ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by debotoijusto 20/12/2015, 16:53

Profesor Škare rođen je i odrastao u Puli, gdje je završio fakultet, a postdiplomski studij i doktorat u Zagrebu. Na Fakultetu ekonomije i turizma u Puli zaposlen je od 1994. godine, redovni je profesor u trajnom zvanju, a neki od kolegija koje predaje jesu Uvod u ekonomiju, Analiza investicija i Ekonomska filozofija.

Ove godine dodijeljena mu je saborska državna nagrada za znanost za 2014. godinu, a prošle godine bio je dobitnik Nagrade "Istriana" u kategoriji znanost, odgoj i obrazovanje, koja se dodjeljuje najzaslužnijim pojedincima iz Istre koji su ostavili traga na području u kojem djeluju. Dolazi iz Mostova ekonomskog tima, a u studenom je sudjelovao u izaslanstvu te stranke koje je s dvije velike koalicije razgovaralo na temu financija i poreza. Jedna od njegovih najpoznatijih deviza je da u središtu ekonomije treba biti čovjek, a ne profit. 


Marinko Škare ima već 21 godinu staža u znanosti, objavio je 130 radova u referiranim časopisima, od čega 40 u međunarodno citiranim časopisima. Sudjelovao je u programima združenog doktorskog studija sa Sveučilišta u Eisenstadtu, Sopronu i Bratislavi. Radovi su mu objavljeni u najvećoj znanstvenoj bazi Web of Science. Sam je rekao kako je riječ o znanstvenom doprinosu tih radova i njegova istraživanja u formiranju originalne teorije "zlatnog trokuta" (The golden triangle). To je izvorna teorija koju je razvio zajedno s profesorom Shoumitrom Sharmom, a koja je 2010. godine objavljena u međunarodnom časopisu \'Journal of Policy Modeling\'. Profesor Škare zauzimao se i za konverziju kredita u kune, uključujući i \'švicarce\', kako bi se riješilo dužničko ropstvo velikog dijela građana.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by debotoijusto 20/12/2015, 16:54

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/310598/Default.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by Ero 20/12/2015, 17:59

Reci ti meni koji je od većih sistema već vodio? 
Jedno je imati posla sa znanstvenicima, a drugo S Milanovićem i njegovim gajdašima. :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by Guest 20/12/2015, 18:01

Marinko Škare ima već 21 godinu staža u znanosti, objavio je 130 radova u referiranim časopisima, od čega 40 u međunarodno citiranim časopisima.


 e ovo je već nešto.. za razliku od Lovrinovića koji mislim nije ništa objavio i koji se nateza sa ŽZ preko fejsa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by debotoijusto 20/12/2015, 18:46

Ero wrote:Reci ti meni koji je od većih sistema već vodio? 
Jedno je imati posla sa znanstvenicima, a drugo S Milanovićem i njegovim gajdašima. :clown
ne znam , prvi mi glas...
nebitno , on daje smjernice a "vodi" netko upucen u problematiku po njegovom izboru , zanemarimo sad da je ovo HR  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by vili40 20/12/2015, 18:52

Ero wrote:Reci ti meni koji je od većih sistema već vodio
Jedno je imati posla sa znanstvenicima, a drugo S Milanovićem i njegovim gajdašima. :clown
a što su ovi dosad vodili osim mačka za rep?
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by Ero 20/12/2015, 18:55

vili40 wrote:
Ero wrote:Reci ti meni koji je od većih sistema već vodio
Jedno je imati posla sa znanstvenicima, a drugo S Milanovićem i njegovim gajdašima. :clown
a što su ovi dosad vodili osim mačka za rep?
Mačak je njih vodio...za rep.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by Ero 20/12/2015, 18:57

debotoijusto wrote:
Ero wrote:Reci ti meni koji je od većih sistema već vodio? 
Jedno je imati posla sa znanstvenicima, a drugo S Milanovićem i njegovim gajdašima. :clown
ne znam , prvi mi glas...
nebitno , on daje smjernice a "vodi" netko upucen u problematiku po njegovom izboru , zanemarimo sad da je ovo HR  ;)

Ne treba čovjeka trošit uzalud.Može biti savjetnik premijera, ali nikako premijer.
Da se mu ne dogodi ono poznato  po Petrovom načelu...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by kaya 20/12/2015, 21:58

debotoijusto wrote:Profesor Škare
a tko je ikad vidio i birao ovog profesora da bi on bio premijer? ma ne, treba ponovit izbor, ovi diletanti zajebavaju cijelu zemlju sa svojih  par mandata.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera Empty Re: Slobodna Dalmacija ekskluzivno otkriva: ovo je Mostov kandidat za premijera

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum