ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baksuz,bre

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 03:28

Pored jednog Dončića koji će sad igrat za Sloveniju idućih desetak i više godina medalji ni na Ep ni na SP ne triba se nadat. Triba radit na kvalifikacijama i da nastavimo to da smo na EP i da vatamo svako SP u košarci. Tu si di si i to ti je to.

U Europi smo osmi a u svitu 12 , otprilike tu se negdi vrtimo.

RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 04:19

Ovo je njima veliki udarac jer sad se i proširio broj timova koji mogu na EP i ove dodatne kvalifikacije priko lige nacija i opet potop. Nije im lako. Zato će sad Vučic još više uprit na izgradnji nacionalnog stadiona pa koliko košta da košta i onda ako ništa drugo bar će se moć kurčit da imaju najveći i najljepši stadion na prostoru bivše Jugoslavije a tu će im evropske utakmice igrat i Zvezda i Partizan i drugi timovi plus koncerit itd.

Oni na neki način nadoknađuju taj naboj kroz igranje i navijanje Zvezde i Partizana koji su više manje redovni ućesnici u Europi. Uglavnom više jer jedan igra ligu prvaka a drugi ligu Europe il već šta sad bude pošto se radi i treće natjecanje za ove slabije lige sad.

Tu su onda još i prijatelske utakmice , liga prvaka , kvalifikacije EP i SP , sam EP i SP , a valjda će se kvalificirat idući put , nisu baš toliko loši. Dakle centralni stadion za cijelu Srbiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 04:47

Ja sam zadovoljan šta su Makedonci i Mađari prošli. U osnovi san njmanje pratija Srbija Škotska. To san stavija pod : nek pobjedi bolji i to je to.

Sad će cila Srbija navijat za Makedoniju a generalno skupina im je takva da bi čak i mogli ubost neki bod. Nizozemska , Ukrajina i Austrija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 04:55

Bit će od te Slovenije još  toga jer imaju Dončića itd , to idući desetak godina moš očekivat svašta.

To je dobro i za nas jer se javlja zdrava konkurencija i neka pitanja u stilu kako Slovenija može a mi ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 05:16

2013 mi smo bili četvrti na ep u košarci.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/EuroBasket_2013

To znači da nije nerealno očekivat broncu na EP u košarci jednog dana. Ta bronca bi nam značila puno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 05:29

Naglasak na kvalifikacijama i tu moramo biti bez milosti. Kad su kvalifikacije za SP ovima šta igraju u NBA ligi triba objasniti da su ovdje samo kvalifikacije bitne i da oni moraju to igrat i tu dat 100% sebe. Nakon šta to prođeml oni uopće ne moraju igrat nego će igrat mladi igrači da dobiju iskustvo jer se tu ne takmičimo za medalju pored jednih Amerikanaca nego da smo tu i da nam mladi igrači dobiju po još jedno međunarodno iskustvo i da ne pada entuzijazam među igračima i navijačima šta se nismo plasirali na SP.

To tako tribaš gledat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 06:26

Sad se više ne igra ep u košarci svako dvije godine nego četri. Tribalo se igrat ovu jesen al odgođeno radi korone na godinu dana. Sad ako se ne kvalifiicraš na SP ispada da reprezentaciju gledaš svako četiri godine. Mediteranske igre se sad igra ulična košarka s tri igrača dakle i to nema a olimpijske ovo ono to se ne prati toliko a i to će se maknit pa imaš samo SP i EP i sad je tu problem jer ako te nema na SP ond reprezentaciju gledaš tek svako četiri godine i to pod uvjetom da se kvalificiraš na istu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 06:29

Dakle u prevodu da se ne izgubi veza navijača dakle publike i reprezentacije morat će sad neku košarkašku ligu nacija za Europu izmisliti. Tu je naravno priča i o tv pravima i reklama al ok , nema ni košarke ako se ne vrti neka lova tu jel.

Sad ćemo vidit kako će oni to izorganisirat jer košarka ipak nije nogomet pa da je to toliko pračeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 06:35

Imaš već 30 godina prvenstvo u košarci za male zemlje. Doduše pod male se misli u košarkaškom smislu jer tu su i Danska i Austrija dakle nema veze s površinom države i brojem stanovnika.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/FIBA_European_Championship_for_Small_Countries

Očito idu neke reforme jer se mora radit nekakva košarkaška liga nacija na tlu Europe napraviti sad kad je ep u košarci svako 4 godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 06:44

Ne virujen da će se mijenjati at ovaj format lige šampiona za male nacije jer košarka nije nogomet da mojžeš sve to koporat 100%


Najvjerojatnije ide podijela na liga šampiona za jače i srednje države pri ćemu će finalisti iz lige malih preći gore dok dva zadnja iz lige srednjih idu dole.

Dakle tri grupe : veliki , srednji i mali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 06:52

Dakle u praksi imao bi četiri grupe po četirl nacije dakle 16 prvih. Zadnji u grupi ispada u niži rang a prvi u grupi se bori s tri ostala pobjednika grupa za titulu.

Ne moram niti spominjat da su Srbija i Hrvatska po jačini među prvih 16

To će se gledat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 07:04

Španjolska , Srbija , Francuska , Grčka , Litvanija , Češka , Rusija , Italija , Poljska , Hrvatska , Turska , Slovenija , Njemačka....

https://en.m.wikipedia.org/wiki/FIBA_Men%27s_World_Ranking

Prvih 16 u Europi
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by jastreb 14/11/2020, 07:11

Orlovi rano lete.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 07:19

jastreb wrote:Orlovi rano lete.
A šta ćemo im ja i ti ? Sami su krivi. Meni i tebi je bitno da se Makedonija plasirala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 07:33

Niti im se rugam ( ako izuzmemo Vučica i priču o nacionalnom stadionu ) a niti ih žalim. U biti se čudim jer ovo je sad još bilo omogućeno dodatno da se kroz ove kvalifikacije plasiraš na EP. I opet se nisu plasirali. 

Ovo je već sad lagano na rubu znanosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 07:49

Njima sad ostaje da naprave velebni mega nacionalni stadion i onda će bar u nećemu biti naj kad je prostor bivše Jugoslavije u pitanju pošto Hrvatska ima drukčiji model gledanja na to pa to svako neće biti neki mega stadion nego nešto srednje veličine šema dovoljno za naše potrebe.

To ih onda mora dodatno motivirati da daju 100% u kvalifikacijama za EP i SP jer sad kad imaš i ove dodatne kvalifikacije kroz ligu nacija s obzirom da ipak imaju kvalitetu onda je SF da se ne kvalificiraju ako upru 100% kvalifikacijama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 08:15

Imaju talente a nemaju rezultat.

Potpuno ista stvar kao i kod nas u košarci. Doduše drugi sport i drukčiji model kako da naprave ovo : Ok mi nikad nećemo biti velesila u tome al napravimo bar to da nitko pa ni mi sami ne upiremo prstom u tu priču i kažemo : Mi ( vi ) smo totatotalna katastrofa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 08:22

Sad kad su popušili ovo sad je njima nacionalni stadion još veći prioritet jer u Bosni , CG i na Kosovu svi su 100% navijali da ovi ne prođu. U Hrvatskoj baš nije bija taj slučaj nego kako tko al uglavnom nema te relacije toliko.

I sad pošto su taj zapadni Balkan sad namjerno triba to napravit i onda dat 100% sve od sebe u kvalifikacijama pa se ovi neće više toliko smijat Srbiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 08:31

Takozvani Zmajevi

https://avaz.ba/vijesti/kolumne/608973/takozvani-zmajevi

Piše : Nermin Demirović

Dođe i Komšić i Izetbegović i Džaferović kad ovi igraju. Eto vam sad uživajte
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 08:43

Dok god Komšić dolazi na utakmice tih Zmajeva teško da ću ja navijat za njih.

Zato ja nisam navija protiv Srbije jer znam šta je : RS će slavit a ovi će tugovat i obratno.

Nisan ni navija ni za nego šta bude.

Nije nogomet i svaki sport koji se masovno prati samo sport nego ima tu i politike kad se političari oće tu uvalit i skupljat poene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by RayMabus 14/11/2020, 09:12

Zbog tog Komšića mi se ogadilo navijanje za Zmajeve. Doduše i dalje stoji da ako igraju protiv nekog sa zapada a taj s visoka gleda Balkance onda uvik navijam za naše.

Nikad se nisu plasirali na Euro

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bosnia_and_Herzegovina_national_football_team


Sad namjerno iz dišpeta Srbija mora napraviti veliki novi stadion i dat 100% u kvalifikacijama za EP tako da ovima postane jasno da će se još teže kvalificirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175350
2014-04-11


Back to top Go down

Baksuz,bre - Page 2 Empty Re: Baksuz,bre

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum