ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 12:43


riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 12:49

kic wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
Ili idemo korak dalje pa zamislimo planet s bicima koja su daleko odmakla od nas pa, osim sto s nama dijele neka svojstva X, Y, posjeduju i svojstva Z, K na temelju kojih zakljucuju da nas mogu iskoristavati na slican nacin na koji mi iskoristavamo zivotinje, buduci da su tako posebni, nepovrediva zivota... :)

ja to uopce nisam zakljucivao, nego ajmo za pocetak prestati ubijati nerođenu djecu tako nonsalantno bez srama kao rasa?
ti se onda drži pedera, jedina grupacija koja neće ubit nešto što još nije rođeno, evoluiraj u pederluk...
ubijati nerođenu djecu, jebenti koja izjava :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 12:51

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
jo ne mislin da je život svet, jo mislin da je samo ljudski život svet. 
i to nemo veze is religijami. 
iako, mislin da grišiš i u tumačenju svetosti po crikvi; svet ni samo svatac, nego i bog, isus, duh, dan, neko mesto, sakrament, dinamo, rimsko carstvo...
ništa od boldanog nije sveto a pola od nabrojanog ne postoji. jesi čuo za sofijin izbor?
da ti se dogodi da moraš birati između svoje žene i nekog susjeda, stranca, mativke kako bi odlučio ti kojem je svaki život svet?

irelevantno je je li sveto, govorin ti ča sve more biti sveto po crikvi.

pa nikako, nemun ča birati; svi ke si nabrojo su sveti.
mislim da bi mativka trebala počet tražit grobno mjesto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/12/2020, 12:58

kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

prvo je da podcjenjuje pripadnike, jer imputiro da su atributi samo deklarativni, a drugo, da ni u pravu jer ne postoji objektivna mjerna jedinica koja bi potvrdila atribute.

jo bi reko da je posredi nekontrolirana mržnja prema pojedinim pripadnicima pojavnosti, koja sprječava prihvaćanje atributskog aksioma.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 13:03

aben wrote:
kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

prvo je da podcjenjuje pripadnike, jer imputiro da su atributi samo deklarativni, a drugo, da ni u pravu jer ne postoji objektivna mjerna jedinica koja bi potvrdila atribute.

jo bi reko da je posredi nekontrolirana mržnja prema pojedinim pripadnicima pojavnosti, koja sprječava prihvaćanje atributskog aksioma.

my thoughts exactly!!

(zajebajem se xD)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:05

aben wrote:
kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

da je svetost života najobičnije sranje, ljudski egotrip, to je toliko sranje da je u rangu toga da netko snimi zemlju iz zraka i onda sjedne za stol i crta granice po tome što je snimio kao da su granice nešto prirodno kao da stvarno postoje a ne da su produkt samo ljudske izmišljotine. i onda cijeli svijet gleda u to sranje i svi se prave da je to nešto sveto, prirodno, nadnaravno ili kako bi kic rekao: nepovredivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/12/2020, 13:10

ebenica wrote:
aben wrote:
kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

da je svetost života najobičnije sranje, ljudski egotrip, to je toliko sranje da je u rangu toga da netko snimi zemlju iz zraka i onda sjedne za stol i crta granice po tome što je snimio kao da su granice nešto prirodno kao da stvarno postoje a ne da su produkt samo ljudske izmišljotine. i onda cijeli svijet gleda u to sranje i svi se prave da je to nešto sveto, prirodno, nadnaravno ili kako bi kic rekao: nepovredivo.
a zoč unda ne bismo činili eksperimente na dužnicima, kriminalcima i sl?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 13:11


zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/12/2020, 13:34

kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(

oni gredu po papigu, a usput pokupu i nonicu...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:35

kic wrote:
znam tu priču u vezi liječene nadkoljenične kosti..

teško je biti dosljedan u ičemu, i za Wagnera sam nedavno čitao kako je jako zagovarao vegetarijanstvo, no se nije mogao držati veganskog menija, ali bar je pokušao mogli bi reći? iako je inspirirao Hitlera koji je isto gurao zdrav život, nepušenje i veganstvo baš zbog Wagnera, a s druge strane je blatantno bio krvožedan..

Vegetarijanstvo i veganstvo nije isto.

Ne razumijem spominjanje Wagnera i Hitlera.

Koliko ima primjera osoba koje mlate vlastitu zenu i djecu, ali iskazuju strahovitu njeznost prema psicima, npr. Trebam li zakljuciti da su empaticni i dobre osobe duboko u sebi? Ne. Oni "vole" tog psica jer im je pokoran, jer im ne prigovara, jer su njegovu volju u potpunosti podcinio vlastitoj. Jer vole obozavanje koje im taj psic dostavlja.


Last edited by violator on 12/12/2020, 13:42; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:36

aben wrote:
violator wrote:Ne znam za vas, ali ima mi nesto nakaradno u razgovoru dva covjeka koji dolaze do zakljucka kako je upravo ljudski zivot "svet", " nepovrediv".

Mogu zamisliti neke druge svjetove na kojima nesto-poput-ljudi zakljucuje o vlastitoj vrsti - isto.


Ili zamislimo situaciju u kojoj dvije pliskavice razgovaraju i sloze se da samo svojstva x i y koje njihova vrsta posjeduje cini ih "svetima", odnosno njihov zivot "nepovrediv" (u svim razvojnim fazama) u odnosu na ostale vrste.

Na kozmickoj skali nema "favorita". :)

Sad kad sam to spomenula, rekla bih da je trivijalna istina kako je ljudima upravo ljudski zivot poseban.
i jo morin zamisliti druge svitove ki zaključuju isto, i da je to trivijalno.

ali na kozmičkoj skali, isto ko i na kvantnoj, sve je to non issue. ko da rečeš da indijunci iz 18 stoljeća nemaju favorita između dinama i hajduka. naravski da nemaju.

Upitat cu se razumijes li uopce rijec "trivijalno", odnosno znas li se uopce koristiti njome u raspravi. :)

Napisala sam da je trivijalna istina da je ljudima ljudski zivot - poseban, sto znaci da bez obzira na svojstva koja posjedujemo u odnosu na druge vrste, uvijek cemo favorizirati nasu vrstu i iznalaziti razloge nase posebnosti, kao i razloge za iskoristavanje drugih ne-ljudskih bica.

Tako ce zigota imati svojstvo nepovredivosti na temelju potencijala (Kic ce odnah napisati "nerodjeno dijete"), dok ce istovremeno pliskavica biti na nasem tanjuru...

Btw, ne stoji ti znak jednakosti izmedju kozmicke i kvantne skale buduci da na kvantnoj skali ipak nema bica sa sposobnoscu autorefleksije. Nesto kao razlika izmedju zigote i djeteta. ;)


https://diffsense.com/diff/actual/potential#:~:text=When%20used%20as%20nouns%2C%20actual,in%20possibility%2C%20not%20in%20actuality.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:40

aben wrote:
kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

prvo je da podcjenjuje pripadnike, jer imputiro da su atributi samo deklarativni, a drugo, da ni u pravu jer ne postoji objektivna mjerna jedinica koja bi potvrdila atribute.

jo bi reko da je posredi nekontrolirana mržnja prema pojedinim pripadnicima pojavnosti, koja sprječava prihvaćanje atributskog aksioma.

Prema kolicini psihologiziranja u "argumentu", zamjecujem da gubis kompas u argumentaciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:47

venus wrote:
violator wrote:Ne znam za vas, ali ima mi nesto nakaradno u razgovoru dva covjeka koji dolaze do zakljucka kako je upravo ljudski zivot "svet", " nepovrediv".

Mogu zamisliti neke druge svjetove na kojima nesto-poput-ljudi zakljucuje o vlastitoj vrsti - isto.


Ili zamislimo situaciju u kojoj dvije pliskavice razgovaraju i sloze se da samo svojstva x i y koje njihova vrsta posjeduje cini ih "svetima", odnosno njihov zivot "nepovrediv" (u svim razvojnim fazama) u odnosu na ostale vrste.

Na kozmickoj skali nema "favorita". :)

Sad kad sam to spomenula, rekla bih da je trivijalna istina kako je ljudima upravo ljudski zivot poseban.




...dok istovremeno život svinje im nije svet, dok im se slatki psić mota oko nogu, živ i veseo.

Nekima pak ni ženin život svet, pogotovo ako hormonalna glupača donese svom presvetlom mužu tupi nož za peljat upravo zaklanu svinju :P pa je malo istuče da se nauči reda, "glupa koza".

Toliko o svetosti i nepovredivosti života, nabijem vas filozofe u mlaćenje prazne slame  :^0



Violatorice, sad mi je život konačno kompletan...  :D :x

Da. :)

Svinja nema sposobnost autofleksije, iako je inteligentna poput psa kojeg ljube u njuskicu...

----

A brizna ti, ako ti je zbog ovog zivot kompletan! :D

Sala! I meni je drago tebe vidjeti! :-*

Jesi li dobro?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:49

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:
kic wrote:
riječ trivijalnost mi se bas motala oko tipkovnice xD

pa kad je trivijalno. 
ka neko kritiziro pripadnike nekoga oblika pojavnosti da više pazu na svoju pojavnost, ili joj pripišuju atribute ke ne pripisuju ostalin pojavnostima, ča un zapravo oće reći? 

da je svetost života najobičnije sranje, ljudski egotrip, to je toliko sranje da je u rangu toga da netko snimi zemlju iz zraka i onda sjedne za stol i crta granice po tome što je snimio kao da su granice nešto prirodno kao da stvarno postoje a ne da su produkt samo ljudske izmišljotine. i onda cijeli svijet gleda u to sranje i svi se prave da je to nešto sveto, prirodno, nadnaravno ili kako bi kic rekao: nepovredivo.
a zoč unda ne bismo činili eksperimente na dužnicima, kriminalcima i sl?
prvenstveno radi empatije, zajedništva, plemena....i sebičnosti, ne želimo da isto dogodi i nama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:50

kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
ne šaljemo mi nikoga nigdje, to je posao i ti ljudi su plaćeni za to što rade...zašto šaljemo vodoinstalatera kad se zaštopa cijev? šaljemo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 13:54

ebenica wrote:
kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
ne šaljemo mi nikoga nigdje, to je posao i ti ljudi su plaćeni za to što rade...zašto šaljemo vodoinstalatera kad se zaštopa cijev? šaljemo?

što znači prvo D u domaćim DVD-ima~
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 13:58

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
ne šaljemo mi nikoga nigdje, to je posao i ti ljudi su plaćeni za to što rade...zašto šaljemo vodoinstalatera kad se zaštopa cijev? šaljemo?

što znači prvo D u  domaćim DVD-ima~
znači da kad je to društvo osnovano bilo na dobrovoljnoj bazi, 150 godina kasnije nije nego je posao jer se vjerojatno shvatilo da u gradu od milju stanovnika požara ima više nego što bi netko mogao odvojiti vremena da ih gasi. drugim riječima ne znači ništa, samo riječ. ako misliš da nešto znači i da ih ti možeš poslati negdje idi pa ih pošalji negdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 13:58

violator wrote:
kic wrote:
znam tu priču u vezi liječene nadkoljenične kosti..

teško je biti dosljedan u ičemu, i za Wagnera sam nedavno čitao kako je jako zagovarao vegetarijanstvo, no se nije mogao držati veganskog menija, ali bar je pokušao mogli bi reći? iako je inspirirao Hitlera koji je isto gurao zdrav život, nepušenje i veganstvo baš zbog Wagnera, a s druge strane je blatantno bio krvožedan..

Vegetarijanstvo i veganstvo nije isto.

Ne razumijem spominjanje Wagnera i Hitlera.

Koliko ima primjera osoba koje mlate vlastitu zenu i djecu, ali iskazuju strahovitu njeznost prema psicima, npr. Trebam li zakljuciti da su empaticni i dobre osobe duboko u sebi? Ne. Oni "vole" tog psica jer im je pokoran, jer im ne prigovara, jer su njegovu volju u potpunosti podcinio vlastitoj. Jer vole obozavanje koje im taj psic dostavlja.

ja, kao i  car Hadrijan, plačem i za pokošenom travom :P

iako si nedostajala, dosta mi je za jednu subotu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/12/2020, 14:00

ebenica wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
ne šaljemo mi nikoga nigdje, to je posao i ti ljudi su plaćeni za to što rade...zašto šaljemo vodoinstalatera kad se zaštopa cijev? šaljemo?

što znači prvo D u  domaćim DVD-ima~
znači da kad je to društvo osnovano bilo na dobrovoljnoj bazi, 150 godina kasnije nije nego je posao jer se vjerojatno shvatilo da u gradu od milju stanovnika požara ima više nego što bi netko mogao odvojiti vremena da ih gasi. drugim riječima ne znači ništa, samo riječ. ako misliš da nešto znači i da ih ti možeš poslati negdje idi pa ih pošalji negdje.

dragovoljnost znači da društvo prihvaća neki ideal koji se ne može uvijek isplatiti novcem dostojno, a to prije svega ovdje znači da i u pogibelj trče da nekog spase i spriječe širenje uništenja..

jeste dosadni nihilisti.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 12/12/2020, 14:02

kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
ebenica wrote:
kic wrote:
zoč šaljemo vatrogasce da trče i spase baku s 5. kata :(
ne šaljemo mi nikoga nigdje, to je posao i ti ljudi su plaćeni za to što rade...zašto šaljemo vodoinstalatera kad se zaštopa cijev? šaljemo?

što znači prvo D u  domaćim DVD-ima~
znači da kad je to društvo osnovano bilo na dobrovoljnoj bazi, 150 godina kasnije nije nego je posao jer se vjerojatno shvatilo da u gradu od milju stanovnika požara ima više nego što bi netko mogao odvojiti vremena da ih gasi. drugim riječima ne znači ništa, samo riječ. ako misliš da nešto znači i da ih ti možeš poslati negdje idi pa ih pošalji negdje.

dragovoljnost znači da društvo prihvaća neki ideal koji se ne može uvijek isplatiti novcem dostojno, a to prije svega ovdje znači da i u pogibelj trče da nekog spase i spriječe širenje uništenja..

jeste dosadni nihilisti.
jebote :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/12/2020, 14:12

violator wrote:
aben wrote:
violator wrote:Ne znam za vas, ali ima mi nesto nakaradno u razgovoru dva covjeka koji dolaze do zakljucka kako je upravo ljudski zivot "svet", " nepovrediv".

Mogu zamisliti neke druge svjetove na kojima nesto-poput-ljudi zakljucuje o vlastitoj vrsti - isto.


Ili zamislimo situaciju u kojoj dvije pliskavice razgovaraju i sloze se da samo svojstva x i y koje njihova vrsta posjeduje cini ih "svetima", odnosno njihov zivot "nepovrediv" (u svim razvojnim fazama) u odnosu na ostale vrste.

Na kozmickoj skali nema "favorita". :)

Sad kad sam to spomenula, rekla bih da je trivijalna istina kako je ljudima upravo ljudski zivot poseban.
i jo morin zamisliti druge svitove ki zaključuju isto, i da je to trivijalno.

ali na kozmičkoj skali, isto ko i na kvantnoj, sve je to non issue. ko da rečeš da indijunci iz 18 stoljeća nemaju favorita između dinama i hajduka. naravski da nemaju.


Napisala sam da je trivijalna istina da je ljudima ljudski zivot - poseban, sto znaci da bez obzira na svojstva koja posjedujemo u odnosu na druge vrste, uvijek cemo favorizirati nasu vrstu i iznalaziti razloge nase posebnosti, kao i razloge za iskoristavanje drugih ne-ljudskih bica.

Tako ce zigota imati svojstvo nepovredivosti na temelju potencijala (Kic ce odnah napisati "nerodjeno dijete"), dok ce istovremeno pliskavica biti na nasem tanjuru...




pa e, i jo se istin složin, ko ča sun već napiso.


Btw, ne stoji ti znak jednakosti izmedju kozmicke i kvantne skale buduci da na kvantnoj skali ipak nema bica sa sposobnoscu autorefleksije. Nesto kao razlika izmedju zigote i djeteta. ;) 


https://diffsense.com/diff/actual/potential#:~:text=When%20used%20as%20nouns%2C%20actual,in%20possibility%2C%20not%20in%20actuality.

naravski da ne postoji znok jednakosti; jedno je velo, a drugo je molo. 
ali ni na jednoj od tih razina nemo nikakovih bića. zoto je procjenjivanje svetosti čovika s obadvi razine besmisleno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 20 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum