ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Go down

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Empty Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Post by debotoijusto 25/11/2020, 17:17

FRANJO LUCIĆ, bivši šef požeško-slavonskog HDZ-a i donedavni saborski zastupnik, danas je na Županijskom sudu u Osijeku osuđen zbog pokušaja podmićivanja Telegramovog novinara Drage Hedla.
Dobio je kaznu zatvora u trajanju od godinu dana, no ona mu je zamijenjena radom za opće dobro.
Odluku je donijelo Vijeće kaznenog odjela osječkog Županijskog suda kojim je predsjedala sutkinja Azra Salitrežić.

Podsjetimo, optužnicom iz ožujka 2018. Uskok je teretio Lucića da je 26. srpnja 2017. u Požegi novinaru Telegrama Dragi Hedlu, koji je prikupljao informacije o njegovim poslovnim i financijskim transakcijama kao zastupnika u Hrvatskom saboru te njegovih trgovačkih društava, ponudio novčanu nagradu da ne piše članak na temelju informacija koje je prikupio jer bi mu on štetio kao saborskom zastupniku i poduzetniku.
Lucića se teretilo da je Hedlu rekao kako će mu za to da ne napiše tekst platiti tri puta više od naknade koju bi dobio od medijske kuće za koju piše te da novac "nije u pitanju".

https://www.index.hr/vijesti/clanak/osudjen-hdzovac-lucic-nudio-je-mito-novinaru-hedlu-no-nece-u-zatvor/2233483.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Empty Re: Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Post by debotoijusto 25/11/2020, 17:20

¸=/(=)=(/(%)/#))()&)/(&)/&()/%&/%wetzrdjghfeutzro/z)=( mater
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Empty Re: Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Post by debotoijusto 25/11/2020, 17:36

Lucić je na sudu danas tvrdio da su mnoge stvari iz snimke njegovog razgovora s novinarom Telegrama izvučene iz konteksta, te da on niti je nudio mito, niti je tražio novinarovu šutnju, želio je samo da se objava teksta odgodi na neko vrijeme zbog pregovora s bankama.


– Pitao sam Hedla što želi, o čemu namjerava pisati kada je već osam godina reciklirao iste tekstove o meni i mojim tvrtkama, te ga zamolio da odgodi objavu. ”Molim te kao čovjeka i kao prijatelja, govorio sam mu umornim glasom i vapio da odgodi objavu i ni u jednom trenutku nisam ni pomislio da bih mu dao mito”, rekao je Lucić i nastavio. ”Očajnički sam ga to molio i vapio jer u TOFRADO-u je radilo i moje četvero djece, koji zbog toga nisu morali odlaziti iz Hrvatske. Iz tona mog glasa se čulo koliko mi je to bilo važno”, rekao je Lucić, iznoseći svoju obranu.

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Povracanje-krvi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Empty Re: Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Post by debotoijusto 25/11/2020, 17:38

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Pxl-210213-5797321
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor Empty Re: Nudio je mito novinaru Hedlu, no neće u zatvor

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum