ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by obojani_dani 12/5/2014, 21:18

bankrot znači predaju svoje muke u tuđe ruke  :)  .... nema tu ništa dobroga, tek možda manje zlo od postojećih  zala koje je čovjeka snašlo. 

Ne treba se nadati da će nova vlast biti socijalnija, ne treba zaboraviti da je sa dolaskom koalicije stavljen van snage zakon o ovlaštenim ovrhovoditeljima  - što bi bili još jedna noga od stonoge za čije usluge se povećava iznos dugovanja.

obojani_dani

Posts : 140
2014-04-17


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by aben 12/5/2014, 21:32

poznajen neke ljude kojima bi to dobro došlo. mislin, svima bi nan dobro došlo platit financijske stručnjake da nan organiziraju upravljanje troškovima učinkovitije,
al ko će se još stin zajebavati..

al postoje ti neki ljudi...ža mi ih dođe kad vidin šta si rade (otvaran in poštu pa znan). radišni, al manjkavi up stairs pa se dovedu u pizdarije. ja bi to nazva financijski zatvor.



ponaša si se neodgovorno i ubio si nekoga-uzimamo ti slobodu upravljanja svojim kretanjem.
ponaša si se neodgovorno i pia i vozia-uzimamo ti slobodu uravljanja vozilom.
ponaša si se neodgovorno i potrošia sve šolde- uzimamo ti slobodu upravljanja svojom imovinom.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by Guest 12/5/2014, 21:33

slizim wrote:



Bojim se da ce ljudi zbog sitnih dugova a nedostatka tekuce slobodne "love" upasti u zamku bankrota na temelju kojeg ce oni koji provode taj osobni bankrot pokrasti ljudima nekretnine (kuce, zemlju............sve sto spada u nekretnine*  a zauzvrat covjeku na kasicicu davati njegovu imovinu da prezivi.


Točno tako. 

U Hrvatskoj udruzi banaka (HUB) napominju da nisu protiv donošenja tog zakona, no naglašavaju da dužnicima osobni bankrot ne bi bio as iz rukava i donio spas u obliku oprosta ili olakšavanja otplate dugova, nego bi oni praktički izgubili imovinu i poslovnu sposobnost u financijskom smislu.
Institut osobnog bankrota noviji je pojam u većini zemalja Europske unije, dok u Americi postoji dugo godina. Neke zemlje poput Velike Britanije, Francuske, Irske, Njemačke i Slovenije nude mogućnost stečaja za pojedinca, dok neke poput Italije uopće nemaju takvo rješenje za osobne financijske probleme. No, bez obzira na tu mogućnost, proglašenje osobnog bankrota najčešće je zadnji izlaz iz situacije kada se više ne mogu otplaćivati dugovi, jer ulaskom u stečaj dužnik ostaje bez svoje prethodno stečene imovine, a često i bez osobnog dostojanstva. Zakoni nekih zemalja propisuju da osobe koje objave osobni bankrot, budu zabilježene u registrima, na oglasnim pločama sudova ili čak u novinama. Primjerice, britanski zakon obvezuje svaku osobu koja proglasi osobni stečaj, da odluku o tome objavi u službenom listu The London Gazette i u još nekim lokalnim ili nacionalnim novinama. U nekim državama proglašenje osobnog stečaja donosi šansu za novi početak, dok druge dužnika ne oslobađaju obveze sve dok u cijelosti ne isplati dug. Sjedinjene Države, koje imaju jedan od najliberalnijih zakona o osobnom bankrotu, proglašavanjem stečaja omogućavaju dužniku novi početak, ali neki dugovi poput onih za alimentaciju ili poreza moraju biti otplaćeni u cijelosti. Irska i Španjolska ne predviđaju mogućnost otpisa dugova i građani ostaju u bankrotu sve dok ne pokriju dugove.

http://www.poduzetnistvo.org/news/osobni-bankrot
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 13/5/2014, 00:25

slizim wrote:

Bojim se da ce ljudi zbog sitnih dugova a nedostatka tekuce slobodne "love" upasti u zamku bankrota na temelju kojeg ce oni koji provode taj osobni bankrot pokrasti ljudima nekretnine (kuce, zemlju............sve sto spada u nekretnine*  a zauzvrat covjeku na kasicicu davati njegovu imovinu da prezivi.

UVjet je da se srusi cijena svih nekretnina i da se stvori utisak da se ne isplati nista prodati, a podmetnuti osobni bankrot kao instituciju koja ce  geek  sacuvati necije nekretnine........he he hehe...................

To je pokusaj da se ljudi legalno pokradu. Nesto slicno predstecajnim nagodbama gdje se lijepo legalno i u lijepom poslovnom odijelupogodovalo i radilo kako se kome htjelo............

Uglavnom, ljudima treba to reci, unucima i djeci takodjer da pripaze na imovinu svojih roditelja i didova, a brzo ce novi izbori i ova vlast je na odlasku, Hvala dragom Bogu.
Pa sad ono da budem iskren pod osobni bankrot ne smatram nekoga tko ima nekretnine vec je valjda rijec o slucajevima koji nemaju ni to jer tko ima nekretnine taj opet nije bankrotirao.

S druge strane glupo je razmišljati o tome da netko ima stan pa proglasi osobni bankrot pa mora prodat taj stan. Mislim koji kuac ? Ispada da ga ne bi prodao i ovako i onako ako je bankrot.

Mislim šta se tice te ekonomije ono to moraš imat u malom prstu tj il znaš il ne znaš baratat sa lovom.

Ja na poslu imam par ljudi kojima posuđujem i dajem neke ustupke da zarade koju kunu više jer su prakticki oni u osobnom bankrotu pa ja tu pomažem nekako sa svoje strane indirektno.

Nisma od velikih prica kad je lova u pitanju. Ja sam više ono šuti i radi i stavim se u neciju kožu pa vidim kako bi meni bilo da sam na njihovom mijestu i onda u osnovi radim ono što bih volio da meni netko napravi da sam na njihovom mijestu.

Konkretno danas samo povukao za ruku kolegu da dođe i rekao mu da može iducu sedmicu da uskoci di sam ja i neka zaradi dvista trista kuna dodatno jer znam da mu je teška situacija i svaka mu kuna treba.

Drugome sam danas a da on to i ne zna još zaradio 70-ak kuna i još cu mu zaradit pa cu mu to dat jer znam da on isto ima nezgodnu ekonomsku situaciju.

Ja maneđiram nekoliko ljudi da se izvucu iz tog osobnog bankrota a da oni i neznaju da ja to radim al vide da im pomažem.


RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 13/5/2014, 00:39

Inace nije samo kroz lovu da im pomažem tako i da vide da ima ipak netko tko ce im izaci u susret i pomoci nego i kroz komunikaciju.

Prije par mjeseci recimo da je situacija bila dvoje male djece , mora tražit novo podstanarstvo , cijeli uzrujan i tako , ne zna di ce kud ce , nervoza , nema para i ja ga smiro sa rijecima : smiri se sve ce biti u redu.

Smirio se. Javlja mi za par dana da je našao odlican stancici i da su ljudi super i da uopce ne žele neku veliku podstanarinu.

Eto rekoh lijepo super baš mi je drago , vidiš da nema panike.

Sad je još ispalo i da ce mu prodat to vrlo povoljno tj mogao bi i riješit svoje stambeno pitanje i tako.

Znaci nema panike. Samo smireno.

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 ANGELS-background-angels-34462887-720-540

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Watch?v=Oy05SYG9-LQ
RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 13/5/2014, 00:46

Da nije našao to bio bi mu ja dao da useli u moje stanove iako zgrada niej gotova unutra ( hodnik i to i voda ) al jesu parketi i sve unutra tako da ima di spavat.

Drugome sam zacrta da ce dobit tisucu kuna dodatne zarade tako šta cu mu ja davat ono šta ja mogu zaradit da on upadne tu i zaradi.

Vadim iz ghovana prakticki.

Šutim , radim i radim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 13/5/2014, 01:02

To za tih tisucu kuna šta sam zacrta da cu mu omogucit da zaradi dodatno to mu nisma reka. To sam ja tako zacrta jer sam skužija situaciju pa sam tako odlucija. I to još nije konacno. Još cu popricat sa njime onako usput nevezano da vidim di je sa ekonomskom siuacijom koja mu nije laka pa ono vec sad vidim da ce bit još tisucu kuna na tih šta sam sad zacrta dakle najmanje dvije. Manegirat cu ga dok ga ne izvucem iz tih ghovana jer mu sad svaka kuna znaci a mene za pare boli kuac tj nisu mi toliko bitne koliko je to drugima u takvim situacijama stvarno kriticno. Inace oba dva slucaja su ono dvoje male djece i te šeme. Nezgodno im je. Male place a situaicje ekonomski krpanje kraj sa krajem i jedva drže glavu poviše vode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 13/5/2014, 01:23

Ne volim baš o tome puno ni pricat. Ja to radim nekako spontano i ono procijenim situaicju i onda donesem odluku i to je to i ne razmišljam više o tome. Isto tako ako je ne donesem tj necu napravit onda je to to i gotova prica.

Ima sam cak situaciju di mi jedna od ovih osoba kaže vratiti cu ti tu i tu lovu tada sad nemam para i spomene cifru koja je xy i ja ga prekinem i pitam o cemu on to prica i onda mi pocme objašnajvat o nekim parama tu i ja mu kažem al tu ( rijec je o recimo pola od kolicine xy ) kolicinu love ti nisam posudio , posudio ti jesam pola od toga al taj drugi dio sam ti dao.

Onda me gleda jer mu nije jasno i onda mu ja objasnim da kad nekome nešto posudim da je to posudba i to triba vratit al ako ti kažem da ti dajem i da uzmeš onda ti dajem a ne posuđujem.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by immortal 13/5/2014, 15:12

aben wrote:



ponaša si se neodgovorno i ubio si nekoga-uzimamo ti slobodu upravljanja svojim kretanjem.
ponaša si se neodgovorno i pia i vozia-uzimamo ti slobodu uravljanja vozilom.
ponaša si se neodgovorno i potrošia sve šolde- uzimamo ti slobodu upravljanja svojom imovinom.
nije za usporedbu !!
tko je izglasao taj zakon
je li ga narod demokratski odobrio u ovoj demokratskoj zemlji??
NIJE!!
političari su u demokratskoj zemlji donosili zakone koji nisu demokratski izglasani pa im oduzimamo pravo donošenja zakona i upravljanja demokratskom državom
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by Sora 13/5/2014, 16:25

mortal-joint wrote:
aben wrote:



ponaša si se neodgovorno i ubio si nekoga-uzimamo ti slobodu upravljanja svojim kretanjem.
ponaša si se neodgovorno i pia i vozia-uzimamo ti slobodu uravljanja vozilom.
ponaša si se neodgovorno i potrošia sve šolde- uzimamo ti slobodu upravljanja svojom imovinom.
nije za usporedbu !!
tko je izglasao taj zakon
je li ga narod demokratski odobrio u ovoj demokratskoj zemlji??
NIJE!!
političari su u demokratskoj zemlji donosili zakone koji nisu demokratski izglasani pa im oduzimamo pravo donošenja zakona i upravljanja demokratskom državom


revolucijaaaaaaaaaaaa :cherry: 
zvali ju bumo MORTALKINA ..
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by immortal 13/5/2014, 16:38

može

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by obojani_dani 13/5/2014, 16:42

mortal-joint wrote:
aben wrote:



ponaša si se neodgovorno i ubio si nekoga-uzimamo ti slobodu upravljanja svojim kretanjem.
ponaša si se neodgovorno i pia i vozia-uzimamo ti slobodu uravljanja vozilom.
ponaša si se neodgovorno i potrošia sve šolde- uzimamo ti slobodu upravljanja svojom imovinom.
nije za usporedbu !!
tko je izglasao taj zakon
je li ga narod demokratski odobrio u ovoj demokratskoj zemlji??
NIJE!!
političari su u demokratskoj zemlji donosili zakone koji nisu demokratski izglasani pa im oduzimamo pravo donošenja zakona i upravljanja demokratskom državom



kaj pričaš .... znaš valjda kako se donose zakoni

Ne znam izvorni tekst prijedloga, ali mislim da se nikoga ne može prisiliti da proglasi osobni bankrot
obojani_dani
obojani_dani

Posts : 140
2014-04-17


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by tukatukac 14/5/2014, 14:51

RayMabus wrote:
slizim wrote:

Bojim se da ce ljudi zbog sitnih dugova a nedostatka tekuce slobodne "love" upasti u zamku bankrota na temelju kojeg ce oni koji provode taj osobni bankrot pokrasti ljudima nekretnine (kuce, zemlju............sve sto spada u nekretnine*  a zauzvrat covjeku na kasicicu davati njegovu imovinu da prezivi.

UVjet je da se srusi cijena svih nekretnina i da se stvori utisak da se ne isplati nista prodati, a podmetnuti osobni bankrot kao instituciju koja ce  geek  sacuvati necije nekretnine........he he hehe...................

To je pokusaj da se ljudi legalno pokradu. Nesto slicno predstecajnim nagodbama gdje se lijepo legalno i u lijepom poslovnom odijelupogodovalo i radilo kako se kome htjelo............

Uglavnom, ljudima treba to reci, unucima i djeci takodjer da pripaze na imovinu svojih roditelja i didova, a brzo ce novi izbori i ova vlast je na odlasku, Hvala dragom Bogu.
Pa sad ono da budem iskren pod osobni bankrot ne smatram nekoga tko ima nekretnine vec je valjda rijec o slucajevima koji nemaju ni to jer tko ima nekretnine taj opet nije bankrotirao.

S druge strane glupo je razmišljati o tome da netko ima stan pa proglasi osobni bankrot pa mora prodat taj stan. Mislim koji kuac ? Ispada da ga ne bi prodao i ovako i onako ako je bankrot.

Mislim šta se tice te ekonomije ono to moraš imat u malom prstu tj il znaš il ne znaš baratat sa lovom.

Ja na poslu imam par ljudi kojima posuđujem i dajem neke ustupke da zarade koju kunu više jer su prakticki oni u osobnom bankrotu pa ja tu pomažem nekako sa svoje strane indirektno.

Nisma od velikih prica kad je lova u pitanju. Ja sam više ono šuti i radi i stavim se u neciju kožu pa vidim kako bi meni bilo da sam na njihovom mijestu i onda u osnovi radim ono što bih volio da meni netko napravi da sam na njihovom mijestu.

Konkretno danas samo povukao za ruku kolegu da dođe i rekao mu da može iducu sedmicu da uskoci di sam ja i neka zaradi dvista trista kuna dodatno jer znam da mu je teška situacija i svaka mu kuna treba.

Drugome sam danas a da on to i ne zna još zaradio 70-ak kuna i još cu mu zaradit pa cu mu to dat jer znam da on isto ima nezgodnu ekonomsku situaciju.

Ja maneđiram nekoliko ljudi da se izvucu iz tog osobnog bankrota a da oni i neznaju da ja to radim al vide da im pomažem.


Normalno financijsko ponasanje neke obitelji je da ne uzima novce na temelju prihoda koje ce tek ostvariti (sada ih nema) za potrebe koje nisu ulaganje u produkciju i novu dobit. Dakle, uzet ces kredit da sredis sobe i apartmane, da otvoris obrt koji ce te pravovremeno pokriti i za koji si se odlucio na temelju snimljenih potreba i eventualno uracunatih "kukuriku' promjena zakona i nereda utom sektoru.
Neces uzet kredit da zatezes sise i lice ili da kupis luksuzni auto ako neces s tim zaradjivati novo.

Puno se ljudi uvuklo u troskov zbog bolesti clana obitelji. U mom gradicu znam nekoliko obitelji koje su ljekari operusali bukvalno za lijecenje bolesti koje niko na svijetu nije izlijecio. Kada bi potpuno ogulili financijski neku obitelj, tada bi digli ruke od pacijenta i on bi umro, a cijela obtelj ostala u trajnim dugovima.

Dakle, nije strasno umrijeti od necega od cega umiru i predsjednici drzava , ali je sramota cuvat guzicu i potrositi financijska sredstva svojoj djeci i unucima.

Puno ljudi je ostalo bez posla. Dogadja se da oba roditelja ostaju bez posla a "drzava" uopce nije spremila socijalne mjere za tu "malu slucajnost" koja se stalno dogadja. Jednostavno, takvi ljudi mogu samo izvrsiti suicid, ako nisu pravovremeno ostavili na racun "za crne dane" sto bi moglo potrajati duze zplacanje racuna i hranu, dok se nesto ne pronadje.

Jednostavno,moras odgovorno poslovati a jedno domacinstvo uopce nije nesto bezvezno i jednostavno. Nekad moras biti hrabar, nekad moras biti vidoviti Milan, a nekad jednostavno zajebe te neodgovorna drzavna vlast u kojoj niko ziv kao da nema mozga, odgovornosti, kao da nisu uopce odgovorni pred zakonom i bogom, ponasaju se kao kriminalci.
U takvim uvjetima, jako je tesko ne biti pred ovrhom,pred bankrotom i pokusavati ici dalje.

Posto se svi poslovi dobijaju preko veze, jasna je i razocaranost mlade generacije koja u Hrvatskoj ne vidi nikakvu buducnost.......... Naravno, drugovi i drugarice, gospodje i gospoda, na temelju rada drugih i kradja, pune svoje racune i boli ih kurac za hrvatske gradjane.

Institut bankrota osobnog se moze uvoditi samo u civiliziranim i pravnosredjenim drzavama, sto ce Hrvatska biti eventualno za 100 godina kada pomru generacije ljudi koji jos zive od pokradenih novaca sto politikom, sto sverc-komercom u godinama rata i porata, sto nepotizmom i korupcijom.

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by RayMabus 14/5/2014, 15:29

Slizim , nemam sad volje postat veliki post samo cu rec : bit ce gore.

A da poslovi se dobivaju preko veze pa tako ja koji radim posao koji vanka uopce nebi trebao ici preko veze i nije neka placa uopce prakticki minimalac opet je veza. To ti samo govori da ovdje nemoš se zaposlit ni kao cistac wc-a ako nemaš vezu. Eto dokle je došlo. Heba ti to sve. Eto nitko me ne dira pa me boli kuac , zaradim koju kunu sa strane i tako , nije težak posal al ono to je tragedija da ti i za neke srednje poslove sa minimalcem prakticki triba debela veza ovdje u Hr. Pa to je užas. Država i društvo u kujcu. Velika nezaposlenost a nitko se ne bavi tom problematikom ozbiljno tj da zasuce rukave i prione na riješavanje tog problema ( velike nezaposlenosti ). Samo puste price od politicara a u praksi samo nabivaju poreze i tjeraju ulagace i poduzetnike od ovamo i onda normalno da nema posla tj i za cistaca u wc-u ti treba debela veza ono. Pa heben te živote.I onda ti kažu ženi se. Pa ženi se ti heba te sa takvim uvjetima zapošljavanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176420
2014-04-11


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by aben 14/5/2014, 19:40

mortal-joint wrote:
aben wrote:



ponaša si se neodgovorno i ubio si nekoga-uzimamo ti slobodu upravljanja svojim kretanjem.
ponaša si se neodgovorno i pia i vozia-uzimamo ti slobodu uravljanja vozilom.
ponaša si se neodgovorno i potrošia sve šolde- uzimamo ti slobodu upravljanja svojom imovinom.
nije za usporedbu !!
velin ti, mene žena spasi šta mi uzima lovu i da je je na kapaljku. ja trošin ko stojadin. 

da san oženia neku sličnu sebi, a dugootočanin mi je svjedok da ih ima ko mina u afganistanu, lako moguće da bi bia sebi i društvu na teret.

ne znan kako taj prijedlog izgljedo, al ja ga zamišljan ka servis u kojen ti društvo nudi olakšanje dijela dugova uz obvezni monitoring, tj upravljanje financijama na ugovoreno vrime. i to je to.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku - Page 2 Empty Re: OSOBNI BANKROT posljednji najteži udarac hrvatskom čovjeku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum