ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi su i trebaju pomoć

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra Thu 17 Dec - 22:46

T. wrote:Moglo se ovo i sažeti u par redaka...
Ne volim duge tekstove čitati niti odgovarati na njih...
Ostajem pri svome...
Ne voliš ti ni pisati duge tekstove, a onda se čudiš kako su te ljudi krivo shvatili. :P 

Žao mi je mrgude, vidim da si nakratko nasađen, ali je tvoja stvar što voliš ili ne voliš. 
Nisam tu da ispunjavam želje čangrizavcima. 

Uostalom tko te tjera da čitaš duge tekstove? Ma da uopće čitaš ono što pišem? 
Nisam ni sumnjala. Ne mijenja se ni mišljenje ni osoba kad se dođe u zrele godine. 

Uostalom, sad će Božić. Sačekaj moju čestitku pa ćeš imati valjan razlog za pizditi.  B-)

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. Thu 17 Dec - 22:49

Pročita sam 'Ne voliš ti...'
Šta kaže u nastavku, sažeto?

_________________
Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17120
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra Thu 17 Dec - 22:55

T. wrote:Pročita sam 'Ne voliš ti...'
Šta kaže u nastavku, sažeto?
;)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Guest Fri 18 Dec - 11:21

mentalitet wrote:
Gnječ wrote:a šta ćeš na ovoj temi pisati bogtejebo? ako imaš nešto za donirati onda doniraj ako nemaš nemaš.

Slazem se sa tvojim zakljuchkom.Ali tako razmishljaju normalni mozgovi,medjutim prateci teme o naoruzavanju i kurchenju logichno bi bilo da se netko javi na ovoj temi i ako nishta zatrazi vishe informacija kako to shto ima da dostavi u Rijeci,Pulii,Zagrebu..Kuzish?
Na kraju krajeva da jebe svojoj drzavi sve zivo i mrtvo kao shto ja radim kada mi se murija javi za donaciju..Ma dobit cesh kuratz pizda vam materina..ako imate love za razne vojne intervencije po svijetu onda i platite  murjake kako bog zapovijeda.Ovdje ti poshalju poshtansku kartu svaka tri mjeseca kada ide kamion od crvenog kriza pa ako imash neshhto zapakirash u najlonsku vrecu sa njihovim logom i ostavish pred kucom.Dodju ljudi i pokupe .Zar tako se neshto ne bi moglo organizirati i u Cro ?
Uvijek se ima neshto reci ..posebno u ovakvim sluchajevima..Eto i ti si neshto rekao ..kako bi trebalo ..ali ponavljam ,,tako razmishljaju normalni a ovi ovdje chekaju da netko objavi adresu kako bi mogli otici to maznuti..Mislish sigurno da se zajebavam kada donosim takav zakljuchak?!!E ne zajebavam se jer poznajem tu lopovsku bagru..zato ih i nema na ovoj temi nego "mudro" shute i vrte prevarantske scenarije u svojim pokvarenim psihama.

Eto 43 pregleda a nitko da zucne ili makar pokaze prema svojim sugradjanima neku empatiju.Vazno da na temi o zrakoplovima ili o onom klopnom smecu raspredaju i prostiru doktorske disertacije..A dam si kurac odrezati da ih ulovish na samo u stvarnom svijetu bez Googla da ne znaju po kurca o temi koju bi netko sa njima zapocheo.
To je taj iskomplekksirani mentalitet koji je lagano provaliti..nesigurnost u sebe uvijek vodi ka choporu a za mene to nisu ljudska bica nego moderniji shimpanze kako reche jedan znanstvenik o nama ljudima.Imaju dvije vrste shimpanzi u prirodi a mi smo treca verzija malo modificiranija :)
Zalosno..i u takoj drzavi zivjeti..ma nema shanse..Ja bih neshto i poslao ali dok stigne ljudi ce pomrijeti a kakvi su neki humanitarci to bi prodavali na trznicama shto netko poshalje.Po meni je najbolje odnijeti direktno u tu ustanovu..a nikako skupljati u neke kontejnere jer je hrvatski mentalni sklop toliko evoulirao da vishe nemaju ni srama kada pokushavaju doci do necheg materijalnog..



Otvorila sam ovu temu sa zanimanjem jer me usrećio odaziv Zadrana, empatija me uvijek veseli. Džemper koji stoji u ormaru nikom ne koristi. 

I eto tebe sa zapljuvavanjem, po običaju. A zašto misliš da Crveni križ ništa ne radi, poznajem osobno i volontere koji dosta toga rade. 

Nego mene više brine ta tvoja nevolja, taj tvoj kamenčić što te žulja, Hrvatska te žulja! Hrvati te stalno bodu u taban (možda Hrvatice ipak  :P ..)..lijepo lezi sad na kauč, de ispričaj. 

Bolje da se istovariš na jednoj temi nego da malo-malo istu priču prevrćeš i pišeš po različitima. I zanima me zašto te tvoje gastarbajterstvo i tvoja nova domaja nije toliko usrećila pa stalno pogledavaš preko prema "lopovskoj bagri.." zašto..zašto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by immortal Fri 18 Dec - 22:54

T. wrote:Sramota je za županiju koja je osnivač ustanove, a i za rodbinu...

100 m od mora, 9 apartmana...
Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Th_68110
A on gladan i usran na ugljanu...
Prokletnici... x-|

bitno da se vlada i sudovi bave pljačkom naroda

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by T. Fri 18 Dec - 23:11

mortal wrote:
T. wrote:Sramota je za županiju koja je osnivač ustanove, a i za rodbinu...

100 m od mora, 9 apartmana...
Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Th_68110
A on gladan i usran na ugljanu...
Prokletnici... x-|

bitno da se vlada i sudovi bave pljačkom naroda
Polit petrojon i užgat... :lynchmob:
T.
T.

Posts : 17120
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra Fri 18 Dec - 23:28

@venus
@mentalitet
Da vas nisam prije čitala i da sam pročitala samo vaše zadnje vaše prepiske, zaklela bih se da ste bivši bračni partneri. Ili sadašnji s tenzijama prema bivšim :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by marcellus Sat 19 Dec - 1:46

mentalitet wrote:Ja bih neshto i poslao ali dok stigne ljudi ce pomrijeti a kakvi su neki humanitarci to bi prodavali na trznicama shto netko poshalje
evo, kolko si srao da se svede na izgovor

_________________
Živi su i trebaju pomoć - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by abraham Sat 19 Dec - 6:04

Nije ovo jedni slucaj niti ce biti. Svako malo se skupljaju donacije, za dijete, za majku za ovog za onog. Zasto??? stvari nisu rijesene u sustavu. Iduci ovom logikom trebala bi se skupljati pomoc za sve domove za senioer u DNRH: Za vecinu bolnica i sl. Sustav je truo i bez novca. Poslije sve svoditi na obiteljske odnose je deplasirano. Naime neciji obiteljski status ne treba ciniti razliku u bazicnoj razini usluge. Poslije hoce li ti obitelj u sobu uvaliti najnoviju elektroniku i hoce li ti kupiti Rolex za rockas nije stvar rasprave....Svi osiguranici trebaju imati isti baznu razinu usluge. Tu pocinje i prestaje sve. Drzava mora voditi zestoku kontrolu , kako se novac trosi i koja se usluga placa. Ovak bankrot drzava za neke sitne novce skloni problem sa ulice. Privatnici iz te crkavice pokusavaju izvuci sta vecu dobit a korisnik je najebao. Ovo je neka generalna igranka. Drzava oprala ruke , obitelj se rijesila tereta i svi se prave bleasvi....Kila,ponavljam kila mozga....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14069
2014-04-14


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by michaellcmacha Sat 19 Dec - 8:10

Ra wrote:
T. wrote:
michaellcmacha wrote:Treba to doniranje odjeće ipak uzeti sa rezervnom... Većina tog bude ili neadekvatna namjeni, ili u svakakvom stanju... 
Prioritet bi bio prozvati velike trgovačke lance i telekomunikacijske kuće da doniraju npr. 200 pari kroksica različitih brojeva, 1000 pari čarapa, 500 komada gaća ovih onih i isto toliko potkošulja, parsto setova za osnovnu higijenu.
Pa kad se to sve prikupio, ukoliko se uhvati i jednog zaposlenika u hijerarhiji ustanove da uzme makar ijedan sapun ili gaće, trenutni otkaz...
ljudi se kroz ovakve akcije uglavnom rješavaju smeća koje im smeta po kući...
smatram da su u prvome redu pozvane institucije da riješe ovaj, i slične probleme...
a ne kroz samoorganiziranje građana, kao što je kod nas običaj, još iz doba socijalizma...
treba nabaviti nekakav medicinski aparat, organiziraju se građani...
fali novca za nečije liječenje, organiziraju se građani...
a oni koji bi trebali o tome voditi računa po službenoj dužnosti, primaju plaću i ne rade ništa...
Točno je da oni koji bi trebali voditi računa o tome ne rade svoj posao. Upravo zbog toga se ljudi samoorganiziraju, jer budu li potrebiti čekali institucije na koje se pozivaš smrznut će se.
Ne rješavaju se svi smeća.

Mi smo potrošačko društvo i imamo stvari koje smo možda jednom ili dvaput obukli i stoji negdje u ormarima, jer smo zaboravili da ih uopće imamo. 
To nije smeće, pomoglo bi nekom, ali nam i dalje stoji u ormaru, jer je kao smeće i netko drugi bi trebao reagirati.

Svaku stvar koju ne upotrijebim dvije godine dajem dalje, jer mi sigurno ne treba, a nekom drugom može pomoći. 
To nije smeće, smeće završi u kontejnerima, to su dobri predmeti koji meni ne koriste, ali mogu koristiti nekom drugom.
Događa se da u svom ormaru nađem i odjeću koja još ima etiketu. Nemam pojma zašto sam je tad kupila, ali jbg jesam.  :roll
spomenuo sam da su moji roditelji, otac kao medicinski tehničar, a mama kao njegovateljica radili u petrinji u Stancima, u Domu za te bolesnike i sjetim se kako je mama pričala kako im je jednom došla donacija od nekog petrinjca koji je otišao u ameriku... i što zi veliš čak pretežno je bila roba sa etiketom, ali što vredi kad je obuća pretežno bila cipela ili čizma sa visokom sarom, kaputi bili oni teški kožni, bilo je čak i hrpetina konjušarske i kaubojske opreme i još svašta nešto što uopće nije bilo moguće iskoristiti ... ali neka, s obzirom da se radilo doslovno o vagonu robe... tada Mikelić i Končar se dosjetiše i rekoše Dušanu Joviću da otvori privatnu kožarsku radnju i na petrinjskom i na sisačkom placu pa se ti kaputi u glinskoj predionici i sisačkoj sisciji brzo pretvorili u torbe rukavice, kaiševe i slično...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Guest Sat 19 Dec - 8:54

Ra wrote:@venus
@mentalitet
Da vas nisam prije čitala i da sam pročitala samo vaše zadnje vaše prepiske, zaklela bih se da ste bivši bračni partneri. Ili sadašnji s tenzijama prema bivšim :D

:D :D :D Karmička priča. Ljubav je to..mislim da je bliže da bi ga krenula davit koliko mi digne tlak.. gaah
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra Sat 19 Dec - 16:35

michaellcmacha wrote:
Ra wrote:
Točno je da oni koji bi trebali voditi računa o tome ne rade svoj posao. Upravo zbog toga se ljudi samoorganiziraju, jer budu li potrebiti čekali institucije na koje se pozivaš smrznut će se.
Ne rješavaju se svi smeća.

Mi smo potrošačko društvo i imamo stvari koje smo možda jednom ili dvaput obukli i stoji negdje u ormarima, jer smo zaboravili da ih uopće imamo. 
To nije smeće, pomoglo bi nekom, ali nam i dalje stoji u ormaru, jer je kao smeće i netko drugi bi trebao reagirati.

Svaku stvar koju ne upotrijebim dvije godine dajem dalje, jer mi sigurno ne treba, a nekom drugom može pomoći. 
To nije smeće, smeće završi u kontejnerima, to su dobri predmeti koji meni ne koriste, ali mogu koristiti nekom drugom.
Događa se da u svom ormaru nađem i odjeću koja još ima etiketu. Nemam pojma zašto sam je tad kupila, ali jbg jesam.  :roll
spomenuo sam da su moji roditelji, otac kao medicinski tehničar, a mama kao njegovateljica radili u petrinji u Stancima, u Domu za te bolesnike i sjetim se kako je mama pričala kako im je jednom došla donacija od nekog petrinjca koji je otišao u ameriku... i što zi veliš čak pretežno je bila roba sa etiketom, ali što vredi kad je obuća pretežno bila cipela ili čizma sa visokom sarom, kaputi bili oni teški kožni, bilo je čak i hrpetina konjušarske i kaubojske opreme i još svašta nešto što uopće nije bilo moguće iskoristiti ... ali neka, s obzirom da se radilo doslovno o vagonu robe... tada Mikelić i Končar se dosjetiše i rekoše Dušanu Joviću da otvori privatnu kožarsku radnju i na petrinjskom i na sisačkom placu pa se ti kaputi u glinskoj predionici i sisačkoj sisciji brzo pretvorili u torbe rukavice, kaiševe i slično...
Teški kaputi su postali torbe i to je sjajan primjer da otpad zapravo ne mora biti smeće. :)


Sve je bolje nego baciti na smetlište ili još gore, negdje u prirodu na divlja odlagališta gdje će se razgrađivati dugi niz godina. 
Evo primjera tvornice za reciklažu u Njemačkoj. 
https://www.nezavisne.com/zivot-stil/zivot/Nezavisne-u-njemackom-carstvu-za-tekstilni-otpad-Recikliraju-i-prasinu/581418

Kod nas to ide malo sporije, ali radi se na osviještenju stanovništva o potrebi za višekratnom uporabom predmeta. Uostalom takve projekte podupiru i fondovi s bespovratnim sredstvima, pa bi to možda nekom pametnom moglo značiti sigurniju ekonomsku budućnost. 

https://www.zzjzpgz.hr/publikacije/ODRZIVO%20GOSPODARENJE%20OTPADOM.pdf


Last edited by Ra on Sat 19 Dec - 16:39; edited 2 times in total
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Ra Sat 19 Dec - 16:37

venus wrote:
Ra wrote:@venus
@mentalitet
Da vas nisam prije čitala i da sam pročitala samo vaše zadnje vaše prepiske, zaklela bih se da ste bivši bračni partneri. Ili sadašnji s tenzijama prema bivšim :D

:D :D :D Karmička priča. Ljubav je to..mislim da je bliže da bi ga krenula davit koliko mi digne tlak.. gaah
Osjeti se ta ljubav kroz ekran. A i tvoja potreba staviti ruke oko njegova vrata. Odnosno šake.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Maggie19 Sat 19 Dec - 18:23

crvenkasti wrote:Što su to "patike"?
Sportska obuca.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by mentalitet Sun 20 Dec - 7:06

marcellus wrote:
mentalitet wrote:Ja bih neshto i poslao ali dok stigne ljudi ce pomrijeti a kakvi su neki humanitarci to bi prodavali na trznicama shto netko poshalje
evo, kolko si srao da se svede na izgovor

Mogao si mi i kurac izvuci iz gaca samo da budesh josh srecniji izvlacheci neshto iz konteksta..
Pa jebe mu mater znam da ste glupi ko kurac i pokvareni kao mucci ali ipak sam gajio neku nadu da niste bash toliko.
Shta se pravite grbavi..zar se nije onaj iz Splita shto lijepi prshutu na chelo obogatio tako uz potporu katolichke crkve koja je humanitarnu udrugu kakva bi trebala da bude.."Crveni kriz" pretvorila u Profitabilni kriz..To je najvjerodostojniji primjer kakvi su hrvati. (naravno ne svi..ovo stalno moram ponavljati jer kretenoidi kao ti i josh poneki da im ne spominjem imena uvijek generaliziraju pa se ja moram po milioniti puta ograditi jer mi iznova tu generalizaciju nabijaju na nos)
Nekada se govorilo da u svakom zitu ima kukolja a danas se nadje i po koje zrno zita u sveopcem kukolju.Da li sam ja kriv shto je tako? Nisam,,jer da se mene pitalo ti bi mogao pisati samo grafite po noci dok te ne ulove a onda bi ti moji panduri jebali mamicu poprijeko i poshiroko.Zar ti nisi jedan od onih hrvata koji im spinaju mozgove svojim imbecilnim chlancima ..Da li si ikada napisao neki chlanak na neku temu o lopovskom mentalitetu kod hrvata? Jesam ja kriv shto su hrvati (ne svi pizda vam materina) glup i pokvaren narod..shto im dupe zine chim im neka budala neshto obeca..kao shto je Tudjman obecao da cete biti Schwitza..pa jeste ..postali ste europsko debelo crijevo.. ma neda mi se troshiti rijechi,,,pametnom kazesh neshto dva puta i on skuzi,,,a budalama mogu ponavljati slijedecih milion godina oni ce uvijek naci ispriku i optuziti nekoga drugoga za sranja koja su sami zmiksali..
A da ujedno odgovorim indirektno i nekim kokoshima zashto dolazim ovvdje..Pa dolazim da vam chachkam mozgove,,,zao mi vas je ..dolazim da vidim dokle ste "napredovali" kao narod...dolazim da (priznajem da je bolesno..al' jeb'ga nemrem proti toga nishtaiako nastojim da tu svoju negativnost potisnem,,) da se uvjerim kakav pogubni uchinak ima na vas ta bolest koja je imeninentna samo kod hrvata..Dolazim da se uvjerim iako ne mogu da vjerujem koliko ste kao narod potonuli i da se nasladjujem kako sve dublje tonete i nestajete,,Eto ..zar nije iskreno?T Ta iskrenost bi se trebala cijeniti i mogli bi neshto nauchiti iz toga jer se ionako izmedju sebe lazete i muljate i gledate kako ce ko nekome uvaliti neko sranje za neku malu materijalnu korist.Trebali bi mi dignuti obeliks slobode jer vam govorim istinu koju necete chuti ni od nekoga tko vam je najblizi..Ja sam vash svjetionik ali ste coravi sa perspektivom mrava koji ne moze pogledati prema nebu zbog anatomije vrata.Nekada su u Cro zivjeli divni ljudi ali je odjednom netko doshao i poshpricao vas kao muhe zato zujite bezplanski pa vam zivot prolazi u zujanju..Muve zunzare..to ste vi.Sad ce neki komentirati kako sam lud..kako sam pokvaren i kako mrzim Hrvatsku..trazit ce neke glupe sintagme i usporedjivat ce me sa chetnicima,,,govoriti kako sam Srbin,,i joshtisuce idiotarija samo da u svojim tupim glavama ne shvate da su do grla u sranju.A mene zaboli kuratz za to..ionako su mi vecina mojih frendova davno rekli...Da sam te bogdom poslushao 1991..E jebiga raja...da je babi kurac bila bi djed..Sad mozete slobodno nastaviti sa svojim bolesnim razmishljanjima..meni u nikakvu korist ali sigurno na vash veliku shtetu..Zashto?E jebiga to je malo komplikovanija pricha...Nego ako budesh dolazio u USA javi da ti pomognem ..da mi proshecesh kozitzu ::)))
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by mentalitet Sun 20 Dec - 7:13

Ra wrote:@venus
@mentalitet
Da vas nisam prije čitala i da sam pročitala samo vaše zadnje vaše prepiske, zaklela bih se da ste bivši bračni partneri. Ili sadašnji s tenzijama prema bivšim :D

A ja mislio da si jedna od normalnijih na ovome forumu..No dobro nauchio sam te zenske fore i fazone pa mi je lakshe chitati vashe dvosmislene misli..jer chitajuci izmedju redova svashta se moze doznati..Zabavlja me ta vasha dvosmislena spika ::)))Samo daj ...ti to znash fino u rukavicama zavuc...rekli bi bosanci ,,,shuknut::)))
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by mentalitet Sun 20 Dec - 7:15

Maggie19 wrote:
crvenkasti wrote:Što su to "patike"?
Sportska obuca.

Boze dragi koji ruzan avatar,,,pa bog te mazo izmedju nogu bi joj mogao teretni vlak ravno protutnjat a da joj ne dotakne te chachkalice od nogu.Temu ste ionako vec zasrali tako da nemam nikakvu griznju savjesti iako bi trebao zbog svoga mentalnog zdravlja takve teme zaobilaziti u shirokom luku..
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by RayMabus Sun 20 Dec - 8:25

Slogan za pomoć ludnicama : Pomozi ludima dok si još normalan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176015
2014-04-11


Back to top Go down

Živi su i trebaju pomoć - Page 2 Empty Re: Živi su i trebaju pomoć

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum