ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POST

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 11:35

Sveti Franjo je redovito postio 40 dana između 15.8. (Uznesenje BDM) i 29.9. (Sv. Mihael) i upravo se tijekom tog trapljenja na brdu La Verna osladio stigmama.

Ukazao mu se propeti Seraf koji je imao šest krila.

POST - Page 2 Stigmata

Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by aben Thu 17 Dec - 12:24

I drago plecko isto, ali ni mu se niko jovi...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:25

aben wrote:


ne zun. nis nika provo, ali mislin da jo ne bi mogo toliko dugo baš nišće ne poisti i roditi. provo sun malo, nedovoljno isti, odnosno gubi sun kili, ali oću reći da ne razumin poantu odmaranja črivo- pa to je njihov poso, ni li?
vidin smisao u lakoj hroni za želudac, neprobavljivoj hroni za črivo, blagoj za auspuh i sl, ili tu i tamo se očistiti donatom mg ili x-prepom :) radi zaostalog smeća, ali baš nišće deset dun..

ča biš rekla zoč ti je to koristilo?

Mogao bi, stvar volje samo i niceg drugog. 
Pa i ti imas svoj posao sto ne znaci da ti nekad ne treba godisnji. U crijevima se tokom godina skupi svasta sto se zabetonira i blokira, pogotovo sto danasanja hrana ne potice dovoljno peristaltiku crijeva, odnosno, danasnji nacin prehrane, puno preradjene hrane, premalo sirovog zelenja itd. Taj zabetonirani sloj fekalija, odnosno nepreradjene hrane u crijevima je izvor raznih pizdarija, a zdrava i cista crijeva su osnova zdravog imunoloskog sustava. Donat ili bilo koje drugo laksativno sredstvo nije dovoljno za ispiranje crijeva, i vracanje eleasticnosti u isto vrijeme. Za to postoci potreban je duzi period bez hrane. Osim toga u periodu posta mijenja se biokemija u organizmu sto omugucava opcenito rjesavanje toksina iz tijela. To nisam izmislila ja, nego danas je to vec cijela jedna grana u medicini, gdje ljudi pod lijecnickim nadzorom rade postove, koja su im benefitna od revitalizacije organizma do lijecenja razlicitih oboljenja.

Osim zdravstvenih razloga koristilo mi je za jacanje, volje i karaktera.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:27

aben wrote:
I drago plecko isto, ali ni mu se niko jovi...

Kako ne, nakon što je skoro obamro od postova ukazao mu se Bracin lik i nježno ga pomilkio pogledom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:34

Le Roi Soleil wrote:
aben wrote:
I drago plecko isto, ali ni mu se niko jovi...

Kako ne, nakon što je skoro obamro od postova ukazao mu se Bracin lik i nježno ga pomilkio pogledom.

Braco i Plecko ne mogu biti ista kategorija da ga jebes :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:36

Istina, ali upravo je Drago njegov najveći štovatelj i promotor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:37

A propos sokova, jednom sam probao očistiti organizam sa onim od cikle. Sad ne znam ima li kakova granica u konzumaciji te vrsne delicije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:38

Le Roi Soleil wrote:Istina, ali upravo je Drago njegov najveći štovatelj i promotor.

To je bilo nekad, danas se ipak drzi vise onoga o cemu dosta zna, a to je kemija i biokemizam tijela, trave i tako  :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:41

Le Roi Soleil wrote:A propos sokova, jednom sam probao očistiti organizam sa onim od cikle. Sad ne znam ima li kakova granica u konzumaciji te vrsne delicije.

Ciklu je bolje mijesati sa celerom i mrkvom, ne samu dugorocno, to je jos stari Breusseov recept. Mrkva cisti jetru, celer bubrege, vrlo bitno kod izbacivanja toksina. Pa cuj niti jedan post u tekucem stanju se ne preporuca duze od 40 dana, to je neka granica kada pocinje obicno razgradnja konstitutivnih proteina ili laicki misica. 

Rusi imaju sistem da ako radi svake godine sedam dana tog soka je dovoljno uz caj za ciscenje bubrega, imas ga kupiti u svakoj ljekarni, ako radis svake dvije onda dva tjedna.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:43

darla wrote:
To je bilo nekad, danas se ipak drzi vise onoga o cemu dosta zna, a to je kemija i biokemizam tijela, trave i tako  :D

Drago mi ga je, khm, čut.. Mislim ono sa Bracom, aj pa barem se cvjećari na Kvatriću vesele.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:45

darla wrote:
Ciklu je bolje mijesati sa celerom i mrkvom, ne samu dugorocno, to je jos stari Breusseov recept. Mrkva cisti jetru, celer bubrege, vrlo bitno kod izbacivanja toksina. Pa cuj niti jedan post u tekucem stanju se ne preporuca duze od 40 dana, to je neka granica kada pocinje obicno razgradnja konstitutivnih proteina ili laicki misica. 

Rusi imaju sistem da ako radi svake godine sedam dana tog soka je dovoljno uz caj za ciscenje bubrega, imas ga kupiti u svakoj ljekarni, ako radis svake dvije onda dva tjedna.

Hvala na ovom :) isprobat ću na tjedan dana.

Što misliš je li bolje čekati proljeće ili je i zimi u redu odavati se sokovima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:47

Le Roi Soleil wrote:
darla wrote:
To je bilo nekad, danas se ipak drzi vise onoga o cemu dosta zna, a to je kemija i biokemizam tijela, trave i tako  :D

Drago mi ga je, khm, čut.. Mislim ono sa Bracom, aj pa barem se cvjećari na Kvatriću vesele.

Koji cvijecari, pa to je Bracina cvijecara  :^0, odnosno imas odredjenu u kojoj se kao preporucuje kupovati  :D. Pa jos malo knjiga i videa unutra i tako, ali bitno da je sve djabe :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 12:49

Le Roi Soleil wrote:


Hvala na ovom :) isprobat ću na tjedan dana.

Što misliš je li bolje čekati proljeće ili je i zimi u redu odavati se sokovima?

Nema na cemu :). Ja bi cekala proljece na tvom mjestu, vise svjezeg povrca i osim toga lakse je izdrzati post kad je toplije.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:54

darla wrote:
odnosno imas odredjenu u kojoj se kao preporucuje kupovati  :D

Viš nisam znao, znao sam gledati skupinu hodočasnika pretežno romske nacionalnosti sa buketima u rukama.

Kažu, unutra na ekranu gledaju snimku Bracinog pogleda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 12:57

darla wrote:
Ja bi cekala proljece na tvom mjestu, vise svjezeg povrca i osim toga lakse je izdrzati post kad je toplije.

Tnx, to mi je i bila misao ali pitam za svaki slučaj.

Inače danas sam htio probat opet delat bešamel, pa javim rezultate...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 13:02

Le Roi Soleil wrote:
darla wrote:
odnosno imas odredjenu u kojoj se kao preporucuje kupovati  :D

Viš nisam znao, znao sam gledati skupinu hodočasnika pretežno romske nacionalnosti sa buketima u rukama.

Kažu, unutra na ekranu gledaju snimku Bracinog pogleda.

Ma ima ih svakakve nacionalnosti, kad sam god se vozila po Srebrenjaku, svasta se znalo vidjeti :D

Je, taj gaze je navodno magican  :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by darla Thu 17 Dec - 13:03

Le Roi Soleil wrote:
darla wrote:
Ja bi cekala proljece na tvom mjestu, vise svjezeg povrca i osim toga lakse je izdrzati post kad je toplije.

Tnx, to mi je i bila misao ali pitam za svaki slučaj.

Inače danas sam htio probat opet delat bešamel, pa javim rezultate...

Ajde javi, bas me zanima i zustro mijesaj  :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Trinity Thu 17 Dec - 17:01

Le Roi Soleil wrote:Za ovakovu bi te hulu trebalo staviti 40 dana na vodu. x-|
I bi. Ti si mlaka voda prema Patu. 👅
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Trinity Thu 17 Dec - 17:03

Le Roi Soleil wrote:Isusovi učenici nisu postili jer je s njima bio sam Zaručnik duša.

Sviđa ti se gnosticizam?
Koji arhaičan izraz. Ti protestanti.   Modernizuj se, što bi rekla venera.  :)

U nekim segmentima, da.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Trinity Thu 17 Dec - 17:06

darla wrote:Sta fali postu?

Da ga pogledas cisto za fizicke razine, dajes probavnom sustavu priliku da se malo odmori.

Naravno pod postom ja jedino priznajem ili samo vodu ili prirodne sokove i vodu, ovo ostalo je varanje samog sebe. Nes ti posta ako jedes kruh i pijes vodu :D.

Bila na postu vise puta, iz radoznalosti, na vodi najduze 10 dana, na sokovima 21 dan.

U svakom slucaju super iskustvo, barem meni, um bistriji, tijelo lakse i nakon pocetna tri dana, kad bude malo bumby ride, u biti vise nisi uopce niti gladan.

Mogla bi ja sad jos toga napisati, ali sumnjam u biti da ljude uopce zanima  :P
Postu ne fali ništa , tko hoće nek posti ...samo propisivati ga ...zbog čega?
Kao da je Onom gore bitno šta ti jedeš.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Guest Thu 17 Dec - 17:06

Trinity wrote:
Le Roi Soleil wrote:Za ovakovu bi te hulu trebalo staviti 40 dana na vodu. x-|
I bi. Ti si mlaka voda prema Patu. 👅

Fali Pat i njegovo pisanje puno Duha i mudrosti. On nije mogao bez svakodnevnog pomazanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POST - Page 2 Empty Re: POST

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum