ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 16:50

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica
Milanović u Saboru poput dječarca pokazao da je sve sramotan politički igrokaz
Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  743f982a68fabced30edcf75d11ba837

Foto: Marko Prpic/PIXSELL

  Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  7bb129f1ce5df88cbe8da20e52b4bbc2
Autor:
Marinko Jurasić
Nije najveći problem u tome što nas političke okolnosti ovisno o razvoju događaja mogu odvesti u ustavnu krizu, nego to što pojedini politički akteri, očito nedorasli situaciji u kojoj se država nalazi, to i priželjkuju. O tome nam je tako puno rekao tehnički premijer Zoran Milanović na neuspjeloj konstituirajućoj sjednici u Saboru kad je posve neprimjereno mjestu, okolnostima i aktualnom političkom trenutku poput dječarca, nesvjestan da nije na nogometnom terenu, proslavio što je njegov tim zabio gol. Nezrelim ponašanjem izbio si je i posljednji argument da sve to nije bio sramotan politički igrokaz koji pokazuje kako je spreman ići jako daleko, tako da ta igra postaje opasna za sve. Što znači prijetnja da privremenu nestranačku vladu aktualna tehnička vlada neće pustiti u Banske dvore? Tko će to spriječiti, policija? Koga će apolitični čuvari reda u državi slušati, tehničkog ili privremenog premijera i ministra?
Hoće li onda Kolinda Grabar-Kitarović kao vrhunska zapovjednica angažirati vojsku kako bi omogućila realizaciju svoga tumačenja ustavnih ovlasti? Što to "zveckanje" oružjem, makar samo verbalno, znači za stabilnost i budućnost zemlje!? Kakav dojam ostavljamo prema van i je li to primjereno za europsku zemlju!? Upravo stoga predsjednica ima povijesnu priliku "doktorirati" kao državnica tako da, zatomljujući političke sklonosti i prijepore, pokaže političku zrelost i bude faktor stabilnosti. Nije u duhu Ustava i kao njezina samovolja moglo bi se iščitati da nikome ne da priliku da sastavi Vladu, a i zbog različitih tumačenja taj "gubitak vremena", s obzirom na stav Mosta, manja je šteta od moguće ustavne krize. Ne može pogriješiti ako prvu šansu da Tomislavu Karamarku pa Zoranu Milanoviću ili obrnuto. Ali, ako mandat ne da nikome, onda se otvara mogućnost da uvijek tako arbitrira u postizbornim procesima pa i kad joj ne odgovaraju potencijalni mandatari.
Stoga se Ustav i ne bavi okolnošću u kojoj nitko ne bi dobio priliku sastaviti vladu.


Last edited by Ero on 6/12/2015, 16:51; edited 1 time in total
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Guest 6/12/2015, 16:51

Stamena zena...lajkam.. :x  (Ero na aparatima umire od ljubomore..) lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Guest 6/12/2015, 16:53

ova je sve okruglija i okruglija, kao ivica dačić. slabo nju guli onaj njen patašon...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 16:55


Nije najveći problem u tome što nas političke okolnosti ovisno o razvoju događaja mogu odvesti u ustavnu krizu, nego to što pojedini politički akteri, očito nedorasli situaciji u kojoj se država nalazi, to i priželjkuju. O tome nam je tako puno rekao tehnički premijer Zoran Milanović na neuspjeloj konstituirajućoj sjednici u Saboru kad je posve neprimjereno mjestu, okolnostima i aktualnom političkom trenutku poput dječarca, nesvjestan da nije na nogometnom terenu, proslavio što je njegov tim zabio gol. Nezrelim ponašanjem izbio si je i posljednji argument da sve to nije bio sramotan politički igrokaz koji pokazuje kako je spreman ići jako daleko, tako da ta igra postaje opasna za sve. Što znači prijetnja da privremenu nestranačku vladu aktualna tehnička vlada neće pustiti u Banske dvore? Tko će to spriječiti, policija? Koga će apolitični čuvari reda u državi slušati, tehničkog ili privremenog premijera i ministra?
Zar nije bolesno?  Gdje je nestala demokracija u koju su se tako  kleli?
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by sitting_bull 6/12/2015, 18:27

Ero wrote:
Zar nije bolesno?  Gdje je nestala demokracija u koju su se tako  kleli?

bolesno je što ti sam sa sobom vodiš raspravu.

prejaka doza bunike, ili bunike nestalo???
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 18:39

sitting_bull wrote:
Ero wrote:
Zar nije bolesno?  Gdje je nestala demokracija u koju su se tako  kleli?

bolesno je što ti sam sa sobom vodiš raspravu.

Gdje si to vidio? Ostavio sam samo jedan komentar na uvodni članak, koji nije moj. Članak, mislim.
Do sada smo ti i ja , glede broja komentara na ovoj temi, bili poravnati.
Svatko po jednoga, s tim da si ti troll.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 18:44

sitting_bull wrote:
Ero wrote:
Zar nije bolesno?  Gdje je nestala demokracija u koju su se tako  kleli?

bolesno je što ti sam sa sobom vodiš raspravu.

prejaka doza bunike, ili bunike nestalo???

PS:

Napredovali ste, nekad bi za isto dobio metak, pardon-pajser po glavi. :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by abraham 6/12/2015, 19:07

Zapanjujuce je pljuvanje po pokusaju predsjednice da "odradi" doktorat. U zemlji znanja???? Cijela se haranga digla oko ,u biti nevazne ,stvari koja je mogla biti iskoriscena za motivaciju mladih da uce i da se usavrsavaju. Mlo sarao ponetu i jebiga.Cak je i stucnjak za hranu,stripve i glazbui vina da ne zaboravim,Gal digao nogu da se popisa popredsjednici. Koja jebena zemlja i strucnjaci i motivacija.Poslije se svi kao iscudjavaju kada ti mladost bjezi glavom bez obzira van a u zemlji ti ostaju vrhunski mozgovi kao Petrina,ili Gall i Loso. Kila mozga.. tststststss

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14063
2014-04-14


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Yehudi 6/12/2015, 19:19

Državnik je pojam koji ne zaslužuje niti jedan balkanski političar 

a još manje nova predsjednica RH. Bez obzira na to šta bi se ona

volila da je tako zovu. Jednostavno nema postignuća za zvati

se državnikom.

  Državnik je recimo Kenedi, Čerčil, netko značajan za cili kontinet ili

Svijet. De Gaule recimo, Golda Meir, Mandela, Tito, Willy Brandt 

i sl. Kužiš Ero..............da "državnica" hahahahaahahahaaa
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by sitting_bull 6/12/2015, 19:33

Ero wrote:Gdje si to vidio? Ostavio sam samo jedan komentar na uvodni članak, koji nije moj. Članak, mislim.
Do sada smo ti i ja , glede broja komentara na ovoj temi, bili poravnati.
Svatko po jednoga, s tim da si ti troll.

dakle, vasini logističari imaju befel mene prikazati kao trola, a pokretanje tema po nalogu pr stručnjaka drugarice precjednice nije trolanje?

čak nije u pitanju njezin upis doktorata. dapače, to je još jedan dokaz kako je funkcija predsjednika u rh samo protokolarna i kako obnašatelj te funkcije ima dovoljno vremena i za ozbiljne aktivnosti tipa doktorata.

sve ide u prilog tezi kako bi se predsjednika/predsjednicu trebalo birati u saboru.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 19:36

Yehudi wrote:Državnik je pojam koji ne zaslužuje niti jedan balkanski političar 

a još manje nova predsjednica RH. Bez obzira na to šta bi se ona

volila da je tako zovu. Jednostavno nema postignuća za zvati

se državnikom.

  Državnik je recimo Kenedi, Čerčil, netko značajan za cili kontinet ili

Svijet. De Gaule recimo, Golda Meir, Mandela, Tito, Willy Brandt 

i sl. Kužiš Ero..............da "državnica" hahahahaahahahaaa
Da, da...bivša pomoćnica šefa NATO, najjače vojne sile na svijetu>
Malo li je...
Eto imate slobodne Mesića i Josipovića pa neka apliciraju kod NATO, trebaju im  zabavljači. :D


Last edited by Ero on 6/12/2015, 19:39; edited 1 time in total
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 19:39

sitting_bull wrote:
Ero wrote:Gdje si to vidio? Ostavio sam samo jedan komentar na uvodni članak, koji nije moj. Članak, mislim.
Do sada smo ti i ja , glede broja komentara na ovoj temi, bili poravnati.
Svatko po jednoga, s tim da si ti troll.

dakle, vasini logističari imaju befel mene prikazati kao trola, a pokretanje tema po nalogu pr stručnjaka drugarice precjednice nije trolanje?

Bože me sačuvaj i jednoga i drugoga...Vanjski neprijatelj nikad ne spava, a? :D
Kažem ja, radise  o ozbilnom poremećaju, kojega se nećete riješiti ni sljedećih 100 godina.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by sitting_bull 6/12/2015, 19:49

Ero wrote:Da, da...bivša pomoćnica šefa NATO, najjače vojne sile na svijetu>
Malo li je...

za doći na to mjesto potrošila je gotovo cijeli mandat veleposlanice rh u usa.

najozbiljnije primjedbe na njezin rad kao veleposlanice stigle su upravo od američkih hrvata, a poznato je kako je najprije sve dogovorila u nato-u, a tek onda je o tome izvjestila vladu rh.
znači kako se teta brine samo za svoju guzicu...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Ero 6/12/2015, 19:55

sitting_bull wrote:
Ero wrote:Da, da...bivša pomoćnica šefa NATO, najjače vojne sile na svijetu>
Malo li je...

za doći na to mjesto potrošila je gotovo cijeli mandat veleposlanice rh u usa.

najozbiljnije primjedbe na njezin rad kao veleposlanice stigle su upravo od američkih hrvata, a poznato je kako je najprije sve dogovorila u nato-u, a tek onda je o tome izvjestila vladu rh.
znači kako se teta brine samo za svoju guzicu...
A tvoji se za svoju kao ne brinu, želiš nam to reć?
Nego šta znači  ovo ispod? Pamllet kojeg se ne bi postidila ni Milka planinc i Jakov Blažević.

http://www.jutarnji.hr/podolnjak--znamo-kako-se-radi-javni-natjecaj--pa-nismo-pali-s-marsa---/1472301/

Čeka vas jedna ozbiljna lustracija... po horizontali i vertikali.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by crvenkasti 6/12/2015, 21:14

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Images?q=tbn:ANd9GcSnR0ndToYvpZUsiV7cPARn3PflkHib_KnSgIIr_yDJj6UnRD19
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Winter is coming 6/12/2015, 21:26

pitali neki bosanci predsjednicu "volite li pitu"?
a ona njima veli "da volim pitu prezivala bi se pitarovic" pirat

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by crvenkasti 6/12/2015, 21:43

Gdje su druge seronje s foruma?
Samo ja.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by v_vlado 7/12/2015, 07:02

Ha?
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by vuksadinare 7/12/2015, 07:17

Yehudi wrote:Državnik je pojam koji ne zaslužuje niti jedan balkanski političar 

a još manje nova predsjednica RH. Bez obzira na to šta bi se ona

volila da je tako zovu. Jednostavno nema postignuća za zvati

se državnikom.

  Državnik je recimo Kenedi, Čerčil, netko značajan za cili kontinet ili

Svijet. De Gaule recimo, Golda Meir, Mandela, Tito, Willy Brandt 

i sl. Kužiš Ero..............da "državnica" hahahahaahahahaaa
Zidov i tito ne idu zajedno...tito je obucavao arape da vas rokaju...jedna od posljedica je minhen 72
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by vuksadinare 7/12/2015, 07:25

Yehudi wrote:Državnik je pojam koji ne zaslužuje niti jedan balkanski političar 

a još manje nova predsjednica RH. Bez obzira na to šta bi se ona

volila da je tako zovu. Jednostavno nema postignuća za zvati

se državnikom.

  Državnik je recimo Kenedi, Čerčil, netko značajan za cili kontinet ili

Svijet. De Gaule recimo, Golda Meir, Mandela, Tito, Willy Brandt 

i sl. Kužiš Ero..............da "državnica" hahahahaahahahaaa
Naser,nehru,idi amin,slobo,karadzic....samo ne tudjman,kolinda,blago zadro,ban jelacic...svi drugi mogu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99105
2015-09-08


Back to top Go down

Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica  Empty Re: Predsjednica ima priliku 'doktorirati' kao državnica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum