog blagdana, što je božić, čime se vjerojatno hoće još više kršćanske vrijednosti zamijeniti novim tzv. vrijednostima...
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by dzango Wed 23 Dec - 10:44

veber wrote:taksist je ziher bio multikulti arap ili sl.
Glupost. Zašto nekome smeta ako mu poželiš lepe želje, čak iako ne slavi taj praznik?

_________________
uvijek ista božićna tema... Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by udba Wed 23 Dec - 10:45

veber wrote:uvijek sretan.
šta mu dođe prevod za Merry? Marija?
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by dijagram Wed 23 Dec - 10:48

Totenkopf wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:neznam, ja koga god susretnem sretan božić, to pičkice idu sa tim blagdanima..

nije problem u međusobnom čestitanju, već u ovom tzv. službenom, putem medija od strane trenutačnih obnašatelja funkcija političke vlasti, kao i u ovom službenom od strane određenih pravnih osoba, trgovačkih lanaca i tome sl. ...
iz čega je razvidno da se zapravo nameće izraz 'blagdani' kao zamjena za samo ime tog blagdana, što je božić, čime se vjerojatno hoće još više kršćanske vrijednosti zamijeniti novim tzv. vrijednostima...

ja susjedu ujutro kazem dobra ti sva doba dana
sto bih mu nabrajao jutro, podne, vecer...oma ispalim sve i to je pristojno i moderno
dobro jutro je prilicno seljacki, a tek dobar dan ili dobra vecer
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Regoč Wed 23 Dec - 10:49

dzango wrote:
veber wrote:taksist je ziher bio multikulti arap ili sl.
Glupost. Zašto nekome smeta ako mu poželiš lepe želje, čak iako ne slavi taj praznik?
Zato što je kreten.

_________________
uvijek ista božićna tema... Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Regoč Wed 23 Dec - 10:50

udba wrote:
veber wrote:uvijek sretan.
šta mu dođe prevod za Merry? Marija?
Veseo. Marija je Mary.

_________________
uvijek ista božićna tema... Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by T. Wed 23 Dec - 10:51

dijagram wrote:
Totenkopf wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:neznam, ja koga god susretnem sretan božić, to pičkice idu sa tim blagdanima..

nije problem u međusobnom čestitanju, već u ovom tzv. službenom, putem medija od strane trenutačnih obnašatelja funkcija političke vlasti, kao i u ovom službenom od strane određenih pravnih osoba, trgovačkih lanaca i tome sl. ...
iz čega je razvidno da se zapravo nameće izraz 'blagdani' kao zamjena za samo ime tog blagdana, što je božić, čime se vjerojatno hoće još više kršćanske vrijednosti zamijeniti novim tzv. vrijednostima...

ja susjedu ujutro kazem dobra ti sva doba dana
sto bih mu nabrajao jutro, podne, vecer...oma ispalim sve i to je pristojno i moderno
dobro jutro je prilicno seljacki, a tek dobar dan ili dobra vecer

ne znam, ja obično pozdravljam s 'bog' ako nekoga viđam često, ili s 'di si, šta ima' ako nekoga vidim rjeđe, na što se odgovara 'a evo, ti ?' ili 'e, kako je' na što se odgovara s 'a evo, ti?'...
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

uvijek ista božićna tema... Empty Re: uvijek ista božićna tema...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum