ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 9:30

35,956

https://m.vecernji.hr/vijesti/nikada-od-1974-ni-u-ratu-nije-umrlo-ljudi-kao-lani-donosimo-tocne-podatke-1464957

Ja san mislija da će biti i gore. Obaramo rekorde.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by mutava baštarda Sat 30 Jan - 9:34

RayMabus wrote:35,956

https://m.vecernji.hr/vijesti/nikada-od-1974-ni-u-ratu-nije-umrlo-ljudi-kao-lani-donosimo-tocne-podatke-1464957

Ja san mislija da će biti i gore. Obaramo rekorde.
#držisedistanca

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by mutava baštarda Sat 30 Jan - 9:40

inače rode dolaze kraj trećeg, četvrti Misec. Vidjet ćemo kako su mjere stožera djelovale tek tada.
u zemane ljudi bi se ženili kada su dani bili najduži, odmah bi spucali dite, a porod bi se poklapao s dolaskom roda.
danas Malena stoji stalno u Hrvatskoj, Klepatan našao ljubavnicu a vlasnik imanja na kojemu je gnijezdo vjerojatno razmišlja o odlasku u Njemačku.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 9:40

U 2019 je rođeno 36,135 djece , znači neki pad od 180 djece.

Nije tako strašno koliko san ja mislija da će biti al i dalje je pad i još jedna izgubljena godina ( stanovništvo postaje starije , manja je mogućnost reprodukcije ).

A ništa idemo dalje. Slobodni pad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by prckov Sat 30 Jan - 9:41

to je radi klimatskih promjena

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-18


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 10:29

Nešto mi je ovdje sumnjivo. Pad bi trebao biti veći.

Hrvatska je ukinila kvote za radne dozvole i uslijedila je masovna trpačina a samo u 2019 godinu u Hrvatsku je uselilo više od 43 tisuća ljudl

https://www.google.com/amp/s/m.vecernji.hr/amp/vijesti/tko-u-hrvatsku-dolazi-zivjeti-i-raditi-lani-uselilo-43-219-ljudi-evo-odakle-dolaze-1298629


Tribat će sad vodit i evidenciju koliko djece se rodilo od strane majki s hrvatskim državljanstvom a koliko od roditelja sa stranim državljanstvom.

Očito ova brojka ne pokazuje pravu istinu tj koliko je djece rođeno u Hrvatskoj od strane hrvatskih državljana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 10:41

Od ovih 43 tisuće ljudi šta si uselija 2019 za potrebe rada skoro svi su mlađi od 40 godina dakle reproduktivno stanovništvo.

Triba će sad brojati ko i na zapadu koliko se stranaca rodi u državi jer ova brojka od 35,956 rođeni u Hrvatskoj ne održava istinu tj koliko se rodi dijece od strane roditelja sa hrvatskim državljanstvom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 11:12

Starenje i iseljavanje dva su faktora koji određuju demografsku sliku Hrvatske u budućnosti.

https://novac.jutarnji.hr/novac/hrvatska-nove-generacije/hrvatska-je-sve-starija-danas-je-iseljavanje-puno-gori-problem-nego-60-ih-bit-ce-ozbiljnih-posljedica-15046772


Nešto više od 20% stanovništva staro je 65 ili više godina.

Na jednog umirovljenika imamo 1,4 zaposlena.

Smanji ove partijske parazite uposlene na državnoj sisi pa ćeš imat manje odvajanje iz proračuna za iste.

Al ne da Plenkovic. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by veber Sat 30 Jan - 11:25

mutava baštarda wrote:inače rode dolaze kraj trećeg, četvrti Misec. Vidjet ćemo kako su mjere stožera djelovale tek tada.
u zemane ljudi bi se ženili kada su dani bili najduži, odmah bi spucali dite, a porod bi se poklapao s dolaskom roda.
danas Malena stoji stalno u Hrvatskoj, Klepatan našao ljubavnicu a vlasnik imanja na kojemu je gnijezdo  vjerojatno razmišlja o odlasku u Njemačku.
zabraniti plejsejšn, iksboks, smarttv i ostala sranja, svi da se karamo.
korona lock, čovjek bi rekao da će se ljudi jebat, kada ono nikaj.
cvile da bi kavu pili

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by mutava baštarda Sat 30 Jan - 12:00

veber wrote:
mutava baštarda wrote:inače rode dolaze kraj trećeg, četvrti Misec. Vidjet ćemo kako su mjere stožera djelovale tek tada.
u zemane ljudi bi se ženili kada su dani bili najduži, odmah bi spucali dite, a porod bi se poklapao s dolaskom roda.
danas Malena stoji stalno u Hrvatskoj, Klepatan našao ljubavnicu a vlasnik imanja na kojemu je gnijezdo  vjerojatno razmišlja o odlasku u Njemačku.
zabraniti plejsejšn, iksboks, smarttv i ostala sranja, svi da se karamo.
korona lock, čovjek bi rekao da će se ljudi jebat, kada ono nikaj.
cvile da bi kavu pili
nema mnogo mudrolije. trudnoća je sport za sirotinju, žene ( uglavnom ) je strah spuštenih sisa, ispucane kože, sala... Bože moj, tko sam ja da pišem na tu temu kada je longi ekspet.
kad je krenula korona rekao sam da je Hrvatskoj državi i narodu potrebniji stožer za demografsku obnovu.
mogli bi pričati o mjerama, a slutim da bi bile s radošću prihvaćane za razliku od ovih falšog stožera.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by veber Sat 30 Jan - 12:37

mutava baštarda wrote:
veber wrote:
mutava baštarda wrote:inače rode dolaze kraj trećeg, četvrti Misec. Vidjet ćemo kako su mjere stožera djelovale tek tada.
u zemane ljudi bi se ženili kada su dani bili najduži, odmah bi spucali dite, a porod bi se poklapao s dolaskom roda.
danas Malena stoji stalno u Hrvatskoj, Klepatan našao ljubavnicu a vlasnik imanja na kojemu je gnijezdo  vjerojatno razmišlja o odlasku u Njemačku.
zabraniti plejsejšn, iksboks, smarttv i ostala sranja, svi da se karamo.
korona lock, čovjek bi rekao da će se ljudi jebat, kada ono nikaj.
cvile da bi kavu pili
nema mnogo mudrolije. trudnoća je sport za sirotinju, žene ( uglavnom ) je strah spuštenih sisa, ispucane kože, sala... Bože moj, tko sam ja da pišem na tu temu kada je longi ekspet.
kad je krenula korona rekao sam da je Hrvatskoj državi i narodu potrebniji stožer za demografsku obnovu.
mogli bi pričati o mjerama, a slutim da bi bile s radošću prihvaćane za razliku od ovih falšog stožera.
trudnost je sport za bogate, sirotinja je i bogu teška.

svijet ide prema tome da sa 85 moraš biti jebozovan.
slogan industrije kozmetike je lijepa i sa 65.

kaj bu decu delalala sa 65?
bila poželjna, a okolo trče mlađahne.

kada vidim reklamu za uloške poželim si mengu.
superkulse osjećaš.

vidi se da pederi rade reklame.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 12:50

Tak je kak je. Svake godine na području evropskog kontinenta sve je manje radne snage jer novih generacija koje stupaju na tržište rada je manje od onih koji idu u penziju i onda tko ima jaču ekonomiju sisa radnu snagu posebno onu koja se traži jer je nema puno na tržištu. Zakon ponude i potražnje.

A natalitet ? Ah , to će morat izgleda malo pričekati neka bolja vremena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by veber Sat 30 Jan - 12:56

nema manjka radne snage. ti kao i slični bulazniš o radnoj snazi.
čovječanstvo treba doći na milijardu uvrh glave.
davno nekad u fordovoj tvornici u čikagu trebalo je cca 100 ljudi po vozilu u smjeni, zato ih je bilo 8000 smjenski.
danas robot to odradi za 20 minuta.
i trebaš 5 inžinjera na 30 robota i 20ak mehaničara na održavanju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 13:07

veber wrote:nema manjka radne snage. ti kao i slični bulazniš o radnoj snazi.
čovječanstvo treba doći na milijardu uvrh glave.
davno nekad u fordovoj tvornici u čikagu trebalo je cca 100 ljudi po vozilu u smjeni, zato ih je bilo 8000 smjenski.
danas robot to odradi za 20 minuta.
i trebaš 5 inžinjera na 30 robota i 20ak mehaničara na održavanju.
Ja se slažem s tobom al ako njemačka vlada kaže da im fali radne snage onda ja to ne mogu negirati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by veber Sat 30 Jan - 13:15

fali im. oko 2 000 000. stručnih.
ne tipa svetoje.
metlu zna svatko držat u rukama. ili baš svatko.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by RayMabus Sat 30 Jan - 13:20

Imamo primjer Japana pa po njemu se možemo ravnat no za sada još uvijek bar koliko ja vidim ne prelazi se 100% na takav model iako se kreće u tom smjeru.

Sve je to kužim samo nisam ja taj koji priča o nedostatku radne snage nego vlade država i po tome se ravnam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece Empty Re: U Hrvatskoj u 2020 rođeno manje od 36 tisuća djece

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum