ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by debotoijusto 1/25/2021, 03:41

U DUBROVNIKU se održava prosvjed u znak podrške Matku Klariću, načelniku postaje granične policije Gruda u općini Konavle koji je seksualno uznemiravao najmanje četiri policajke. 
Okupljanje su inicirali Klarićevi prijatelji, obitelj i dio kolega koji smatraju kako je izložen javnom linču. Podsjetimo, on je optužen za seksualno uznemiravanje kolegica zbog čega se protiv njega vodi disciplinski postupak u Splitu, piše Dubrovački dnevnik. 
Prosvjed je održan ispred prostorija policijske postaje Dubrovnik. Okupilo se više od 100 ljudi, mahom kolega, prijatelja i članova obitelji
Njegov brat Goran Tušek je kratko prokomentirao je da smatra kako su optužbe neutemeljene i kako je svatko nevin dok mu se ne dokaže suprotno. Ponijeli su transparente na kojima piše "Pravda za Matka", "Ministre otvori oči", "Danas Matko, sutra mi" i sl.



Podsjetimo, MUP je za Index potvrdio kako su navodi o neprimjerenom ponašanju načelnika utemeljeni, kao i da se protiv Klarića još od studenog prošle godine vodi disciplinski postupak, a da je prije tjedan dana o svemu obaviješten i DORH. 
Klarić je također široj javnosti poznat jer je policajce tjerao na misu. 


https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-u-dubrovniku-skup-podrske-policijskom-sefu-koji-je-seksualno-uznemiravao-zene/2249141.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by debotoijusto 1/25/2021, 03:44

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Policija-nacelnici-klaric-18102017-16

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Fa0dcbf8eca14828ea1638d03a4e4a1f
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by debotoijusto 1/25/2021, 03:47

Cijela poanta napada na njega je puno veća. Kako čujemo, na njegovo mjesto trebao bi zasjesti kolega iz naše uprave, zna se koji (bio je u vezi s tri od četiri kolegice koje Klarića terete) ili naša šefica koja će se onda i odužiti tim kolegicama. Njihova glavna meta je glavni šef Policijske uprave jer na njegovo mjesto treba zasjesti njegov bliski suradnik također iz ove PU, iz sektora granice. Čudim se da on to ne zna.
Žao mi je Klarića, on je tu samo žrtva preko koje se planira maknuti glavnog šefa. Klarić, on kao on, ne bi nešto od ovoga javno rekao pod cijenu smrti, nego još govori kako treba pustiti službe da odrade svoje. Dosta tog on zna, ne razumijem zašto šuti.
Ne želim pratiti medije, ali žao mi je što za njega nije skočilo više ljudi, posebno oni koje on najviše voli. Gdje su lovci? Kako čujem, napisao im je emotivnu poruku da neće više u lov da im ne bi bio teret.
Gdje je ovaj njegov judo Klub? Voli tu djecu više nego sebe, oni su mu najdraža tema.
Žao mi je što nema Torcide da digne glas za njega, ali zanm i da oni za njega ne znaju. Mi ispod policijske košulje moramo nositi crnu ili modru majicu, a kolega mi davno kaže da ga je vidio kad se presvlačio, na njemu crna majica, a na njoj natpis Torcida Hajduk. Pričao sam s njegovim kolegom iz Policijske akademije. Pričao mi je anegdote. Čujem da mu je i brat u Torcidi. Dajte mu podršku!
Nema ni nas, kolega koji mu vjerujemo, koji ga volimo jer je čovjek i vojnik. Nema nas jer ne smijemo. Kad pregaze njega, mi smo na redu. Da, ja se sramim! Neugodno mi ga je sresti. Skupljam hrabrost da ga nazovem. Morao sam mu pomoći, makar ovako anonimno, a tako su ga i optužili. Najviše mi ga je žao jer nikad ništa za sebe nije napravio niti sebi priskrbio. Napravio je najviše za nas i, kako on kaže, za jedinicu.
Žao mi je što je naš ministar javno na televiziji rekao da će biti sankcioniran i time mu poslao poruku da i ne mora ići na sud u Split. Ministre, znam da niste s njim radili. Niste ni mogli, ali da jeste, znali biste kakav je čovjek. pretpostavljam da ga nitko ni od nejgovih nadređenih nije nazvao. Tužno.
A Vi, šefice, Vas može biti sram, kao i kolege koje sjede s Vama u uredu i ispred ureda. Doći će kraj svemu! Znamo zašto najviše proganjate jer Vam je netko uzeo ‘goste’, kolege iz Frontexa. Valjda će se i to provjeriti.
Ministar nam je na TV rekao da će naš načelnik biti kažnjen u ponedjeljak iako nije imao priliku braniti se, niti je bio na sudu. Pa, ministre, ne kažnjavate Vi. Unutarnja kontrola može utvrditi sumnju, a nitko nije kriv dok mu se krivnja ne dokaže, i to na sudu. Žao mi je i Vas jer ste to napravili, a on gleda u Vas i u ravnatelja kao u Boga!
Žao mi je kolegica koje su nagovorene da svjedoče protiv njega! Šefice, sram Vas može biti!
Naš načelnik Matko Klarić u ponedjeljak ide na sud da bi bio kažnjen. To je javna tajna. Ljudi, nemojte da kao zajednica izgubimo takvog čovjeka. Mi se bojimo i ništa ne smijemo. Njega će u ponedjeljak kazniti, smijeniti, napraviti mu sve najgore što mogu. ali, dragi sugrađani, Vi ga dočekajte, dočekajte ga na mostu našeg prvog predsjednika i na ulazu u naš Grad, dajte mu podršku.
Sramim se, načelniče, što sam posumnjao u Vas i najviše što se nemam hrabrosti potpisati.

http://dubrovackiportal.hr/zupanija/donosimo-javio-se-kolega-matka-klarica-kaze-kako-je-on-unaprijed-osuden-i-kako-je-poanta-napada-na-njega-puno-veca/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by Hartmann 1/25/2021, 04:10

Debo ljubomoran

_________________
U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by T. 1/25/2021, 05:27

Klarićev brat prezimenom tušek?
Opet širiš fake news svetom nediljom?

_________________
U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by Guest 1/25/2021, 06:06

Sad svaka kurva može svakog muškog optužiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by immortal 1/25/2021, 06:33

Sovak wrote:Sad svaka kurva može svakog muškog optužiti.
svatko može svašta reći a ni pravda na sudu nije prioritet

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by Guest 1/25/2021, 06:39

mortal wrote:
Sovak wrote:Sad svaka kurva može svakog muškog optužiti.
svatko može svašta reći a ni pravda na sudu nije prioritet

I znaš tko bu najviše popušil od svih?

Prave žrtve silovanja jer tko bu im više vjeroval ak nemaju fizički ili drugi konkretni dokaz?

Ja prvi ne.

Eto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by immortal 1/25/2021, 06:51

Sovak wrote:
mortal wrote:
Sovak wrote:Sad svaka kurva može svakog muškog optužiti.
svatko može svašta reći a ni pravda na sudu nije prioritet

I znaš tko bu najviše popušil od svih?

Prave žrtve silovanja jer tko bu im više vjeroval ak nemaju fizički ili drugi konkretni dokaz?

Ja prvi ne.

Eto.
na pravim žrtvama se to jako dobro vidi
tako da su riječi suvišne

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by immortal 1/25/2021, 06:52

ovdje se radi očito o drugim stvarima, ne o silovanju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-17

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by debotoijusto 1/26/2021, 04:54

Objavljena je presuda disciplinskog suda nadležnog za slučaj načelnika policijske postaje u Grudi, kod Dubrovnika, Matka Klarića. Proglašen je, nepravomoćno, krivim po sve tri točke za koje ga se teretilo te mu je određen prestanak dužnosti.


Podsjećamo, teretilo ga se za seksualno uznemiravanje četiri policijske službenice i diskriminatorno ponašanje prema službenicima u više navrata. Među njima je bila i jedna trudna policajka.

Protiv Klarića je još u proljeće prošle godine podnijeto više prijava za seksualno uznemiravanje, no postupak je krenuo tek sada.
Policijske službenice u prijavama su tvrdile kako im je slao uvredljive poruke seksualnih konotacija, a inzistirao je, tvrdi se u prijavama, i da mlađe službenice idu s njim u obilazak granice.



Slučaj je najprije prijavljen unutarnjoj kontroli MUP-a RH, no ništa se nije dogodilo. Načelnik Klarić sa svojim je ponašanjem nastavio. No, uslijedila je ubrzo nova prijava unutarnjoj kontroli, te paralelno i ona Pravobraniteljici za ravnopravnost spolova.

adio bella & laku noc sviraci
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene Empty Re: U Dubrovniku skup podrške policijskom šefu koji je seksualno uznemiravao žene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum