ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by jastreb 10/18/2020, 15:58

Serbinho-3 wrote:Velez nije imao nista, ali su znali i Zvezdu dobiti sa 5:0.

Nije sve u novcu, koristili lokalne talente, imali igru, hemiju...
Ili Željo. Bili su prvaci i taj klub svi su ljubitelji nogometa voljeli.

jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by Serbinho-3 10/18/2020, 20:44

Olimpija nije nikad imala nikakve rezultate, vise su bili

u 2 Ligi, iako su pokazali Slovenci da znaju igrati kroz

reprezentaciju...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by jastreb 10/19/2020, 08:05

Serbinho-3 wrote:Olimpija nije nikad imala nikakve rezultate, vise su bili

u 2 Ligi, iako su pokazali Slovenci da znaju igrati kroz

reprezentaciju...
 Slovenci nisu bili loši nogometaši,ali oni su više(puno više)ulagali u zimske sportove ,skijaške discipline i hokej.

Sve  olimpijske i druge medalje u zimskim sportovima za Jugoslaviju osvojili su Slovenci.

Nisu bili uspješni samo u zimskim sportovima,već su briljirali i u rukometu,plivanju, šahu,ali su i u nogometu dali nekoliko vrhunskih imena poput Marka Elsnera, Braneta Oblaka,Srečka Kataneca,Džonija Novaka,Zlatka Zahoviča,ili Grege Židana.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 08:18

jastreb wrote:
Serbinho-3 wrote:Olimpija nije nikad imala nikakve rezultate, vise su bili

u 2 Ligi, iako su pokazali Slovenci da znaju igrati kroz

reprezentaciju...
 Slovenci nisu bili loši nogometaši,ali oni su više(puno više)ulagali u zimske sportove ,skijaške discipline i hokej.

Sve  olimpijske i druge medalje u zimskim sportovima za Jugoslaviju osvojili su Slovenci.

Nisu bili uspješni samo u zimskim sportovima,već su briljirali i u rukometu,plivanju, šahu,ali su i u nogometu dali nekoliko vrhunskih imena poput Marka Elsnera, Braneta Oblaka,Srečka Kataneca,Džonija Novaka,Zlatka Zahoviča,ili Grege Židana.
olimpija je klub koji je ispadao da bi s eiducu sezonu vratili..jednu godinu,svije igraju u prvoj ligi pa ispadnu pa s evrate...rijetko su kad bili u gornjem domu tablice..uvijek neka borba za opstanak eventualno zlatna sredina...brzo su rasprodavali momcad pa tako i d anisu mogli spojiti nekoliko sezona u nizu u prvoj ligi ili da se ukljuce u vrh tablice...za razliku recimo od kosarkaskog kluba koji je bio stabilan prvoligas pa cak i neke sezone borio se za sam vrh
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 08:26

ako me sjecanje ne vara a ne vara..olimpija je imala u kosarci najbolje rezultate u jugo ligi u drugoj polovici osamdesetih...kada su gotovo stalno igrali play off a u ljubljani su tesko do bodova i pobjeda dolazili sve tad najbolje kosarkaske momcadi...cibona,jugoplastika,partizan...imali su sjanu generaciju kotnik,vilfan,hauptman,milić,čurčić,zdovc...osvojili su i kup jugoslavije 1987...slavko kotnik je u ono vrijeme bio jedan od najboljih centara u jugi...a po prosjeku od svih centara imao je najvise skokova po utakmici...odlican bekovski triling haumptman-zdovc i vec pomalo veteran vilfan...mislim da su igrali tad i jedno finale kupa radivoja koraca..imali su tad dobrog trenera vinka jelovca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 08:48

....inace zanimljivo olimpija kao nogometni klub uvijek se cesto nasla u nekakvim utakmicama koje su osumnjicene kao namjestaljka..oni i sloboda tuzla...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 15:17

ali realno ćiro je ako izuzmemo gubitak prosineckog najzasluzniji sto se neka eminentna imena tada yu nogometa podkraj osamdesetih sletjela u dinamo...inace neki od njih bi zavrsila u zvezdi,partizanu i poneko u hajduku...doveo je i kužea u dinamo za trenera...od igraca zaslugom njega u dinamo su dosli haris škoro,ćava dimitrijevic,mladen mladenović,kujtim šalja..ladara je trebao otici vani ali ga je ćiro nagovorio da ostane u dinamu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 15:22

harisa škoru koji je tada bio najtrazeniji nogometas oteo je hajduku i partizanu ispred nosa...pogotovo hajduku...dosao je dan prije u sarajevo i prakticno oteo škoru i drzao ga u sarajevskoj hotelskoj sobi i nagovarao...ovaj je pristao i to rekao željinoj upravi ovi su se slozili jer su rekli da nece kociti škoru pri odlasku..hajdukovi clanovi uprave dosli su sutradan u sarajevo ne znajuci prakticno da su škoro i željo sve dogovorili sa ćirom i dinamom...mladen mladenović je bio na piku partizana koji su opako zagrizli za mladenovica ali ćiro se opet prije ovih sjurio u rijeku i prakticno citav dan pregovarao sa rijekinom upravom koja je skoro imala pa dogovoreno sa partizanom u svezi mladenovica...no srecom po ciru mladenovicu s ebas nije islo u beograd te je rekao ili dinamo ili ostanak u rijeci...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by Serbinho-3 10/19/2020, 16:11

vuksadinare wrote:ako me sjecanje ne vara a ne vara..olimpija je imala u kosarci najbolje rezultate u jugo ligi u drugoj polovici osamdesetih...kada su gotovo stalno igrali play off a u ljubljani su tesko do bodova i pobjeda dolazili sve tad najbolje kosarkaske momcadi...cibona,jugoplastika,partizan...imali su sjanu generaciju kotnik,vilfan,hauptman,milić,čurčić,zdovc...osvojili su i kup jugoslavije 1987...slavko kotnik je u ono vrijeme bio jedan od najboljih centara u jugi...a po prosjeku od svih centara imao je najvise skokova po utakmici...odlican bekovski triling haumptman-zdovc i vec pomalo veteran vilfan...mislim da su igrali tad i jedno finale kupa radivoja koraca..imali su tad dobrog trenera vinka jelovca


Mala sredina i lakse upasti i u tim, tu uz stariju ekipu ispeci

zanat.

Nemaju visoke, ono sto slucajno se negde pojavi, naprave

igracom.

Olimpija je bila jaca u basketu, nego u fudbalu i nisu losi bili

ili su muljali u fudbalu ili nesto nije islo...

Znaju igrati, to je bez sumnje.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 16:59

Serbinho-3 wrote:
vuksadinare wrote:ako me sjecanje ne vara a ne vara..olimpija je imala u kosarci najbolje rezultate u jugo ligi u drugoj polovici osamdesetih...kada su gotovo stalno igrali play off a u ljubljani su tesko do bodova i pobjeda dolazili sve tad najbolje kosarkaske momcadi...cibona,jugoplastika,partizan...imali su sjanu generaciju kotnik,vilfan,hauptman,milić,čurčić,zdovc...osvojili su i kup jugoslavije 1987...slavko kotnik je u ono vrijeme bio jedan od najboljih centara u jugi...a po prosjeku od svih centara imao je najvise skokova po utakmici...odlican bekovski triling haumptman-zdovc i vec pomalo veteran vilfan...mislim da su igrali tad i jedno finale kupa radivoja koraca..imali su tad dobrog trenera vinka jelovca


Mala sredina i lakse upasti i u tim, tu uz stariju ekipu ispeci

zanat.

Nemaju visoke, ono sto slucajno se negde pojavi, naprave

igracom.

Olimpija je bila jaca u basketu, nego u fudbalu i nisu losi bili

ili su muljali u fudbalu ili nesto nije islo...

Znaju igrati, to je bez sumnje.
pa jugoplastiku su u polu finalu play offa 14 razlike u ljubljani..u drugoj utakmici...ispali su tad 2-1...u zadnjoj je bila utakmica skoro u egalu gdje jugoplastika dobila sa 9 razlike a tu su razliku ostvsrili zadnjih 5 minuta...do tad je utakmica bila na egal...sjecam se da je hauptman zabio tad sedam trica u drugom poluvremenu a kotnik zabio 22 kosa...dobru partiju je i zdovc odigrao kao play...mislim te godine su igrali finale koraca a jugoplastika bila prvak europe
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by vuksadinare 10/19/2020, 17:01

..onaj kotnik kad je rasirio ruke imao je raspon ruku ko sabonis...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99000
2015-09-08


Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by Serbinho-3 10/19/2020, 21:48

Druga su i vremena, sada takvi ne bi ostali duze od 6 meseci

u Olimpiji, menjaju klubove ko gace a nekada su ti lokalni

ostajali sve vreme u klubu.

Slovence su zezali da im je Zdovc najvisi Slovenac.

Ne znam kakva im je podrska bila, gledalaca, grada i

kompanija, jer nema nista bez podrske.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by Serbinho-3 10/19/2020, 21:49

Doveo je i Grof Bozovic nekog Slovenca u Zvezdu, dobro je

igrao, zatim ne znam gde je otisao...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin  - Page 2 Empty Re: Ćiro Blažević: U Zvezdi me nisu hteli jer sam Hrvat; Prosinečki? On je pola Srbin 

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum