ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by immortal 22/1/2021, 12:33

RayMabus wrote:
mortal wrote:skoro svaki čovjek ima svoja uvjerenja što ne znači da su ta uvjerenja ispravna i dobra za pojedinu državu, za narod te zemlje
Uvjerenja ili ne ne možeš tražiti da se povijest krivotvori jer tebi nešto ne paše.

Ako ti smeta šta je Hos sudjelovao u nekim vojnim operacijama onda nisu oni ti koji ih neće doći obilježiti nego ti.

Ti nećeš doć.

I nećeš radit cirkus od toga a niti ćeš krivotvorit povijest.
oni se nadmeću
oni su ti koji osvajaju vlast, dolaze, nameću svoju ideologiju

immortal

Posts : 23186
2014-04-16


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by immortal 22/1/2021, 12:34

RayMabus wrote:
sitting_bull wrote:
mortal wrote:
sitting_bull wrote:
sad smo počeli i buncati.
samo buncaj ako si bolestan
ili odi liječniku
ti si izgleda isto partizanski isprdak
jebali te partizani u pogana usta.
možda ti se onda mozak aktivira.
Samo u tvojim mokrim snovima



https://www.google.com/amp/s/dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/vijece-za-suocavanje-s-prosloscu-dozvolio-je-pozdrav-za-dom-spremni-u-iznimnim-situaciajma---603753.html
baš

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by sitting_bull 22/1/2021, 12:34

mortal wrote:
sitting_bull wrote:
mortal wrote:
sitting_bull wrote:
sad smo počeli i buncati.
samo buncaj ako si bolestan
ili odi liječniku
ti si izgleda isto partizanski isprdak
jebali te partizani u pogana usta.
možda ti se onda mozak aktivira.
jebo ti samog sebe smradu nedojebani
dok su hosovci ginuli i stanovništvo koje nije bilo ni uniformirano u težnji da zaštiti svoj dom i zemlju mnogi su čekali
skrivali se 
boravili na tzv obukama
 i to se kao čini opravdano
sad bi zatrli sve što je vrijedno
ne budi smrad
koka, prodaješ svoj dojam kao i anemični sociopata.
ne trebaš meni prodavati svoj doživljaj domovinskog rata.
po tebi su hosovci obranili hrvatsku, a tome je naročito pomogao top na starčevićevom trgu u zagrebu uperen u građane zagreba, ili demonstracija sile u kutini, ne?

politička paravojska u kojoj je bilo i sjajnih boraca i onih koji su podvijali rep kad je zagustilo, i nikome nije za zamjeriti.
tvoje tlapnje o nemjerljivim zaslugama hos-a su uvreda za sve ostale branitelje.
kad je tuđman politički neutralizirao đapića i hos je nestao iz fokusa.
zbroji se malo.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Guest 22/1/2021, 12:35

mortal wrote:prvi u obrani su bili goloruko domaće stanovništvo koje nije moglo prihvatiti agresiju na Hrvatsku, tj život pod srpskom upravom
zatim dolaze Hosovci, 
 iza toga tzv regularna Hr obrana zvana Hr garda čine ju najprije domaći zatim dobrovoljci iz udaljenijih mjesta
imali smo generale, ove, one, sve sa činovima stečenim u obuci pod petokrakom
tko je kako disao i za šta ginuo znao je svaki pojedinac za sebe
Hrvatska je gubila teritorijalno i u ljudstvu
poslije dobivamo pume, risove, kobre, ............... pm

Mortal ... prvi koji s četnicima dolaze u sukob i zaprav počinju obranu su policajci i to svi policijski postroji od temeljne, prometne i JPN . Domaći ljudi koji su se mogli sami naoružati imali su status pričuve MUP-a. Nikoga drugog nije bilo.

Slijedi osnivanje ZNGRH u sklopu MUP-a RH.

HOS se osniva mjesec dana kasnije od ZNGRH-a s time da je bilo fajta u samom HSP-u jer je jedan dio vodećih ljudi bil protiv osnivanja paravojske i k tomu još stranačke.
Ti su očito imali više soli u glavi od ostalih koju su maštali da budu jednog dana postali "poglavnik umjesto poglavnika".

Bolesne ambicije nerazumnika.

Evo, sad slušam kak zbog tog pozdrava seronje kak Jakovina, Puhovski i Klasić dobivaju svojih pet usranih minuta.

Napominjem, sam grb s bijelim početnim poljem nije sporan, ali pozdrav treba zamijeniti s pozdravom "Domovini vjerni!" i to je najbolje rješenje ... ak se mene pita.

Pitam hosovce jesu li se fajtali za Hrvatsku ili za pozdrav ZDS i tada već utruljenog Pavelića te za Paragu ili Đapića?

Znaju oni dobro odgovor.

Ali eto ... idemo se jebati između sebe.

A ponavljam, Hrvati u BiH su "biti ili ne biti".


Last edited by Sovak on 22/1/2021, 12:39; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by RayMabus 22/1/2021, 12:36

mortal wrote:
RayMabus wrote:
mortal wrote:skoro svaki čovjek ima svoja uvjerenja što ne znači da su ta uvjerenja ispravna i dobra za pojedinu državu, za narod te zemlje
Uvjerenja ili ne ne možeš tražiti da se povijest krivotvori jer tebi nešto ne paše.

Ako ti smeta šta je Hos sudjelovao u nekim vojnim operacijama onda nisu oni ti koji ih neće doći obilježiti nego ti.

Ti nećeš doć.

I nećeš radit cirkus od toga a niti ćeš krivotvorit povijest.
oni se nadmeću
oni su ti koji osvajaju vlast, dolaze, nameću svoju ideologiju
Ne nadmeću se oni oko ničega nego oko svoje gluposti.

Milanović se ovdje ne ponaša ništa drukčije od nekog ustaše koji neće da dođe na proslavu oslobođenja Splita u drugom svjetskom ratu jer mu smetaju partizani.

Nema razlike.

Krivotvori povijest iz ideoloških načela.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by immortal 22/1/2021, 12:38

jastreb wrote:HOS nije bio nista posebno.

Tuđmanu su delali frku,a kasnije su se stavili na raspolaganje Aliji pod utjecajem zabluda o Hrvatima muhamedancima,Hrvatskoj do Drine i Romanije i slicnim bedastocama koje nisu ni stvarne ni moguce.
što drugo može reći ili napisati potomak partizanskog govna i kronični antihrvat kojem su idoli svi odreda srbi

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by vuksadinare 22/1/2021, 12:39

mortal wrote:
jastreb wrote:HOS nije bio nista posebno.

Tuđmanu su delali frku,a kasnije su se stavili na raspolaganje Aliji pod utjecajem zabluda o Hrvatima muhamedancima,Hrvatskoj do Drine i Romanije i slicnim bedastocama koje nisu ni stvarne ni moguce.
što drugo može reći ili napisati potomak partizanskog govna i kronični antihrvat kojem su idoli svi odreda srbi
Joj nemoj... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Guest 22/1/2021, 12:42

Eroo wrote:;) ZDS

Iz Brežica?

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by RayMabus 22/1/2021, 12:42

Meni su oba dva dida bila u partizanima i jedan je izgubija oko u borbi s Nijemcima poviše Splita.

Kako meni ne smeta taj HOS i njihova obilježja na proslavi vojnih operacija u domovinskom ratu di su i oni sudjelovali ?


Kako to ajd ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Guest 22/1/2021, 12:43

A kaj se ti Tetrijebe u to petljaš?

Ti si ionak abolirani četnik.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by vuksadinare 22/1/2021, 12:44

Sovak wrote:A kaj se ti Tetrijebe u to petljaš?

Ti si ionak abolirani četnik.
..jao... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by RayMabus 22/1/2021, 12:48

RayMabus wrote:Meni su oba dva dida bila u partizanima i jedan je izgubija oko u borbi s Nijemcima poviše Splita.

Kako meni ne smeta taj HOS i njihova obilježja na proslavi vojnih operacija u domovinskom ratu di su i oni sudjelovali ?


Kako to ajd ?
Evo sad ću vam objasniti zašto mi ne smeta.

Poprilično dobro znam šta smo mi imali a šta su oni imali. Oni su imali tenkove , avione , vojne brodove , topove , rakete i cijelu JNA a mi smo imali ručno napravljene bombe škveranke i lovačke puške i ta ekipa je imala muda suprostaviti se jednoj JNA i njihovim četnicima do zuba naoružanim.

Zatim ako je njih Tuđman uklopio u sastav Hrvatske vojske kao takve u čemu je sad problem ?

Ne poštuješ Tuđamnovu odluku il šta ?

Ne kužim šta oćeš i šta ti točno smeta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Guest 22/1/2021, 12:49

vuksadinare wrote:
Sovak wrote:A kaj se ti Tetrijebe u to petljaš?

Ti si ionak abolirani četnik.
..jao... :)

Puf-pant!

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by immortal 22/1/2021, 12:50

Sovak wrote:
mortal wrote:prvi u obrani su bili goloruko domaće stanovništvo koje nije moglo prihvatiti agresiju na Hrvatsku, tj život pod srpskom upravom
zatim dolaze Hosovci, 
 iza toga tzv regularna Hr obrana zvana Hr garda čine ju najprije domaći zatim dobrovoljci iz udaljenijih mjesta
imali smo generale, ove, one, sve sa činovima stečenim u obuci pod petokrakom
tko je kako disao i za šta ginuo znao je svaki pojedinac za sebe
Hrvatska je gubila teritorijalno i u ljudstvu
poslije dobivamo pume, risove, kobre, ............... pm

Mortal ... prvi koji s četnicima dolaze u sukob i zaprav počinju obranu su policajci i to svi policijski postroji od temeljne, prometne i JPN . Domaći ljudi koji su se mogli sami naoružati imali su status pričuve MUP-a. Nikoga drugog nije bilo.

Slijedi osnivanje ZNGRH u sklopu MUP-a RH.

HOS se osniva mjesec dana kasnije od ZNGRH-a s time da je bilo fajta u samom HSP-u jer je jedan dio vodećih ljudi bil protiv osnivanja paravojske i k tomu još stranačke.
Ti su očito imali više soli u glavi od ostalih koju su maštali da budu jednog dana postali "poglavnik umjesto poglavnika".

Bolesne ambicije nerazumnika.

Evo, sad slušam kak zbog tog pozdrava seronje kak Jakovina, Puhovski i Klasić dobivaju svojih pet usranih minuta.

Napominjem, sam grb s bijelim početnim poljem nije sporan, ali pozdrav treba zamijeniti s pozdravom "Domovini vjerni!" i to je najbolje rješenje ... ak se mene pita.

Pitam hosovce jesu li se fajtali za Hrvatsku ili za pozdrav ZDS i tada već utruljenog Pavelića te za Paragu ili Đapića?

Znaju oni dobro odgovor.

Ali eto ... idemo se jebati između sebe.

A ponavljam, Hrvati u BiH su "biti ili ne biti".
sve spominješ a ne spominješ da su i te ZNGRH osnivali većinom pripadnici kominističke partije
to što obranu počinju najprije policajci je i logično jer svugdje gdje je došlo do barikada, napada na Hrvate, otimanja Hrvata, odvođenja u neke priručne logore normalno da su slali policiju jer se policija brinula za red i mir
Hrvatska nije imala vojsku, niti bila pripremljena za rat, rat još nije bio proglašen


ti pitaš hosovce jesu li se borili za Hrvatsku ili za pozdrav
pitaš li se jesu li se ovi drugi borili za Hrvatsku i Hrvate ili za održavanje komunista tj sebe i svojih i ostataka srba na stečenim funkcijama od prije rata i petokraku i prevlast u društvu koju su i ostvarili zatiranjem Hrvata Hosovaca

idemo se jebati između sebe jer je masa smeća još uvijek između nas
masa nerazjašnjenih ubojstava, izlaganja pogibiji
dovoljno je da uzmem samo sebe za primjer 
trebalo me poslati za žrtvu, nije upalilo, pa još godinama iza toga treba me držati što dalje od mogućnosti normalnog ostvarenja prihoda i života unutar obitelji  pa još raznih govnarskih napada u nemalo svakoj okolini
trebalo je štiti gamad komunističku

što se tiče policajaca kao obrane nisu oni dugo držali taj status jedine obrane jer su dobrovoljce primali u policiju kako bi oni ginuli umjesto njih
moj bivši suprug jedan je od preživjelih dobrovoljaca koji je ujedno dobio i iskazniccu koju su s vreemnom tražiuli da im vvrati
NIJE ima vreatio 
i to je dokaz smrljive politike skrivanja prošlosti i značaja naroda u obrani 
ne HV ne kojekakvih  zmija, orlova, pm
fljuć

ovdje su poginuli divni mladi ljudi Hrvatskog srca braneći Hrvatsku dok još hr garda zng i td nisu ni djelovali


Last edited by mortal on 22/1/2021, 12:55; edited 2 times in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by sitting_bull 22/1/2021, 12:52

mortal wrote:
sitting_bull wrote:
mortal wrote:prvi u obrani su bili goloruko domaće stanovništvo koje nije moglo prihvatiti agresiju na Hrvatsku, tj život pod srpskom upravom
zatim dolaze Hosovci, 
 iza toga tzv regularna Hr obrana zvana Hr garda čine ju najprije domaći zatim dobrovoljci iz udaljenijih mjesta
imali smo generale, ove, one, sve sa činovima stečenim u obuci pod petokrakom
tko je kako disao i za šta ginuo znao je svaki pojedinac za sebe
Hrvatska je gubila teritorijalno i u ljudstvu
poslije dobivamo pume, risove, kobre, ............... pm
lijepa pljuvačina po hv-u.
gdje taj hv bio dok sam ja bila tamo gdje sam bila
tko je mene poslao tamo ako ne hv krizni štab
jel to bilo razumno????
ne jebi tamo gdje nije mjesto smrdovane
godinama takve članove izdižu a ja sam padala u jebeni očaj jer ni do posla nisam mogla da si plaću zaradim
ti meni da ja pljujem
zaslužuju daleko gore od istine
eto, sama priznaješ kako je sve što pišeš tvoja projekcija i tvoj doživljaj.

sad da ti ja napišem par situacija u kojima su me na chek-pointima propuštali u područja na kojima sam na maloj kapeli glumio glinenog goluba, ili u grad koji se tuče minobacačima pa to saznaš kad dođeš živ do odredišta, ili kad su me dečki iz gospića ispod divosela kroz šumu vodili da provučem opremu za zadar, a poslije divosela po uputama kroz šumu?

zato lijepo zaveži pogana usta jer ne znaš koga nazivaš smrdovanom.
to što ja hoću uređenu državu, a ekipa koja paradira s obilježjima i simbolima ndh je zagubljena u vremenu se lako riješava primjenom zakona ove države, kakva god da je, jer ako ideš kontra zakona te države za koji si se onda kurac borio?

iskreno, da sam onda znao u što će se pretvoriti ova država danas prihvatio bih ponudu i 90-te otišao trbuhom za kruhom i možda bih se danas preseravao sa slikama u svilenim maskirnim odijelima kao mnogi iz minkenske bojne.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by immortal 22/1/2021, 12:56

sitting_bull wrote:
mortal wrote:
sitting_bull wrote:
mortal wrote:prvi u obrani su bili goloruko domaće stanovništvo koje nije moglo prihvatiti agresiju na Hrvatsku, tj život pod srpskom upravom
zatim dolaze Hosovci, 
 iza toga tzv regularna Hr obrana zvana Hr garda čine ju najprije domaći zatim dobrovoljci iz udaljenijih mjesta
imali smo generale, ove, one, sve sa činovima stečenim u obuci pod petokrakom
tko je kako disao i za šta ginuo znao je svaki pojedinac za sebe
Hrvatska je gubila teritorijalno i u ljudstvu
poslije dobivamo pume, risove, kobre, ............... pm
lijepa pljuvačina po hv-u.
gdje taj hv bio dok sam ja bila tamo gdje sam bila
tko je mene poslao tamo ako ne hv krizni štab
jel to bilo razumno????
ne jebi tamo gdje nije mjesto smrdovane
godinama takve članove izdižu a ja sam padala u jebeni očaj jer ni do posla nisam mogla da si plaću zaradim
ti meni da ja pljujem
zaslužuju daleko gore od istine
eto, sama priznaješ kako je sve što pišeš tvoja projekcija i tvoj doživljaj.

sad da ti ja napišem par situacija u kojima su me na chek-pointima propuštali u područja na kojima sam na maloj kapeli glumio glinenog goluba, ili u grad koji se tuče minobacačima pa to saznaš kad dođeš živ do odredišta, ili kad su me dečki iz gospića ispod divosela kroz šumu vodili da provučem opremu za zadar, a poslije divosela po uputama kroz šumu?

zato lijepo zaveži pogana usta jer ne znaš koga nazivaš smrdovanom.
to što ja hoću uređenu državu, a ekipa koja paradira s obilježjima i simbolima ndh je zagubljena u vremenu se lako riješava primjenom zakona ove države, kakva god da je, jer ako ideš kontra zakona te države za koji si se onda kurac borio?

iskreno, da sam onda znao u što će se pretvoriti ova država danas prihvatio bih ponudu i 90-te otišao trbuhom za kruhom i možda bih se danas preseravao sa slikama u svilenim maskirnim odijelima kao mnogi iz minkenske bojne.
sve što je bilo nije ono što sam ja živjela u upravo tim događanjima nego je ono što ste mnoga gamad sa strane komponirali iz različitih interesa
mrs

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by RayMabus 22/1/2021, 13:00

Meni ne smetaju obilježja Hosa na svim onim obilježavanjima vojnih operacija u kojima su i oni sudjelovali.

Da mi to smeta to bi onda bilo krivotvorenje povijesti.

Oni kojima to smeta su socijalisti a takvi su početkom 90-i navijali za JNA.

Ako to takvima smeta meni je to jako drago.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by RayMabus 22/1/2021, 13:02

RayMabus wrote:Meni ne smetaju obilježja Hosa na svim onim obilježavanjima vojnih operacija u kojima su i oni sudjelovali.

Da mi to smeta to bi onda bilo krivotvorenje povijesti.

Oni kojima to smeta su socijalisti a takvi su početkom 90-i navijali za JNA.

Ako to takvima smeta meni je to jako drago.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by vuksadinare 22/1/2021, 13:02

Ovako..HOS ne bi mogao djelovati od prvog dana da nije imao presutnu podrsku vlasti..hos je osnovan u sestom mjesecu 1991 i uz policiju su bili najbolje opremljeni jer nisu isli u opremanju preko lanca manolic-boljkobac..vec su direktno kupovali oruzje u dogovoru sa janezima i kupovali oruzje od njih..meni frend gardist kaze kad se skupina hosovaca dosla na krizno podrucje generalskog stola ono mislili su da je to neka strana postrojba..imali su rucno protuoklopno naoruzanje,tri minobacaca sa oko 150 granata,svatko je imao automatsku pusku uz dva okvira na automatu jos su imali cetri puna rezervna okvira..a gardisti nisu imali ni svi oruzje vec su duzili na primopredaji a 50% oruzja su bile tandjare,lovacke puske a oni koji su imali kalase imali su samo jedan okvir eventualno netko dva..minobacaca nisu imali a imali su jedan rpg sa tri mine..kad su hosovci dosli oni su prakticno jedini na tom podrucju kretali u akcije jer su bili dobro opremljeni i zapravo dolaskom na to krizno zariste spasili taj kraj da ne padne u pocetku jer su unistili dva transportera i odbili dva jaca napada marticevaca i teritorijalaca na podrucje generalskog stola i josipdola..nakon nekog vremena i kad je garda dosla do oruzja vecina tih hosovaca otisla je u vukovar i zapadnu slavoniju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Guest 22/1/2021, 13:03

mortal wrote:
Sovak wrote:
mortal wrote:prvi u obrani su bili goloruko domaće stanovništvo koje nije moglo prihvatiti agresiju na Hrvatsku, tj život pod srpskom upravom
zatim dolaze Hosovci, 
 iza toga tzv regularna Hr obrana zvana Hr garda čine ju najprije domaći zatim dobrovoljci iz udaljenijih mjesta
imali smo generale, ove, one, sve sa činovima stečenim u obuci pod petokrakom
tko je kako disao i za šta ginuo znao je svaki pojedinac za sebe
Hrvatska je gubila teritorijalno i u ljudstvu
poslije dobivamo pume, risove, kobre, ............... pm

Mortal ... prvi koji s četnicima dolaze u sukob i zaprav počinju obranu su policajci i to svi policijski postroji od temeljne, prometne i JPN . Domaći ljudi koji su se mogli sami naoružati imali su status pričuve MUP-a. Nikoga drugog nije bilo.

Slijedi osnivanje ZNGRH u sklopu MUP-a RH.

HOS se osniva mjesec dana kasnije od ZNGRH-a s time da je bilo fajta u samom HSP-u jer je jedan dio vodećih ljudi bil protiv osnivanja paravojske i k tomu još stranačke.
Ti su očito imali više soli u glavi od ostalih koju su maštali da budu jednog dana postali "poglavnik umjesto poglavnika".

Bolesne ambicije nerazumnika.

Evo, sad slušam kak zbog tog pozdrava seronje kak Jakovina, Puhovski i Klasić dobivaju svojih pet usranih minuta.

Napominjem, sam grb s bijelim početnim poljem nije sporan, ali pozdrav treba zamijeniti s pozdravom "Domovini vjerni!" i to je najbolje rješenje ... ak se mene pita.

Pitam hosovce jesu li se fajtali za Hrvatsku ili za pozdrav ZDS i tada već utruljenog Pavelića te za Paragu ili Đapića?

Znaju oni dobro odgovor.

Ali eto ... idemo se jebati između sebe.

A ponavljam, Hrvati u BiH su "biti ili ne biti".
sve spominješ a ne spominješ da su i te ZNGRH osnivali većinom pripadnici kominističke partije
to što obranu počinju najprije policajci je i logično jer svugdje gdje je došlo do barikada, napada na Hrvate, otimanja Hrvata, odvođenja u neke priručne logore normalno da su slali policiju jer se policija brinula za red i mir
Hrvatska nije imala vojsku, niti bila pripremljena za rat, rat još nije bio proglašen


ti pitaš hosovce jesu li se borili za Hrvatsku ili za pozdrav
pitaš li se jesu li se ovi drugi borili za Hrvatsku i Hrvate ili za održavanje komunista tj sebe i svojih i ostataka srba na stečenim funkcijama od prije rata i petokraku i prevlast u društvu koju su i ostvarili zatiranjem Hrvata Hosovaca

idemo se jebati između sebe jer je masa smeća još uvijek između nas
masa nerazjašnjenih ubojstava, izlaganja pogibiji
dovoljno je da uzmem samo sebe za primjer 
trebalo me poslati za žrtvu, nije upalilo, pa još godinama iza toga treba me držati što dalje od mogućnosti normalnog ostvarenja prihoda i života unutar obitelji  pa još raznih govnarskih napada u nemalo svakoj okolini
trebalo je štiti gamad komunističku

Ajoj.

U tom trenutku kad nam je sjekira bila na vratu ti bi započela građanski rat između Hrvata "komunjara" i "ustaša"?

Znaš kad bi imala Hrvatsku onda?

Nikada. Pa ni tada.

Svi smo svoja govna tada zagrizli za jedini cilj - samostalna država Hrvatska.

A prije 1991. mogel bih se kladiti da jedan stari partizan nije niti sanjal da bu odlikoval potomke ustaša i domobrana, isto kak i ti potomci ustaša i domobrana nisu niti sanjali da buju primali odličja od tih starih partizana.

Fala klitaču pa smo mi koji smo tada bili u rovovima imali realniji pristup svemu. Većina nas.

Da nismo sad bismo svi tipkali iz izbjeglištva tko zna gdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by crvenkasti 22/1/2021, 13:06

Ako ne smijemo biti ustaše, to je isto kao da nismo ni Hrvati.

Onda, znači, Srbi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28805
2014-04-17


Back to top Go down

Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni - Page 3 Empty Re: Milanović napustio obilježavanje vojne operacije Maslenica zbog pozdrava Za dom spremni

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 11 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum