ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziram...vol II.

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 6/5/2021, 12:53

How The Lancet backed Beijing and lost all credibility

In cozying up to China's leadership the medical journal's coverage of Wuhan coronavirus has been seriously impaired

The Lancet is one of the oldest and most reputable medical journals in the world, but as the world tackles what is arguably the biggest global health crisis of its 197-year history, The Lancet has been found severely wanting.

Earlier this week, the publication's editor for the past 25 years, Richard Horton, took to the airwaves on CNN and shared some of his wisdom and experience. His comments were astonishing.

Horton claimed, with a straight face, the world should be “thanking Chinese scientists for the warnings that they gave the world” and laid into Western democracies for failing to take heed of these. He then laid the blame for “tens of thousands of deaths” on their policies.

The Chinese Communist Party (CCP) couldn’t have scripted a response that fitted its narrative better. It is genuinely astonishing that the editor of a credible medical journal would willingly parrot such lies in public.

It is widely suspected the CCP knew about the Wuhan coronavirus since October 2019 or perhaps even earlier. It is also known that they went to huge efforts to cover up the outbreak, silencing medical professionals, destroying evidence, and abandoning innocent Chinese people to their fate, in order to protect the party's reputation.

It was only when Taiwan drew the world’s attention to the coronavirus at New Year, that the global response finally began to grind slowly into action.

It is also possible the coronavirus escaped (or was even released) from a lab in Wuhan. In a country and a region with literally tens of thousands of wet markets, the fact that this virus appeared at one just 10 minutes from the CCP’s Wuhan Institute of Virology, examining exactly this type of virus, is just too much of a coincidence.

This lab has still not allowed independent experts in to examine it and the CCP has strongly objected to any sort of international inquiry into the causes of the pandemic. It’s not difficult to imagine why this might be.

If you are wondering why Horton is spouting CCP propaganda in this way, there are two answers that immediately present themselves.

Deeply flawed

The first is that he has rushed out a book on the Wuhan Coronavirus pandemic and is, therefore, no doubt keen to drum up publicity to boost sales. Nothing draws attention to a new book quite like a bit of media controversy.

Then there is the background of The Lancet itself. The esteemed publication has three editorial headquarters, in London, New York and ... Beijing.

This is not the first time Horton’s judgment has been called into question. During the Wuhan coronavirus crisis alone, The Lancet has found itself embroiled in no fewer than three deeply embarrassing controversies.

In May, it published a study criticizing the drug hydroxychloroquine as a treatment. This report directly led to the World Health Organization (WHO) halting further studies into the drug.

But it transpired the data used for this study was severely lacking and after 180 researchers and doctors published an open letter condemning it and three of the four authors agreed with them, The Lancet was forced to retract it.

Then, in June, The Lancet published a WHO-funded study that claimed reducing social distancing from 2 meters to 1 meter would increase the risk of infection from Wuhan coronavirus from 1.3 percent to 2.6 percent.

This time the methodology of the study was found to be deeply flawed since it only considered distance and overlooked factors such as how long a person was exposed for. This report was once again widely criticized by researchers and scientists, although to date The Lancet has not retracted it.

Loss of credibility

A quick look at The Lancet’s Wikipedia page will reveal a long list of other controversies, all of which have occurred on Horton’s watch.

For example, he published the now discredited study that linked the MMR vaccine to autism and resulting in hundreds of thousands of kids not receiving a potentially life-saving jab. It took The Lancet 12 years to retract the study.

Horton has a long history of politicizing his role, something that is deeply inappropriate for the editor of a major scientific publication. He has described the U.K. government’s response to Wuhan coronavirus as “the greatest scientific policy failure for a generation” and openly urged U.S. voters to elect someone other than Donald Trump to lead them through the crisis.

Regardless of whether you agree with these statements or not, they are simply not fitting for a person in Horton’s position to make. He is supposed to be representing the scientific community and should only be commenting on scientific facts, not making subjective political assessments like this.

He has also published opinion pieces on issues such as Kashmiri sovereignty, the Arab-Israeli crisis, and in support of the extremist environmental group Extinction Rebellion. Why any of these pieces have a place in a peer-reviewed medical journal is something only Horton can answer.

All of these issues and the decisions made by Horton have caused The Lancet to look disreputable. But in siding with the CCP, a totalitarian dictatorship that brought the world to its knees because of the Wuhan coronavirus and then moved heaven and earth to shift the blame, surely he has crossed the line.

Like the WHO, it is The Lancet and in particular its editor Richard Horton’s closeness to Beijing throughout the pandemic that has cost it all credibility.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 13:22

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Screenshot-763
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 6/5/2021, 13:25

Speare Shaker wrote:Objavljena dosad najveća studija o učinkovitosti Pfizera, evo rezultata[size=13]

Autor: Hina 06. svi. 2021.

Izvor: Frederic J. BROWN / AFP

Dosad najveće istraživanje učinkovitosti cjepiva Pfizer/BioNTec protiv koronavirusa na općoj populaciji pokazalo je u četvrtak da je cjepivo pružilo zaštitu veću od 95 posto, a istodobno je pokazalo da ta zaštita značajno pada ako se osoba cijepi samo jednom, umjesto preporučene dvije doze.

]

u Izraelu prije nekih pola miseca ili misec, kada je tamo bilo samo 1% južnoafričkog soja, šansa da ga dobije rajfajezenovac bila je čini mi se 7 puta veća nego u nečipiranih.
danas sam ručao u 11 i kvarat, rižoto, morski plodovi, čaša crnog, a sada u hladovini trusim pivo Tomislav, na preporuku jednog forumaša.
e da mislim da korona tu nema što tražiti.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 6/5/2021, 13:36

mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 13:40

mutava baštarda wrote:
Speare Shaker wrote:Objavljena dosad najveća studija o učinkovitosti Pfizera, evo rezultata[size=13]

Autor: Hina 06. svi. 2021.

Izvor: Frederic J. BROWN / AFP

Dosad najveće istraživanje učinkovitosti cjepiva Pfizer/BioNTec protiv koronavirusa na općoj populaciji pokazalo je u četvrtak da je cjepivo pružilo zaštitu veću od 95 posto, a istodobno je pokazalo da ta zaštita značajno pada ako se osoba cijepi samo jednom, umjesto preporučene dvije doze.

]

u Izraelu prije nekih pola miseca ili misec, kada je tamo bilo samo 1% južnoafričkog soja, šansa da ga dobije rajfajezenovac bila je čini mi se 7 puta veća nego u nečipiranih.
danas sam ručao u 11 i kvarat, rižoto, morski plodovi, čaša crnog, a sada u hladovini trusim  pivo Tomislav, na preporuku jednog forumaša.
e da mislim da korona tu nema što tražiti.
Po pisanijah bi reka da se nikad i ne trizniš. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 13:42

HR danas:


14 d inci : 609.8/100k 
7 d inci : 268/100k st. (-21.6 %)
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 6/5/2021, 13:48

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Speare Shaker wrote:Objavljena dosad najveća studija o učinkovitosti Pfizera, evo rezultata[size=13]

Autor: Hina 06. svi. 2021.

Izvor: Frederic J. BROWN / AFP

Dosad najveće istraživanje učinkovitosti cjepiva Pfizer/BioNTec protiv koronavirusa na općoj populaciji pokazalo je u četvrtak da je cjepivo pružilo zaštitu veću od 95 posto, a istodobno je pokazalo da ta zaštita značajno pada ako se osoba cijepi samo jednom, umjesto preporučene dvije doze.

]

u Izraelu prije nekih pola miseca ili misec, kada je tamo bilo samo 1% južnoafričkog soja, šansa da ga dobije rajfajezenovac bila je čini mi se 7 puta veća nego u nečipiranih.
danas sam ručao u 11 i kvarat, rižoto, morski plodovi, čaša crnog, a sada u hladovini trusim  pivo Tomislav, na preporuku jednog forumaša.
e da mislim da korona tu nema što tražiti.
Po pisanijah bi reka da se nikad i ne trizniš. :)
ulovio na prijelazu zima/proljeće 5,6 kila
bio sam na nekoj dijeti, autofagija i neka sranja.
a onda se pojavio treći val i rekoh ja, nema više zajebancije. temeljita podloga & dezinfekcija. ostalo je priko 300 litara vina u konobi, a pandemija.
#misli na druge, popij to

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 13:54

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Speare Shaker wrote:Objavljena dosad najveća studija o učinkovitosti Pfizera, evo rezultata[size=13]

Autor: Hina 06. svi. 2021.

Izvor: Frederic J. BROWN / AFP

Dosad najveće istraživanje učinkovitosti cjepiva Pfizer/BioNTec protiv koronavirusa na općoj populaciji pokazalo je u četvrtak da je cjepivo pružilo zaštitu veću od 95 posto, a istodobno je pokazalo da ta zaštita značajno pada ako se osoba cijepi samo jednom, umjesto preporučene dvije doze.

]

u Izraelu prije nekih pola miseca ili misec, kada je tamo bilo samo 1% južnoafričkog soja, šansa da ga dobije rajfajezenovac bila je čini mi se 7 puta veća nego u nečipiranih.
danas sam ručao u 11 i kvarat, rižoto, morski plodovi, čaša crnog, a sada u hladovini trusim  pivo Tomislav, na preporuku jednog forumaša.
e da mislim da korona tu nema što tražiti.
Po pisanijah bi reka da se nikad i ne trizniš. :)
ulovio na prijelazu zima/proljeće 5,6 kila
bio sam na nekoj dijeti, autofagija i neka sranja.
a onda se pojavio treći val i rekoh ja, nema više zajebancije. temeljita podloga & dezinfekcija. ostalo je priko 300 litara vina u konobi, a pandemija.
#misli na druge, popij to
Deci vina ti je ko jedno jaje, pa ti vidi.S pivon časti neprijatelje. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 13:55

Cijepite se....

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Screenshot-765
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Noor 6/5/2021, 13:56

Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 14:15

Eroo wrote:HR danas:


14 d inci : 609.8/100k
 
7 d inci : 268/100k st. (-21.6 %)

Malo sam se pozabavio s ovom problematikom, pa sam probao na'prste procijeniti
vrijeme postizanja za turizam poželjnih  100/100k stanovnika (pregovara se u EU).
Bez uzimanja u obzir sezonalnost i eventualne masovnije procjepljenosti, dakle
s s trenutnim rubnim uvjetovanostima, došao sam do zaključka da bi trenutnih
609.8 moglo pasti na 100/100k  negdje sredinom lipnja.
U slučaju lijepog i sunčanog vremena i  solidne procjepljenosti, 14 d inci od 100/100k
se može postići i prije.
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 14:21

Eroo wrote:HR danas:


14 d inci : 609.8/100k 
7 d inci : 268/100k st. (-21.6 %)

Nažalost, podatke WHO se mora provjeravati, jer se im povremeno događaju greške. :)


Da remiziram...vol II.  - Page 42 Screenshot-766
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 6/5/2021, 15:00

Washington zagovara ukidanje patenata za cjepivo protiv covida

Objavljeno: 5. svibnja 2021.

Autor: Hina/HRT/V.G.

Sjedinjene Države zagovaraju ukidanje zaštite intelektualnog vlasništva za cjepivo protiv covida-19 kako bi se ubrzali proizvodnja i raspodjela dragocjenog seruma u svijetu, priopćila je u srijedu Bidenova administracija.

Ovo je svjetska zdravstvena kriza i izvanredne okolnosti pandemije covida-19 zahtijevaju izvanredne mjere", rekla je u priopćenju američka predstavnica za trgovinu Katherine Tai.

- Administracija čvrsto vjeruje u zaštitu intelektualnog vlasništva, ali da bi se ova pandemija zaustavila treba ukinuti zaštitu za cjepiva protiv covida-19, dodala je, rekavši da Washington "aktivno" sudjeluje u pregovorima WHO-a o ukidanju patenata.

Privremeno ukidanje patenata za cjepivo traže Indija i Južnoafrička Republika kako bi ubrzale proizvodnju, ali se neke zemlje, primjerice Francuska, tomu protive.

Pariz je skloniji donacijama u korist siromašnih zemalja.

Moćni farmaceutski laboratoriji većinom se protive ukidanju njihovih patenata, ističući da to odvraća od skupih istraživanja.

https://vijesti.hrt.hr/svijet/washington-zagovara-ukidanje-patenata-za-cjepivo-protiv-covida-1681357
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 6/5/2021, 15:22

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Noor 6/5/2021, 15:31

mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

cvilit ćeš ti, ne daj Bože da ti oduzme govor i kretanje, to su muke

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 6/5/2021, 16:06

Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

cvilit ćeš ti, ne daj Bože da ti oduzme govor i kretanje, to su muke
pa mogu ti kazati, u zadnje vrime se zna to često dogoditi.
dragi lastane, jesam li fasovao koronu :chiefi

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Eroo 6/5/2021, 16:09

mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

cvilit ćeš ti, ne daj Bože da ti oduzme govor i kretanje, to su muke
pa mogu ti kazati, u zadnje vrime se zna to često dogoditi.
dragi lastane, jesam li fasovao koronu :chiefi
Ili te je žena umlatila. Jadna žena stobon. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Noor 6/5/2021, 16:27

Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

cvilit ćeš ti, ne daj Bože da ti oduzme govor i kretanje, to su muke
pa mogu ti kazati, u zadnje vrime se zna to često dogoditi.
dragi lastane, jesam li fasovao koronu :chiefi
Ili te je žena umlatila. Jadna žena stobon. :D
ma sam se umlati, u konobi s ekipom

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by mutava baštarda 6/5/2021, 16:57

Noor wrote:
Eroo wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:

e da mislim da korona tu nema što tražiti.

Svi ćemo fasovati koronu, prije ili kasnije. Ovaj ili onaj soj.
Kako će tko sa infekcijom izaći na kraj i hoće li uopće, vidjet ćemo. Tko preživi, pričat će.

mutavi kad je fasuje, a hoće, ni slova neće o tome ovdje
i dalje će mlatiti u stilu elvisa duspare
aj ne cvili...

cvilit ćeš ti, ne daj Bože da ti oduzme govor i kretanje, to su muke
pa mogu ti kazati, u zadnje vrime se zna to često dogoditi.
dragi lastane, jesam li fasovao koronu :chiefi
Ili te je žena umlatila. Jadna žena stobon. :D
ma sam se umlati, u konobi s ekipom
ajme, za pet godina teške robije...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by dijagram 6/5/2021, 16:59

bastardi korona ne moze nista

primio je najnovije cjepivo

svecko

zove se krdo-21
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Guest 6/5/2021, 17:33

dijagram wrote:
primio je najnovije cjepivo

svecko

zove se krdo-21

To bi značilo da bi se ipak mogao cijepiti.
Naime, kolektivni imunitet se može postići na dva načina. Ne samo masovnim prirodnim preboljenjem infekcije nego i uz malu pomoć naših prijatelja u vidu isporuke cjepiva i upotrebe istog kako bi se do određene razine spriječila masovnija zaraza i tako minimizirala šteta i rizik zbog oboljenja.
A nešto se ne sjećam da su Švedi inzistirali na stvaranju dovoljne razine kolektivnog imuniteta samo na način masovnog prirodnog preboljenja infekcije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziram...vol II.  - Page 42 Empty Re: Da remiziram...vol II.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 42 of 50 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum