ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umro Jevrem Brković

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Umro Jevrem Brković Empty Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 8:04

https://www.index.hr/magazin/clanak/preminuo-crnogorski-knjizevnik-jevrem-brkovic/2249247.aspx
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 8:08

Odličan književnik. Vrlo zanimljiv sugovornik i erudit.

Rado sam ga gledao na TV. Sjećam se kad sam ga prvi put gledao na televiziji. Bilo je pred sam rat kad je vodio zanimljiv razgovor sa istarskim književnikom Milanom Rakovcem i kada su predviđali tragične događaje koji su uskoro uslijedili.

Poslije tijekom rata,često je gostovao na HRT-u. Živio je u ZG u egzilu.

Najveći protivnici bili su mu poznate prelivode i suncokreti poput Novaka Kilibarde i Milja Đukanija.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by mutava baštarda Mon 25 Jan - 8:10

Bio je na jednoj Alci... moguće čak da je tada pijani Šime Đodan držao govor o crnogorcima i šiljatim glavama. 
ako je devedesetih bio na alci onda zaslužuje RIP

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 8:11

Nije volio Đilasa i o njemu je napisao knjigu Anatomija morala jednoga staljiniste.

S nekim stvarima u knjizi ne slažem se.

Inače bio je veliki zagovornik crnogorske samostalnosti i crnogorske nacije. Bio je deklarirani antifašist,inače nećak poznatog narodnog heroja i generala Save Brkovića.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 8:12

mutava baštarda wrote:Bio je na jednoj Alci... moguće čak da je tada pijani Šime Đodan držao govor o crnogorcima i šiljatim glavama. 
ako je devedesetih bio na alci onda zaslužuje RIP
Jebli ih Crnogorci .

Pa pola Zap.Hercegovine vuče porijeklo iz Crne Gore.

Čak i Šušak.

Koja slučajnost,pa o Šuškovu crnogorskom porijeklu prvi je pisao Jevrem Brković,koji mu je bio dobar prijatelj i često ga bolesnog obilazio i pohodio.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 8:18

R.I.P...na cetinju pokusali atentat izvrsit na njega..i nakon toga trajno otisao u zagreb..no u to vrijeme u crnoj gori je bilo malo takvih poput brkovica i novinara koprivice...tek nakon napada na dubrovacko primorje i prvih gubitaka,pljacki i paljevine pocelo se stvarat neko procrnogorsko jezgro ma cetinju ali sve je to tad bilo u povojima i bili su zestoko sikanirani
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by mutava baštarda Mon 25 Jan - 8:19

jastreb wrote:
mutava baštarda wrote:Bio je na jednoj Alci... moguće čak da je tada pijani Šime Đodan držao govor o crnogorcima i šiljatim glavama. 
ako je devedesetih bio na alci onda zaslužuje RIP
Jebli ih Crnogorci .

Pa pola Zap.Hercegovine vuče porijeklo iz Crne Gore.

Čak i Šušak.

Koja slučajnost,pa o Šuškovu crnogorskom porijeklu prvi je pisao Jevrem Brković,koji mu je bio dobar prijatelj i često ga bolesnog obilazio i pohodio.
mislim da su i naši Đapići također došli od tamo.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 8:24

Jevrem Brkovic je dosao u Zagreb jos u ljeto 1991..ali tu i tamo je znao otici u Crnu Goru ali nakon pokusaja atentata taman negdje pred agresiju na dubrovacko primorje trajno se nastanio u Zagrebu..bio je u to vrijeme cest gost na htv....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 8:28

...ja sam ga cesto znao vidjet jer je zivio na zagrebackoj sigecici u susjednom kvartu..stalno je zalazio u tamosnju knjiznicu i dosta boravio u njoj..i imao je hrpu knjiga ispred sebe..cak je i drzao neke knjizevne susrete u toj knjiznici..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 8:39

Nekidan je bio jedan dobar dokumentarac na osjeckoj tv o politickim dogadjajima od 1988 do pocetka rata u hrvatskoj 1991..u jednoj sekvenci se pojavljuje i brkovic koji je jos tad bio u crnoj gori i kritizirao tadasnje crnogorsko vodstvo nazivajuci ih milosevicevim prirepcima koji ne drzi do njih 2%..pokusao sam taj dokumentarac naci na youtube ali nisam ga pronasao vjerojatno autori ga zastitili..steta..skoro dva sata trajanja..interesantno nisam znao da je tomislav marcinko bio dio vojvodjanske vlasti koja je srusena u jogurt revoluciji..ili srpski radikal mirko jovic jos 1989 da se ukinu federalne granice izmedju republika i stvori velika srbija a nesto malo kasnije 1990 prvo je sa draskovicem osnovao spo pa je doslo do raskola i osnovao stranku srpsku narodnu obnovu ili tako nekako..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 9:00

Takodjer ima zanimljiv detalj sa eurosonga u Zagrebu koji je odrzan 1990 godine ..da je prije samog odrzavanja trajalo natezanje da eurosong ne vodi legendarni voditeljski par oliver mlakar i helga vlahovic kao navodno ovi iz jrtv-a prigovarali da zasto samo da vodi hrvatski voditeljski par a u stvarnosti optuzivalo se olivera da je vodio jedan hdzov predizborni skup sto nikad nije dokazano..pravo prepucavanje je bilo zapravo izmedju tv beograda i htv-a..pa je sve dobilo politicku konotaciju tako da je htv zaprijetio u suprotnom da se eurosong nece odrzati ako oliver i helga ne budu voditeljski par..makar su vec pripreme debelo u tijeku bilo..tako da je svega par dana da se izbjegne medjunarodni skandal komisija jrtva pristala da voditelji budu mlakar i vlahovic..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 9:04

vuksadinare wrote:Takodjer ima zanimljiv detalj sa eurosonga u Zagrebu koji je odrzan 1990 godine ..da je prije samog odrzavanja trajalo natezanje da eurosong ne vodi legendarni voditeljski par oliver mlakar i helga vlahovic kao navodno ovi iz jrtv-a prigovarali da zasto samo da vodi hrvatski voditeljski par a u stvarnosti optuzivalo se olivera da je vodio jedan hdzov predizborni skup sto nikad nije dokazano..pravo prepucavanje je bilo zapravo izmedju tv beograda i htv-a..pa je sve dobilo politicku konotaciju tako da je htv zaprijetio u suprotnom da se eurosong nece odrzati ako oliver i helga ne budu voditeljski par..makar su vec pripreme debelo u tijeku bilo..tako da je svega par dana da se izbjegne medjunarodni skandal komisija jrtva pristala da voditelji budu mlakar i vlahovic..
Kakve to veze ima sa Brkovićem???

Opet piješ?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 9:05

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Takodjer ima zanimljiv detalj sa eurosonga u Zagrebu koji je odrzan 1990 godine ..da je prije samog odrzavanja trajalo natezanje da eurosong ne vodi legendarni voditeljski par oliver mlakar i helga vlahovic kao navodno ovi iz jrtv-a prigovarali da zato samo da vode hrvatski voditeljski par au stvarnosti optužbalo se olivera da je vodio jedan hdzov predizborni skup sto nikad nije dokazano..pravo prepucavanje bilo je zapravo izmedu tv beograda i htv-a..pa je sve dobilo politicku konotaciju tako da je htv zaprijetio u suprotnom da se euroong nece odrzati ako oliver i helga ne budu voditeljski par..makar su vec pripreme debelo u tijeku bilo..tako da je sve par dana da se izbjegne medjunarodni skandal komisija jrtva pristala da voditelji budu mlakar i vlahovic ..
Kakve to veze ima sa Brkovićem ???

Opet piješ?
.pa sam ti naveo pticurino da se pojavljuje u jednoj sekvenci i jevrem brkovic...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 9:15

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Takodjer ima zanimljiv detalj sa eurosonga u Zagrebu koji je odrzan 1990 godine ..da je prije samog odrzavanja trajalo natezanje da eurosong ne vodi legendarni voditeljski par oliver mlakar i helga vlahovic kao navodno ovi iz jrtv-a prigovarali da zato samo da vode hrvatski voditeljski par au stvarnosti optužbalo se olivera da je vodio jedan hdzov predizborni skup sto nikad nije dokazano..pravo prepucavanje bilo je zapravo izmedu tv beograda i htv-a..pa je sve dobilo politicku konotaciju tako da je htv zaprijetio u suprotnom da se euroong nece odrzati ako oliver i helga ne budu voditeljski par..makar su vec pripreme debelo u tijeku bilo..tako da je sve par dana da se izbjegne medjunarodni skandal komisija jrtva pristala da voditelji budu mlakar i vlahovic ..
Kakve to veze ima sa Brkovićem ???

Opet piješ?
.pa sam ti naveo pticurino da se pojavljuje u jednoj sekvenci i jevrem brkovic...
Gdje?  Ja ne vidim. Evo gore pa traži.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 9:24

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Takodjer ima zanimljiv detalj sa eurosonga u Zagrebu koji je odrzan 1990 godine ..da je prije samog odrzavanja trajalo natezanje da eurosong ne vodi legendarni voditeljski par oliver mlakar i helga vlahovic kao navodno ovi iz jrtv-a prigovarali da zato samo da vode hrvatski voditeljski par au stvarnosti optužbalo se olivera da je vodio jedan hdzov predizborni skup sto nikad nije dokazano..pravo prepucavanje bilo je zapravo izmedu tv beograda i htv-a..pa je sve dobilo politicku konotaciju tako da je htv zaprijetio u suprotnom da se euroong nece odrzati ako oliver i helga ne budu voditeljski par..makar su vec pripreme debelo u tijeku bilo..tako da je sve par dana da se izbjegne medjunarodni skandal komisija jrtva pristala da voditelji budu mlakar i vlahovic ..
Kakve to veze ima sa Brkovićem ???

Opet piješ?
.pa sam ti naveo pticurino da se pojavljuje u jednoj sekvenci i jevrem brkovic...
Gdje?  Ja ne vidim. Evo gore pa traži.
Onaj prije post..ovaj sam uzgred spomenuo jer mi je bio zanimljiv slucaj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by IL Risorto Mon 25 Jan - 14:34

Brković je bio omiljen i u nekim proustaškim krugovima,koji su maštali o Crnoj Gori,kao ,,Crvenoj Hrvatskoj'' ili ,,hrvatskoj Sparti''
Osim Brkovića,neoustašoidi simpatizirali su još jednog Crnogorca,Marković Štedimliju.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 15:00

סמאל wrote:Brković je bio omiljen i u nekim proustaškim krugovima,koji su maštali o Crnoj Gori,kao ,,Crvenoj Hrvatskoj'' ili ,,hrvatskoj Sparti''
Osim Brkovića,neoustašoidi simpatizirali su još jednog Crnogorca,Marković Štedimliju.
Zaboravio si najveceg crnogorskog ustašu.

Sekulu Drljevića.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by vuksadinare Mon 25 Jan - 15:10

סמאל wrote:Brković je bio omiljen i u nekim proustaškim krugovima,koji su maštali o Crnoj Gori,kao ,,Crvenoj Hrvatskoj'' ili ,,hrvatskoj Sparti''
Osim Brkovića,neoustašoidi simpatizirali su još jednog Crnogorca,Marković Štedimliju.
Dobro tebi i tetrijebu je bio omiljen momir bulatovic :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99133
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by jastreb Mon 25 Jan - 15:18

vuksadinare wrote:
סמאל wrote:Brković je bio omiljen i u nekim proustaškim krugovima,koji su maštali o Crnoj Gori,kao ,,Crvenoj Hrvatskoj'' ili ,,hrvatskoj Sparti''
Osim Brkovića,neoustašoidi simpatizirali su još jednog Crnogorca,Marković Štedimliju.
Dobro tebi i tetrijebu je bio omiljen momir bulatovic :)
Pa meni je bas Jevrem bio omiljen.

Inace najomiljeniji mi je Il Genio. Dejo.

Jedan od najboljih nogometasa koje sam gledao. Bolji od Piksija,Mesija,Modrica...
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by IL Risorto Mon 25 Jan - 15:27

jastreb wrote:
סמאל wrote:Brković je bio omiljen i u nekim proustaškim krugovima,koji su maštali o Crnoj Gori,kao ,,Crvenoj Hrvatskoj'' ili ,,hrvatskoj Sparti''
Osim Brkovića,neoustašoidi simpatizirali su još jednog Crnogorca,Marković Štedimliju.
Zaboravio si najveceg crnogorskog ustašu.

Sekulu Drljevića.
Nisam ga zaboravio,međutim njegovo djelovanje je drugačije i očiglednije za razliku od ova dva potonja.
Mislim kako su ustašoidi za svoje bizarne  kompilacije poviestnog i državnog prava,ipak više intelektualno eksploatirali rad od Štedimlije Markovića,te Brkovića,nego od Drljevića.
Naravno,oni su za svoje potrebe probirali kao na švedskom stolu i vadili iz konteksta samo ono što bi njima odgovaralo,da bi potkrijepili svoje deluzije o,,Crvenoj Hrvatskoj''
Ne znam je li te trebam podsjećat kako sam i ja sam donekle bio involviran u neke od tih pokušaja konstrukta bizarnih poviestnih kompilacija.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Umro Jevrem Brković Empty Re: Umro Jevrem Brković

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum