ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umro Džej

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/7/2020, 13:45

evo nek crvenko potvrdi on je ta generacija osamdesetih je'l u zagrebu tko tada ili puno njih culo za đeja ili ga slusalo..znam da se nesto slusalo miroslava ilica nesto vise tozovca i tomu zdravkovica i uglavnom to je bilo to...

vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/7/2020, 13:47

sjecam se da na t narodnjake najvise su se onomad palili šljakeri iz bosne koji su tu radili...banija,kordun...domaci ne..bilo stariji ili mladi..pojedinac moza ali masovno ne..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/7/2020, 13:51

od ciganskih pjevaca jedino esma ređepova je imala ovdje u hrvatskoj dobru prođu...ali ona je bas ono klasicnu cigansku muziku pjevala..pa mozda zato...ovo ostalo slabo..zato vjerojatno đej nije ni isao na hrvatsko,slovensko trziste znajuci da nece imati takvu popularnost kao u ostalim republikama...i to je ok...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by Ringo10 12/7/2020, 14:02

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:....o pokojniku sve najbolje...ali doista nije moj izbor glazbe..pa shodno tome nisam ga nikad pratio...ja sam djete zagrebackog asfalta i u mladosti rock nam je bio dorucak,rucak,vecera..mozda su tada o đeju vise znali i slusali ga oni u kozarima,žitnjaku ali nije prelazio granicu tih kvartova...realno niti je on imao nekih koncerata u hrvatskoj...bar ne onih dvoranskih ili po diskacima...za narodnjacke birtije ne znam
Sve je to OK, samo mi sad nemoj početi sa onim tipičnim hrvatskim malograđanskim mitteleuropskim prenemaganjem, preseravanjem i izdrkavanjem.

Džej je bio car, ljudina, boem i vrlo plemenit čovjek. Nek mu je vječna slava
gle...nekazem da lik nije bio ok...ali care decki sa asfalta u zagrebu,rijeci,splitu su se palili na rock,punk,metal,hard...nije im u uho ulazila orjentalna muzika osim mozda na nekom tulumu kad su u bunilu jeftinog vina,pive,rakije poceli to pjevati i otegli na to
PA slušao sam i ja rock pa šta...Džej ne pjeva narodnjake pričaš gluposti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by Ringo10 12/7/2020, 14:02

vuksadinare wrote:od ciganskih pjevaca jedino esma ređepova je imala ovdje u hrvatskoj dobru prođu...ali ona je bas ono klasicnu cigansku muziku pjevala..pa mozda zato...ovo ostalo slabo..zato vjerojatno đej nije ni isao na hrvatsko,slovensko trziste znajuci da nece imati takvu popularnost kao u ostalim republikama...i to je ok...
Boli me kurac za hrvatsko tržište. Ja sam pjesme Džeja volio
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/7/2020, 14:05

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:....o pokojniku sve najbolje...ali doista nije moj izbor glazbe..pa shodno tome nisam ga nikad pratio...ja sam djete zagrebackog asfalta i u mladosti rock nam je bio dorucak,rucak,vecera..mozda su tada o đeju vise znali i slusali ga oni u kozarima,žitnjaku ali nije prelazio granicu tih kvartova...realno niti je on imao nekih koncerata u hrvatskoj...bar ne onih dvoranskih ili po diskacima...za narodnjacke birtije ne znam
Sve je to OK, samo mi sad nemoj početi sa onim tipičnim hrvatskim malograđanskim mitteleuropskim prenemaganjem, preseravanjem i izdrkavanjem.

Džej je bio car, ljudina, boem i vrlo plemenit čovjek. Nek mu je vječna slava
gle...nekazem da lik nije bio ok...ali care decki sa asfalta u zagrebu,rijeci,splitu su se palili na rock,punk,metal,hard...nije im u uho ulazila orjentalna muzika osim mozda na nekom tulumu kad su u bunilu jeftinog vina,pive,rakije poceli to pjevati i otegli na to
PA slušao sam i ja rock pa šta...Džej ne pjeva narodnjake pričaš gluposti
je'l ti citas sto ja pisem...lika nisu ovdje toliko slusali...ne zato jer je ne zna ovo ono nego ta narodna ili folk muzika nije imala toliko prođu...ljudi ovdje su recimo radije slusali sevdah ili onu originalnu cigansku muziku sto je pjevala esma eđepova...ajmo rec izvornu glazbu..narodnjaci,folk slabo...jednostavno nije ulazilo u uho osim na kakvim pijankama..bar prije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by Šandor Winnetou 12/7/2020, 14:05

abraham wrote:Dobro hoce li dan zalosti???? Ide li sucut od premijera predstavnicima dvije manjine, jelte....Javite u potkrovlje.....
2U1

_________________
Umro Džej - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by abraham 12/7/2020, 14:05

Jeli se oglasio predstavnik Poljaka u DNRH????

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/7/2020, 14:05

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:od ciganskih pjevaca jedino esma ređepova je imala ovdje u hrvatskoj dobru prođu...ali ona je bas ono klasicnu cigansku muziku pjevala..pa mozda zato...ovo ostalo slabo..zato vjerojatno đej nije ni isao na hrvatsko,slovensko trziste znajuci da nece imati takvu popularnost kao u ostalim republikama...i to je ok...
Boli me kurac za hrvatsko tržište. Ja sam pjesme Džeja volio
pa ko ti brani....ni tebi ni drugima..tvoj izbor...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by jastreb 12/7/2020, 20:07

Džej je bio veliki obozavatelj Olivera Dragojebića.

A skidao ga je fantasticno. Mislim da Olivera nije niko mogao skinuti kao Džej. 

Ima jedna Dzejeva pjesma koju kad sam prvi put slusao,mislio sam da pjeva Oliver.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by crvenkasti 12/8/2020, 11:20

vuksadinare wrote:evo nek crvenko potvrdi on je ta generacija osamdesetih je'l u zagrebu tko tada ili puno njih culo za đeja ili ga slusalo..znam da se nesto slusalo miroslava ilica nesto vise tozovca i tomu zdravkovica i uglavnom to je bilo to...

Đej je postao popularan nakon pojavljivanja u filmu Lepe Brene 'Hajde da se volimo" 1987.
Nakon toga je izdao puno pjesama.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by crvenkasti 12/8/2020, 11:21

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by vuksadinare 12/8/2020, 11:31

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:evo nek crvenko potvrdi on je ta generacija osamdesetih je'l u zagrebu tko tada ili puno njih culo za đeja ili ga slusalo..znam da se nesto slusalo miroslava ilica nesto vise tozovca i tomu zdravkovica i uglavnom to je bilo to...

Đej je postao popularan nakon pojavljivanja u filmu Lepe Brene 'Hajde da se volimo" 1987.
Nakon toga je izdao puno pjesama.
da...ali realno opcenito nije prolazila folk muzika osim sto su imali neku prođu miroslav ilic,tozovac,toma zdravkovic..ova dvojica su vise pjevali na neku starogradsku muziku i polušansone...tu folk muziku su vecinom osamdesetih slusali šljakeri iz bosne i drugih ruralnih sredina...u zagrebu se najvise slusao rock,pop muzika gdje su dobru prođu imali crvena jabuka,plavi orkestar uz ove domace...folk muzika koja je nesto kasnije prersla u turbo folk uzela je zamah u devdesetima narocito nakon rata naovamo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Umro Džej - Page 3 Empty Re: Umro Džej

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum