ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by sitting_bull 12/1/2021, 12:56

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Naziv2

sitting_bull

Posts : 11143
2015-09-28


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 13:38

Meni je Šuica rodica i poznavajući je ona vas trola i s ovom pričom želi odvući pažnju s nekih stvari , propusta , korupcije , poslijeratne obnove itd.

Banija je dobila ime po Josipu Jelačiču od Bužima , hrvatskom banu. Ne može nkako biti srpska kalo god da je okreneš. Uostalom banovina je tad bila banovina Hrvatska pa se za njegov rodni kraj koristio izraz Banija da bi se tako razlikovalo od puno veće teritorijalne jedinice a to je Banovina Hrvatska.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 13:44

Srbi jje isto zovu Banija ( po banu ) jer su pod Jelačićem jurišali na Budimpeštu.

Ustani Bane


Last edited by RayMabus on 12/1/2021, 13:45; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by vuksadinare 12/1/2021, 13:45

Pa ak idemo tako..najprije je bila banska krajina i najduze je taj naziv stajao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by vuksadinare 12/1/2021, 13:49

....losa proslost tog prostora..mnogo stradanja..posebno krvavo je bilo u domovinskom ratu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 13:50

vuksadinare wrote:Pa ak idemo tako..najprije je bila banska krajina i najduze je taj naziv stajao
I to stoji al poanta je da je to nešto srpsko onda bi i sami Srbi tamo koristili neki skroz drugi naziv. 

Ban Jelačić.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:01

Možete koristit oba izraza. Osobno koristim Banija kako bi razlikovao to od pojma Banovina Hrvatska tj odnosi se točno na taj kraj.

To je cila priča tu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:08

Morate stavit neki prefiks ako želite to zvati samo Banovina jer za Hrvate je banovina teritorij kojim upravlja Ban i asocira ih na puno veću teritorijalnu jedinicu nego šta je sam taj kraj.

Kako god moja rodica vas trola dok prima ogromnu plaću u Briselu i skreće pažnju s korupcijskih afera na Baniji i uopće u sisačko moslavačkoj županiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:16

Ne laje pas radi sela.

Tko zna koliko je možda ne ona al netko iz bližeg kruga opljakao na poslijeratnoj obnovi i priko noći se obogatio.

Znan ja nju dobro. U dušu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Guest 12/1/2021, 14:16

RayMabus wrote:Morate stavit neki prefiks ako želite to zvati samo Banovina jer za Hrvate je banovina teritorij kojim upravlja Ban i asocira ih na puno veću teritorijalnu jedinicu nego šta je sam taj kraj.

Ovisi o poznavanju povijesti. Neki pojma nemaju kak Šuica, neke je to malo više zanimalo pa su išli malo listati svakaj nekaj.

Staviš veliko početno slovo bez obzira na mjesto u rečenici i mene već asocira na Bansku krajinu i Baniju.

Meni je opet najbolje nekak Banska (Hrvatska, Poljska, Češka, Slovačka. Rumunjska i tak to).

Sve je to opet kurac palac prema tomu da ti guzata trupina sjedi u Bruxellesu.

OK ... i ja sad nekaj pišem temeljem članka nekog frustriranog pedera iz Indexa, a nisam osobno provjeril o čemu se dela.

Mea culpa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Šandor Winnetou 12/1/2021, 14:17

Sovak wrote:
tre wrote:
kaya wrote:
tre wrote:Glup, gluplji, šuica
Seljančura.
Ja ne kužim te u HDZu kako takva glupača i idiotkinja može kotirati visoko u stranci i još joj daju mogućnost da nešto govori???

A eto može ... podložnost je važnija od soli u glavi.

Inače je ispravno i Banija i Banska krajina i Banovina - to su sve povijesni nazivi tog područja.

To je ista spika kak i s prvim poljem grba.

Bijelo polje - odmah ustaše.

Crveno polje - odmah komunjare.

Veze s mozgom nemaju.
Naravno, ja više preferiram banovini no banija nije netočan naziv. Vjerojatno je malo to nategnuto jer srbi nikada neće reći banovina nego isključivo banija pa onda ljudi pomisle da se radi o srpskom izrazu.

_________________
Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:19

Imaš autohotnu svinju s Banije. Na njoj je nastala mesna industrija Gavrilović.

Očemo je zvati banijska svinja il banovinska.

Smiješno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:22

Rasprava je bespotrebna a kad vidim od koga dolazi sve mi je jasno.

Ne laje pas radi sela nego radi sebe.

Skreće pozornost s poslijeratne obnove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Šandor Winnetou 12/1/2021, 14:23

RayMabus wrote:Rasprava je bespotrebna a kad vidim od koga dolazi sve mi je jasno.

Ne laje pas radi sela nego radi sebe.

Skreće pozornost s poslijeratne obnove.
Skreće ona kurac od ovce jalovice. Za trolanje sigurno imaju pametnijih ljudi nego što je ova glupača.

_________________
Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by sitting_bull 12/1/2021, 14:27

RayMabus wrote:Imaš autohotnu svinju s Banije. Na njoj je nastala mesna industrija Gavrilović.

Očemo je zvati banijska svinja il banovinska.

Smiješno
po ovome što se priča o sadržaju sjednice predsjedništva i nacionalnog vijeća hdz-a razvidno je kako ima i autohtonih hdz političkih svinja, ali se ne mogu koristiti u prehrambenoj industriji.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:28

Sovak wrote:
RayMabus wrote:Morate stavit neki prefiks ako želite to zvati samo Banovina jer za Hrvate je banovina teritorij kojim upravlja Ban i asocira ih na puno veću teritorijalnu jedinicu nego šta je sam taj kraj.

Ovisi o poznavanju povijesti. Neki pojma nemaju kak Šuica, neke je to malo više zanimalo pa su išli malo listati svakaj nekaj.

Staviš veliko početno slovo bez obzira na mjesto u rečenici i mene već asocira na Bansku krajinu i Baniju.

Meni je opet najbolje nekak Banska (Hrvatska, Poljska, Češka, Slovačka. Rumunjska i tak to).

Sve je to opet kurac palac prema tomu da ti guzata trupina sjedi u Bruxellesu.

OK ... i ja sad nekaj pišem temeljem članka nekog frustriranog pedera iz Indexa, a nisam osobno provjeril o čemu se dela.

Mea culpa.
I di živiš. 

Recimo u Dalmaciji izraz Banovina se veže automatski za banovinu Hrvatsku pa onda ih zbuniš ako im ne objasniš dok za Banija znaju šta je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Guest 12/1/2021, 14:29

RayMabus wrote:Imaš autohotnu svinju s Banije. Na njoj je nastala mesna industrija Gavrilović.

Očemo je zvati banijska svinja il banovinska.

Smiješno


Meni bi nekak najviše pasal ''banski pajcek'' ... u kobasicama, špeku i tak to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by RayMabus 12/1/2021, 14:36

Ne mislim se bavit ovim glupostima jer i izraz Banija dolazi od riječi Ban i označava pripadnost Hrvatskoj a ne Srbiji.

Prosto ko pasulj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by vuksadinare 12/1/2021, 14:38

Mene vise brine od naziva banija ili banovina sto realno vecinu politicara ne zanima bas banovina...hdz i plenki se nisu bas iskazali u zurnosti ali interesantno sdp ni vidjet ni cut a grbin kao da je nestao..ocito i njima puca neka cuna za banovinu..ja sam cesto u tom kraju bilo kao ljubitelj prirode..imam dosta frendova tamo..proveo sam na njoj dio domovinskog rata...pa onaj najljepsi spot ikada 'banijska praskozorja' gordana lederera..bio sam nekoliko puta u strugi na obljetnici stradavanja tog mjesta i hrvatskih sela u pounju...pa na prosvjedu kontra odlagalista radioaktivnog otpada..ne znam u cem je problem...taj kraj je lijep,blizu zagreba glavnog grada...mislim da je najveci razlog muljaza jos od rata naovamo...mnoge lose stvari oko banovine su duboko u bunkeru i neko ne zeli da ugledaju svjetlo dana..ne bih o tome niti bi ih vadio a imam materijala ohohoho
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Guest 12/1/2021, 14:43

vuksadinare wrote:Mene vise brine od naziva banija ili banovina sto realno vecinu politicara ne zanima bas banovina...hdz i plenki se nisu bas iskazali u zurnosti ali interesantno sdp ni vidjet ni cut a grbin kao da je nestao..ocito i njima puca neka cuna za banovinu..ja sam cesto u tom kraju bilo kao ljubitelj prirode..imam dosta frendova tamo..proveo sam na njoj dio domovinskog rata...pa onaj najljepsi spot ikada 'banijska praskozorja' gordana lederera..bio sam nekoliko puta u strugi na obljetnici stradavanja tog mjesta i hrvatskih sela u pounju...pa na prosvjedu kontra odlagalista radioaktivnog otpada..ne znam u cem je problem...taj kraj je lijep,blizu zagreba glavnog grada...mislim da je najveci razlog muljaza jos od rata naovamo...mnoge lose stvari oko banovine su duboko u bunkeru i neko ne zeli da ugledaju svjetlo dana..ne bih o tome niti bi ih vadio a imam materijala ohohoho


Nikaj nepopravljivo za ljude s voljom i znanjem.

Tu zapuštenu županiju digneš za par godina za 100%.

Nema tu čarolija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by vuksadinare 12/1/2021, 14:50

Sovak wrote:
vuksadinare wrote:Mene vise brine od naziva banija ili banovina sto realno vecinu politicara ne zanima bas banovina...hdz i plenki se nisu bas iskazali u zurnosti ali interesantno sdp ni vidjet ni cut a grbin kao da je nestao..ocito i njima puca neka cuna za banovinu..ja sam cesto u tom kraju bilo kao ljubitelj prirode..imam dosta frendova tamo..proveo sam na njoj dio domovinskog rata...pa onaj najljepsi spot ikada 'banijska praskozorja' gordana lederera..bio sam nekoliko puta u strugi na obljetnici stradavanja tog mjesta i hrvatskih sela u pounju...pa na prosvjedu kontra odlagalista radioaktivnog otpada..ne znam u cem je problem...taj kraj je lijep,blizu zagreba glavnog grada...mislim da je najveci razlog muljaza jos od rata naovamo...mnoge lose stvari oko banovine su duboko u bunkeru i neko ne zeli da ugledaju svjetlo dana..ne bih o tome niti bi ih vadio a imam materijala ohohoho


Nikaj nepopravljivo za ljude s voljom i znanjem.

Tu zapuštenu županiju digneš za par godina za 100%.

Nema tu čarolija.
A i tamo su ljudi cudni..sve bi da im drugi da,napravi...nigdje sugavijih politicara i serifa kao na banovini..stalno se svadjaju nesto izmedju sebe...tamosnjim ljudima vaznije da je tavan pun kobasa i sunki a podrum rakije..a uredjenost ko jebe...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99136
2015-09-08


Back to top Go down

Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija' - Page 2 Empty Re: Šuica je sve razotkrila, ima dokaz da mediji ruše HDZ: 'To se vidi jer Banovinu zovu Banija'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum