ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Ero Sat 5 Dec - 12:03

Napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom
FBI ima dokaze da je masakr na božićnom domjenku počinjen nakon pomne pripreme
Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) F59117b9fb57bd93884997c2a8f3f8a1Foto: Reuters
Autor:
Hina/Reuters
Napadač iz San Bernardina Syed Farook  imao je kontakte s osobama iz najmanje dviju militantnih islamističkih organizacija uključujući sirijsku Nusra Frontu povezanu s Al Kaidom, objavio je Los Angeles Times, navodeći savezne pravosudne dužnosnike.  

Dužnosnik je iznio da su postojali kontakti "neke vrste" između Farooka i osoba iz Nusra Fronte te radikalne skupine Al Šabab u Somaliji, piše LA Times. Još je nejasno kojeg tipa su bili kontakti i s kim je kontaktirao, objašnjava list.
Istraga o pucnjavi u kojoj je u Kaliforniji 14 ljudi izgubilo život prekvalificirana je u petak u istragu o "terorističkom činu", objavio je američki Savezni istražni ured (FBI).
"Odsad taj užasni događaj istražujemo pod pretpostavkom da je posrijedi teroristički čin. Imamo dokaze da je (napad) počinjen nakon pomne pripreme", rekao je David Bowdich, djelatnik FBI-eva ogranka iz Los Angelesa.
Pokolj na božićnom domjenku u Kaliforniji počinio je muslimanski bračni par koji se radikalizirao, a žena je prisegla odanost džihadističkoj skupini tzv. Islamskoj državi (IS), objavili su petak mediji pišući o obratu u istrazi.
Nakon 48 sati vrludanja između pretpostavke da je napad motiviran terorizmom i one da je motiv nekontrolirani ispad bijesa, policija FBI-ja sada misli da zna zašto su Syed Farook i Tashfeen Malik, dvoje ljudi u dvadesetim godinama i roditelji šestomjesečnog djeteta, u srijedu odlučili počiniti ovaj zločin.
Malik (27) je na Facebooku objavila tekst u kojemu obećava odanost "kalifu" IS-a Abu Bakru al Bagdadiju, prenose CNN i drugi američki mediji, a objavu je potvrdio i Bowdich.
"Znam za tu objavu... upravo nastojimo razjasniti sve to. Mark Zuckerberg (vlasnik Facebooka) potvrdio je objavu te poruke, koja je izašla u trenucima kad je napad počinjao... Doista je riječ o prisezi vjernosti", rekao je.
Do danas nije bilo dokaza da je IS znao za dvoje napadača. U njihovom domu nisu bili pronađeni nikakvi dokazi koji bi upućivali na stvarnu vezu s inozemnom terorističkom organizacijom pa je policija smatrala da su se zapravo sami radikalizirati i oduševili skupinom (IS-om), a nisu djelovali po njezinu nalogu.
Par je ubijen u pucnjavi s policijom dok su bježali u automobilu.
Nekoliko sati ranije su s jurišnim puškama u rukama upali u centar za osobe s teškoćama u kojemu je radio Syed i gdje se održavao božićni domjenak te počeli pucati po Syedovim kolegama.
Četrnaest osoba je ubijeno, a 21 je ranjena
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by jastreb Sat 5 Dec - 12:06

A onda u redu.

Samo da nije sa Islamskom državom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Ero Sat 5 Dec - 12:07

Božićna zabava je bila vrijeđanje vjerskih osjećaja kolege-suradnika.
Čuli smo već da i križevi općenito vrijeđaju osjećaje onih druge vjere ili ateista. 
Nije primjereno i europski da trofrtaljac ili pokrivena dođu u državni ured a na zidu visi križ... geek
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Ero Sat 5 Dec - 12:16

Uvijek sam bio mišljenja da su moja vjera, kao  i njeni simboli, moja intima, koju ne treba javno isticati. Sad  nisam više takvog mišljenja. Slomilo se nešto u meni, postajem sve agresivniji. Križić na lančiću, kojeg su mi djeca kupila za rođenda(samo usput: jedno od njih vjrno, drugo nije) sam nosio ispod majice, a odsad ide na majicu...
Križeve u javne prostore odmah i sad...a kršćanstvo proglasiti državnom vjerom.
Sve ostalo proglasiti neprimjerenim za ovaj prostor. drunken
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by omni Sat 5 Dec - 12:59

Njima moze da smeta i da zato ubijaju, a nama ne smije da smeta radi politicke korektnosti, bijeli fosfor, puske su krive.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Ero Sat 5 Dec - 13:10

Rukavice su već od/bačene.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by epikur37 Sat 5 Dec - 13:13

Ero wrote:Rukavice su već od/bačene.


Opet ste u nesporazumu sa saveznicima...pa dokle :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by n_razbojnik Sat 5 Dec - 13:56

naš , saveznik...što kaže Vesna?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by jastreb Sat 5 Dec - 13:56

Ako se ovako nastavi svijet će trebati nešto više od obične vojne intervencije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Ero Sat 5 Dec - 13:58

epikur37 wrote:
Ero wrote:Rukavice su već od/bačene.


Opet ste u nesporazumu sa saveznicima...pa dokle :D
Saveznici su prirodni, njih ne možeš odbaciti. Tu su oni i kad treba i kad ne treba. drunken
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by omni Sat 5 Dec - 14:24

jastreb wrote:Ako se ovako nastavi svijet će trebati nešto više od obične vojne intervencije.
Trebat ce izgleda egzorcizam. Ocito je da ovim demonima sve smeta sto ima ikakvu vezu s krizem. Ne znam meni nikad nisu smetali mjesec i zvijezda, boli me zivo. Mozda me smeta urlanje s dzamija na 150dB i zato ne idem u islamske zemlje. Ma jebes egzorcizam kad bolje razmislim, bijeli fosfor je iz raja izasao.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters) Empty Re: Umjereni napadač iz San Bernardina povezan s Al Kaidom(freedom fighters)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum