ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 21:49

Traži glasove Mosta na izborima za župana za dva tjedna

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2277345
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 21:57

Izbori za župana u SD županiji :

Boban : 39,53% - 76,354 glasa

Ranko Ostojić - 17,51% - 33,818 glasova

Slabe su ti šanse a posebno jer je tu Kerum koji podržava HDZ dobio :

Kerum 4,77% - 9,225 glasa

Te Domovinski pokret među kojima je i moj glas :

Domovinski pokret 7,78% - 15,037 glasova
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:05

Kandidat iz DP mi je susid a i reka san da ću nekako Škoru nagradit jer se kandidira u Zagrebu ( šta se pokazalo kao uspjeh jer je blokira ulazak HDZ i Bandića u drugi krug ) no za županijsko vijeće i općinu Kaštela ja san glas za Most da mi kontroliraju korupciju tamo. 

Dakle ja sam Mostovac a uz ove gore kandiate za župana imamo još ;

Ante Pranić - 14,77% - 28,536 glasova

Most - 11,14% - 21,523 glasa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:09

Glasači Ante Pranića i Mosta su mladi ljudi koji žele promjene i njima je HDZ i SDP samo druga strana istog novčica i nemaju interes da sudjeluju u ovim izborima između ove dvije stranke a čak i da se neki odluče a neće ih ipak dosta jer ih jednostavno ova bitka ne zanima , kandidat HDZ-a uz podršku Keruma i DP koji su protiv komunajra je u velikoj brojčanoj prednosti.

Drugim riječima čak i da se netko od ovih koji su glasali za Pranića ili Most odluči potrošit pola sata da ti da glas šanse za pobjedu Bobana su ti praktički ravne nuli
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by vuksadinare 19/5/2021, 22:15

?..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:20

RayMabus wrote:

Slabe su ti šanse a posebno jer je tu Kerum koji podržava HDZ dobio :

Kerum 4,77% - 9,225 glasa

Te Domovinski pokret među kojima je i moj glas :

Domovinski pokret 7,78% - 15,037 glasova
Mate Šimundić koji mi je susid i kandidat je DP za župana tj bio je dobio je ovdje moj glas jer sam rekao da ću se odužiti Škori šta se kandidrao u Zagrebu šta se pokazalo kao uspjeh jer je blokirao ulazak HDZ i Bandića u drugi krug.

Bez obzira šta Mate nije ušao u drugi krug za župana , prestigao je Kerumovog kandidata te dobio 37 glasova više od 15 tisuća , dakle taj moj glas je presudio da čovik sad ne mora govorit kako je dobio blizu 15 tisuća glasova nego može lipo reč da je na izborima za župana dobio više od 15 tisuća glasova

Vidiš kako svaki glas znači u političkoj kampanji. 37 glasova više od okrugle brojke od 15 tisuća među kojima je i moj.

Vidiš kako sam se odužio Škori.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by vuksadinare 19/5/2021, 22:28

Zasto bi se nekom oduzivao..jesi desni ili nisi..da se mostov kandidat natjece kontra npr.kandidata mozemo ili hdz sdpovog glasao bi za mostovog..po inerciji a ne po uslugama i slicno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by vuksadinare 19/5/2021, 22:29

Jesmo svoji ili nismo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:31

vuksadinare wrote:Zasto bi se nekom oduzivao..jesi desni ili nisi..da se mostov kandidat natjece kontra npr.kandidata mozemo ili hdz sdpovog glasao bi za mostovog..po inerciji a ne po uslugama i slicno
Pa i ja bi za DP kandidata da je takva situacija al ovo u SD županiji nije ta situacija nego HDZ kandidat i SDP kandidat u borbi za župana a Mostovce to ne zanima dok će DP glasat protiv komunjare tako da oni automatski daju glas HDZ da ne dođe komunjara.

U Zagrebu imaš tu situaciju a čuja si šta je Troskot reka i u prevodu poruka je : dajmo glas Škori neka vide da nas ima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:52

Šta se tiče županijske skupštine SD županije , svi znamo da Plenkovicev HDZ ne želi čut za suradnju s Mostom dakle gurnija je Most u suradnju s SDPom a ovakvi je raspored mandata u SD županiji :

HDZ/ HSP - 18 mandata

Most - 7 mandata

Sdp - 6 mandata

Ante Pranić - 5 mandata

Centar - 4 mandata

Kerum - 4 mandata

Domovinski pokret - 3 mandata


https://www.google.com/amp/s/www.index.hr/amp/vijesti/clanak/rezultati-uzivo-splitskodalmatinska-tko-ce-biti-zupan-a-tko-sjediti-u-skupstini/2276152.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 22:57

Županijska skupština SD županije ima 47 mandata , dakle pola od toga je 24 mandata.

HDZ 18 + Kerum 4 + DP 3 = 25 mandata

Dakle iimaju potrebnu većinu no trik je da Plenkovic ovdje mora sa Škorom da bi to uopće bilo moguće.

Vidiš kako smo ih nagusili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 23:08

HDZ 18 + Most 7 = 25 mandata

To je većina

Most će poslat u rukavicama poruku HDZ da će podržat svaki projekt koji je dobar za SD županiju

Drugim riječima ako te Kerum il DP budu ucjenjivali a projekt je ok HDZ + Most će ga izglasat

Drugim riječima izbijamo mogućnost da Kerum ucjenjuje 100% HDZ na županiskoj razini da bi zauzvrat dobio nešto od njih u Splitu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 23:11

DP s druge strane uopće nije prešao cenzus u gradu Splitu no kako Plenky ne voli Škoru Most će se namjerno maknit tj Plenky ne želi Most uopće al mora koalirati s DP ovdje dakle DP sad ima polugu moći da skine Plenkya s čela HDZ jer od DP ovisi vlast u SD županiji


Skidanje Plenkya je cilj i Mosta i DP.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by AssadNaPodmornici 19/5/2021, 23:26

U ovom slučaju SDP nije dobra alternativa kao zamjena za Hdz a pošto sam iz Splita znam da Ranko je isto tako jedna vrsta uhljeba poput Mihanovica ili Bobana koji je sve što je stekao, stekao uz pomoć politike. Dakle odjeb. Skinit ćemo HDZ u Splitu i to je dosta za ove izbore

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 19/5/2021, 23:31

AssadNaPodmornici wrote:U ovom slučaju SDP nije dobra alternativa kao zamjena za Hdz a pošto sam iz Splita znam da Ranko je isto tako jedna vrsta uhljeba poput Mihanovica ili Bobana koji je sve što je stekao, stekao uz pomoć politike. Dakle odjeb. Skinit ćemo HDZ u Splitu i to je dosta za ove izbore
I Most na županijskoj razini neće dat da Kerum drži HDZ u šaci jer će poslat poruku HDZ-u na županijskoj razini da će podržat svaki projekt koji je ok za Split i Dalmaciju.

Županijska skupština SD županije 47 mandata , HDZ + Most = 25 dakle većina ( pola je 24 ).

Istovremeno ćemo gurnit županijski HDZ da mora koalirat s Škorom i Kerumom ( HDZ 18 + Kerum 4 = 22 ) i treba im DP s ona tri mandata da imaju većinu tj 24 mandata da donose odluke.

Cilj DP je skidanje Plenkovica s čela HDZ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 20/5/2021, 00:04

Izbori u Splitu su važni jer će gradonačelnik bit jezičac na vagi. On sam ne može glasat u gradskom vijeću al stavlja teme na red te može odbiti potpisati nešto. On je nešto ko predsjednik. Ne može glasat u parlamentu odnosno vijeću al diktira raspored te može nestavit svoj potpis na odluke gradskog vijeća itd pa se ponovo glasa itd. Dakle diktira raspored i ima pravo veta.

Raspored mandata u gradskom vijeću grada Splita :

HDZ - 9 mandata

Kerum - 4 mandata 

Mamić - 2 mandata

Puljak - 7 mandata

SDP - 3 mandata

Možemo - 3 mandata 

Most - 3 mandata

31 viječnik a većina je 16 mandata a HDZ + Kerum + Mamić imaju samo 15 mandata.

Zato je njima bitan gradonačelnik jer će blokirati sve odluke Puljka i ostalih
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 20/5/2021, 00:14

Ja sam Mostovac koji u ovoj situaciji podržava Puljka čim je Kerum dao podršku HDZ. Pripremio sam se na oba scenarija. U slučaju da HDZ osvoji izbore ja sam u oporbi i podržat ću samo projekte koji su ok za Split.

Dakle ako Kerum i Mamić nešto oće progurat ja neću glasat za to jer nema teorije da podržavam njihove osobne interese i oni nemaju većinu u gradskom vijeću grada Splita.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by RayMabus 20/5/2021, 00:25

Tko osvoji mjesto gradonačelnika grada Splita taj će vladat gradom jer će Most podržat svaki projekt koji je dobar za grad i Dalmaciju.

Dakle Puljak postane gradonačelnik i želi pokazati da ima većinu u gradskom vijeću i stavi na red temu koja je ok za grad i Most da podršku i on pokaže da ima većinu u gradskom vijeću i nema potrebe za novim izborima.

Isto vrijedi i za Vicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176007
2014-04-11


Back to top Go down

Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ Empty Re: Ostojić : U SD županiji možemo i u suradnju s Mostom samo da maknemo HDZ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum