ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by Guest 15/10/2020, 11:38

סמאל wrote:Ovaj mali je nesvjesno napravio uslugu samom Plenkiju.Ti vuče ne znaš čitat između redova.Uopće nisi skužio kad premijer izjavi,,kako treba uvidjet od kuda se taj momak radikalizirao,s kojih izvora,te tko na hrvatskoj političkoj sceni širi takve stavove,te podgrijava govor mržnje.
Pošto je Zekanović malo discipliniran,mislim kako ćemo se sad pozabavit s Vidović Krišto.
anemija je odabir hrvatskih desnih rasista socijalizma


to je gamad koju treba javno prozivat

kao epikur 
kao marceljus 
kao svi hrvatski portali desnice 

svi vss desničari su rasisti socijalistički

Guest
Guest


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by IL Risorto 15/10/2020, 11:44

obala razuma wrote:

svi vss desničari su rasisti socijalistički
Mislim da griješiš,daješ im puno veći kredit nego zaslužuju,prije svega jer ne vjerujem da su toliko bistri da bi se idološki profilirali,
Po meni,tu se radi o pragamtičnim konformistima koji su prigrili trenutnu mainstream nit vodilju,te bi bez problema odbacili i prigrili nešto drugo što bi bilo aktualno.
Kao što u Srba ima izreka,,prodali veru za večeru'' u slučaju hrvatskih političkih elita,ali i medijskih i intelektualnih,mislim kako bi vrijedilo,,prodali obraz za sendvić''
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by michaellcmacha 19/10/2020, 22:54

epikur37 wrote:
mobiu$ wrote:Dakle, kratko ću se osvrnuti na govor mržnje. Rijetko sam na društvenim mrežama, ali jesam, i ovdje sam na forumu.

Pred nekoliko dana smo obilježili 29-godišnjicu raketiranja Banskih dvora. Cilj je bio primarno ubiti dr. Franju Tuđmana, i to je pravilno od onda do danas označeno kao terorizam.

Prekjučer je mladić, koji je odrastao u obitelji čije je usmjerenje desno, a on sam je na društvenim mrežama svjedočio fascinaciju naoružanjem, žaljenjem što ne može klati Srbe, isticanje ustaške ikonografije i prijetnji...nije mu bilo dobro u Hrvatskoj, nije mu bilo dobro u Njemačkoj - uzeo kalašnjikov, došao na Markov trg i pucao na tri policajaca, teško je ranio jednog. Potraga je rezultirala (barem službeno) samoubojstvom.

Teško je uspoređivati ta dva incidenta, ali nove rane na Banskim dvorima svjedoče o novom terorističkom napadu, ali ovog puta iz miljea desnog ekstremizma (da, tako je, ekstremizma, kad pucaš, nisi više pravobranitelj ni duhovnik).

Mladić je bio fanatiziran govorom mržnje u javnom prostoru, a primarno na društvenim mrežama, koje je i sam širio.

Nakon njegovog čina, mnogi su, koji i sudjeluju u radikalizaciji javnog prostora su požurili panično mesti tragove, revidirati svoje izjave ili nemušto opravdavati pucanje po hrvatskim redarstvenicima i Banskim dvorima. Ponavljam, to su činili srpski pobunjenici i tzv. JNA.

Konačno i najvažnije, i na ovom forumu ima govora mržnje i prijetnje određenim forumašima u realnom životu. Prijeti se redovito forumašima koji uglavnom podržavaju politiku vladajuće koalicije i Vlade.

Ja sam, po prvi puta na forumu, stavio niz ljudi na ignore, jer se ne želim spuštati na njihovu razinu. To su ljudi koji otvoreno prijete i meni i drugima, vrijeđaju, spominju podatke iz stvarnog života, uključujući i ime.

Ja svim tim ljudima znam ime i prezime, znam njihov životni put, znam imaju li obitelj, itd. ali mi ne bi palo na pamet takve stvari iznositi u javnost. Ti, i još neki forumaši, na svojim profilima na društvenim mrežama relativiziraju teroristički akt, zbijaju nimalo smiješne dosjetke i lajkaju još radikalnije izjave.

Netko može reći da je legitimno imati politička očekivanja i da je legitimno biti razočaran sastavom vladajuće koalicije, tko u njoj jest, tko nije, i kako vodi zemlju. Legitimno je izricati neopisivu mržnju prema premijeru, HDZ-u, vladajućoj koaliciji, SDSS-u, Pupovcu, Srbima kao narodu, zastupnicima manjina...

Ne, nije legitimno. To je govor mržnje, i oni koji ga iznose to dobro znaju. Svi su oni dovoljno educirani da znaju što namjerno rade.

Poanta je terorizma i govora mržnje prestrašiti objekt mržnje i prisiliti društvo na promjene u smjeru kojim to teroristi priželjkuju. Nije im uspjelo i neće im ni uspjeti. Boriti ćemo se protiv ekstremizma i govora mržnje, na njega nitko nema pravo. Na teroriste ćemo uzvraćati pucnjavom, a na želje da se nešto promijeni u društvu mimo općih izbora smijehom.

Ulica neće voditi Republiku i njene institucije, ni kalašnjikovima ni prosvjedima ni referendumima ni performansima ili ostalim glupostima.

Osobno, dijete sam hrvatskog branitelja, i za branitelje (99,9% njih su sjajni, sjajni ljudi koji bi prvi spriječili tog mulca da puca po ljudima koji zarađuju na težak i opasan način svoj kruh) sam uvijek imao i imam razumijevanja, i ovo se ne odnosi na njih.
:tu

respekt lotka
jesi mu rekao da posjeduješ ilegalno oružje... a ok ako nisi, posjedovanje ilegalnog oružja kad ste vi/ti u pitanju nije problem... kao što nije problem ni kad kradete, muljate, koruptirate i sve ostalo iz tog dijapazona...;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by vuksadinare 20/10/2020, 07:55

plenkovicu trebaju dva tri brza dobra poteza da umiri svekoliko javnost i ljude...veledrogerije opasno prijete blokadom...a sve vece je nezodovoljstvo...peljeski most nije dovoljan a upitno je hocemo li dobiti sve do 22,5 milijarde eura jer moras imati projekte...a poznavajuci loklne šerife oni bi rajse lovu iz drzavnog buđeta jer tu nema takve kontrole..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by vuksadinare 20/10/2020, 08:02

ja ne znam sto taj covjek oteze...ali mi djeluje kao da ni sma nije siguran sto hoce..nema onaj zavrsni tač..evo jos dva mjeseca ostalo kada s etrebamo odluciti za zrakoplove a jos nista..ni naznake na viku..a vec od ljeta se to razvlaci,lobira,analizira...sa tim smo mogli vec nabaviti brdo oruzja a ne 12 polovnih zrakoplova...kako je rekao jedn trgovac oruzjem..'ako stvarno zagrizes mozes za mjesec dana nabaviti i nuklearnu podmornicu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by vuksadinare 20/10/2020, 08:04

ne moze stalno lamrati..'treba vremena treba vremena...'....ako stvarno nesto zelis rjesiti to rjesis brzo a ne otezes do bestraga..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98990
2015-09-08


Back to top Go down

Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma. - Page 11 Empty Re: Plenky: Imamo ozbiljan problem radikalizacije, ekstremizma.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum