ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ozbiljna korona tema - zbirno

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by epikur37 24/6/2021, 23:05

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:I što drugo zaključiti negoli da nam bude sretna i berićetna korona jesen.
To smo tražili, tome smo težili, to ćemo i dobiti.
Tko preživi, pričat će.

I da ne bi bilo zabune, razmah infekcije u četvrtom valu će ipak biti osjetno slabiji nego u trećem i onim ranijim.

Jasna stvar, manje je imunodeficijentne populacije, ovo ide kraju.

Raste imunost, virus ima sve manje prostora za širenje i prilagodbu....a pored svega razvijaju se i učinkovitiji pristupi liječenju.

Valovi će bivati sve slabiji a pandemija će popucati na lokalne epidemije, a koje će opet kopniti.

Ovdje u ovoj fazi treba u fokus staviti  imunizaciji trećeg svijeta, siromašnih zemalja s velikim populacijama....

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 24/6/2021, 23:27

epikur37 wrote:Raste imunost, virus ima sve manje prostora za širenje i prilagodbu....a pored svega razvijaju se i učinkovitiji pristupi liječenju.
Učinkovito liječenje COVID-a je već razvijeno i savršeno se dobro zna što je potrebno napraviti da se potreba za hospitalizacijom smanji za vrlo velike dvoznamenkaste postotke (čak i do 85%) i da se drastično smanji učestalost smrtnog ishoda i teških simptoma.

Koliko mi je poznato, niti jedna država te procedure nije odobrila i preporučila za ništa drugo osim kliničkih testiranja.

Evo recimo ivermectin, lijek koji već odavno postoji i koji se pokazao učinkovitim u 51 od 52 studije (ako sam dobro upamtio), nije još uvijek odobren jer "nije jasno je li siguran". Ali je naravno jasno da su cjepiva sigurna.
A ivermectin se pokazao učinkovitim i kao profilaksa i kao tretman za pacijente koji su već razvili simptome!

Osim lijekova, liječnici su jasno pokazali i dokazali da vitamin C, vitamin D i cink davani u kombinaciji (+ možda i još nešto u koktelu) snažno podižu obrambenu sposobnost organizma od COVID-a i drastično smanjuju incidenciju teških simptoma.

Sve ovo što pišem bilo je poznato medicinskoj struci i nadležnim tijelima još tijekom 2020. godine.

Ali eto ...
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 24/6/2021, 23:33

Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:Raste imunost, virus ima sve manje prostora za širenje i prilagodbu....a pored svega razvijaju se i učinkovitiji pristupi liječenju.
Učinkovito liječenje COVID-a je već razvijeno i savršeno se dobro zna što je potrebno napraviti da se potreba za hospitalizacijom smanji za vrlo velike dvoznamenkaste postotke (čak i do 85%) i da se drastično smanji učestalost smrtnog ishoda i teških simptoma.

Koliko mi je poznato, niti jedna država te procedure nije odobrila i preporučila za ništa drugo osim kliničkih testiranja.

Evo recimo ivermectin, lijek koji već odavno postoji i koji se pokazao učinkovitim u 51 od 52 studije (ako sam dobro upamtio), nije još uvijek odobren jer "nije jasno je li siguran". Ali je naravno jasno da su cjepiva sigurna.
A ivermectin se pokazao učinkovitim i kao profilaksa i kao tretman za pacijente koji su već razvili simptome!

Osim lijekova, liječnici su jasno pokazali i dokazali da vitamin C, vitamin D i cink davani u kombinaciji (+ možda i još nešto u koktelu) snažno podižu obrambenu sposobnost organizma od COVID-a i drastično smanjuju incidenciju teških simptoma.

Sve ovo što pišem bilo je poznato medicinskoj struci i nadležnim tijelima još tijekom 2020. godine.

Ali eto ...
Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 24/6/2021, 23:37

mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 24/6/2021, 23:40

Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Nisu... To je javna želja mnogih. Koje su im namjere, tu možemo o teorijama urote.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 24/6/2021, 23:48

mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Nisu... To je javna želja mnogih. Koje su im namjere, tu možemo o teorijama urote.
Nisi ubrao ton mog upisa, nema veze. ;)
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 24/6/2021, 23:59

Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Nisu... To je javna želja mnogih. Koje su im namjere, tu možemo o teorijama urote.
Nisi ubrao ton mog upisa, nema veze. ;)
Ma jesam... Samo razlozi procjepljenja su još nejasni i možemo ih nazvati teorijama urote, a teorije urote su bile i Veliki reset i porijeklo virusa iz laboratorija kada je ova pandemija u pitanju.
Ne vidim ništa drugo, kad su razlozi u pitanju osim kontrole populacije u bliskoj budućnosti kroz redovno procjepljivanje.
To je jedino što ima smisla kad se poveže s Klimatskim promjenama i  rodnim ideologijama i ekipom koja vodi igru...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 25/6/2021, 00:13

mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Nisu... To je javna želja mnogih. Koje su im namjere, tu možemo o teorijama urote.
Nisi ubrao ton mog upisa, nema veze. ;)
Ma jesam... Samo razlozi procjepljenja su još nejasni i možemo ih nazvati teorijama urote, a teorije urote su bile i Veliki reset i porijeklo virusa iz laboratorija kada je ova pandemija u pitanju.
Ne vidim ništa drugo, kad su razlozi u pitanju osim kontrole populacije u bliskoj budućnosti kroz redovno procjepljivanje.
To je jedino što ima smisla kad se poveže s Klimatskim promjenama i  rodnim ideologijama i ekipom koja vodi igru...
Razlozi procjepljivanja se iz upozorenja znanstvenika naziru već neko vrijeme ...
Kao što rekoh u jednom od svojih postova, dao Bog da sam u krivu.

I slažem se, jedina društvena pojava s kojom ja sve ovo mogu povezati je priča ljevice i s njom uvezane elite o ugroženosti planeta i klime. Gut feeling mi već neko vrijeme govori da je to u korijenu svih događaja, ali nemam elemente da to konkluzivno "dokažem".
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by AssadNaPodmornici 25/6/2021, 00:15

Slovoslagar wrote:
epikur37 wrote:Raste imunost, virus ima sve manje prostora za širenje i prilagodbu....a pored svega razvijaju se i učinkovitiji pristupi liječenju.
Učinkovito liječenje COVID-a je već razvijeno i savršeno se dobro zna što je potrebno napraviti da se potreba za hospitalizacijom smanji za vrlo velike dvoznamenkaste postotke (čak i do 85%) i da se drastično smanji učestalost smrtnog ishoda i teških simptoma.

Koliko mi je poznato, niti jedna država te procedure nije odobrila i preporučila za ništa drugo osim kliničkih testiranja.

Evo recimo ivermectin, lijek koji već odavno postoji i koji se pokazao učinkovitim u 51 od 52 studije (ako sam dobro upamtio), nije još uvijek odobren jer "nije jasno je li siguran". Ali je naravno jasno da su cjepiva sigurna.
A ivermectin se pokazao učinkovitim i kao profilaksa i kao tretman za pacijente koji su već razvili simptome!

Osim lijekova, liječnici su jasno pokazali i dokazali da vitamin C, vitamin D i cink davani u kombinaciji (+ možda i još nešto u koktelu) snažno podižu obrambenu sposobnost organizma od COVID-a i drastično smanjuju incidenciju teških simptoma.

Sve ovo što pišem bilo je poznato medicinskoj struci i nadležnim tijelima još tijekom 2020. godine.

Ali eto ...

"znanstvenici i struka" su odbacili hidroksiklorokvin - samo zato jer ga je Trump promovirao -- a onda su mediji i "znanstvenici" objavljivali rezultate "da Trump fantazira"(kao što je fantazirao da je virus utekao iz laba i mnoge druge stvari gdje je ispao u pravu i krađu izbora itd) , a sada ponovo "priznaju" da hidroksiklorokvin ipak djeluje.. plus mnogi drugi koje si ti spomenuo, ali eto "nisu sigurni", a gle čuda cijepivo koje je najopasnije cijepivo do sada(a za najblažu bolest u povjesti čovječastva koja zahtjeva cijepljenje - pazi koji paradoxi) je "sigurno".

netko tko je već "bolestan i rizičan", normalno je da se njemu daje i "rizični" lijek.

međutim netko tko je zdrav, i imun (praktički svi mlađi od 45godina koji nemaju probleme sa debljinjom, pušenjem, šećerom, srcem itd) se moraju cijepiti rizičnim cijepivom koje je opasnije od korone.

a za one mlađe od 20godina - njima korona ne može ništa. baš ništa. uopće se ne hvata na djecu u razvoju. međutim sa druge strane cijepiva su jebeno opasna za djecu u razvoju.

e da , ja imam nalaze da sam prebolio(serološki test , pun sam anti tijela) , doktorica kaže da mi ne može dati glupu covid potvrdu jer neman PCR(poprilično nepouzdani test) da sam bio pozitivan. sutra zovem epidemiologa, ako ne onda morat ću plaćati vezu, ---- dakle po logici naše birokracije, ja koji sam prebolio, i imam visoku razinu anti-tijela, trebao bi se cijepiti rizičnim cijepivom - za bolest čija je šansa da me ubije 0.0000001% (tako nešto), a cijepivo je poprilično opasno, a još je opasnije cijepiti nekoga tko je nedavno prebolio, i to se nikada nije prakticiralo u povjesti medicine -nego sada, i to pogotovo kada je cijepivo ovako rizično.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by AssadNaPodmornici 25/6/2021, 00:22

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače Bakić na svom profilu priča, da će  doći vjerojatno do četvrtog vala na jesen..  

Ja sam to najavio u svibnju, a to je sad doslovce baš svakome jasno.
ja sam mislio da će ovaj treći val biti over, ali eto čeka nas 4 val.. iako kako si rekao blaži svakako, jer neće imati puno mesa za širenje.. većina populacije će biti već prirodno imuna ili imuna sa opasnim cijepivom..(prirodni imunitet je najbolji naravno).

naravno, korona će napadati dio populacije koja nije cijepljena/preboljela- ali to su mlađi , koliko sam shvatio, ali ovdje gledam i po splitu, svi stariji se cijepili, neki jedva živi ostali haha, ali cijepili se, mlađi rijetko tko.. hrpa mlađih preboljela..

da, neće korona u četvrtom valu moći mnogo po ovoj logici, zapravo već tu bi mogla biti kao "obična gripa" , što su neki i najavili još prije godinu dana...

jer barem 50-60% će biti imuno od kombinacije cijepiva/prirodnog imuniteta , ostatak ne-imunih su mlađi i zdraviji, stoga vrlo malo žrtava
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Eroo 25/6/2021, 00:26

Za 15 mjeseci epidemije u Hrvatskoj umrlih od covid-19   8,192, u prosjeku cca 550 ljudi na mjesec.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by AssadNaPodmornici 25/6/2021, 00:28

umrli sa covidom

koliki je broj umrlih od covida je pitanje...

forumaš slovosagar ti je objasnio da nema dokaza da je bila pandemija, statistički broj umrlih za vrijeme ove pandemije ne odstupa od prethodnih godina, dakle da netko gleda samo neke brojke , zaključio bi da se ništa bitno ne događa sa društvom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 25/6/2021, 00:31

AssadNaPodmornici wrote:umrli sa covidom

koliki je broj umrlih od covida je pitanje...

forumaš slovosagar ti je objasnio da nema dokaza da je bila pandemija, statistički broj umrlih za vrijeme ove pandemije ne odstupa od prethodnih godina, dakle da netko gleda samo neke brojke , zaključio bi da se ništa bitno ne događa sa društvom
Statistički gledano broj umrlih odstupa.
Jasno je vidljivo iz službenih podataka DZS-a - stavio Gnječ link.


Baratao sam s krivim podacima jer je Knoema (koja inače čak i naplaćuje svoje usluge!!) baratala s podacima jebenog UN-a, koji je samo davao procjene i projekcije po godinama. Bezveze ....

Zbog tih njihovih podataka sam ja dosta dugo mislio da je smrtnost ispod 0.1%. Ali ispada da je ipak 0.2-0.3%.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Slovoslagar 25/6/2021, 00:35

AssadNaPodmornici wrote:"znanstvenici i struka" su odbacili hidroksiklorokvin - samo zato jer ga je Trump promovirao -- a onda su mediji i "znanstvenici" objavljivali rezultate "da Trump fantazira"(kao što je fantazirao da je virus utekao iz laba i mnoge druge stvari gdje je ispao u pravu i krađu izbora itd) , a sada ponovo "priznaju" da hidroksiklorokvin ipak djeluje.. plus mnogi drugi koje si ti spomenuo, ali eto "nisu sigurni", a gle čuda cijepivo koje je najopasnije cijepivo do sada(a za najblažu bolest u povjesti čovječastva koja zahtjeva cijepljenje - pazi koji paradoxi) je "sigurno".

netko tko je već "bolestan i rizičan",  normalno je da se njemu daje i "rizični" lijek.    

međutim netko tko je zdrav, i imun (praktički svi mlađi od 45godina koji nemaju probleme sa debljinjom, pušenjem, šećerom, srcem itd) se moraju cijepiti rizičnim cijepivom koje je opasnije od korone.

a za one mlađe od 20godina - njima korona ne može ništa. baš ništa. uopće se ne hvata na djecu u razvoju. međutim sa druge strane cijepiva su jebeno opasna za djecu u razvoju.

e da , ja imam nalaze da sam prebolio(serološki test , pun sam anti tijela) , doktorica kaže da mi ne može dati glupu covid potvrdu jer neman PCR(poprilično nepouzdani test) da sam bio pozitivan.  sutra zovem epidemiologa, ako ne onda morat ću plaćati vezu,  ---- dakle po logici naše birokracije, ja koji sam prebolio, i imam visoku razinu anti-tijela, trebao bi se cijepiti rizičnim cijepivom - za bolest čija je šansa da me ubije 0.0000001% (tako nešto), a cijepivo je poprilično opasno, a još je opasnije cijepiti nekoga tko je nedavno prebolio, i to se nikada nije prakticiralo u povjesti medicine -nego sada, i to pogotovo kada je cijepivo ovako rizično.
Da parafraziram Jordana Petersona koji je citirao Junga: Kada ti nije jasno zašto netko nešto radi, pogledaj posljedice i zaključi o motivaciji.
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by AssadNaPodmornici 25/6/2021, 00:51

Slovoslagar wrote:
AssadNaPodmornici wrote:umrli sa covidom

koliki je broj umrlih od covida je pitanje...

forumaš slovosagar ti je objasnio da nema dokaza da je bila pandemija, statistički broj umrlih za vrijeme ove pandemije ne odstupa od prethodnih godina, dakle da netko gleda samo neke brojke , zaključio bi da se ništa bitno ne događa sa društvom
Statistički gledano broj umrlih odstupa.
Jasno je vidljivo iz službenih podataka DZS-a - stavio Gnječ link.


Baratao sam s krivim podacima jer je Knoema (koja inače čak i naplaćuje svoje usluge!!) baratala s podacima jebenog UN-a, koji je samo davao procjene i projekcije po godinama. Bezveze ....

Zbog tih njihovih podataka sam ja dosta dugo mislio da je smrtnost ispod 0.1%. Ali ispada da je ipak 0.2-0.3%.
ok, ispravak onda netočnog navoda.

meni je najjače kada ljudi(a to sam primjetio starije osobe po internetu) uspoređuju ove mrtve sa mrtvima iz domovinskog rata, ili ameri uspoređuju "da ih je više ubila korona- trump nego što ih je poginulo u WW2).

kakve jebene gluposti, kao da život 20godišnje fizički zdrave osobe(takve idu u rat, doslovno djeca vode ratove i dobijaju ratove i o njima ovisi hoće li nacija pobjediti u ratu, o dvadesetogodišinjacima), kao da život takvog klinca jednako vrijedi kao život osobe koja ima 78godina(tu negdje je prosjek umrli od covida i usput čak i osoba od 78godina koja je umrla od corone je najćešće imala hrpu drugih problema ).

dovoljno je vidjeti familije kome je netko poginuo u ratu prije 25godina i dan danas takve familije se nisu oporavile, ili kome je netko umro od corone, nema niti približno tuge.. obično to je starija bolesna osoba, i jebiga pogreb, ljudi žalosni, ali dva tri dana kasnije sve ide po starom.. . znam da je nekima ovo "šok", ali život je takav.

a sve jedno hrpa ljudi(opet primjetio sam starije osobe - ne sve) žele izjednačiti život osobe od 22godine(mislim da je to neki prosjek godina poginulih momaka u našem domovinskom ratu) i osobe od 78godina..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Eroo 25/6/2021, 00:59

AssadNaPodmornici wrote:umrli sa covidom

koliki je broj umrlih od covida je pitanje...

forumaš slovosagar ti je objasnio da nema dokaza da je bila pandemija, statistički broj umrlih za vrijeme ove pandemije ne odstupa od prethodnih godina, dakle da netko gleda samo neke brojke , zaključio bi da se ništa bitno ne događa sa društvom

8,192.
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by AssadNaPodmornici 25/6/2021, 01:02

to je broj umrlih sa covidom.. recimo čak su onoj curi u splitu htjeli podvaliti da je umrla od korone, pa se javila obitelj i rekla da je mala imala zdrastvenih problema da su cijeli život bili u strahu.. našli su joj covid u tijelu, ali nije imala nikakve smetnje od covida , nisu mogli povezati uzrok smrti ,sve jedno ona je upisana u tu brojku.. i nije jedina, takvih je sigurno... neću reći većina ali preko 50ak%.. meni je pričala osoba, da u staračkim domovima, svake godine kada dolazi sezona virusa/prehlade/gripe, kaže samo se desi, da netko kašlje, i eto njih u roku par dana nekoliko ih umre.. i nitko se nikada nije uzbuđiva za to, ljudi bili stari, pokopalo ih i adio.. sada odjedanput "Umrli od korone".. . prosjek života u RH 78godina, prosjek umrlih i to sa covidom 78godina.. koliko je zaista covid ubio..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21132
2018-06-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Eroo 25/6/2021, 01:06

AssadNaPodmornici wrote:to je broj umrlih sa covidom.. recimo  čak su onoj curi u splitu htjeli podvaliti da je umrla od korone, pa se javila obitelj i rekla da je mala imala zdrastvenih problema da su cijeli život bili u strahu.. našli su joj covid u tijelu, ali nije imala nikakve smetnje od covida , nisu mogli povezati uzrok smrti ,sve jedno ona je upisana u tu brojku.. i nije jedina, takvih je sigurno... neću reći većina ali preko 50ak%..  meni je pričala osoba, da u staračkim domovima, svake godine kada dolazi sezona virusa/prehlade/gripe,  kaže samo se desi, da netko kašlje, i eto njih u roku par dana nekoliko ih umre.. i nitko se nikada nije uzbuđiva za to, ljudi bili stari, pokopalo ih i adio.. sada odjedanput "Umrli od korone".. . prosjek života u RH 78godina, prosjek umrlih i to sa covidom 78godina.. koliko je zaista covid ubio..
8,192 od covida.
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 25/6/2021, 07:21

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Fb_img81
Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Fb_img82


Mkako cijepljeni i necijepljeni podnose Delta virus...
Živio rođo

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by mutava baštarda 25/6/2021, 12:13

Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:
Slovoslagar wrote:
mutava baštarda wrote:Kada bi postojao lijek i terpija ne bi bilo potrebe za izdavanjem privremene dozvole za eksperimentalno cijepivo. 
A cilj je procijepiti sve.
Kolega, to su već teorije urote ....
Nisu... To je javna želja mnogih. Koje su im namjere, tu možemo o teorijama urote.
Nisi ubrao ton mog upisa, nema veze. ;)
Ma jesam... Samo razlozi procjepljenja su još nejasni i možemo ih nazvati teorijama urote, a teorije urote su bile i Veliki reset i porijeklo virusa iz laboratorija kada je ova pandemija u pitanju.
Ne vidim ništa drugo, kad su razlozi u pitanju osim kontrole populacije u bliskoj budućnosti kroz redovno procjepljivanje.
To je jedino što ima smisla kad se poveže s Klimatskim promjenama i  rodnim ideologijama i ekipom koja vodi igru...
Razlozi procjepljivanja se iz upozorenja znanstvenika naziru već neko vrijeme ...
Kao što rekoh u jednom od svojih postova, dao Bog da sam u krivu.

I slažem se, jedina društvena pojava s kojom ja sve ovo mogu povezati je priča ljevice i s njom uvezane elite o ugroženosti planeta i klime. Gut feeling mi već neko vrijeme govori da je to u korijenu svih događaja, ali nemam elemente da to konkluzivno "dokažem".
Ima logike i da će cijepivo spriječiti deratizaciju koja bi pogodila treći svijet koji nije procijepljen... Evropa ionako odumire.
Stoji i da će deratizacija zapadne civilizacije dovesti do masovne trpačine Evrope od strane afrike i istočnih despocija...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Guest 25/6/2021, 13:07

epikur37 wrote:
Raste imunost, virus ima sve manje prostora za širenje i prilagodbu....a pored svega razvijaju se i učinkovitiji pristupi liječenju.

Valovi će bivati sve slabiji a pandemija će popucati na lokalne epidemije, a koje će opet kopniti.


not so fast.... slow down slow down...

Washington University Study Shows That SARS-CoV-2 Is Alarmingly Evolving To Find New Ways Besides ACE2 To Infect Human Host Cells Using 484 Mutations!

More good news as Scientists from Washington University School of Medicine in St. Louis have now discovered that the SARS-CoV-2 coronavirus is evolving even faster and is now developing its own strategies to infect human host cells no longer through the ACE2 receptors but by other receptors and means! It is doing so by causing a variety of mutations involving amino acid bases at position 484 of the spike protein.

This new study warns that current antibody-based therapeutics and vaccines might actually end up no longer being effective. Already numerous variants of concerns or VOCs and variants of interest or VOIs are found to be possessing mutations such as the E484K on them and to date most researchers do not really know the true significance of this mutation. It is only a matter of time (If it has not already occurred and it is just mankind is still too slow in catching up via genomic surveillance) that an even more potent mutation has occurred at this position before the virus totally does not need to rely on any ACE2 receptors for viral entry.

Alarmingly the study team has now found that a single mutation gives SARS-CoV-2 the ability to enter cells through another route ie one that does not require ACE2.

Importantly, the ability to use an alternative entry pathway opens up the possibility of evading COVID-19 antibodies or vaccines.

Most significantly the study findings indicate that the virus can chan ge in unexpected ways and find new ways to cause infection.


Dr Major warned, “This position is evolving over time within the human population and in the lab. Given our data and those of others, it is possible that the virus is under selective pressure to get into cells without using ACE2. In so many ways, it is scary to think of the world’s population fighting a virus that is diversifying the mechanisms by which it can infect cells.”

https://www.cell.com/cell-reports/pdf/S2211-1247(21)00762-2.pdf?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS2211124721007622%3Fshowall%3Dtrue
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ozbiljna korona tema - zbirno - Page 22 Empty Re: Ozbiljna korona tema - zbirno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum