ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 08:42

Šef HGK o 56.000 kuna mjesečno: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina
Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina 1dae85a1-210d-4351-8204-ab523b2d2858

KAKO su danas doznale Index istrage, plaća Luke Burilovića, predsjednika parazitske Hrvatske gospodarske komore, iznosi 23 tisuće kuna. Taj podatak, koji je do sada bio tajan, potvrđen nam je iz same HGK.
No to nije jedini dohodak Burilovića koji kao član Nadzornog odbora Ine i Podravke prima mjesečno oko 32 tisuće kuna, a tu mu je i 1800 kuna naknade kao članu Uprave državnog Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Tako smo došli do računice kako mjesečni primici Burilovića iznose oko 56 tisuća kuna. 
Predsjednik Burilović nikada nije otkrio koliko iznosi njegova plaća, a HGK je godinama odbijala dati taj podatak javnosti. I Ured vlade svojedobno je odbio dati odgovor na pitanje koliko zapravo zarađuje Burilović.
"Uobičajeno ne ustupamo podatke o plaćama djelatnika, no uz suglasnost predsjednika HGK Luke Burilovića potvrđujemo da je plaća predsjednika HGK 23 tisuće kuna mjesečno neto", potvrdili su nam danas iz HGK. Naravno, na taj iznos valja dodati dnevnice, putne troškove i ostale beneficije koje ostvaruje Burilović. No to nije jedini prihod Luke Burilovića.

U Ini dobije oko 17 tisuća kuna neto

Kao član Nadzornog odbora Ine Burilović ima pravo na naknadu veću od 27 tisuća kuna bruto, odnosno oko 17 tisuća kuna neto. Naime, Burilović je u Nadzornom odboru Ine od 2016. godine, a tamo je stigao na prijedlog vlade. Članovi Nadzornog odbora Ine imaju pravo na nagradu za rad u iznosu od dva prosjeka isplaćene neto plaće zaposlenika Ine prethodnog mjeseca. Burilović je tako u 2019. godini ukupno primio 325.818,09 kuna, što je u prosjeku 27.151 kuna bruto.

Kao član NO-a Podravke u prosjeku ima 15 tisuća kuna mjesečno

Od lipnja 2018. godine Burilović je i član Nadzornog odbora Podravke. Prema godišnjem izvješću Podravke za 2019. godinu, u toj godini članovima Nadzornog odbora isplaćeno je 1.7 milijuna kuna. Kako je u Nadzornom odboru devet članova, to znači da je naknada po članu NO-a u prosjeku oko 15 tisuća kuna.  

U Otvorenom branio vladu

Šef parazitske HGK Burilović danas je u Otvorenom iskoristio priliku da pohvali rad vlade.
"Zatvaranje je donijelo nama dobar predah i očuvanje turističke sezone", govori Luka Burilović, šef parazitske Hrvatske gospodarske komore. "Sad dolazi drugi val, treba naglasiti da nikad vlada nije odbila da će nastaviti mjere. To nisu možda mjere koje daje Njemačka, ali nemojmo se uspoređivati s Njemačkom", govori šef parazitske HGK. 
"Ja jesam optimist, s obzirom na rezultate koje imamo ovih dana. Moram reći da je vlada u svim onim prijedlozima koje je HGK dala i oko zatvaranja i oko otvaranja, da su dobar dio naših mjera i prijedloga prihvatili. Dobili smo dovoljno do znanja kvalitetu... Dobili smo do znanja... Dali su nam do znanja da će mjere biti, dakle, refundacija sredstava za one mjere koliko god bude, ne daj bože, zatvaranje gospodarstva", rekao je Burilović.
Rekao je kako se nada spasu gospodarstva kroz novac iz EU.
"Optimist sam da će se već 15. otvoriti taj klas... Coffee to go, ili ja bi ga danas više nazvao coffee to stay jer više nitko ne ide kad uzme tu kavu. I otvorit će se vjerojatno teretane, to je moje razmišljanje, ja vjerujem da ako se nastavi ovim tempom... Ove odluke Stožere donose dobre pretpostavke, to je dobra turistička sezona, da još malo... A vjerujte da ovo nije dugo. Ovo zatvaranje koje je još blago je dobar zalog za što raniju turističku sezonu", rekao je Burilović.

"Znam da se moja primanja nekome mogu činiti puno, ali..."

U emisiji je bilo govora i o plaći Burilovića u HGK. Na upit voditelja da komentira činjenicu da prima 23.000 kuna plaće u HGK, i uz to ima primanja u nadzornim odborima, što sveukupno mjesečno iznosi 56.000 kuna, Burilović kaže da su neki podaci točni.
Upitan je li to pravedna naknada za postignute rezultate rada, Burilović kaže: 
"Ja sam danas inzistirao da se objavi moja plaća s obzirom na to da, da podsjetim, Hrvatska gospodarska komora nije državna institucija nego je stručno-poslovna organizacija, ja nisam državni dužnosnik. Ne podliježem Zakonu o sprečavanju sukoba interesa, ali sam rekao da želim biti transparentan", kaže Burilović i nastavlja:
"Kao čovjek koji se 30 godina bavi poduzetništvom i još od devedesete ima svoju tvrtku, naravno da imam i neke druge prihode koje sam u ovih 30 godina stvarao i da s obzirom na ove okolnosti gdje ljudi teško žive to možda za nekoga izgleda jako puno, potpuno mogu razumjeti.
Ovi neki iznosi koji su danas spominjani nisu točni, ali moja plaća u HGK je 23.000 kuna.
Ja imam još primanja u nekim institucijama i preko svog privatnog biznisa, ali mislim da nije vrijeme da o tome govorim niti je umjesno da govorim o svojim privatnim poduzetničkim aktivnostima", rekao je Burilović.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-hgk-o-56000-kuna-mjesecno-znam-da-se-nekome-cini-puno-radim-30-godina/2251227.aspx
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 08:44

Hrvatska gospodarska komora nije državna institucija nego je stručno-poslovna organizacija, ja nisam državni dužnosnik. Ne podliježem Zakonu o sprečavanju sukoba interesa...
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 08:46

dobra vijest je da ne možemo više propasti jer smo već propali
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by kic 2/2/2021, 09:47


to je samo 46kn..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 10:36

kic wrote:
to je samo 46kn..
nije 46 kuna,nekima je 500,nekima 5.000 a nekima i više.Uglavnom nakupi se dosta pa onda si uzmu preko trećine za plaće,trećina na reprezentaciju a trećinu proslijede "svojima" koji im ovo brane.Takav nam je sistem od glave do pete.
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 12:24

UHLJEBISTAN
Zašto Kenwood Kenon tako očajnički brani harač HGK? "To je signal vojsci uhljeba"
Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina 593b116f-a9e2-4507-b2bc-68a5e52ab4fe

ANDREJ PLENKOVIĆ i njegov HDZ toliko očajnički brane plaćanje obavezne članarine parazitskoj Hrvatskoj gospodarskoj komori (HGK) da su bili spremni riskirati neizglasavanje važnih zakona u saboru.
Podsjetimo, o ukidanju obaveznog plaćanja članarine HGK trebalo se glasati prošlog petka u saboru. No predsjednik sabora i Plenkovićev čovjek Gordan Jandroković je u zadnji čas skinuo taj prijedlog s plana glasanja, zbog čega je ujedinjena oporba napustila sabornicu i srušila kvorum.
Bijesni Kenwood Kenon već danima ponavlja tezu o tome da je iskoristila činjenicu da je HDZ-ov saborski zastupnik, Miroslav Tuđman, bio u bolnici zbog covida-19 te tako srušila kvorum, pa se nije glasalo ni o zakonu o obnovi koji se odnosi i na potresom porušenu Baniju. Tuđman je u međuvremenu preminuo od covida-19.
No da je Plenkovićev HDZ pustio, kao što je bilo i najavljeno, da se u saboru glasa o ukidanju obavezne članarine HGK, nema nikakve sumnje da bi u saboru prošao i zakon o obnovi. Ukratko, Kenwood Kenon je u očajničkoj obrani parazitske Hrvatske gospodarske komore i njihovog harača, koji su prisiljene plaćati sve firme u Hrvatskoj, odlučio žrtvovati i potresom porušenu Baniju.
Na sastanku s koalicijskim partnerima održanom u petak predvečer, Kenwood Kenon je ismijavao poduzetnike i njihovu molbu da se ukine harač HGK, pri čemu je rekao: "Kakvim je to poduzetnicima puno 42 kune članarine HGK mjesečno? To i nisu poduzetnici".
Ukidanje obavezne članarine HGK Kenwood Kenon je u više navrata nazvao "populizmom" i "demagogijom". Ukratko, Kenwood Kenon je po svaku cijenu odlučio sačuvati HGK uhljebarinu. Zašto?
S tim pitanjem obratili smo se ekonomistu i poduzetniku Vuku Vukoviću i Davoru Huiću iz Udruge Lipa.

Huić: Poruka je - ništa od promjena

"Bojim se da se radi o dubinskoj nespremnosti na promjene, na reforme. Činjenica da priča o rušenju institucija kad mi pričamo o tome kako da unaprijedimo rad tih institucija je simptomatičan. Obrana statusa quo po svaku cijenu. To nije Plenkovićev brand promise bio kad je dolazio na vlast, ali to sada izgleda tako. Poruka je - ništa od promjena", govori nam Huić.

Vuković: Štite uske stranačke interese, njima je uvijek zadatak čuvati status quo

Slično razmišlja i Vuk Vuković.
"Štite se uski stranački interesi koji se postavljaju iznad interesa države. Premijer mora shvatiti da ne može raditi što hoće, da parafraziram njegovu izjavu, kad dođe na vlast. I da dolazak na vlast znači da možeš slobodno po svuda postavljati svoje ljude i mijenjati zakone kako tebi paše. To nije smisao demokracije. Smisao je prije svega odgovornost prema narodu i poštivanje zakona. Isto tako, smisao je poticati konstantan napredak društva, a ne po svaku cijenu čuvati status quo", rekao je Vuković za Index.
"Premijer dolazi iz diplomacije, njima je zadatak uvijek čuvati status quo, no to naprosto nije dovoljno da ova zemlja ide naprijed. Njoj trebaju korjenite reforme institucija koje su potpuno politički zarobljene. Zato je HGK zapravo dobro mjesto za početak reformi jer tu instituciju treba potpuno odvojiti od politike, a to se može samo ako je članstvo dobrovoljno", govori nam Vuković.

Huić: Odbijanje reforme HGK je signal parazitskoj kasti

"Problem s HGK je očigledan, 99 posto poduzetnika je za dobrovoljno članstvo i kaže da im ta organizacija ništa ne pruža. Ona služi državi, a ne poduzetnicima. E sad, ako ti odbijaš jednu takvu trivijalnu stvar promijeniti, kako ćeš mijenjati išta drugo? Odbijanje reforme HGK je signal vojsci uhljeba, toj parazitskoj kasti koja crpi i koči Hrvatsku - ne brinite se, vaše sinekure su sigurne, nećemo ništa mijenjati", zaključuje Huić .
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by marcellus 2/2/2021, 13:20

Pa meni se to ne čini "puno", meni se to čini ko deset godina robije.

_________________
Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 13:58

Index Istrage otkrile još jednu plaću Burilovića. Mjesečno dobije više od 60.000 kuna
+ Badel a vjerojatno tu još ima toga
A u INI koju su prodali i uništili to ide ovako:
Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina 52f2433d-bf75-4af7-810d-a35b985bf95c
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by vili40 2/2/2021, 14:06

Burilović je inače rođen 1966. godine u Vinkovcima, a njegova je cijela poslovna karijera vezana uz HDZ, čiji je član. 
Zanimljiv je i obrazovni put aktualnog predsjednika HGK, koji je na toj poziciji od 2014. godine.
Burilović ima diplomu s Panevropskog univerziteta Apeiron u Banjoj Luci, sumnjive privatne visokoškolske institucije iz Republike Srpske, o kojoj je negativno govorio i vodeći političar iz manjeg entiteta BiH Milorad Dodik.
"Mi imamo ovdje neke univerzitete, fakultete kojima su dani certifikati ranije, koji su filovali lažne diplome. Primjerice, Univerzitet za poslovne studije, pa i Apeiron? Da, oni moraju da snose odgovornost i ja sam za to da se oni odmah zatvore i svi oni koji su sudjelovali u tome da budu podložni kaznenom gonjenju", kazao je svojedobno Milorad Dodik, srpski član predsjedništva BiH.
Nadalje, 2007. je poništeno čak 169 diploma s Panevropskog univerziteta Apeiron, na kojem je u neuobičajeno kratkom roku od godinu dana diplomirao i Burilović, otkrila je televizija N1.
"Vi morate znati da sam ja sve vrijeme radio, u međuvremenu sam bio i pomoćnik ministra, radio u velikim tvrtkama i privatno, sve sam radio uz rad, ali nije bilo mogućnosti upisati treću godinu, nastaviti studij, što je bilo prije toga slučaj, dok se nije ukazala mogućnost da se negdje u inozemstvu može upisati razlika. Upisao sam tu razlikovnu godinu, završio sve čisto, možete provjeriti", objašnjavao je prošle godine Burilović za N1 čija je novinarka tražila posebnu istragu institucija Republike Srpske baš za njegovu diplomu.

Do Burilovićevog diplomskog rada se ne može doći

Prosvjetna inspekcija Republike Srpske je nakon provjere utvrdila da je Burilović položio ukupno 11 ispita. Polagati ih je mogao kad god je htio. Do njegovog diplomskog rada nije se moglo doći.
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina Empty Re: Znam da se nekome čini puno, radim 30 godina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum