ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by crvenkasti 6/12/2015, 22:13

melkior wrote:

Tito i juga su imali državne tvornice u kojima je postojalo samoupravljanje i višak zaposlenih. Ja zazivam američki srednji zapad s malom dozom europske socijalne osjetljivosti.

Maloprije si napisao da velika poduzeća trebaju bit državna.


Last edited by crvenkasti on 6/12/2015, 22:13; edited 1 time in total (Reason for editing : 3)

crvenkasti

Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:18

crvenkasti wrote:
melkior wrote:

Tito i juga su imali državne tvornice u kojima je postojalo samoupravljanje i višak zaposlenih. Ja zazivam američki srednji zapad s malom dozom europske socijalne osjetljivosti.

Maloprije si napisao da velika poduzeća trebaju bit državna.
Pa i u Francuskoj postoje državna poduzeća što ne znači da je zato Francuska komunistička zemlja. Broj poduzeća u državnom vlasništvu ne bi trebao biti velik, radi se uglavnom o ključnim strateškim poduzećima od državnog značaja iz energetskog sektora, vode, šume.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by crvenkasti 6/12/2015, 22:20

Preduzeća trebaju biti privatna, ali kad to ne valja, onda državna.
Ali ne treba biti jako bogatih ljudi, ali svi trebaju biti slobodni, ali nagrađeni samo onoliko koliko se trude, ali moraju imati besplatno stanovanje i školovanje, ali kapitalisti moraju zarađivati, ali samo pola, a pola dati siromašnima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28770
2014-04-17


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:21

melkior wrote:
crvenkasti wrote:
melkior wrote:

Tito i juga su imali državne tvornice u kojima je postojalo samoupravljanje i višak zaposlenih. Ja zazivam američki srednji zapad s malom dozom europske socijalne osjetljivosti.

Maloprije si napisao da velika poduzeća trebaju bit državna.
Pa i u Francuskoj postoje državna poduzeća što ne znači da je zato Francuska komunistička zemlja. Broj poduzeća u državnom vlasništvu ne bi trebao biti velik, radi se uglavnom o ključnim strateškim poduzećima od državnog značaja iz energetskog sektora, vode, šume.
Državni kapitalizam u nekoliko ključnih državnih poduzeća. Zato sam rekao da centralna država treba imati slabe ovlasti odnosno više funkcionirati po principu neke labave konfederacije bez velike mogućnosti miješanja u lokalne jedinice, niti bi se strankama koje hoće participirati u državnoj vlasti smjelo dozvoliti da participiraju i na lokalnoj. Institut LOKALNOG REFERENDUMA JE SVETINJA.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:22

crvenkasti wrote:Preduzeća trebaju biti privatna, ali kad to ne valja, onda državna.
Ali ne treba biti jako bogatih ljudi, ali svi trebaju biti slobodni, ali nagrađeni samo onoliko koliko se trude, ali moraju imati besplatno stanovanje i školovanje, ali kapitalisti moraju zarađivati, ali samo pola, a pola dati siromašnima.
Trolaš.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:25

crvenkasti wrote:Preduzeća trebaju biti privatna, ali kad to ne valja, onda državna.
Ali ne treba biti jako bogatih ljudi, ali svi trebaju biti slobodni, ali nagrađeni samo onoliko koliko se trude, ali moraju imati besplatno stanovanje i školovanje, ali kapitalisti moraju zarađivati, ali samo pola, a pola dati siromašnima.
Nisam rekao da moraju imati besplatno stanovanje. Rekao sam da moraju imati besplatno osnovno i srednje školstvo. Nisam rekao niti da kapitalisti pola moraju davati siromašnima. Rekao sam da oni koji su biznis pokrenuli zajmom regionalne razvojne banke u vlasništvu lokalne jedinice ne mogu iz firme povući svu svoju dobit niti proizvodnju preseliti preko granice. A banke moraju reinvestirati80% svoje dobiti.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:29

melkior wrote:
crvenkasti wrote:Preduzeća trebaju biti privatna, ali kad to ne valja, onda državna.
Ali ne treba biti jako bogatih ljudi, ali svi trebaju biti slobodni, ali nagrađeni samo onoliko koliko se trude, ali moraju imati besplatno stanovanje i školovanje, ali kapitalisti moraju zarađivati, ali samo pola, a pola dati siromašnima.
Nisam rekao da moraju imati besplatno stanovanje. Rekao sam da moraju imati besplatno osnovno i srednje školstvo. Nisam rekao niti da kapitalisti pola moraju davati siromašnima. Rekao sam da oni koji su biznis pokrenuli zajmom regionalne razvojne banke u vlasništvu lokalne jedinice ne mogu iz firme povući svu svoju dobit niti proizvodnju preseliti preko granice. A banke moraju reinvestirati80% svoje dobiti.
U stvari, ključno je jedinice učiniti što više samodostatnima kako ne bi bilo prevelike trgovinske razmjene među njima. Dakle, vratiti sustav carina i poticanja lokalne privrede. Onda neće biti ni prevelike mogućnosti zarade za tzv. velike kapitaliste koji ne priznaju ni države ni granice.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by michaellcmacha 6/12/2015, 22:32

ovo je malo smiksano i ne odgovara pojmu socijalna pravda koji je i inače nejasan... prije svega radi se o konceptu društvenog preustroja na najširim osnovama temeljenog na ideji jednakih uvjeta za život SVIH ljudi. međutim sveukupnost ljudskih interakcija ukazuje na tendenciju ili postojanja ili stvaranja nejednakosti, pa onda shodno tomu je potrebna društvena okosnica koja bi bila zadužena za uspostavu socijalne pravde ili preraspodijelom prihoda ili preraspodijelom imovine da bi se zadovoljio primarni uvjet. e sad u tom kontekstu već imamo pojam univerzalne pravde kao institut koji je cilj kojeg društvo pokušava, uvjetno rečeno dosegnuti, a pri tom se koristi pravom kojeg bez obzira na stupanj uređenosti društva definira i sprovodi i nadzire država odnosno službe koje su za to ispred države ovlaštene. uglavnom sam pojam pravde podrazumijeva i socijalnu pravdu pa u osnovi egzist oba pojma vodi u preklapanje i već na samoj teorijskoj razini postaje upitan. s tim da treba imati na umu da se nikad sa te razine nije ni odmaknuo... unatoč desecima milijuna poginulih, ubijenih i nastradalih u ime iste... jel.... socijalne pravde....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 6/12/2015, 22:36

melkior wrote:
melkior wrote:
crvenkasti wrote:Preduzeća trebaju biti privatna, ali kad to ne valja, onda državna.
Ali ne treba biti jako bogatih ljudi, ali svi trebaju biti slobodni, ali nagrađeni samo onoliko koliko se trude, ali moraju imati besplatno stanovanje i školovanje, ali kapitalisti moraju zarađivati, ali samo pola, a pola dati siromašnima.
Nisam rekao da moraju imati besplatno stanovanje. Rekao sam da moraju imati besplatno osnovno i srednje školstvo. Nisam rekao niti da kapitalisti pola moraju davati siromašnima. Rekao sam da oni koji su biznis pokrenuli zajmom regionalne razvojne banke u vlasništvu lokalne jedinice ne mogu iz firme povući svu svoju dobit niti proizvodnju preseliti preko granice. A banke moraju reinvestirati80% svoje dobiti.
U stvari, ključno je jedinice učiniti što više samodostatnima kako ne bi bilo prevelike trgovinske razmjene među njima. Dakle, vratiti sustav carina i poticanja lokalne privrede. Onda neće biti ni prevelike mogućnosti zarade za tzv. velike kapitaliste koji ne priznaju ni države ni granice.
Kapitalizam je divlja zvijer koja treba imati autonomiju odnosno slobodu u zatvorenom nacionalnom parku. Radi ravnoteže biološke održivosti, s vremenom država treba organizirati lov na prekobrojnu populaciju jedne divljači koja tamani previše druge divljači i time prijeti uništenju biološkog diverziteta. Nadam se da sam bio jasan: ako država odnosno sustav može održavati konstantan broj vukova i medvjeda na određenom području, onda može održavati i populaciju kapitalista na tom istom području. JEDINA BRIGA SUSTAVA (države, lokalne zajednice) JEST ODRŽANJE BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI I PRIRODNE RAVNOTEŽE između privatnog  i javnog, općeg i pojedinačnog interesa.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by michaellcmacha 6/12/2015, 22:40

čak i ovo s državama i granicama i kontroli opsega proizvodnje dobara i vrijednosti je u koliziji jer je pojam socijalne pravde idealiziran internacionalno na najširim društvenim osnovama pa onda jednostavno nema smisla argumentirati kontraargumentima...naravno da nije jednostavno ali je tako....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 7/12/2015, 00:25

michaellcmacha wrote:čak i ovo s državama i granicama i kontroli opsega proizvodnje dobara i vrijednosti je u koliziji jer je pojam socijalne pravde idealiziran internacionalno na najširim društvenim osnovama pa onda jednostavno nema smisla argumentirati kontraargumentima...naravno da nije jednostavno ali je tako....
Ne postoji i nemoguće je dostići univerzalnu socijalnu pravdu, niti ona kao takva, postoji. Sve oblike globalnog, bilo tržišta, bilo kapitala, bilo socijalne pravde, bilo valute odnosno monetarnog sustava, treba napustiti. Ne moguće je stvoriti jednu univerzalnu vjeru, jednu univerzalnu ideologiju, jedan univerzalno dugoročni odživi sustav vrijednosti. NEMOGUĆE JE UJEDINITI SVIJET. 
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by melkior 7/12/2015, 00:26

melkior wrote:
michaellcmacha wrote:čak i ovo s državama i granicama i kontroli opsega proizvodnje dobara i vrijednosti je u koliziji jer je pojam socijalne pravde idealiziran internacionalno na najširim društvenim osnovama pa onda jednostavno nema smisla argumentirati kontraargumentima...naravno da nije jednostavno ali je tako....
Ne postoji i nemoguće je dostići univerzalnu socijalnu pravdu, niti ona kao takva, postoji. Sve oblike globalnog, bilo tržišta, bilo kapitala, bilo socijalne pravde, bilo valute odnosno monetarnog sustava, treba napustiti. Ne moguće je stvoriti jednu univerzalnu vjeru, jednu univerzalnu ideologiju, jedan univerzalno dugoročni odživi sustav vrijednosti. NEMOGUĆE JE UJEDINITI SVIJET. 
Jedino što mi pada na pamet je sjajna Voltaireova misao: neka svatko obrađuje svoj vrt. I točka.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by michaellcmacha 7/12/2015, 00:50

to ti mene sad zajebavaš.... :))))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by Yehudi 7/12/2015, 08:52

melkior wrote:
crvenkasti wrote:Jučer si govorio da je potrebna potpuna sloboda, a danas ti je to socijalna pravda.

Ta su dva pojma suprotna jedan drugom.
Ne, govorio sam da je potrebno uništiti velike korporacije, banke, globalno tržište, sprovesti dicerzifikaciju i disperziju moći te uništiti medijske monopole u svakoj državi Zapada. Ako sam protiv globalne ekonomije i globalnog tržišta još uvijek ne znači da sam komunist.

  Ali ćeš kao takav biti etiketiran. Jednostavno te vide kao opasnost po svoje interese.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by marcellus 7/12/2015, 10:02

znači ipak jest muhamed... a jebiga muhamede... alah te ne voli

_________________
Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by Guest 7/12/2015, 10:17

marcellus wrote:znači ipak jest muhamed... a jebiga muhamede... alah te ne voli
Otkrili su identitet žrtve, ali i dalje nema imena počinitelja...a prošlo je skoro tri dana...zanimljivo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by marcellus 7/12/2015, 10:43

Starhemberg wrote:
marcellus wrote:znači ipak jest muhamed... a jebiga muhamede... alah te ne voli
Otkrili su identitet žrtve, ali i dalje nema imena počinitelja...a prošlo je skoro tri dana...zanimljivo...

pa da je bijelac i / ili kršćanin već bi mu slika bila na jumbo plakatima, i rodbina, obitelj, kućni broj telefona da im mogu prijetiti... čim nije znači da je muhamed...
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by Guest 7/12/2015, 11:04

marcellus wrote:kućni broj telefona da im mogu prijetiti...

daj ti traži od avalona da ti sakrije osobne podatke, mislim da ti je to 20ak kn dodatnog troška godišnje na zakup servera
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by marcellus 7/12/2015, 11:04

zašto?

_________________
Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by Guest 7/12/2015, 11:10

pa nemam pojma zašto bi ti trebao, meni ima smisla

nešto smo kic i ja raspravljali o spajanju foruma i fizzita, pa sam primjetio da ti se sve vidi
nemaš ni na fejsu ili linkedin-u toliko osobnih podataka objavljeno

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t4315p60-je-li-ovo-jutarnji-mrkno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by marcellus 7/12/2015, 11:17

Ideja je odlična, što se mene tiče, jer meni komentari odavno ne rade - treba srediti cms

_________________
Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Wisconsin, naoružan i uzeo taoce - Page 9 Empty Re: Wisconsin, naoružan i uzeo taoce

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum