ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 14:27

vuksadinare wrote:
Eroo wrote:
vuksadinare wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Gle nešto. Puca mi ona stvar za Bandića,Plenkovića ili slične. Političari su, od njih ni ne očekujem nekakav pogled realan ne očekujem da ih bude briga za ljude koji umiru, generalno ne očekujem niti čak da su iskreni kad govore da im je žao ili izražavaju sućut. Za 3 minute će zaboraviti na to i razmišljati o ručku ili nekom drugom zadovoljstvu koje ih očekuje u ostatku dana. Oni su političari i ja po defaultu očekujem od svakog od njih da bude sebično govno koje sliku nikada ne promatra toliko defragmentirano da bi mu patnje ili potrebe malih ljudi bile realno bitne. Sve pet. Ja bih mogao čak i živjeti s time da su emotivno sterilni egomanijaci koji drkaju na vlastiti odraz u ogledalu da rade posao iole koliko je moguće da ga rade. 

Da globalna je pandemima, nitko nije spreman na ovo i puno veće i bogatije države od nas su u golemim problemima. Ali nigdje ne fali ovoliko ljudstva, nigdje se ne događaju ovakve pizdarije, nigdje nisu kreveti i oprema "made in ddr", rijetko gdje se događa da ludi ni obroke ne dobijaju. Ovdje su zdravstveni radnici prepušteni sami sebi. Politika striktno promatra ekonomiju i eventualne probleme oko toga pa i eventualne političke probleme i puštaju sve što je bitno njihovim glasačima. Imamo banana mjere, gomila ljudi umire, bolnice su u poluraspadnutom stanju i za to su krivi. Za sve ovo ostalo me nije briga.

Ali veliki ogroman postotak samoga problema snosi sama populacija. Veliki brojevi ljudi nisu spremni niti na minimalne prilagodbe situaciji i mahom radi toga imamo brojeve koje imamo i mrtve koje imamo. Ovo je konačno mogu reći potpuno smeće od zemlje. Kamo sreće da sam to skontao na vrijeme dok sam još imao i volje i energije da se priučim za nešto što bi mi osiguralo kakav takav život što dalje od ove vukojebine i dijela stoke koji nastanjuje istu. Ništa se ovdje lijepo nema za dogoditi i očekivati za što pojedinac ima očekivanja i nade vezane uz akte države ili okoline. To ovdje ne postoji. Nikakva samodisciplina, nikakav osjećaj za opće dobro i prilagodbe da svima bude bolje. Jebena žabokrečina. Bljak.
..ero kaze da je ok...i jos neki...smo neki problemcici..koji nisu nerjesivi...bice ok kad padne lova sa neba..samo je treba docekati i biti strpljiv i ne lesinariti...pustimo ih na miru da 'rade' :)
Ništa ti od napisanog nisi razumio, ama baš ništa...
Više empatije od vas imaju esdepeovci. To se vidilo i danas u vašem Saboru.
Lešinari  ste...
glup si sovo.....kakva empatija...za sto da im damo empatiju?..sto su u vrecama iznjeli ili maznuli ili kumovima,rodijacima dali milijarde i sad su nam bolnice i zdravstvo u kurcu...i ne samo to...za kog da ima empatiju konju?..to sto su nam djecu vani otjerali...za one koji mole boga da padne kiša u briselu ali ne i ovdje..lik...oni cak za mene vise nisu ni hrvati a'k razmes..vec nekakva ljigava amforna masa
Lešinar si, jer ti uopće nije stalo do vlastitog naroda. Iz aviona se to vidi.
Dok selo gori  ti se češljaš.Čekaš/čekate  da izgori pa da se onda vi ponudite kao spasitelji.
Što je to drugo do lešinarenje na muci naroda?

Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 14:30

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:
Eroo wrote:
vuksadinare wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Gle nešto. Puca mi ona stvar za Bandića,Plenkovića ili slične. Političari su, od njih ni ne očekujem nekakav pogled realan ne očekujem da ih bude briga za ljude koji umiru, generalno ne očekujem niti čak da su iskreni kad govore da im je žao ili izražavaju sućut. Za 3 minute će zaboraviti na to i razmišljati o ručku ili nekom drugom zadovoljstvu koje ih očekuje u ostatku dana. Oni su političari i ja po defaultu očekujem od svakog od njih da bude sebično govno koje sliku nikada ne promatra toliko defragmentirano da bi mu patnje ili potrebe malih ljudi bile realno bitne. Sve pet. Ja bih mogao čak i živjeti s time da su emotivno sterilni egomanijaci koji drkaju na vlastiti odraz u ogledalu da rade posao iole koliko je moguće da ga rade. 

Da globalna je pandemima, nitko nije spreman na ovo i puno veće i bogatije države od nas su u golemim problemima. Ali nigdje ne fali ovoliko ljudstva, nigdje se ne događaju ovakve pizdarije, nigdje nisu kreveti i oprema "made in ddr", rijetko gdje se događa da ludi ni obroke ne dobijaju. Ovdje su zdravstveni radnici prepušteni sami sebi. Politika striktno promatra ekonomiju i eventualne probleme oko toga pa i eventualne političke probleme i puštaju sve što je bitno njihovim glasačima. Imamo banana mjere, gomila ljudi umire, bolnice su u poluraspadnutom stanju i za to su krivi. Za sve ovo ostalo me nije briga.

Ali veliki ogroman postotak samoga problema snosi sama populacija. Veliki brojevi ljudi nisu spremni niti na minimalne prilagodbe situaciji i mahom radi toga imamo brojeve koje imamo i mrtve koje imamo. Ovo je konačno mogu reći potpuno smeće od zemlje. Kamo sreće da sam to skontao na vrijeme dok sam još imao i volje i energije da se priučim za nešto što bi mi osiguralo kakav takav život što dalje od ove vukojebine i dijela stoke koji nastanjuje istu. Ništa se ovdje lijepo nema za dogoditi i očekivati za što pojedinac ima očekivanja i nade vezane uz akte države ili okoline. To ovdje ne postoji. Nikakva samodisciplina, nikakav osjećaj za opće dobro i prilagodbe da svima bude bolje. Jebena žabokrečina. Bljak.
..ero kaze da je ok...i jos neki...smo neki problemcici..koji nisu nerjesivi...bice ok kad padne lova sa neba..samo je treba docekati i biti strpljiv i ne lesinariti...pustimo ih na miru da 'rade' :)
Ništa ti od napisanog nisi razumio, ama baš ništa...
Više empatije od vas imaju esdepeovci. To se vidilo i danas u vašem Saboru.
Lešinari  ste...
glup si sovo.....kakva empatija...za sto da im damo empatiju?..sto su u vrecama iznjeli ili maznuli ili kumovima,rodijacima dali milijarde i sad su nam bolnice i zdravstvo u kurcu...i ne samo to...za kog da ima empatiju konju?..to sto su nam djecu vani otjerali...za one koji mole boga da padne kiša u briselu ali ne i ovdje..lik...oni cak za mene vise nisu ni hrvati a'k razmes..vec nekakva ljigava amforna masa
Lešinar si, jer ti uopće nije stalo do vlastitog naroda. Iz aviona se to vidi.
Dok selo gori  ti se češljaš.Čekaš/čekate  da izgori pa da se onda vi ponudite kao spasitelji.
Što je to drugo do lešinarenje na muci naroda?
e moj blentone da mi nije stalo do naroda ne bi kao 18-godisnjak otisao u rat a ne skrivao se kao ti i pronalazio razno razne izgovore kako su eto umjesto svoju glavu izlagao za narod koji navodno 'volis' izlagali ti rodijaci ili ko vec...daj nemoj si vise pucati u koljeno folirantu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 14:30

vuksadinare wrote:..ili da budem jos jednostavniji naime rijec je jednostavno o - izdajicama...nesto je i pokojni tuđman zborio o tome..i bio je prorok
Imao si ti vremena to promijeniti dok si još bio mlađi, a nisi. Zašto?
Bio si upravo to što upravo drugima spočitavaš.
Valjda čekate da vam SDP da prostor, kao nedavno precjednika. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 14:32

Eroo wrote:
vuksadinare wrote:..ili da budem jos jednostavniji naime rijec je jednostavno o - izdajicama...nesto je i pokojni tuđman zborio o tome..i bio je prorok
Imao si ti vremena to promijeniti dok si još bio mlađi, a nisi. Zašto?
Bio si upravo to što upravo drugima spočitavaš.
Valjda čekate da vam SDP da prostor, kao nedavno precjednika. :D
..nema tebi pomoci...lik koji je naknadno otkrio da je hrvat 1992 godine :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 14:33

vuksadinare wrote:
Eroo wrote:
vuksadinare wrote:..ili da budem jos jednostavniji naime rijec je jednostavno o - izdajicama...nesto je i pokojni tuđman zborio o tome..i bio je prorok
Imao si ti vremena to promijeniti dok si još bio mlađi, a nisi. Zašto?
Bio si upravo to što upravo drugima spočitavaš.
Valjda čekate da vam SDP da prostor, kao nedavno precjednika. :D
..nema tebi pomoci...lik koji je naknadno otkrio da je hrvat 1992 godine :)
ne hrvat..nego hrvatina
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 14:33

Sad bi bilo vrijeme da se objasni kako funkcionira imunosni sustav
i u svezi toga cjepiva, koja su trenutno u izradi.
Pozivaju se svi koji o tome nešto znaju da daju svoj prilog,
a trolovi neka zaobiđu ovu temu.
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 15:06

u srbiji 3536 zarazenih i 21 preminuli...sumnjivo mi je to da imaju na takve brojke manje preminulih...vec su bili optuzeni da muljaju sa mrtvima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:12

Neandertal gene variant increases risk of severe Covid-19

A segment of DNA that causes their carriers to have an up to three times higher risk of developing severe Covid-19 is inherited from Neandertals
SEPTEMBER 30, 2020

Covid-19 affects some people much more severely than others. Some reasons for this such as old age are already known, but other as yet unknown factors also play a role. This summer, a large international study linked a group of genes on chromosome 3 to a higher risk of hospitalisation and respiratory failure upon infection with the Sars-CoV-2 virus. Researchers at the Karolinska Institutet in Sweden and the Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology in Germany have now analysed the gene cluster.

Hugo Zeberg and Svante Pääbo at Karolinska Institutet in Sweden and the Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology in Germany now report that the version of the gene cluster associated with a higher risk of severe Covid-19 is very similar to the corresponding DNA sequences of a roughly 50,000-year-old Neandertal from Croatia, and indeed comes from Neandertals.

“It turns out that this gene variant was inherited by modern humans from the Neandertals when they interbred some 60,000 years ago,” says Hugo Zeberg. “Today, the people who inherited this gene variant are three times more likely to need artificial ventilation if they are infected by the novel coronavirus Sars-CoV-2.”

The study also reveals considerable differences in how common this genetic risk variant is in different parts of the world.

It is particularly common among people in South Asia where about half of the population carry the Neandertal risk variant. In Europe, one in six people carry the risk variant, while in Africa and East Asia it is almost non-existent. The study provides no explanation as to why this genetic variant confers a higher risk. “It is striking that the genetic heritage from the Neandertals has such tragic consequences during the current pandemic. Why this is must now be investigated as quickly as possible,” says Svante Pääbo, director at the Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology.

https://www.mpg.de/15451493/neandertal-genes-covid19

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2818-3

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 11/11/2020, 15:14

Eroo wrote:Sad bi bilo vrijeme da se objasni kako funkcionira imunosni sustav
i u svezi toga cjepiva, koja su trenutno u izradi.
Pozivaju se svi koji o tome nešto znaju da daju svoj prilog,
a trolovi neka zaobiđu ovu temu.
to se zove oksmoron.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 15:15

MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:ma okej tebi je bitniji sukob s erom nego rasprava o samoj problematici. Razumijem ja to. I ja volim nogomet.
ono sto ti pricaš..ja pricam tjednima ne samo ja..ali oni koji to ne priznaju a znaju da je tako..da ne bi priznali da su pogrijesili kazu da je za sve kriv-škoro

Nije nitko jebeno kriv za ovo što se dogodilo. Nitko ne može biti kriv zato jer se pojavila epidemija, mogu biti eventualno krivi za reakcije ili manjak reakcije.

Škoro ajmo reći nije kriv. Jel se ona njegova krava pravila pametna pa je izigravala ne znam ni ja šta ne noseći ni masku niti išta u jebenom saboru... jel joj mogao reći nešto? Jel to napravio? Je moj kurac. Tek sad kad je sam proživio koronu danas kaže, nemojte se ljudi zajebavati nije bezazleno.

Kompletna oporba pjeva istu pjesmu samo zato jer su oporba. Zato i nema nade za ovu jebenu državu. Pazi, njima je bitnije da su kontra vladajućima oko korone po pitanju tih stvari samo zato jer se radi o političkom protivniku. Znaš koliko je nastrano i sjebano to? A to ti govori čovjek koji HDZ prezire i mrzi kao rijetko tko na ovome forumu.
Korekt. Nemam što dodati niti oduzeti.
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 15:25

Eroo wrote:Sad bi bilo vrijeme da se objasni kako funkcionira imunosni sustav
i u svezi toga cjepiva, koja su trenutno u izradi.
Pozivaju se svi koji o tome nešto znaju da daju svoj prilog,
a trolovi neka zaobiđu ovu temu.
Znam da nismo stručnjaci za ovo područje, ali čitamo o tome, pa bi bilo lijepo da nam se s jednostavnim
jezikom objasni navedena problematika. Posebno kad je u pitanju cjepivo i njegova eventualno moguća štetnost.
Ako postoji koji tekst na ovu temu od kakvog "poznatog" slobodno ga cp...
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:34

michaellcmacha wrote:ovo se ipak izgleda smiruje... brojevi se smanjuju i to je to... evo na današnji dan u odnosu na prije 30 dana ukupno evidentirani broj smrtnih ishoda se smanjio za 100%... PRIJE MJESEC DANA SMO IMALI OKO 4500 SMRTNIH ISHODA DNEVNO A SAD IMAMO OKO 9000 SMRTNIH ISHODA DNEVNO tak da sam ja ipak izgleda pogriješio... ako u narednom vremenu budemo imali oko 10 000 smrtnih ishoda dnevno to zasigurno upućuje da ćemo do kraja godine imati 50tak smrtnih ishoda dnevno tak da to više nikog ne bi trebalo činiti nervoznim ili uznemirenim...
u jednom trenutku sam izrazio sumnju u yodinu, šejkerovu i erinu matematiku, ali kad sam malo duže obratio pozornost zaključio sam da je ovo gore boldano ipak onak kak oni kažu... i to je to, hvala Bogu da sam pogriješio....jebem ti prstiće... ;)

Ja sam rekao da će se brojevi smanjiti do kraja ove godine, a sve upućuje da će tako i biti.
Tako da ti je vrijeme da naučiš malo više matematike od brojanja na prste i malo jače principe od onog ćorave kokoši.
Ali bojim se da niti to neće pomoći tvojim procjenama koje će se evidentno pokazati kao tragikomično pogrešne.
Bez obzira što ćeš u nečem ipak evidentno biti u pravu, ukupan broj zaraženih i smrtnih slučajeva u svijetu, ali to su brojevi za koje sam i ja priznao kako je sasvim lako moguće da će se pokazati kao točni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:37

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ovo se ipak izgleda smiruje... brojevi se smanjuju i to je to... evo na današnji dan u odnosu na prije 30 dana ukupno evidentirani broj smrtnih ishoda se smanjio za 100%... PRIJE MJESEC DANA SMO IMALI OKO 4500 SMRTNIH ISHODA DNEVNO A SAD IMAMO OKO 9000 SMRTNIH ISHODA DNEVNO tak da sam ja ipak izgleda pogriješio... ako u narednom vremenu budemo imali oko 10 000 smrtnih ishoda dnevno to zasigurno upućuje da ćemo do kraja godine imati 50tak smrtnih ishoda dnevno tak da to više nikog ne bi trebalo činiti nervoznim ili uznemirenim...
u jednom trenutku sam izrazio sumnju u yodinu, šejkerovu i erinu matematiku, ali kad sam malo duže obratio pozornost zaključio sam da je ovo gore boldano ipak onak kak oni kažu... i to je to, hvala Bogu da sam pogriješio....jebem ti prstiće... ;)

Ja sam rekao da će se brojevi smanjiti do kraja ove godine, a sve upućuje da će tako i biti.
Tako da ti je vrijeme da naučiš malo više matematike od brojanja na prste i malo jače principe od onog ćorave kokoši.
Ali bojim se da niti to neće pomoći tvojim procjenama koje će se evidentno pokazati kao tragikomično pogrešne.
Bez obzira što ćeš u nečem ipak evidentno biti u pravu, ukupan broj zaraženih i smrtnih slučajeva u svijetu, ali to su brojevi za koje sam i ja priznao kako je sasvim lako moguće da će se pokazati kao točni.

I da, bez obzira što evidentno dolazi smanjenje brojeva novozaraženih i smrtnih slučajeva do kraja godine, nije isključena ni dinamika u kojoj će se pojaviti tzv. treći val iza nove godine i ponovni globalni, a posebno lokalni skokovi u broju novozaraženih, ali to će biti samo labuđi pjev virusa kojemu nakon toga slijedi prvo smanjivanje utjecaja u ljudskoj populaciji, a onda vrlo vjerojatno i nestanak u većem dijelu svijeta do početka ljeta slijedeće godine.
Lokalne epidemije širokih razmjera doduše niti tada nisu isključene, ali sa pandemijom će ipak biti gotovo.


Last edited by Speare Shaker on 11/11/2020, 15:41; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 15:39

javni prijevoz vozi,nema policijskog sata,kafane rade i šoping centri,utakmice se igraju,publike ima..dakle..nista strasno :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:39

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ovo se ipak izgleda smiruje... brojevi se smanjuju i to je to... evo na današnji dan u odnosu na prije 30 dana ukupno evidentirani broj smrtnih ishoda se smanjio za 100%... PRIJE MJESEC DANA SMO IMALI OKO 4500 SMRTNIH ISHODA DNEVNO A SAD IMAMO OKO 9000 SMRTNIH ISHODA DNEVNO tak da sam ja ipak izgleda pogriješio... ako u narednom vremenu budemo imali oko 10 000 smrtnih ishoda dnevno to zasigurno upućuje da ćemo do kraja godine imati 50tak smrtnih ishoda dnevno tak da to više nikog ne bi trebalo činiti nervoznim ili uznemirenim...
u jednom trenutku sam izrazio sumnju u yodinu, šejkerovu i erinu matematiku, ali kad sam malo duže obratio pozornost zaključio sam da je ovo gore boldano ipak onak kak oni kažu... i to je to, hvala Bogu da sam pogriješio....jebem ti prstiće... ;)

Ja sam rekao da će se brojevi smanjiti do kraja ove godine, a sve upućuje da će tako i biti.
Tako da ti je vrijeme da naučiš malo više matematike od brojanja na prste i malo jače principe od onog ćorave kokoši.
Ali bojim se da niti to neće pomoći tvojim procjenama koje će se evidentno pokazati kao tragikomično pogrešne.
Bez obzira što ćeš u nečem ipak evidentno biti u pravu, ukupan broj zaraženih i smrtnih slučajeva u svijetu, ali to su brojevi za koje sam i ja priznao kako je sasvim lako moguće da će se pokazati kao točni.

I da, bez obzira što evidentno dolazi smanjenje brojeva novozaraženih i smrtnih slučajeva do kraja godine, nije isključena ni dinamika u kojoj će se pojaviti tzv. treći val iza nove godine i ponovni globalni a posebno lokalni skokovi u broju novozaraženih , ali to će biti samo labuđi pjev virusa kojemu nakon toga slijedi prvo smanjivanje utjecaja u ljudskoj populaciji, a onda vrlo vjerojatno i nestanak u većem dijelu svijeta do početka ljeta slijedeće godine.
Lokalne epidemije širokih razmjera doduše niti tada nisu isključene, ali sa pandemijom će ipak biti gotovo.

I da, molim da se moje ranije navedene i gore ponovljene procjene ne vežu uz ime Gordana Lauca, s obzirom na činjenicu da sam ja sa istima izašao osjetno ranije od spomenutog uglednog znanstvenika, nebitno što se gotovo u dlaku poklapaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:40

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ovo se ipak izgleda smiruje... brojevi se smanjuju i to je to... evo na današnji dan u odnosu na prije 30 dana ukupno evidentirani broj smrtnih ishoda se smanjio za 100%... PRIJE MJESEC DANA SMO IMALI OKO 4500 SMRTNIH ISHODA DNEVNO A SAD IMAMO OKO 9000 SMRTNIH ISHODA DNEVNO tak da sam ja ipak izgleda pogriješio... ako u narednom vremenu budemo imali oko 10 000 smrtnih ishoda dnevno to zasigurno upućuje da ćemo do kraja godine imati 50tak smrtnih ishoda dnevno tak da to više nikog ne bi trebalo činiti nervoznim ili uznemirenim...
u jednom trenutku sam izrazio sumnju u yodinu, šejkerovu i erinu matematiku, ali kad sam malo duže obratio pozornost zaključio sam da je ovo gore boldano ipak onak kak oni kažu... i to je to, hvala Bogu da sam pogriješio....jebem ti prstiće... ;)

Ja sam rekao da će se brojevi smanjiti do kraja ove godine, a sve upućuje da će tako i biti.
Tako da ti je vrijeme da naučiš malo više matematike od brojanja na prste i malo jače principe od onog ćorave kokoši.
Ali bojim se da niti to neće pomoći tvojim procjenama koje će se evidentno pokazati kao tragikomično pogrešne.
Bez obzira što ćeš u nečem ipak evidentno biti u pravu, ukupan broj zaraženih i smrtnih slučajeva u svijetu, ali to su brojevi za koje sam i ja priznao kako je sasvim lako moguće da će se pokazati kao točni.

I da, bez obzira što evidentno dolazi smanjenje brojeva novozaraženih i smrtnih slučajeva do kraja godine, nije isključena ni dinamika u kojoj će se pojaviti tzv. treći val iza nove godine i ponovni globalni a posebno lokalni skokovi u broju novozaraženih , ali to će biti samo labuđi pjev virusa kojemu nakon toga slijedi prvo smanjivanje utjecaja u ljudskoj populaciji, a onda vrlo vjerojatno i nestanak u većem dijelu svijeta do početka ljeta slijedeće godine.
Lokalne epidemije širokih razmjera doduše niti tada nisu isključene, ali sa pandemijom će ipak biti gotovo.

I da, molim da se moje ranije navedene i gore ponovljene procjene ne vežu uz ime Gordana Lauca, s obzirom na činjenicu da sam ja sa istima izašao osjetno ranije od spomenutog uglednog znanstvenika, nebitno što se gotovo u dlaku poklapaju.

Lockdownisti na aparatima! Kako god se okrene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya 11/11/2020, 15:44

vuksadinare wrote:javni prijevoz vozi,nema policijskog sata,kafane rade i šoping centri,utakmice se igraju,publike ima..dakle..nista strasno :)
Okupljanja samo do 50 ljudi, crkve i proslave može al do ponoći.
Sve to jasno ukazuje na to da broj zaraženih mora pasti 😀. Jer svi uvjeti da padne su tu! Posebno ako se ljudi ne budu javljali previše na testiranje. Onda pada ziher.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/11/2020, 15:49

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ovo se ipak izgleda smiruje... brojevi se smanjuju i to je to... evo na današnji dan u odnosu na prije 30 dana ukupno evidentirani broj smrtnih ishoda se smanjio za 100%... PRIJE MJESEC DANA SMO IMALI OKO 4500 SMRTNIH ISHODA DNEVNO A SAD IMAMO OKO 9000 SMRTNIH ISHODA DNEVNO tak da sam ja ipak izgleda pogriješio... ako u narednom vremenu budemo imali oko 10 000 smrtnih ishoda dnevno to zasigurno upućuje da ćemo do kraja godine imati 50tak smrtnih ishoda dnevno tak da to više nikog ne bi trebalo činiti nervoznim ili uznemirenim...
u jednom trenutku sam izrazio sumnju u yodinu, šejkerovu i erinu matematiku, ali kad sam malo duže obratio pozornost zaključio sam da je ovo gore boldano ipak onak kak oni kažu... i to je to, hvala Bogu da sam pogriješio....jebem ti prstiće... ;)

Ja sam rekao da će se brojevi smanjiti do kraja ove godine, a sve upućuje da će tako i biti.
Tako da ti je vrijeme da naučiš malo više matematike od brojanja na prste i malo jače principe od onog ćorave kokoši.
Ali bojim se da niti to neće pomoći tvojim procjenama koje će se evidentno pokazati kao tragikomično pogrešne.
Bez obzira što ćeš u nečem ipak evidentno biti u pravu, ukupan broj zaraženih i smrtnih slučajeva u svijetu, ali to su brojevi za koje sam i ja priznao kako je sasvim lako moguće da će se pokazati kao točni.
Zašto bi nam to, osim pukih brojeva, uoće trebalo biti predmet razmatranja?
Kao prvo, pojma nemamo koliko su ti brojevi uopće i približno egzaktni.
Puko baratanje  s velikim brojevima...na'prste, koji ničemu ne služe.
Imamo i svojih briga sasvim dovoljno.


Last edited by Eroo on 11/11/2020, 15:50; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74394
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/11/2020, 15:49

kaya wrote:

Sve to jasno ukazuje na to da broj zaraženih mora pasti 😀.

Efikasnije bi pao sa totalnim zaključavanjem i uvođenjem policijskog sata, ali to se neće dogoditi.
Dakle, nije samo cilj padanje broja novozaraženih nego i smanjenje gospodarske štete od totalnog zaključavanja. Neka vrsta balansa između onoga za što se ocjeni da su prihvatljivi brojevi žrtava od zaraze uz što je moguće manju štetu po gospodarstvo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 15:50

kaya wrote:
vuksadinare wrote:javni prijevoz vozi,nema policijskog sata,kafane rade i šoping centri,utakmice se igraju,publike ima..dakle..nista strasno :)
Okupljanja samo do 50 ljudi, crkve i proslave može al do ponoći.
Sve to jasno ukazuje na to da broj zaraženih mora pasti 😀. Jer svi uvjeti da padne su tu! Posebno ako se ljudi ne budu javljali previše na testiranje. Onda pada ziher.
obicno se kaze...voda je do grla kad s emrtve po cesti skuplja..dakle do toga jos nije doslo..ajmo advent vracaj na trg,zrnjevac,klizaliste na tomislavac
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/11/2020, 15:52

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:

Sve to jasno ukazuje na to da broj zaraženih mora pasti 😀.

Efikasnije bi pao sa totalnim zaključavanjem i uvođenjem policijskog sata, ali to se neće dogoditi.
Dakle, nije samo cilj padanje broja novozaraženih nego i smanjenje gospodarske štete od totalnog zaključavanja. Neka vrsta balansa između onoga za što se ocjeni da su prihvatljivi brojevi žrtava od zaraze uz što je moguće manju štetu po gospodarstvo.
...pa sad ako nam je gospodarstvo spalo da zivi od kafana e jbg...bolje nismo ni zasluzili..svecki model i to je to..tko prezivi pricat ce i nadam se da ce biti pametniji nego oni koji ne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 3 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum