ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:03

...inace...brzina urusavanja juge nakon smrti tita je fascinantna...sto govori dovoljno...baljezgarije tipa krivi navijaci,klošrija i slicno je notorna glupost...pa ak klošar srusi jugu ili navijac onda ta drzava nije ni zasluzila postojati

vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:05

juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Sora 17/11/2020, 08:05

A gle. Možemo usporediti olimpijske medalje ali ne bi bilo pravedno jer je juga bila veća.
No. Osim ova 3 ili 4 sporta koji se odnose na 3 i li 4 posebna talenta Kostelić i ovaj mali na konju.. Niš drugo. 
Čak ni nogomet, nerealna je srebrna medalja, sad se vidi kad puše uzastopce. 
No ok. Juga je imala strahoviti sportski renome i to je to. Bilo smo ponosni na naše vaterpoliste, rukometaše, nogometaše.. Itd

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:07

vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva


Last edited by Ringo10 on 17/11/2020, 08:09; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Sora 17/11/2020, 08:07

vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
Sasvim točno 
To sam već puno puta pisala sa, su glavni krivci za, raspad juge 
Ali, nemojmo. Preskočiti ni ostale

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:09

Sora wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
Sasvim točno 
To sam već puno puta pisala sa, su glavni krivci za, raspad juge 
Ali, nemojmo. Preskočiti ni ostale
ostali su prirodno postupili i nastupio je logicno samoobrambeni mehanizam..pa nece valjda dozvoliti da ih netko tlaci,gazi..i namece svoj sustav...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Sora 17/11/2020, 08:14

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva
Ma kaj je vama 
Vi bi zabranili normalnu ljudsku potrebu da  je nostalgičan za svojom prošlosti 
Jbt 
To samo dokazzje koliko ste nesigurno u to što je nastalo poslije juge 
A još ću samo ovo reći 
Pa nisam ni za juge bila manja Hrvatica nego danas 
To je ono što su neki nasilno utuvljivsli u glave da ako govoriš pozitivno o jugi da si državni neprijatelj
Pa to baš rađa inat i potrebu da se slavi jugu 
Možete se takvi kao DANI  i drugi auslenderi JEBAT 
Bilo je bolje a sad je tako..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:15

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva
...znas tko je prvi inicijator rastakanja juge odmah nakon tiletove smrti?..general jna nikola ljubičić koji je zapravo ima na umu da on nasljedi tita..vrlo mocan covjek...narocito u jna...srbijanac iz uzica...rankovicevskog tipa..on je jedan od generala koji se jos za vrijeme donosenja ustava '74 otvoreno pobunio protiv ustava..a tito mu nije smio previse zamjeriti se ..jer je bio vrlo utjecajan narocito među oficirima jna srbima i crnogorcima...on je inicijator uskracivanja prava albanaca na kosovu...i protivnik kosova ali i vojvodine kao autonomnih pokrajina..i zapravo on je glavni odgovorni inicijator pobune albanaca na kosovu '81...zbog njegove izjave a da s etile jos nije ni ohladioda treba razmotriti mogucnost nekih promjena ustava '74 u prvom redu misleci na kosovo i vojvodinu...sto je izazavalo revolt albanaca ali ne samo albanaca nego i hrvata i slovenaca..koji su u tom vidjeli opasnost uspostave hegemonizma srbije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:18

Sora wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva
Ma kaj je vama 
Vi bi zabranili normalnu ljudsku potrebu da  je nostalgičan za svojom prošlosti 
Jbt 
To samo dokazzje koliko ste nesigurno u to što je nastalo poslije juge 
A još ću samo ovo reći 
Pa nisam ni za juge bila manja Hrvatica nego danas 
To je ono što su neki nasilno utuvljivsli u glave da ako govoriš pozitivno o jugi da si državni neprijatelj
Pa to baš rađa inat i potrebu da se slavi jugu 
Možete se takvi kao DANI  i drugi auslenderi JEBAT 
Bilo je bolje a sad je tako..
Ne znam s kim se ti sad svadjas
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:20

zbog te pobune ali i povisenj međunacionalnih tenzija 1983 predsjednistvo sfrj-ota smjenjuje nikolu ljubicica kao glavnog sekretara za narodnu obranu i ustolicava branka mamulu za kojeg su smatrali da je na liniji jugoslavenstva za razliku od ljubicica koji je nastupao vise s aprosrpskih pozicija..no steta je vec pocinjena i to je vise bio kozmeticki zahvat koji je kratko trajao svega par godina do pojave slobodana milosevica 1987 godine...i tu je bio vec kraj...interesantno upravo je taj isti nikola ljubicic bio jedan od onih koji su javno podrzali ustolicenje slobe za predsjednika centralnog komiteta komunisticke partije srbije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:21

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva
...znas tko je prvi inicijator rastakanja juge odmah nakon tiletove smrti?..general jna nikola ljubičić koji je zapravo ima na umu da on nasljedi tita..vrlo mocan covjek...narocito u jna...srbijanac iz uzica...rankovicevskog tipa..on je jedan od generala koji se jos za vrijeme donosenja ustava '74 otvoreno pobunio protiv ustava..a tito mu nije smio previse zamjeriti se ..jer je bio vrlo utjecajan narocito među oficirima jna srbima i crnogorcima...on je inicijator uskracivanja prava albanaca na kosovu...i protivnik kosova ali i vojvodine kao autonomnih pokrajina..i zapravo on je glavni odgovorni inicijator pobune albanaca na kosovu '81...zbog njegove izjave a da s etile jos nije ni ohladioda treba razmotriti mogucnost nekih promjena ustava '74 u prvom redu misleci na kosovo i vojvodinu...sto je izazavalo revolt albanaca ali ne samo albanaca nego i hrvata i slovenaca..koji su u tom vidjeli opasnost uspostave hegemonizma srbije
Moguce iako ne znam mnogo o tome generalu...

Srpski unitarizam je uvijek bio glavni problem za opstanak Juge ... to je Savka dobro rekla i primijetila jos na 10. sjednici SKH

I ne vidim do danas da su oni izvukli prave zakljucke i iskustva iz svega

Znao je i sam Tito da njegova tvorevina nece opstati nakon njega
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:24

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...
DA ... tako je bilo

Glupo je Jugu i pljuvati ali i uzdizati je i plakati za njom

Nema je vise i nece je biti NIKADA ... gotova prica

Ali za to sto su Srbi pobudalili i krenuli sa prekrajanjem Juge ... jebi ga tu nije kriva Juga kao takva
...znas tko je prvi inicijator rastakanja juge odmah nakon tiletove smrti?..general jna nikola ljubičić koji je zapravo ima na umu da on nasljedi tita..vrlo mocan covjek...narocito u jna...srbijanac iz uzica...rankovicevskog tipa..on je jedan od generala koji se jos za vrijeme donosenja ustava '74 otvoreno pobunio protiv ustava..a tito mu nije smio previse zamjeriti se ..jer je bio vrlo utjecajan narocito među oficirima jna srbima i crnogorcima...on je inicijator uskracivanja prava albanaca na kosovu...i protivnik kosova ali i vojvodine kao autonomnih pokrajina..i zapravo on je glavni odgovorni inicijator pobune albanaca na kosovu '81...zbog njegove izjave a da s etile jos nije ni ohladioda treba razmotriti mogucnost nekih promjena ustava '74 u prvom redu misleci na kosovo i vojvodinu...sto je izazavalo revolt albanaca ali ne samo albanaca nego i hrvata i slovenaca..koji su u tom vidjeli opasnost uspostave hegemonizma srbije
Moguce iako ne znam mnogo o tome generalu...

Srpski unitarizam je uvijek bio glavni problem za opstanak Juge ... to je Savka dobro rekla i primijetila jos na 10. sjednici SKH

I ne vidim do danas da su oni izvukli prave zakljucke i iskustva iz svega

Znao je i sam Tito da njegova tvorevina nece opstati nakon njega
http://hr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Ljubičić
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:31

Ne znam ko je ono rekao ali neko je rekao da samo Hrvati mogu stvoriti i stvarati Jugoslaviju.

SLovenci su izolirani i nedovoljno jaki politicki iako jaki ekonomski, Srbi uvijek smatraju Jugu kao svoje vlasnistvo i to je glavni problem, ostali su nejaki i nebitni 

Samo Hrvati su imali taj potrebni senzibilitet da shvate odnose u Jugoslaviji i nacionalnu dimenziju i sve naše posebnosti a istovremeno da shvate koliki stupanj zajedništva je minimalno potreban 

Znao je to i Tito i mislim da mu je baš Krleža nešto rekao u tome smislu. Zato je Tito i spremao Tripala za nasljednika ali sve je propalo ... malo neopreznošću hrvatskih komunista a većim dijelom radi grčevitog unitarističkog otpora srpske politike.

Nije išlo niti može ići. Svako sebi - to je jedino rješenje
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:34

..inace...odmah nakon tiletove smrti određeni politicki krugovi srbije iz vrha srbijanske partije pocinju u medijima i kroz tadasnji javni servis plasirati tezu da srbi imaju najvise prava na jugoslaviju(sto znaci u stavri na upravljacka prava) kao najvece zrtve drugog svjetskog rata..naravno to je izazvalo reakcije u drugim republikama u prvom redu hrvatske i slovenije...u hrvatskoj su s etome najvise usprotivili tada a aradi s eo pocetku osamdesetih kada je ta teza plasirana dusan bilanđic koji je tada imao neke vise partijske funkcije u ck-a partije hrvatske...ivo vrhovac...dok su sa druge strane srbi partijski duznosnici ck-a hrvatske uglavnom sutili sto s esmatralo onda da presutno podrzavaju tu tezu...mislim da s etome suprostavio i raif dizdarevic ali nisam tu siguran...nakon te polemike malo se to stisalo..ali se opet ta teza javila u memorandumu sanu 1986 i sve se vise pojacavala do 1991...i sad mi onda neki ovje pricaju krivi za raspad navijaci i klosarija..to moze samo provaliti zlonamjerni idiot
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:38

vuksadinare wrote:..inace...odmah nakon tiletove smrti određeni politicki krugovi srbije iz vrha srbijanske partije pocinju u medijima i kroz tadasnji javni servis plasirati tezu da srbi imaju najvise prava na jugoslaviju(sto znaci u stavri na upravljacka prava) kao najvece zrtve drugog svjetskog rata..naravno to je izazvalo reakcije u drugim republikama u prvom redu hrvatske i slovenije...u hrvatskoj su s etome najvise usprotivili tada a aradi s eo pocetku osamdesetih kada je ta teza plasirana dusan bilanđic koji je tada imao neke vise partijske funkcije u ck-a partije hrvatske...ivo vrhovac...dok su sa druge strane srbi partijski duznosnici ck-a hrvatske uglavnom sutili sto s esmatralo onda da presutno podrzavaju tu tezu...mislim da s etome suprostavio i raif dizdarevic ali nisam tu siguran...nakon te polemike malo se to stisalo..ali se opet ta teza javila u memorandumu sanu 1986 i sve se vise pojacavala do 1991...i sad mi onda neki ovje pricaju krivi za raspad navijaci i klosarija..to moze samo provaliti zlonamjerni idiot
Celestin Sardelić se suprotstavio ... Nijaz Duraković ...

Sjećam se one priče kao ne može jedan Slovenac vrijediti kao 4 Srbina ili jedan Hrvat kao dva Srbina

Time se gurala ideja jedan čovjek jedan glas ... naravno da nije prošlo jer je bilo u suprotnosti sa Ustavom i onda je Slobo napao Ustav koji su proglasili za najveće zlo

A onda su njihovi mediji novine i časopisi krenuli sa feljtonima o ustašama i JAsenovcu 

Da, nije se s njima moglo ... nije jebi ga
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Ringo10 17/11/2020, 08:48

Pisao sam ovdje kako sam kao mlad poslom bio tri mjeseca u Beogradu 1986 godine

Tad je izašao čuveni tekst Vasilija Krestića u časopisu Književne Novine 

DOSIJE O GENEZI GENOCIDA NAD SRBIMA U NDH

Istovremeno je tiskan i MAGNUM CRIMEN Viktora Novaka

Prvo sam bio zgranut ... kupio sam taj broj Književnih Novina i dugo sam ga čuvao ali u ratu sam to izgubio

Tad sam počeo shvaćati da je đavo odnio šalu i da stvari ne idu na dobro iako sam se tješio da će se sve nekako srediti a u Srbiji je na vlasti bio Stambolić i taj tekst je u javnosti osuđen i na TV Beograd ...

Osuđen je i MEMORANDUM SANU koji se tad pojavio ... i to me malo tješilo

SJećam se atmosfetre u Beogradu tad ... teški otrovni nacionalizam je kuljao iz svih pora društva ... najviše usmjeren protiv Albanaca ali sve više su na tapetu bili Hrvati, Slovenci, muslimani ... a već tad su znali potkačiti čak i Makedonce

Ali kad je Veliki Svinjoglavac zgrabio vlast i pomeo sve pred sobom na Osmoj Sjednici SKS znao sam da je gotovo ...i da nam se bliži veliki kaos
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:52

...mnogi lupaju svasta a jos gore je sto se predstavljaju skolovanim i nacitanim..a dovoljno je malo da proture nos u arhive ondasnje juge i vide dokumente sa sjednica,intelektualnih rasprava ili sukoba...ja sam procitao brdo tih dokumenata najvise iz hobija..ali i da imam pravi uvid...naravno treba imat za to volje,interesa i nesto vremena..treba procitati i pogledati glavne aktere tog vremena...i njihove izjave...nije slucajno slobo dosao na celo ck srbije...on je a tu ulogu pripreman jos od 1984 godine...i opet s evracam na nikolu ljubicica koji i je najvise gurao slobu jer je smatrao ivana stambolica premekanim narocito u pitanju kosova a znao je da tada jos mlađahni i pretjerano ambiciozni slobo koji je u to vrijeme obnasao neke vaznije funkcije unutar partije srbije ali i bio direktor jedne srbijanske banke ima izrazito negativan stav prema kosovskim albancima i kosovu kao autonomnoj pokrajini...naravno u promoviranje slobe koji je trebao u određenom trenutku postati šef partije srbije ukljucili su 1985 i neki akademici sanu-a..koji su nastupali sa cisto nacionalistickih pozicija ali nisu imali nekog prevelikog uticaja na partiju srbije jer ih je stambolic u tome na određen nacin sprjecavao i time postajao njihov sve ljuci protivnik...ali su imali saveznika u jos uvijek mocnom nikoli ljubicicu...i jos nekim vaznjim akterima u samoj partiji...rasplet je poceo 1986 memorandumom a vrhunac je dosegnut 1987 godine kada je slobo uzviknuo na kosovu magicne rjeci za kosovske srbe ali i opcenito srbe 'niko ne sme da vas bije'...iste godine slobo postaje nakon 8 sjednice celni covjek partije srbije a time i najmocniji covjek u srbiji...pecat na raspad juge tada je definitivno udaren
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 08:53

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:..inace...odmah nakon tiletove smrti određeni politicki krugovi srbije iz vrha srbijanske partije pocinju u medijima i kroz tadasnji javni servis plasirati tezu da srbi imaju najvise prava na jugoslaviju(sto znaci u stavri na upravljacka prava) kao najvece zrtve drugog svjetskog rata..naravno to je izazvalo reakcije u drugim republikama u prvom redu hrvatske i slovenije...u hrvatskoj su s etome najvise usprotivili tada a aradi s eo pocetku osamdesetih kada je ta teza plasirana dusan bilanđic koji je tada imao neke vise partijske funkcije u ck-a partije hrvatske...ivo vrhovac...dok su sa druge strane srbi partijski duznosnici ck-a hrvatske uglavnom sutili sto s esmatralo onda da presutno podrzavaju tu tezu...mislim da s etome suprostavio i raif dizdarevic ali nisam tu siguran...nakon te polemike malo se to stisalo..ali se opet ta teza javila u memorandumu sanu 1986 i sve se vise pojacavala do 1991...i sad mi onda neki ovje pricaju krivi za raspad navijaci i klosarija..to moze samo provaliti zlonamjerni idiot
Celestin Sardelić se suprotstavio ... Nijaz Duraković ...

Sjećam se one priče kao ne može jedan Slovenac vrijediti kao 4 Srbina ili jedan Hrvat kao dva Srbina

Time se gurala ideja jedan čovjek jedan glas ... naravno da nije prošlo jer je bilo u suprotnosti sa Ustavom i onda je Slobo napao Ustav koji su proglasili za najveće zlo

A onda su njihovi mediji novine i časopisi krenuli sa feljtonima o ustašama i JAsenovcu 

Da, nije se s njima moglo ... nije jebi ga
celestin sardelić se usprotivio krajem 80-tih...tu sam pisao o prvoj polovici osamdesetih
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by vuksadinare 17/11/2020, 09:01

npr..ta isti nikola ljubicic koji je tada bio clan predsjednistva sfrj-ota..iz srbije..1987 nakon sto je slobo izgovorio one rijeci na kosovu...porucio je azemu vlasiju tada jos uvijek sekretaru centralnog komiteta komunisticke partie kosova..'sta si pevao pevao si a sta si nosio nosio si'...tu misleci na štafetu mladosti koju je nosio pjevajuci na stadionu jna i koju je predao titu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by crvenkasti 17/11/2020, 12:07

vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...

Da su uspjeli, bar bismo znali zašto mi Hrvati iseljavamo u Njemačku i Australiju.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28713
2014-04-17


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Sora 17/11/2020, 16:26

crvenkasti wrote:
vuksadinare wrote:juga je srusena onog trenutka kad su srbi rekli nakon tiletove smrti e sad cemo mi biti glavni...i pojacanim mitomasenjem su to poceli i dokazivati...

Da su uspjeli, bar bismo znali zašto mi Hrvati iseljavamo u Njemačku i Australiju.
E tako 
Lako po srbima stalno lupati 
Hrvati nemaju običaj tražiti krivnju unutar sebe 
To je nešto prečudno. To nisam vidjela ni kod amera, koji su izazvali ratove u Koreji vijetnamu, liniji. Iraku
Pa svejedno imaju petlje kroz medije, filmove. Sudstvo.. Nekog vraga detektirali kao svoj grijeh. 
Čzfno da hrvati sebe drže bezgresnim. 
Čudno da nemaju tu kritičku svijest bez koje nema napretka
Oni, hrvati, stalno puše mitove i laži koje nemaju veze s pravom istinom 
To kako im je uspjelo popljuvati TITA i partizane ja mislim da će uči u udžbenike nacionalističkih sranja i lutanja u besšućima povijesti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!” - Page 3 Empty Re: Maja Ombašić: “Jugoslavija je bila Švajcarska istočne Evrope. Vratite mi moju zemlju!”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum