ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 8:39

to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)

vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 8:40

vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:41

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
oni hoce..mozda mi necemo...kome ce vladati ja to ne znam...penzicima sa jednom nogom u grobu

Pa ti nećeš, ali većina, makar i ona relativna hoće i to se pokazalo na izborima.
Tebe nitko ništa neće pitati, i ne samo zato jer si bezbroj puta samo na ovom forumu dokazao kako si katastrofalno loš prognozer političkih zbivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:41

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:
Speare Shaker wrote:
kaya wrote:Ja realno mislim da sa sve više zaraženih može biti jedino gore, nikako bolje.
Ove mjere sa zabranom alkohola od ponoći na benzinskoj su smiješne.
Stoga smiješne mjere mogu biti iz dva razloga:
A) stožer je poludio i želi da se svi zarazimo a neki i umru
B) stožer zna kako zaustaviti virus jer su ga zaustavili već jednom vrlo efikasno ali imaju vezane ruke jer ovi više ne mogu to financirati pa donose kozmetičke mjere .

Nije poanta u alkoholu, nego u druženju uz alkohol. Benzinske postaje su tu faktor rizika jer se mladi nakon zatvaranja kafića okupljaju na jedinom mjestu gdje tada mogu doći do alkohola - benzinskim postajama.
Dakle, ta mjera je konzistentna odnosno usklađena sa ostalima.
I odgovor B je u suštini točan.
Stožer u suštini zna kako spriječiti divljanje virusa odnosno koliko toliko kontrolirano širenje, ali cijelo društvo nije u stanju platiti punu cijenu za mjere koje bi to postigle (totalno zaključavanje) pa ih više ne želi ni primjeniti, jer mu je cijena koju će morati platiti za ovakvo širenje virusa jednostavno prihvatljivija od posljedica totalnog zaključavanja.
Ali gle, oni koji se okupljaju po klupicama nabaviti će alkohol prije a i u školu idu, tamo se isto mogu zaraziti.
Mjere su onako, ajde da nešto donesemo da ne ispadne da nismo baš ništa .
Ali nije stožer tu kriv, svezali im ruke. Znam ja da je B.😉

Poanta je u smanjenu rizika i u tome da učiniš ono što možeš. Ne možeš spriječiti da kupe alkohol i sjede po klupicama, ali možeš da se zbog alkohola okupljaju oko benzinskih.
Osim toga, kod mladih ima puno elemenata spontanog, neplaniranog ponašanja, ali sa predvidljivim ishodima (okupljanje, posebno oko alkohola) pa bar neke modalitete tog ponašanja nije problem prevenirati, ali je jasno da nije moguće sve.
Da, javnost zbog raznih razloga očekuje da se nešto poduzme, doslovce je izluđena cijelom situacijom i posebno medijskom histerijom oko iste, pa to onda projiciraju na očekivanja od politike, koja ne može spriječiti širenje virusa, ali može recimo zdravstveni sustav osposobiti do razine dovoljne da pruži neki temeljnu zaštitu građanima, a da pri tome ne doživi kolaps.



trebalo je samo obnoviti kineski,,,socijalistički zid 


al eto ni socijaliste u hrvatoslaviji nemožemo potamanit  ,,a kakobi kineske
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Mon 26 Oct - 8:42

Speare...mislim da će ipak doći do kolapsa, i onda će morati zatvoriti.
Prenaglo raste taj broj i broj teško bolesnih.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:42

obala razuma wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
traženje kapaciteta za upravu državom je najjadnija umna gnjida zaključak koji proizvodi socijalizam

Traženje kapaciteta za upravljanje državom je sport koji traje od samih početaka nastanka država u svijetu, dakle, od pretpovijesnog vremena. Nikakve veze to nema sa bilo kojom ideologijom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 8:43

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
oni hoce..mozda mi necemo...kome ce vladati ja to ne znam...penzicima sa jednom nogom u grobu

Pa ti nećeš, ali većina, makar i ona relativna hoće i to se pokazalo na izborima.
Tebe nitko ništa neće pitati, i ne samo zato jer si bezbroj puta samo na ovom forumu dokazao kako si katastrofalno loš prognozer političkih zbivanja.
ajde uplati im 100 kuna..samo cekaju takve naivcine...koji razmislaju da daju lovu za pravu stvar...ajde bui takav domoljub..uplati...ja necu...ja ih necu spasavati...nek im uplate ili oni koji su izvezli koronu ili oni koji misle da ce ih ovi-'spasiti'...ocajnicki potezi ocajnika..a ocajnik kad nema izlaza uglavnom il objegne ili se ubije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:46

kaya wrote:Speare...mislim da će ipak doći do kolapsa, i onda će morati zatvoriti.
Prenaglo raste taj broj i broj teško bolesnih.

Ne znam, moguće je, ali evo, Lauc i Tim Spector predviđaju drugačije scenarije i skori klimaks krize i nakon toga smanjenje brojeva novozaraženih odnosno puno povoljnju statistiku.
Oni su ipak znanstvenici i to još biolozi sa specijalnim znanjima koja im omogućuju bolje razumjevanje cijele stvari od političara i njihovih administrativnih pomoćnika.
Politika im očito vjeruje i sad taktizira nastojeći da ne napravi neku pogrešku koja bi im se kasnije teško obila o glavu.
E sad, hoće li im se takva taktika isplatiti ili ne, ostaje nam da čekamo i vidimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:51

vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
oni hoce..mozda mi necemo...kome ce vladati ja to ne znam...penzicima sa jednom nogom u grobu

Pa ti nećeš, ali većina, makar i ona relativna hoće i to se pokazalo na izborima.
Tebe nitko ništa neće pitati, i ne samo zato jer si bezbroj puta samo na ovom forumu dokazao kako si katastrofalno loš prognozer političkih zbivanja.
ajde uplati im 100 kuna..samo cekaju takve naivcine...koji razmislaju da daju lovu za pravu stvar...ajde bui takav domoljub..uplati...ja necu...ja ih necu spasavati...nek im uplate ili oni koji su izvezli koronu ili oni koji misle da ce ih ovi-'spasiti'...ocajnicki potezi ocajnika..a ocajnik kad nema izlaza uglavnom il objegne ili se ubije

Tvoj entuzijazam i energija usmjerena na rušenje ove vlasti je doslovce dirljiva kategorija.
A politika ovakvim potezima cilja upravo na to - na entuzijazam.
To nije nikakav potez očajnika nego stari trik kojemu politika uvijek pribjegava kada joj ne ide dobro, apelira na društvenu svijest pojedinaca i čitavih kategorija stanovništva.
Dakle, takvi poput tebe će ih spasiti, oni puni energije i entuzijazma, bez obzira na njihove prvotne namjere po tom pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Mon 26 Oct - 8:51

vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
govori jedan na TV kako se nada Evropskoj solidarnosti kao u slučaju Grčke. Vjerojatno ne zna da je Grčka danas više dužna nego kada je upala u recesiju...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:53

Speare Shaker wrote:
obala razuma wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
traženje kapaciteta za upravu državom je najjadnija umna gnjida zaključak koji proizvodi socijalizam

Traženje kapaciteta za upravljanje državom je sport koji traje od samih početaka nastanka država u svijetu, dakle, od pretpovijesnog vremena. Nikakve veze to nema sa bilo kojom ideologijom.
bez kapaciteta se nemože doći u konkurenciju 

al ka ti  sijesti na svoju ideološku osnovu i po njoj češljati puk i tražiti socijalističku primjedbu je rasistički degenerizam 

moraš pojmiti da si nositelj socijalističkog karcinoma razuma ,,,


isto ka šta ti svituješ omladini da ne šire koronu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:54

mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
govori jedan na TV kako se nada Evropskoj solidarnosti kao u slučaju Grčke. Vjerojatno ne zna da je Grčka danas više dužna nego kada je upala u recesiju...

Nije bitno koliko si dužan nego da uredno servisiraš svoje dugove po nekom dogovoru sa onima kod kojih si se zadužio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 8:55

mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
govori jedan na TV kako se nada Evropskoj solidarnosti kao u slučaju Grčke. Vjerojatno ne zna da je Grčka danas više dužna nego kada je upala u recesiju...
ja s enadam da ce uplatiti svi koji su glasali za plenkija i hdz...mada nisam optimistican u pogledu toga..novcanik je majka svih majka..svakom cast ali lova je lova..bolje kod mene nego kod ong drugog... :) ..eu nam je dala lovu...problem je sto prvi dio dolazi tek sljedece godine u drugoj polovici...do tad..prika snađi se..sad druzba poziva na solidarnost?..gdje su prije bili...'ma nece nas..'..'idi mi dođi mi'....'da ce srica i bog'....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Mon 26 Oct - 8:55

Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
oni hoce..mozda mi necemo...kome ce vladati ja to ne znam...penzicima sa jednom nogom u grobu

Pa ti nećeš, ali većina, makar i ona relativna hoće i to se pokazalo na izborima.
Tebe nitko ništa neće pitati, i ne samo zato jer si bezbroj puta samo na ovom forumu dokazao kako si katastrofalno loš prognozer političkih zbivanja.
ajde uplati im 100 kuna..samo cekaju takve naivcine...koji razmislaju da daju lovu za pravu stvar...ajde bui takav domoljub..uplati...ja necu...ja ih necu spasavati...nek im uplate ili oni koji su izvezli koronu ili oni koji misle da ce ih ovi-'spasiti'...ocajnicki potezi ocajnika..a ocajnik kad nema izlaza uglavnom il objegne ili se ubije

Tvoj entuzijazam i energija usmjerena na rušenje ove vlasti je doslovce dirljiva kategorija.
A politika ovakvim potezima cilja upravo na to - na entuzijazam.
To nije nikakav potez očajnika nego stari trik kojemu politika uvijek pribjegava kada joj ne ide dobro, apelira na društvenu svijest pojedinaca i čitavih kategorija stanovništva.
Dakle, takvi poput tebe će ih spasiti, oni puni energije i entuzijazma, bez obzira na njihove prvotne namjere po tom pitanju.
Pa i vlast radi u panici. Veliki broj zaraženih u njihovoj borbi protiv korone mogu shvatiti kao vlastitu slabost, a ljudi koji djeluju u panici rade greške, pa donositi sulude mjere kao na početku ovog cirkusa kada je bilo primjera u da su u jednoj zemlji slali i tenkove na ulice.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 8:57

Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
govori jedan na TV kako se nada Evropskoj solidarnosti kao u slučaju Grčke. Vjerojatno ne zna da je Grčka danas više dužna nego kada je upala u recesiju...

Nije bitno koliko si dužan nego da uredno servisiraš svoje dugove po nekom dogovoru sa onima kod kojih si se zadužio.
servisiranje je ciničan termin 

reci otvoreno 

koliko moćno prijetiš .....bi bio jasnij smisao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Mon 26 Oct - 8:58

Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:to po onoj pusickinoj...ako ne uplatite ni'š od mirovina i placa... :)
u biti preciznije...ak ne uplatite-crknite :)
govori jedan na TV kako se nada Evropskoj solidarnosti kao u slučaju Grčke. Vjerojatno ne zna da je Grčka danas više dužna nego kada je upala u recesiju...

Nije bitno koliko si dužan nego da uredno servisiraš svoje dugove po nekom dogovoru sa onima kod kojih si se zadužio.
kako kome... meni je draže da nemam dugova

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 8:58

mutava baštarda wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:
Speare Shaker wrote:
vuksadinare wrote:


4 godine?...pa ovi to nece doziviti na koji nacin ne znam

Hoće, jer ih nema tko zamjeniti. Domoljubni pjevač nema tih kapaciteta niti će ih ikada imati.
Sad znaš način, ako nisi znao do sad.
oni hoce..mozda mi necemo...kome ce vladati ja to ne znam...penzicima sa jednom nogom u grobu

Pa ti nećeš, ali većina, makar i ona relativna hoće i to se pokazalo na izborima.
Tebe nitko ništa neće pitati, i ne samo zato jer si bezbroj puta samo na ovom forumu dokazao kako si katastrofalno loš prognozer političkih zbivanja.
ajde uplati im 100 kuna..samo cekaju takve naivcine...koji razmislaju da daju lovu za pravu stvar...ajde bui takav domoljub..uplati...ja necu...ja ih necu spasavati...nek im uplate ili oni koji su izvezli koronu ili oni koji misle da ce ih ovi-'spasiti'...ocajnicki potezi ocajnika..a ocajnik kad nema izlaza uglavnom il objegne ili se ubije

Tvoj entuzijazam i energija usmjerena na rušenje ove vlasti je doslovce dirljiva kategorija.
A politika ovakvim potezima cilja upravo na to - na entuzijazam.
To nije nikakav potez očajnika nego stari trik kojemu politika uvijek pribjegava kada joj ne ide dobro, apelira na društvenu svijest pojedinaca i čitavih kategorija stanovništva.
Dakle, takvi poput tebe će ih spasiti, oni puni energije i entuzijazma, bez obzira na njihove prvotne namjere po tom pitanju.
Pa i vlast radi u panici. Veliki broj zaraženih u njihovoj borbi protiv korone mogu shvatiti kao vlastitu slabost, a ljudi koji djeluju u panici rade greške, pa donositi sulude mjere kao na početku ovog cirkusa kada je bilo primjera u da su u jednoj zemlji slali i tenkove na ulice.
...nisam ja nikakav entuzijast kako šper misli..jedem kokice i gledam kako ce se sami urusiti..a krivi su-mladi...dva tjedna su smisljali 'startegiju' i domislili se najlakse da daje ne mozgaju-vlastito spasenje samih sebe i njih platit ce te vi..ako ne jbg...bog vama i nama pomogao pa tko prezivi pricat ce
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 9:03

evo kako do love..nek zamole kineze i sija(kao izvoznike korone) da im uplate lovu koju smo mi platili njima za izgradnju peljeskog...vrlo jednostavno..'si pomozi da li smo vam posao a mogli smo am reci ne'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Mon 26 Oct - 9:07

vuksadinare wrote:
ja s enadam da ce uplatiti svi koji su glasali za plenkija i hdz....
Čuj uplatiti će ipak država, opet donose niz nekih mjera za radnike i poduzetnike. Jer, moraju!
I prestani više cmoljiti za škorom i dp-om. Oni bi sada vjerojatno pričali o ustašama i partizanima. Sad će ti oni uskoro dignuti sidro i pravac australija.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Mon 26 Oct - 9:09

vuksadinare wrote:
...nisam ja nikakav entuzijast kako šper misli..

To je bila ironija s moje strane. Čudi me da je nisi prepoznao. Zapravo, ne čudi me, ali nebitno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 9:10

kaya wrote:
vuksadinare wrote:
ja s enadam da ce uplatiti svi koji su glasali za plenkija i hdz....
Čuj uplatiti će ipak država, opet donose niz nekih mjera za radnike i poduzetnike. Jer, moraju!
I prestani više cmoljiti za škorom i dp-om. Oni bi sada vjerojatno pričali o ustašama i partizanima. Sad će ti oni uskoro dignuti sidro i pravac australija.
kajo...a sa cim ce uplatiti?...ono sistem..'upatit cemo ali pricekajte kraj 2021 kad nam sjedne prva rata iz brisela budite solidarne sad smo trenutno švorc'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum