ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj

Go down

Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj Empty Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj

Post by vuksadinare 1/10/2020, 11:35

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2218326&index_tid=56418
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99150
2015-09-08


Back to top Go down

Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj Empty Re: Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj

Post by mutava baštarda 1/10/2020, 12:11

Ustaše nemaju veze s tim da su propustili četnike.
Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj Image009-2
Radi se o drugoj okupacijskoj zoni u kojoj su vojnu i upravnu vlast vršili Talijani, a NDH im je samo isplaćivala plaće(Talijanima). S obzirom da su četnici bili talijanski miljenici nejasno je tko je njih plaćao. NDH ili Talijani...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj Empty Re: Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj

Post by mutava baštarda 1/10/2020, 14:40

Evo i predsjednik kao o ja


"Meni domovina znači puno. Imamo svoju državu i ovo se više nikada neće dogoditi", kazao je Milanović o 78. obljetnici zločina nad mještanima Gata

Predsjednik Zoran Milanović sudjelovao je na komemoraciji u povodu obilježavanja 78. obljetnice talijansko-četničkog zločina nad mještanima Gata i okolnih poljičkih sela u zaleđu Omiša.


PREDSJEDNIK RHZoran Milanović: 'Orešković i Puljak samodopadne su i neozbiljne narikače'
"Za Gatu sam čuo od svog pokojnog djeda, kao i za pokolj koji se dogodio u selu Otok, u neposrednoj blizini. Ljudsko zlo je krivo za ovo. Krivi su talijanski fašisti. Unajmili su četnike koji su iz zapadne Bosne. Da stvar bude još nadrealnija, mjesec dana prije toga potpisali su ugovor s vlašću NDH i došli ovdje ubijati Hrvate. To je talijanska odgovornost i četnika i ubojica. Tu su i Nijemci, nacisti su ubili stotinu naših ljudi '43.", kazao je Milanović.

"Moje pretke spasilo je to što su živjeli kod grada", dodao je. "Pitao sam dida, a di ste bili vi partizani, nije to bila provokacija", kazao je Milanović. "Ja nisam religiozan, ali znam što vam znači vjera, Bog i domovina. Meni domovina znači puno. Imamo svoju državu i ovo se više nikada neće dogoditi", dodao je. "Ovdje su ubili ljude jer su mogli", dodao je. "Mještani Gata, laka im hrvatska zemlja i neka ih Bog čuva", kazao je na kraju govora.

....
Samo kod Otoka i nije bio pokolj nego kod korita i nisu četnici, nego princ Eugen... U otok kada su krenuli bilo je puškaranja jer je tamo bilo ustaša koji su bili na dopustu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj Empty Re: Na danasnji dan su cetnici kod Omisa napravili pokolj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum