ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Hektorović 29/10/2020, 14:05

[size=30]U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske[/size]

U Banjaluci je u toku sastanak predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović i premijera Radovana Viškovića sa delegacijom Hrvatske koju predvodi predsjednik Odbora za regionalni razvoj i fondove Evropske unije Marko Pavić.



U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske 171115
Sastanak sa delegacijom HrvatskeFoto: Twitter
Sastanku prisustvuje i ministar pravde Republike Srpske Anton Kasipović.
Nakon sastanka biće objavljeno saopštenje za javnost.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by RayMabus 29/10/2020, 14:07

Marko Pavić. :facepalm
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by RayMabus 29/10/2020, 14:09

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske B_201029076

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-posvetiti-se-iskljucivo-izbornom-zakonu-dok-to-ne-promijenimo-idu-samo-operativne-aktivnosti/201029076


Pokemon u Banja Luci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Hektorović 29/10/2020, 14:17

RayMabus wrote:U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske B_201029076

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-posvetiti-se-iskljucivo-izbornom-zakonu-dok-to-ne-promijenimo-idu-samo-operativne-aktivnosti/201029076


Pokemon u Banja Luci.

Obavezno moram uzet ovu masku :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by RayMabus 29/10/2020, 14:36

To u Banjaluci je vezano uz most u Gradišci. Nema političku poruku nego ekonomsko gospodarska suradnja konkretno novi most između dvi države no kako ga gradi RS onda s njima vodimo razgovore.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Hektorović 29/10/2020, 15:00

[size=30]Cvijanović-Pavić: Јačati privrednu saradnju i infrastrukturno povezivanje[/size]

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović razgovarala je danas sa delegacijom Hrvatske o mogućnostima jačanja privredne saradnje i snažnijeg infrastrukturnog povezivanja.



U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske 171115
Sastanak sa delegacijom HrvatskeFoto: Twitter
Delegaciju Hrvatske predvodio je predsjednik Odbora za regionalni razvoj i fondove Evropske unije hrvatskog Sabora Marko Pavić, saopšteno je iz Kabineta predsjednice Republike Srpske.
Na sastanku, kojem je prisustvovao predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković sa saradnicima, razgovarano je i o političkim i ekonomskim temama u Republici Srpkoj, BiH i regionu, te drugim aktuelnim pitanjima.
Tokom razgovora istaknut je značaj izgradnje mosta preko rijeke Save kod Gradiške, te konstatovano da je riječ o važnom infrastrukturnom projektu kako za Srpsku i BiH, tako i za Hrvatsku i cijelu regiju.
Na sastanku je izraženo uvjerenje da će most na Savi, granični prelaz, carinski terminal, kao i potrebne saobraćajnice, biti u funkciji do kraja 2022. godine.
Sagovornici su ocijenili da će pitanje sanacije mosta i prekategorizacije graničnog prelaza za teretni saobraćaj Novi Grad-Dvor biti riješeno već naredne godine, što će značajno podstaći privredu i zapošljavanje u opštini Novi Grad.
Na sastanku je zaključeno da postoje brojne mogućnosti prekogranične saradnje i partnerstva, kroz zajedničko apliciranje za projekte u okviru programa INTEREG IPA.
Realizovana posjeta hrvatske delegacije Republici Srpskoj predstavlja nastavak razgovora koje je srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik vodio u Zagrebu u septembru sa najvišim zvaničnicima Hrvatske.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by epikur37 29/10/2020, 16:30

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske B_201029076

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-posvetiti-se-iskljucivo-izbornom-zakonu-dok-to-ne-promijenimo-idu-samo-operativne-aktivnosti/201029076


Pokemon u Banja Luci.

Obavezno moram uzet ovu masku :D


puta dva i šalji :)

inače dobri odnosi Hrvatske i Srpske su vrlo važni za budućnost dva naroda
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Guest 29/10/2020, 16:32

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske B_201029076

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-posvetiti-se-iskljucivo-izbornom-zakonu-dok-to-ne-promijenimo-idu-samo-operativne-aktivnosti/201029076


Pokemon u Banja Luci.

Obavezno moram uzet ovu masku :D


puta dva i šalji :)

inače dobri odnosi Hrvatske i Srpske su vrlo važni za budućnost dva naroda

Ajde de  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by epikur37 29/10/2020, 16:33

MaximusDecimusMiridije wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske B_201029076

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-posvetiti-se-iskljucivo-izbornom-zakonu-dok-to-ne-promijenimo-idu-samo-operativne-aktivnosti/201029076


Pokemon u Banja Luci.

Obavezno moram uzet ovu masku :D


puta dva i šalji :)

inače dobri odnosi Hrvatske i Srpske su vrlo važni za budućnost dva naroda

Ajde de  :)


:) e
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Guest 29/10/2020, 16:46

Mogu razmujeti nekakva trenutna savezništva. I daleko sam ja od desničara i pravaša ili ičega sličnoga ali po meni nije normalan bilo tko tko se ufaje u nekakvu jadnakopravnost u takvom možebitnom savezništvu a pogotovo na nekakav normalan odnos kad eventualno zajednički politički-vojni protivnik bude poražen. No ajd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by epikur37 29/10/2020, 16:52

MaximusDecimusMiridije wrote:Mogu razmujeti nekakva trenutna savezništva. I daleko sam ja od desničara i pravaša ili ičega sličnoga ali po meni nije normalan bilo tko tko se ufaje u nekakvu jadnakopravnost u takvom možebitnom savezništvu a pogotovo na nekakav normalan odnos kad eventualno zajednički politički-vojni protivnik bude poražen. No ajd.

Savez je privremen i iz praktičnih razloga, protiv zajedničkog protivnika, nevjere, koji je ugroza i jednim i drugim.

Inače uvijek sam za svatko sebi, Srbi sebi na Balkan a mi sebi mediteran i srednjaeuropa.

Nikakva zajednica, ali bolji odnosi kao susjedi zašto ne.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Guest 29/10/2020, 16:55

epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mogu razmujeti nekakva trenutna savezništva. I daleko sam ja od desničara i pravaša ili ičega sličnoga ali po meni nije normalan bilo tko tko se ufaje u nekakvu jadnakopravnost u takvom možebitnom savezništvu a pogotovo na nekakav normalan odnos kad eventualno zajednički politički-vojni protivnik bude poražen. No ajd.

Savez je privremen i iz praktičnih razloga, protiv zajedničkog protivnika, nevjere, koji je ugroza i jednim i drugim.

Inače uvijek sam za svatko sebi, Srbi sebi na Balkan a mi sebi mediteran i srednjaeuropa.

Nikakva zajednica, ali bolji odnosi kao susjedi zašto ne.

I apsolutno bih ja se složio s time kad bi to tako bilo i kad bi nakon privremenog savezništva stisli jedni drugome ruku i svako u svoje dvorište. Ali ovo je lud dio svijeta. Čak i da su trenutne vođe do te mjere pragmatični tko garantira da oni koji će ih eventualno naslijediti će biti isto u toj liniji? A i ovdje se svi nalože jako brzo. Nemam pojma, meni su oni lud narod i luda politička opcija i potpuno mi je nenormalno od njih očekivati pošten odnos ili pridržavanje nekakvih dogovora i slično.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by epikur37 29/10/2020, 17:06

MaximusDecimusMiridije wrote:
epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Mogu razmujeti nekakva trenutna savezništva. I daleko sam ja od desničara i pravaša ili ičega sličnoga ali po meni nije normalan bilo tko tko se ufaje u nekakvu jadnakopravnost u takvom možebitnom savezništvu a pogotovo na nekakav normalan odnos kad eventualno zajednički politički-vojni protivnik bude poražen. No ajd.

Savez je privremen i iz praktičnih razloga, protiv zajedničkog protivnika, nevjere, koji je ugroza i jednim i drugim.

Inače uvijek sam za svatko sebi, Srbi sebi na Balkan a mi sebi mediteran i srednjaeuropa.

Nikakva zajednica, ali bolji odnosi kao susjedi zašto ne.

I apsolutno bih ja se složio s time kad bi to tako bilo i kad bi nakon privremenog savezništva stisli jedni drugome ruku i svako u svoje dvorište. Ali ovo je lud dio svijeta. Čak i da su trenutne vođe do te mjere pragmatični tko garantira da oni koji će ih eventualno naslijediti će biti isto u toj liniji? A i ovdje se svi nalože jako brzo. Nemam pojma, meni su oni lud narod i luda politička opcija i potpuno mi je nenormalno od njih očekivati pošten odnos ili pridržavanje nekakvih dogovora i slično.

Možda bi i oni rekli za nas.

Kako god, stvar je pragmatična i opravdana.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske Empty Re: U Banjaluci sastanak sa delegacijom Hrvatske

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum