ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Serbinho-3 30/10/2020, 08:37

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2020&mm=10&dd=30&nav_id=1755043
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Serbinho-3 30/10/2020, 12:05


Смисао куповине? После скандала када су им продали половњаке као нове (враћени су ОКБ МиГ)? Куповина поново од њих и то варијанте чији је развој прекинут 1991? Да, ова варијанта (9-15 а позната и као МиГ-33 у ивозној варијанти) је дефинитивно напреднија у односу на онај који Алжир има (9-13СЭ), али ту је био МиГ-29СМТ (9-17) који је напреднији од овог закупљеног, биће занимљиви сазнати за коју цену и под каквим условима је ово одрађено (чисто за размишљање, Египат је исто купио овакву варијатну, МиГ-29 за сиромашне?)
(Avaya, 30. oktobar 2020 10:12
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Serbinho-3 30/10/2020, 12:06

Nije bilo na latinici a mozete prevesti na translatoru...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Hektorović 30/10/2020, 12:23

The Algerian Air Force has received the first batch of MiG-29M/MiG-29M2 fighter aircraft from Russia, the country’s specialized web portal menadefense.net reported on Monday.
The fighters were delivered disassembled and are now being prepared for their first flights at the Oran airbase, the web portal said.
The MiG-29M/MiG-29M2 fighters will replace MiG-29S aircraft operational in the Algerian Air Force’s 193rd fighter squadron. These aircraft are identical to their Egyptian version, the web portal said.
Russia’s state arms seller Rosoboronexport (part of the state hi-tech corporation Rostec) signed two contracts with Algeria on the delivery of a squadron of MiG-29M/MiG-29M2 fighters and a squadron of Su-30MKA aircraft at the MAKS-2019 international air show near Moscow last year.

[url=https://www.defaiya.com/news/Regional News/Algeria/2020/08/17/russian-navy-s-warship-concludes-3-day-visit-to-algeria][/url]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Guest 30/10/2020, 12:38

Ajde...valjda su bolje kvalitete nego prošla kupovina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Eroo 30/10/2020, 13:06

Zbog jednog od najvećih radarskih odraza među avionima (RCS = 5 m^2) ovaj Mig29 je potrošna roba za skoro
sve poznate rakete   zemlja-zrak i zrak-zrak.Rakete s dometom >100 km ga obara čim poleti. Avion je neuporaban
 u iole ozbiljnom ratovanju.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 15:11

BEG airport status
Tango Six VAZDUHOPLOVNI PORTAL SRBIJE


Toggle navigation
Kategorije
@tangosix
Alžir još jedan korisnik višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2
Ugovor za 14-16 aviona najverovatnije je potpisan na avio-salonu MAKS-2019 / Foto: Uroš Mitrović, Tango Six
Alžir još jedan korisnik višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2
Specijalizovani alžirski vojni veb portal menadefense.net preneo je u ponedeljak 26. oktobra da je Ratnom vazduhoplovstvu Alžira isporučena prva partija ruskih višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2.

Kako se navodi, avioni su u rasklopljenom stanju stigli pre par nedelja i sada su spremni da izvrše svoje prve letove iz vazduhoplovne baze Bousfer. Portal je izneo podatak da su ovi avioni identični onima koje je nabavio Egipat i da će novi MiG-29M i M2 zameniti starije verzije MiG-a 29 koji danas još uvek lete u sastavu 193. lovačke eskadrile RV Alžira.

Menadefense je početkom septembra prošle godine preneo informaciju da je na međunarodnom avio-kosmičkom salonu MAKS-2019. Alžir sa Rusijom potpisao ugovor za nabavku 14-16 višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2 kao i 14-16 višenamenskih borbenih aviona Su-30MKI(A) koji se već nalazi u naoružanju RV Alžira.

Iako je Alžir prema nekim podacima između 1998. i 2005. iz Belorusije, Rusije i Ukrajine nabavio oko 35 aviona MiG-29 u verzijama MiG-29 9.13, 9.13SE i 9.51 (UB) danas se oni nalaze u svega jednoj eskadrili odnosno 193. eskadrili, 3. puka za protivvazduhoplovnu odbranu u bazi Bousfer.

Uz to Alžir je 2006. godine potpisao ugovor za 28 aviona MiG-29SMT (9.19A) i 6 dvoseda UBM (9.53A), ali je nakon detaljnog pregleda u Alžiru otkriveno da su u te avione ugrađeni delovi stari desetak godina pa je nakon 15 primljenih aviona ugovor otkazan, a avioni vraćeni. Umesto njih je nakon 28 kupljenih Su-30 nabavljeno još 16 aviona ovog tipa.


MiG-29M (ili M2) u Alžiru
Najbrojniji borbeni avion alžirskih vojnih vazduhoplovnih snaga jeste Su-30MKI(A), ukupno je u periodu od 2008. do 2017. isporučeno 58 primeraka. Ovi avioni nalaze se u sastavu 12. puka za protivvazduhoplovnu odbranu koji ima četiri eskadrile i to: 121. eskadrila (baza Ain Beida), 122. eskadrila (baza Ouragla), 123. eskadrila (baza Tamanrasset) i 124. eskadrila (baza Reggan).

Drugi najbrojniji borbeni avion RV Alžira jeste taktički bombarder Su-24, procenjuje se da se u inventaru nalazi 22 aviona u varijantama Su-24MK, MK2, tu su potom izviđači Su-24MRK kao i verzija za protivelektronska dejstva Su-24MPK. Bombarderima je naoružan 4. puk sa 274, 284 i 294. eskadrilom u bazi Laghouat (puk ima i odeljenje stalno bazirano na aerodromu Tamanrasset).

Avioni Su-24MRK i MPK lete u sastavu 525. eskadrile, 5. puka za izviđanje i elektronsko ratovanje, baza Aïn Oussera. U istoj bazi i u istom puku je i 515. eskadril sa malim brojem izviđača MiG-25RBŠ. Osim izviđača moguće je da je u upotrebi i svega nekoliko presretača MiG-25PDS i to u 120. eskadrili baza Bechar koja ima i dežurni par aviona na aerodromu Tindouf.

Osim MiG-29M i M2, kao i dodatnih Su-30MKI(A) u prvoj polovini avgusta ove godine objavljena je informacija da je Alžir novi korisnik i aviona Su-35. Navodno je nabavljeno 32-34 aviona koji će biti isporučeni u periodu 2022-2024.

Pratite Tango Six i na društvenim mrežama. Na Instagramu, Jutjubu, Tviteru i Fejsbuku.


0000
Autor:
Živojin Banković
Novinar
zivojin.bankovic@tangosix.rs
29. okt 2020
Komentari
M
Miloš7711:04, 29. okt. 2020.
Dobra vest za RSK MiG.
Sada već moźe da se polemiše zašto nekim zemljama treba taj „prokleti“ MiG kad imaju bolje teškaše Flankere i to najnovijih generacija kao Egipat naprimer, pa i Indija i Alžir. Neki imaju i veoma moderne zapadne avione.
Nama naravno nije dobar 🤔

Ovim pazarom se pojačava smisao postojanja „MiG-35 Paketa“ zbog visoke verovatnoće modernizacije ovih M\M2 krajem ove decenije na daleko moderniji stepen nego ovaj današnji 35-paket.

Odgovori
S
Srbofil11:53, 29. okt. 2020.
Zato sto im je SU-30 airsuperiority, a 29ka moze biti “support” ili workhorse sto bi rekli ameri. Trenutno se sigurno prodaje po dosta niskoj ceni da bi ga pogurali bolje na trzistu.

Mi nemamo taj luksuz

M
Miloš7717:12, 29. okt. 2020.
Za Indiju i Egipat je MiG-29M itekako air superiority ptica . Ima sposobnos dopunjavanja gorivom u vazduhu koje nisu morali da naruce da se oslanjaju samo na Flankere. Poenta je da je MiG u dobroj formi itekako sposoban za napade na sve daljine ali je jeftiniji od Flankera jer nosi manje i manji radar ima. Ne mora uvek da se nosi dupla količina svega.
Radari i senzori ce se ionako dogradjivati.

Da li stvarno mislite da Egipat i Indija rcimo nemaju para za duplo vise zapadnih efova ili Rafala, ili ruskih Flankera. Te tri zemlje pazare za svoje dobro i u biznisu su sa celim svetom. Ali iskljucivo biznisu bez sarenih laza i clanstva.

M
Miloš7717:23, 29. okt. 2020.
BTW, što bibrekli ameri.., ako će MiG-29M\M2 da bude „workhorse“ ikom u 2020 i na dalje pored novih Flankera, SuperFlankera, Rafala, i F-16Block 52, onda je to za najvišu pohvalu! 🙂
To su zemlje sa jako mnogo para ali bez previše političkog uticaja samo jedne strane!

S
Srbofil20:26, 29. okt. 2020.
@Milos77
Pa i ne bas. Indija je kupila 29K jer bukvalno nisu imali drugog izbora zbog konf. nosaca aviona, to je bila iznudjena odluka, 29M/M2 nisu nabavljali za RV, na konkursku je ipak pobedio Rafal(mada bilo je nekih reci o korupciji). Nesto se suska da ce mozda i 29K zameniti posle samo 10ak godina upotrebe. Samo treba imati na umu da oni nisu za „sud“ o nekoj opremi, posto domaca industrija ima primat u odrzavanju i proizvodnji delova, a nisu postavljeni adekvatni proizvodni standardi pred njih i stiti ih drzava(slicno kao industrija u SFRJ…sta ces „nesvrstati“ to su verovatno od nas naucili). 29K/M po onome sto smo videli do sada, nije odusevio kvalitetom zaista.

Egipatu su 29M doneli bas tu sposobnost popune goriva u vazduhu i popunili su broj eskadrila za „malo novca“. Rafal je bio „prvi izbor“ u toj klasi, samo je u krv skup. Nisu mogli nabaviti jos 45-50 Rafala bez skoro 10 milijardi.

To sto je neka zemlja nesto nabavila ne znaci da je odluka rezonska. Katar je kupio EF i Rafal, oba dvomotorni avioni iste klase, ali eto. I na sve to F-15…..
Kuvajt je kupio EF i F/A-18E/F u gotovo isto vreme(zesca glupost)….

Daleko od toga da 29M ne moze posluziti Alziru, svakako je daleko bolji od 9.13, ali josu uvek ne bi bio „pobornik“ nabavke tog aviona za nase RV. Jedino ako bude bas „jedina“ opcija koju mozemo priustiti u tom trenutku, sto ne verujem, jer nam Rusija ne moze ponuditi nikakvu kreditorsku politiku i ofset.


Ž
Živojin Banković20:57, 29. okt. 2020.
Srbofil

Индија користи МиГ-29К и КУБ већ 12 година.

Нереално је очекивати да ће они те авионе раније да повуку из наоружања, баш због тога што имају такав носач авиона. А мислим да би било мало скупо да крену у експериментисање са другим типом авиона.

Ако направе носач са катапултима то је онда друга прича.

S
Srbofil21:19, 29. okt. 2020.
@Zivojin
Boeing je vec demonstrirao sposobnost SuperHorneta da poleti sa „ski rapme“. Tu je uvek i F-35B.

https://www.thedrive.com/the-war-zone/35864/f-a-18-super-hornet-is-now-undergoing-ski-jump-launch-trials-for-the-indian-navy

„Ако направе носач са катапултима то је онда друга прича.“

Mislim da su vec najjavili da ce njihov sledeci „super nosac“ najverovatnije biti modelovan po nosacu Kraljica Elizabeta britanske mornarice. Ja sam vise fan katapult sistema poput De Gola jer avioni polecu sa maks opterecenjem, tu su i AEW avioni, nisu ograniceni na helikoptere itd.

P
Petrovic Dusan21:40, 29. okt. 2020.
@Miloš77 Ne znam zasto mesate MiG-29M i MiG-35.
Osim alo mislite da Rusi nece napraviti to, sobecano za MiG-35, sto se sustinski razlikuje od svih MiG-29 do sada.
Iskreno, u ovom se slazem s Vama-sve to (elementi stealth, AESA radar, i td) verovatno i nece napraviti, a sigurno ne pre 2035.

A
Aleksa Radojičić21:42, 29. okt. 2020.
@Srbofil

Kada se uzme u obzir namena aviona, Eurofighter i Rafal definitivno nisu avioni iste klase. EF je avion za ostvarivanje vazdušne nadmoći i njegovi konkurenti su F-15 i Su-27 i njihove dalje verzije. U prevodu, jedini pravi evropsku teški lovac, dok je Rafal više višenamenski srednj ilovac i njegovi konkurenti su F-16, MiG-29 i J-10.

M
Miloš7721:49, 29. okt. 2020.
Koliko se secam Rafal je pobedio jedno dva puta u zadnjih 15 godina na konkursima u Indiji, a koliko ih imaju danas? Tek sad stigao jedan 🙂. Oni su jako specifican kupac iz vise razloga. Taj Rafal, meni ubedlivo najlepsih avion proizveden u Evropi je takodje duplo skuplji od MiG-29M\M2. Dakle bukvalno dva za jedan, ali nije ni samo to. Imaju Indijci para. Problem je sto je sve jako skupo vezano za Rafala, i integracija na nacin koji Indijci zele nije po zelji Francuza. To je ogtomna kocnica i tu ih MiG dobija. Mnogo para je otišlo Rusima a trebalo je Francuskoj kad se gleda na izvestan nacin.
Egipat isto ima i Rafale i jos novije MiG-29M od Indije. To je cista strateska odluka. Po meni pametnije nisu mogli pazariti. Nadam se da će se MiG-29M pokazati dobro. Nadam se isto i za izvoznu varijantu Su-35 sta god to znacilo od ogranicenja. Poenta je ipak da su imali i para i izbora! Veoma malo ograničenja. Alžir ima daleko više ograničenja i izbora. Ipak su se vratili posle onog lopovluka sa SMT pazarom kad su ih s pravom vratili.. Dakle ozbiljni su, traze nivo kvaliteta koji placaju. Nisu budale, rekao bih.

Katar je naravno očajan primer pazara. Kao sto sam vec rekao kad oni pazare nove avione to je kao da kazes Guam „pazari“ nove avione 😬..

Ja nisam za pazar MiG-35 danas, ali mislim da je to vrlo dobra opcija ako kao avion. Ponarucito ako MiG-29M nastavi da se prodaje. Naravno iz politicko ekonomskog pogleda nije tako prosto.
Odluka ne mora i ne treba da se pavi u naredne dve tri godine..ali do 2025-27 da..


M
Miloš7722:11, 29. okt. 2020.
@Petrovic Dusan
Ne znam sta vam jos uvek nije jasno?

I Živojin i ja smo vam jos prosle nedelje (po verovatno deseti put) ponovili istu stvar. Niste komentarisali pa valda niste procitali. Procitajte jer su komentati uouceni vama.

https://tangosix.rs/2020/23/10/nacelnik-generalstaba-obisao-101-lovacku-eskadrilu-u-toku-radovi-na-modernizaciji-aviona-mig-29/

„MiG-35 paket “ je samo modernija avionika i radar
na MiG-29M\M2.

U svakom slucaju prodaja novih MiG-29M\M2 uplacuje clanarinu za buduce korisnike „paketaMiG-35“ ako se 29M\M2 pokaze dobro.

S
Srbofil00:38, 30. okt. 2020.
@Milos77
Ne bih rekao da je tim zemljama „svejedno“ sto se tice cene, inace Indija ne bi koristila Migove-21 jos uvek, a Alzir stare 29ke.

Mozda nisam u pravu, ali koliko se ja secam, glavno mimoilazenje je bilo oko „transfera tehnologije“ tj. Indija je instistirala da se lokalne firme ukljuce u lanac snabdevanja, dok se istovremeno od Dasoa ocekivalo da garantuje za „gotov proizvod“ naravno i ugovorene rokove! Glavna briga Francuza je bila: „kako da garantujemo, kada nemamo kontrolu nad proizvodnjom delova u Indiji?“. Rusi su to vec prosli sa Indijcima, ispali krivi za nepouzdanost nekih platformi, na kraju je problem dobrim delom verovatno bio i u domacim firmama i odrzavanju.

Toliko to aljkavo ide tamo da je penzionisani pukovnik-pilot indijske mornarice rekao kako su mehanicari redovno nalazili, pazite sad ovo, matice srafova i hemijske u transmisiji helikoptera koje im je HAL isporucivao! I da niko iz fabrike za to nije odgovarao nikada(nas Orao je za njih olicenje kvaliteta).

Ono sta o samim avionima znamo je sta su proizvodjaci objavili, a to je resurs, medjuremontni ciklusi i kvalitet senzorskog paketa na avionima kao i neka generalna iskustva korisnika(gde je to dostupno).

Jednostavno, Mig-29M/M2 je kompromisno resenje kako god okrenete. Mozda veoma dobro kompromisno resenje, koje nudi neke jedinstvene sposobnosti za tu cenu(dva motora, tankanje drugih aviona u vazduhu itd.), ali je opet kompromis, sada i mnogo veci nego ranije jer je tehnologija daleko odmakla(pogledajte gde su SuperHornet, Rafal, F-16V, SU-35).

Da, postoji taj „problem“ rokova isporuke sa Rafalima, u pravu ste, i tu Francuzi jednostavno ne mogu da se mere sa Rusima. Jermenija je svoje SU-30 narucila, mislim da su prvi primerak dobili posle 8-9 meseci!

Mozda se kvalitet izrade 29ki poveca, a rokovi smanje sada kad je upravljanje kompanijom Mig faktiki izmesteno u Suhoj nakon „spajanja“, no ne vidim da se dovoljno resursa ulaze u taj projekat. Pogledajte kako je npr. tekla BlockIII modernizacija SuperHorneta i sa kojom tehnologijom raspolaze.

Ja sa Migom-35 upramo imam problem sto je to, kako vi kazete „paket“, a ne bi trebao biti! Taj avion bi trebao da ima ozbiljne izmene, minimum 8.500h resurs zmaja, nove motore, falpse, krilo, vertikalce, repnu sekciju, radar, kokpit, vecu nosivost, bolje naoruzanje da bi se zvao avionom „4,5 generacije“….naravno ama bas nista od toga nema, za sada. Mozda me je „odusevio“ nastup na poslednjem Maksu pa sam ocekivao previse od povratka „na velika vrata“. Taj avion je sada, kako stvari zaista stoje, na nivou F-16C ili F/A-18C, sto je sramota za bukvalno „vrhunac“ ponude novog aviona 2020. godine od strane jednog od najelitnijih imena u istoriji lovacke avijacije!

Po meni je iskreno bolje uzeti polovne avione i ustedeti na akviziciji letelica(koje bi kostale ne vise od 200 mil za celu eskadrilu) jer svakako ce se dobiti resurs priblizan novim Migovima-29, s tim sto ce motori potrajati duze kod polovnjaka(sto je tek zanimljivo), paleta naoruzanja biti veca, a mogucnost modernizacije pogotovo.

29M ima smisla jedino upravo Egipitu, Alziru ili tako nekim zemljama kojima trebaju avioni u vecim kolicinama hitno i ne mogu da se bakcu sa americkom biroktarijom ili da cekaju Francuze, a mozda bi da potrose znatno manje novca nego na Flankere. Egipat je platio 2 milijarde za 24 Suhoja, a za iste novce je dobio duplo Migova-29M!(tako da one price o „maloj“ razlici u ceni ipak ne stoje).

Ž
Živojin Banković07:10, 30. okt. 2020.
Srbofil

Треба прво завршити сва та испитивања авиона који би требали да полећу са STOBAR носача. Када ће то бити нико не зна а није дакле у питању само Супер Хорнет.

Такође не знамо ни када ће Индија набавити нови носач са катапултима (ако уопште и буде CATOBAR), неће то бити скоро, у плану је да то буде током 2030-тих.

До тада користиће два STOBAR носача.

B
Branko11:22, 29. okt. 2020.
32 mig29, 16 mig29M, 22 su-24, 13-mig25, 74 su-30 i 34 su-35, ukupno 190 nadzvucna borbena aviona ima ili imace africka zemlja sa 40 miliona stanovnika. Uz Z-142, T-34, L-39, Yak-130, PC-6, C130, C295, il-76, C-27, Super KingAir, Beechcarft 1900, Gulfstream G550, ATR-72, A-340 i helikoptere Mi-2, Mi-8, Mi-24, Mi-28, Ka-27, AW–101, AW-119, AS355, Bell 412… Uz 7 razlicitih BPL… Ko bi rekao…

Odgovori
Б
Беленко12:35, 29. okt. 2020.
Mislim da nemaju s34 ali imaju mig23,vjerovatno ga koriste kao presretača,su30 i jak130 moderne mašine ovo ostalo poput su24 staro (i rusi koriste su24 ali znatno je moderniji),pored avijacije,Alžir ima veoma jaku PVO bar na papiru s300,s400,hq9.


B
Boža M15:13, 29. okt. 2020.
Izvoze naftu i gas. Četvrtina ukupnog uvoza gasa EU je iz Alžira.

D
Drina15:54, 29. okt. 2020.
Uvek sam se pitao sta ce Alziru onoliko oruzje.
Kad se pogleda ova slika neke stvari su puno jasnije.
https://i.imgur.com/l2NQghM.jpg

B
Branko16:12, 29. okt. 2020.
Nigde nije naveden s34, vec da su narucili 32-34 Su-35, a nemaju mig-23, vec mig-25.

A
Aleksa Radojičić21:45, 29. okt. 2020.
@Drina

Daleko veći problem Alžira su teroristi iz podsaharske Afrike nego baze SAD i Francuske u istoj. Jednostavno, konvecionalna armija neće sigurno napadati mediteransku zemlju kroz Saharu.

D
Dead123:08, 29. okt. 2020.
Беленко,

Alzir je odavno povukao svoje MiG-23

Branko,

Mislim da MiG-29M zamijeniti starije MiG-29-ice a Su-35 zamijeniti MiG-25.

Znaci:

22 Su-22
70 Su-30
16 MiG-29
34 Su-35

142 aviona.

Tu se vec i mnogo godina prica o Su-34 kao zamijena za Su-24.


0
011 SRB11:52, 29. okt. 2020.
Mene interesuje pa ako moze da mi objasni neko razliku izmedju MiG-35 i MiG-29 M-M2? Da li je zapravo M/M2 izvozna varijanta MiG-35? Jer ovo kod Rusa i njihovih oznaka malo ko moze da pohvata

Odgovori
Ž
Živojin Banković13:46, 29. okt. 2020.
Да М и М2 су извозни МиГ-35.

Верзије М, М2, 35С, 35УБ су базиране на истој основи, палубним К и КУБ (Изделије 9.41 и 47).

0
011 SRB14:37, 29. okt. 2020.
@Zivojin Bankovic Hvala vam puno Zivojine. Imam jos jedno pitanje. Da li bi ovom nabavkom Alzira i jos neke drzave(nije nemoguce da bude jos neka drzava koja ima u svom arsenalu 29ku) pored Egipta bila veca perspektiva korporacije MiG i 35ice? Jer smo svedoci da sve vise i vise ljudi potura pricu kako je buducnost 35ice nikakva.

B
Branko16:15, 29. okt. 2020.
A sta je sa ovih novih 6-8 Mig-35 za rusku vojsku? da li su i oni isti kao M verzije ili tu ima neke razlike? I da li su ovi avioni za Egipat i Alzir skroz novi, ili su korisceni stari neiskorisceni zmajevi?

M
Milos17:45, 29. okt. 2020.
Da li ove 29ke Mi M2 imaju AESA radare? Koliko znam novi „nezadimljavajuci“ motori za 29/35 jos nisu spremni


Ž
Živojin Banković19:15, 29. okt. 2020.
011 SRB

Наранвно пстоји још потенцијалних кандидата за набавку фамилије авиона М, М2, МиГ-35.

Branko

Какви стари змајеви?

Не постоје стари змаејви верзија М, М2, К , КУБ, МиГ-35, то је сасвим нова генерација авиона и сви су новопроизведени.

И готово да немају везе са старим верзијама 29-ке.

ВКС Русије је за сада добило 6 МиГ-35, од којих два предсеријска и 4 серијска. Остала су да се испоруче још два серијска.

Milos

Немају АЕСА радаре а мотори РД-33МК не диме.

P
Petrovic Dusan21:53, 29. okt. 2020.
@Živojin Banković Ovde ima problema sa logikom: Rusi prvo naprave avion za svoje RV, pa onda naprave izvoznu varijantu istog aviona sa oznakom „э“ od reci“экспортный „, sto znaci „izvozni“.
Izvozna varijanta nema njihovu komunikacionu elektroniku, i elektroniku koja se smatra vojnom tajnom.
U ovom momentu MiG-35 nije usao u ni u serijsku proizvodnju, niti u upotrebu, niti zavrsio sva tehnicka ispitivanja.
Do danas postoje samo 4 prototipa, i dva(2) „serijska“ koja su citavih 24 meseca pravljeni po ugovoru iz 2018 i isporuceni avgusta 2020.
Ocigledno je da je MiG-29M/M2 jedino sto RSJ MIG trenutno moze da napravi, a po celom nizu tehnickih karakteristika MiG-29M/M2 daleko zaostaje za MiG-35 koji su najavili.
Na primer, elementi stealth,AESA radar“Zuk“ i mnogo drugog,sto MiG-29M/M2prosto nema.
Ako Rusi zaista naprave MiG-35, izvozna verzija ce se zvati „MiG-35э“, kao sto je u Rusiji tradicija jos od 1950 godine.

W
Wolfgang23:49, 29. okt. 2020.
@Petrovic Dusan

I ako ce to biti protumaceno kao neki hejt na Rusijiu/Mig moram da priznam da sam i ja maksimalno zbunjen tom nomenklaturom. Zasto bi RF za interne nabavke koristila navodnu eksportnu oznaku 35 za nesto sto je kako ekspert objasnjavaju u stvari Mig29M, osim ako to ipak nije drugaciji vazduhoplov?

Ž
Živojin Banković07:20, 30. okt. 2020.
Petrovic Dusan

Ви или не читате моје поруке или овде намерно тролујете.

МиГ-29М и М2 су извозни МиГ-35С и УБ. Разлика је као што сте навели углавном у електроници, нпр. извозни радар је Жук-МЕ или М2Е а за ВКС Русије Жук-М или М2.

Написао сам Вам већ да што се тиче МиГ-а 35 за ВКС за сада постоје:

– два прототипа (авиони борт 702 и 712)
– два предсеријска авиона (борт 10 и 11)
– 4 серијска авиона (борт 12, 14, 15, 16)

Остају да се испоруче још два серијска.

Зашто је тешко прихватити да је МиГ-35 у серијски ако је то иста фамилија као и МиГ-29М, М2, К, КУБ? Дакле производна траја је малтене иста.

Дакле запамтите, фамилија је заснована на палубном МиГ-29К и КУБ и сви ти авиони имају ознаку Изделије 9.41 (једносед) и 9.47 (двосед). М, М2 и 35 су “копнени“ К и КУБ, и за разлику од палубних немају крила која се склапају и немају куку за заустављање.

Било је и старијих прототипова 35-це који су носили озаку Изделије 9.61 и 9.67.

Wolfgang

Русија користи ознаку МиГ-35 вероватно из комерцијалних разлога, као и нпр. сада за хеликоптер Ми-24ВМ користе ознаку Ми-35М која је првобитно била извозна.

А сетите се и фамилије авиона Су-27:

– Су-30 је био Су-27ПУ, заснован на Су-27УБ
– Су-33 је Су-27К
– Су-33УБ је био и Су-27КУБ
– Су-34 је био Су-27ИБ
– Су-35 (стари Т-10М) је Су-27М

M
Miloš7709:39, 30. okt. 2020.
@Wolfgang

Zato što Rusija nikad nije planirala da uvede MiG-35 u vojnu upotrebu kroz te interne nabavke. Ni pre 10 godina ni danas. Sva ta prica o pocetnoj serijskoj proizvodnji i narudbini da zameni Striže je naravno samo reklama za ponudu paketa „35“.

Po hiljaditi put, to je samo MiG-29M sa boljom opremom i za kupce koji hoce vise da plate i nista vise. Ili za sutrasnje kupce koji hoce moderniju pticu. Ne za Ruse.
Zašto Rusima treba da ima 6-12 MiG-35? Pa u slucaju da neko naruči mogu da imaju svoje. Ne može se baš proizvoditi nesto samo za izvoz a da nemas bar neko iskustvo na istom. Striži prave dosta naleta sto je korisno za testiranje unapredjenja zmaja kojeg stalno poboljsavaju, onacavaju, menjaju materijale i oplate, itd. Nekoliko ce ih biti izskljucivo za testiranje novih sistema.

Zato i ona polemika oko „ruskog MiG-35“ i izvoznog „MiG-35E экспортный“ što PD spominje nema nikakvog smisla u ovom slučaju.

Pozdrav


W
Wolfgang11:20, 30. okt. 2020.
OK, hvala. Kada se recimo procita sledece:

„Designed according to requirements of perspective foreign customers, the export version of multirole aviation complex is characterized by changed airframe“

„Changed airframe“ znaci u odnosu na originalnu verziju a ne Mig-29M?

Ž
Živojin Banković13:45, 30. okt. 2020.
Wolfgang

Не знам где сте прочитали „Changed airframe“ али ћу још једном поновити.

МиГ-29М, М2, К, КУБ, 35С и УБ су иста фамилија авиона, Изделије 9.41 и 47.

Дакле змај је готово исти, сви воде порекло од К и КУБ, то су родоначелници фамилије.

К и КУБ има куку за заустављање, склопива крила, антикорозивну заштиту.

М, М2 и 35С и УБ су “копнени“ К и КУБ.

Нпр. верзије М и М2 за Сирију немају систем за попуну горивом у ваздуху, варијанте за Египат имају. Као што имају и МиГ-35С и УБ за ВКС Русије.

J
Jale12:15, 29. okt. 2020.
Samo MIG srbina spasava ,jevtin,pouzdan i odradjuje svoj posao.

Odgovori
Б
Беленко12:37, 29. okt. 2020.
Za našu pvo i rv idealan avion je poput jas39 ili jf17,nisu skupi za održavanje a za naše potrebe i više nego dovoljni,plus jak130 kao trenažno-borbeni avion.

Ž
Žorž13:01, 29. okt. 2020.
Hahahahahahahha, slažem se lepo rečeno


J
Jale15:31, 29. okt. 2020.
Belenko Nebih se bas slozio sa tobom da je jas-39 jevtin za odrzavanje,njegov sat naleta kosta preko 20 hiljade dolara sto je vise nego za F16 blok 70.Sto se cene tice skuplji je pedeset odsto od MIG29M-M2 a MIG je za njega zmaj koji bljuje vatru.

P
PakleniVuk17:10, 29. okt. 2020.
Ko je taj Jevta što je njegov Mig pouzdan?

N
Narednik I klase17:45, 29. okt. 2020.
usrecili smo se sa MiG-ovima samo tako, pocev od 21 pa 29. bivsoj SFRJ nudjen je Mirage 5 izvozni f.1 sa istim avionom izraelsko vazduhoplovstvo koristeci francusku raketu Matra Super 530D je unakazioi arapske MiG-ove zamena je bio Mirage 2000 koji i danas predstavlja u verziji 2000-5MK II najspremniji avion HAF-a, i logicno Rafale B/C koji posle F-22 predstavlja najbolji zapadni avion po misljenju mnogo kompetentnijih od mene,

ono sto smo mi uradili sa 29-kama je bilo i iznudjeno jer su izdvajanja za vojsku neadekvatna MiG 35 Fulcrum F ima MRCA sposobnosti, ali zavisi sta od oruzija kupite.

najbolji posao su uradili Rumuni kupili F-16 blok 15, sredili ga u Portugaliji, posle ga sa Izraelom urede kao Sufu

verujem da mnogi prizeljkuju Fulcrum F, a ja imam pravo da se nadam Rafalu, kao nasledniku 29-ke

P
Petrovic Dusan22:28, 29. okt. 2020.
@Narednik I klase.
Ni nulti efekat MiG-29 na nebu Srbije 1999, nije dovoljan da ljudi u Srbiji imaju objektivnu sliku u vezi jednog od najlosijih aviona ruske proizvodnje,MiG-29.
Posle 30 godina koriscenja MiG-29 postoji statistika istorije upotrebe letelice u sukobima u kojima je ucestvovao (ni jedna vazdusna pobeda, vise puta rusen).
Avion ima impresivne akrobatske karakteristike, ali slabe senzorno-elektronske sposobnosti za borbe na dalekim rastojanjima,sto je tendencija kraja 1980-ih.
Za razliku od zapadnih letelica, i samo odrzavanje u letu MiG-29 je zahtevno, pa odvlaci paznju pilota od vazdusnog boja.
Kad se ove dve stvari spoje- jasno je zasto je MiG-29 gubitnik.
Duboka modernizacija MIG-29, koja ima slicne tehnicke mogucnosti kao zapadni avioni,pod nazivom MiG-35, ni 2020 nije primljena u rusko RV, a napravljana su svega 2 aviona u periodu od 24 meseca posle potpisivanja ugovora.
Alzir je uzeo slabiju varijantu MiG-29M/M2, jer ocigledno MiG-35 ne mogu da proizvedu
Ukratko – i ja bih radije sjajni Rafal za Srbiju!

D
Dead123:26, 29. okt. 2020.
Narednik I Klase,

Uvijek sam se cudio zasto Jugoslavija nije kupila Francuski Mirage 5 kao zamijenu za bar neke eskadrile sa F-84G (kupili jeftin ali ne bas sposoban J-21) ili Mirage F1 (kupljen losiji MiG-21Bis).

Mirage F1 je bio pravi visenamjenski borbeni avion a kao sto su Iracani i Francuzi dokazali imao je puno kapaciteta za pojacanje sposobnosti.

A na kraju je imao i sposobnosti elektronskog ratovanja i protiv radarskog udara sa AS37 ARMAT.

Da je SFRJ kupio licensu za Mirage F1 taj avion je mogao zamijeniti i J-21 lake jurisnike, MiG-21F/PFM/M presretace i MiG-21R/IJ-21 izvidace.

Znaci mogli su imati jedan tip prilicno sposbnog aviona. A to bi znacilo lakse logistiki i zahtejvao manji broj aviona da izvrsi zadace zato sto bi trebalo manji broj trenaznih eskadrila i rezerva.


A
Aleksa Radojičić08:07, 30. okt. 2020.
@Petrović Dušan

I po 50 put, statistika bez konteksta nema veze sa životom.

N
Narednik I klase11:43, 30. okt. 2020.
dead1

samo mala preciznost francuske ARM su specificne po tome sto su bile predvidjene za napad na stanice za navodjenje aviona

i da pomenem umesto ogromnih para za razvoj J-22 -G4 mogli smo nabaviti Alfa Jet-ove i Jaguare, a privreda SFRJ se mogla ukljuciti kao partner grupi Marcel-a Dessault-a

m
max12:36, 29. okt. 2020.
Od 28+6 ugovorenih 2006te sada je isporučeno 14?
Znači novi rezultat za RSK MIG jeste -20.

Odgovori
Ž
Živojin Banković13:49, 29. okt. 2020.
max

Нисте пратили.

МиГ-ови 29М и М2 су наручени 2019.

m
max16:31, 29. okt. 2020.
Želio sam reci da je rsk mig u 15g uspio smanjiti broj prodatih 29ki. Sada imaju 20 manje prodatih nego sto su imali 2006te.


Ž
Živojin Banković19:21, 29. okt. 2020.
max

Није баш за поредити, 2006. су били продати авиони који су настали модернизацијом старих 9.12, 9.13 и 9.51.

Дакле јефтиније верзије него нови М и М2.

h
harris12:37, 29. okt. 2020.
E, ovo je maska!

Odgovori
M
Miroslav13:33, 29. okt. 2020.
Koliko se sećam pre nekog vremena se na forumu govorilo da MIG praktično propada i da nemaju kome da prodaju avion posebno mig-35.

Odgovori
B
BB15:38, 29. okt. 2020.
Povratak otpisanih

m
max16:32, 29. okt. 2020.
Pa eto i ovdje su smanjili broj, naručeno je bilo 28+6 ali zbog lose kvalitete je smanjen broj na ovih 14.


Ž
Živojin Banković19:23, 29. okt. 2020.
Куповина 34 авиона 2006. године нема никакве везе са наруџбином 14-16 авиона из прошле године.

Реч је о две различите генерације МиГ-а 29.

f
frane09:18, 30. okt. 2020.
Samo ako su se izmijenile i generacije onih koji su bili odgovorni za taj loš kvalitet u prvoj narudžbi.

Ž
Živojin Banković10:57, 30. okt. 2020.
frane

Колико се сећам а може и да се провери, ти људи који су урпопастили посао са Алжиром су били ухапшени. Како из РСК МиГ тако и из завода у којима су се производили резервни делови.

P
PakleniVuk13:56, 29. okt. 2020.
Ovaj čika na slici sa okićenim Mikojanom nije morao da stavi masku baš preko cele glave,jer ako Darija Kisić Tepavčević vidi ovu sliku,nateraće nas sve da nosimo maske na taj način. A Rusima očigledno kaplje lova samo u džep od prodaje oružja, te tamo ,te ovamo. Tako se to radi.

Odgovori
G
Gus19:52, 29. okt. 2020.
Migomrzci na bromazepamima😁

Odgovori

D
Dead123:44, 29. okt. 2020.
U ovoj prodaji mora da igra ulogu neka cudna politika.

Alzir je dosada kupio 72-74 Su-30. Kupuju 14-16 MiG-29M sto je totalno nelogicno sto se tice logistike.

Pametnije bi bilo sto se tice logistike i eskplojaticije kupiti dodatnih Su-30 nego jednu eskadrilu MiG-29 narocito posto je MiG-29 puno losiji nego Su-30 a kamoli Su-35 kojeg isto namjeravaju kupiti.

Odgovori
6
677.trae07:22, 30. okt. 2020.
PD

Molim vas nemojte o ponasanju mig29 u letu? Kakvo crno odvlacenje paznje? Da li ste svesni kakvu ste glupost lanuli?

29-ku je veoma lako leteti, I kao svaki aparat moze mnogo da pruzi. Naravno to zavisi od mnogo faktora.

A
Aleksa Radojičić08:11, 30. okt. 2020.
@Dead1

RV Alžira očigledno ima potrebu za srednjim višenamenskim lovcem, koji menja povučene MiG-21, Su-22 i MiG-29. Tu leži sva logika priče. Su-35 menja MiG-25 u presretačkoj ulozi, dok MiG-29M/M2 treba da predstavlja okosnicu taktičke avijacije i verovatno se planiraju dodatne nabavke. Su-30 igra ulogu glavnog lovca za ostvarivanje vazdušne nadmoći, dok Su-34 treba da zameni Su-24M i obavlja ulogu „strateškog“ bombardera.

M
Miloš7709:19, 30. okt. 2020.
Dead1
Uoravo o tome sam podigao raspravu gore na vrhu.
Izgleda da je MiG-29M\M2 dosta dobra ptica za namenjenu ulogu ako se vec ima veca i jaca ptica kao Flanker. Cena je mozd i duplo manja danas od Rafala ili Su-35 dok je eksploatacija takodje jeftinija. Nov unapredjen zmajni motori, sistemi unutra lako zamenjivi. Rusi ga despretno plasiraju za izvoz zbog kasnije modernizacije na 35 ili nesto bolje. Sto se logistike tice mislim da to nije nikakav problem za zemlju koja je vec imala MiG-29 i sada ima Flankere. Suhoj ce pomoci sada da se ta razlika jos vise ublazi. U svakom slucaju se ustedi lov koja mozda i nije problem, ali bi radije da dobiju vise solidnih aviona nego manje za istu sumu.

W
Wolfgang11:24, 30. okt. 2020.
>> Cena je mozd i duplo manja danas od Rafala ili Su-35 dok je eksploatacija takodje jeftinija.

https://www.thedrive.com/the-war-zone/35500/why-russias-mig-35-is-starting-to-look-like-a-dead-duck

„when it comes to the price tag, the difference between “lightweight” products from RAC MiG and the “heavyweight” offerings from the Sukhoi stable can be overstated. Even in its original form, the cost of a basic MiG-29 was 80% that of the Su-27 Flanker. The difference in operating costs between the two fighters was also similar.“


M
Miloš7713:46, 30. okt. 2020.
@Wolfgang
Da, to se pise za originalne Su-27 i MiG29. Danas je cena najboljeg proizvoda zbog preskupe vojne elektronike i tehnologije uopste skočila daleko daleko više. Ejsploatacija se popravila sto se cene tice. Najveci faktor danas je verovatno ruska ponuda MiG-29M\M2 po nizim cenama nego sto bi trebalo, da ga proguraju.
Interesantno je to sve ustvari, i mozemo samo da nagadjamonj verujemo nekim novim potvrdjenim podatcima i starim pricama.

Jedno je sigurno. Ili je MiG-29M danas puno jeftinij za kupiti i imati od Rafala i Su-35 reciko, ili nije, u kom slučaju zemlje koje pazare to čine jer misle da im vredi! Dakle znaci da postoji dobar razlog da se plati slicna cena za MiG-29M kao za Su-35.
Ja verujem u ono prvo.

Ž
Živojin Banković13:49, 30. okt. 2020.
То се односи на цену основних верзија Су-27 и МиГ-29.

Данас није тако, рецимо Кина је Су-35 плаћала преко 83 милиона долара, Египат МиГ-29 скоро 48 милиона долара.

Наравно не знамо детаље уговора тј. колико ко је набавио делова, наоружања потом какве су услуге логистике.

m
mateus13:14, 30. okt. 2020.
Kada su prodavani lovci MiG-29smt Alziru ministar odbrane RF bio je ako se ne varam Serdjukov koji nista bitno nije uradio za modernizaciju ruske armije. Svo to vreme Rusija je zavisila od stranih komponenata za svoje oruzane snage. Pa je narucio i nosac helikoptera Mistral koji rusima nije bio preko potreban. Svi znamo kako se to zavrsilo a on je iz tog posla strpao sebi lepe parice. Njega nije previse zanimala vojska vec vise sopstveni dzep. Moze se kasti da je on jedan od najvecih krivaca za kasnjenje opremanja Ruske vojske najnovijim sredstvima. Jer je bio korumpirani nesposobnjakovic. Kada je dosao Rogozin krenulo se u modernizaciju armije na svim nivoima a jos veci pomak je napravio sadasnji ministar Sergej Sojgu. Sada Rusija sve manje zavisi od stranih komponenti i pravi ih sama. Posle 2000ih mnogo para je otislo na privatnim racunima po zapadnim bankama kao u doba Jeljcina namenjenih odbrani drzave, dok Putin nije zavrnuo slavinu koliko je god moguce u ovom trenutku. Tu je Rusija izgubila dragoceno vreme jer su mnogi umislili da ce naci zajednicki jezik sa zapadom sto je nemoguce. Sada Sojgu izvanredno vodi MO. I sada se pitamo zasto se kasni u mnogim stvarima. Zbog korupcije i nesposobnosti predhodnika.

Odgovori
Prilikom komentarisanja tekstova na portalu molimo vas da se držite isključivo vazduhoplovnih tema. Svako pominjanje politike, nacionalnih i drugih odrednica koje nemaju veze sa vazduhoplovstvom biće moderisano bez izuzetka.

Svi komentari na portalu su predmoderisani, odobravanje bilo kog komentara bilo kog značenja ne odražava stav redakcije i redakcija se ne može smatrati odgovornom za njihov sadržaj, značenje ili eventualne posledice.

Tango Six portal, osim gore navedenih opštih smernica, ne komentariše privatno niti javno svoju politiku moderisanja

Ostavite odgovor
Komentar*
Ime*
E-mail*

550
Čitalaca
11.245
Fanova
1.950
Pratilaca
12.323
Pretplatnika





NAJNOVIJI TEKSTOVI
30. Oct
29. Oct
28. Oct
27. Oct
26. Oct
Ekvadoru isporučena prva dva helikoptera H145
Ekvadoru isporučena prva dva helikoptera H145
NAJNOVIJI KOMENTARI
Ž
Živojin Banković na: Alžir još jedan korisnik višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2
То се односи на цену основних верзија Су-27 и МиГ-29. Данас није тако, рецимо Кина је Су-35 плаћала преко 83 милиона долара, Египат МиГ-29 скоро 48 милиона долара. Наравно не знамо детаље уговора тј. колико ко је набавио делова, наоружања потом какве су услуге логистике.

30. Oct 2020.Pogledaj
M
Miloš77 na: Alžir još jedan korisnik višenamenskih borbenih aviona MiG-29M i M2
@Wolfgang Da, to se pise za originalne Su-27 i MiG29. Danas je cena najboljeg proizvoda zbog preskupe vojne elektronike i tehnologije uopste skočila daleko daleko više. Ejsploatacija se popravila sto se cene tice. Najveci faktor danas je verovatno ruska ponuda MiG-29M\M2 po nizim cenama nego sto bi trebalo, da ga proguraju. Interesantno je to sve…
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 15:16

Eroo wrote:Zbog jednog od najvećih radarskih odraza među avionima (RCS = 5 m^2) ovaj Mig29 je potrošna roba za skoro
sve poznate rakete   zemlja-zrak i zrak-zrak.Rakete s dometom >100 km ga obara čim poleti. Avion je neuporaban
 u iole ozbiljnom ratovanju.
Imaju oni Suhoje. Ovo im je jeftinija varijanta tamo za pustinju, Maroko , Tunis , Libiju. Rezervni avion. Jeftiniji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 15:47

Ne vidim baš koja je to sila osim Francuske a da ima modernu avijaciju a eventualno bi moglo doć do iskrenja a da su nešto jači od njih.

No čak i da dođe do pogoršanja odnosa Francuska Alžir ( Arapi ) čisto sumnjam u direktni rat nego će se to vodit okolo za prevlast ( Libija , Mali , Mediteran itd ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 15:54

Hrpa ovih Arapa u Francuskoj dolazi iz Alžira pa onda ako jača antiislam u Francuskoj teško je neočekivat da to neće povuć i neka srozavanja na diplomatskoj razini između ovih dviju država.

Pratimo. Iskreno ne očekujem direktan rat al očito pogoršanje odnosa slijedi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 16:03

Dolazak ili čak veliko jačanje Le Pen u francuskom parlamentu sasvim sigurno mijenja odnose na relaciji Francuska Alžir.

Hrpa tih Arapa u Francuskoj su Alžirci i ako ih se bude napadalo samo zato jer su Arapi Alžir mora uputit bar protesnu notu. Moraju stat iza svojih sugrađana od represije neke druge države.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 16:12

Pošto imam podatke iz budućnosti ja mogu prekinit sumnju i reči ovo : odnosi Alžira i Frsncuske će se jako zakomplicirati u budućnosti.

U tom kontekstu ima smisla pričat o alžirskoj ratnoj avijaciji i Rusim koji su im saveznik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by RayMabus 30/10/2020, 16:16

No o tom potom jer nama ionako Alžir nije bitan pa nema smisla previše o tome.

Bitnija nam je Libija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176031
2014-04-11


Back to top Go down

Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2 Empty Re: Spremni za prve letove: Alžiru stigli novi migovi 29M i M2

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum