ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by epikur37 20/9/2020, 22:56

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1301700

Tijekom karantene, kada je gospodarstvo bilo zaključano, tržište nekretnina gotovo je stalo. Nakon otvaranja - zanimanje za nekretninama u Hrvatskoj opet raste. Stanje na tržištu u nas - sada bi se, kažu upućeni, moglo opisati kao gotovo normalno, s obzirom na to da je potražnja poprilična, dok je istodobno u ponudi znatno manje kvalitetnih nekretnina nego što se traži. Uz Zagreb - Rijeka, Osijek, Split, Pula i Zadar gradovi su u kojima se u posljednje vrijeme najviše pretraživala ponuda stanova za prodaju.




Dopredsjednik Udruženja poslovanja nekretninama pri Hrvatskoj gospodarskoj komori Borislav Vujović rekao je u emisiji Tema dana da su nekretnine u centru Zagreba postale neatraktivne zbog potresa.
Istaknuo je da je atraktivna lokacija zgrada, ali ne i one same. Vujović je kazao da je oko 500 eura niža tražena cijena nego što je bila prije 15. ožujka.



  • Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1305502
    19

    KOMENTAR VIŠESLAVA RAOSA

    Moja kuća, državna briga: Zakon o obnovi Zagreba nije bez veze digao prašinu. Pogledajte ove brojke






  • Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1273791

    TRŽIŠTE NEKRETNINA

    Prodaja stanova prepolovljena, ali cijene slabo padaju






  • Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1277341

    ISTRAŽIVANJE

    Evo kakve su se nekretnine tražile u prvoj polovici 2020. godine







'S tim treba uzeti u obzir da novijim zgradama u centru je cijena stabilna, te su atraktivnije nego što su bile ranije. Cijena im i raste, ali s obzirom na to da ih je manje, ne utječu na cijene u centru', naglasio je.




Vujović je dodao da ljudi koji su preživjeli potres u Zagrebu žele ići izvan grada, te traže zemljišta da sami naprave kvalitetne i sigurne kuće.


Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1313579

Boro Vujović

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: HRT

Naglasio je da je i koronavirus utjecao na odlazak iz samog centra Zagreba. 'Povećan je interes za perifernim lokacijama, te za kućama i zemljištima na takvim lokacijama', rekao je Borislav Vujović.


Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Istaknuo je da nije narasla cijena na tim lokacijama toliko, koliko se sada zemljišta i kuće prodaju na njima. 'Promet kuća je bio puno manji nego što je danas. Ipak se danas situacija promijenila', poručio je.
Što se tiče obale, rekao je da je veliki interes stranaca za kupnjom nekretnina. 'Ove godine je apsolutno bilo potražnje, dolaze naši tradicionalni kupci Slovenci, Austrijanci i Nijemci i traže nekretnine', rekao je.
Vujović je dodao da stranci ne traže samo apartmane prvi red do mora nego i kuće u izolaciji. Vujović je rekao da se kolaps tržišta nije dogodio, ali da se ne očekuje ni rast.
Dodao je da oni koji mogu iskoristiti subvencioniranje kredita preko APN-a neka to iskoriste. Naglasio je da je sada drugačija situacija nego 2008. jer imamo povijesno niske kamate na štednju te na kredite. 'Teško je uspoređivati situaciju onda i sada', poručio je.
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zagrepcani-napustaju-centar-traze-se-tereni-i-kuce-na-periferiji-foto-20200920
----------------


Njima treba potres da dođe iz dupeta u glavu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Leviathan2 20/9/2020, 23:02

zagrebcani se mogu jebat
trebaju kao sve kulturne zemlje, prvo uzeti doktore i inzinjere iz pakistana i somalije, prodat im nekretnine u centru i onda odjezdit na periferiju
ovak, nula bodova
nema trzista

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Hektorović 20/9/2020, 23:29

epikur37 wrote:

Njima treba potres da dođe iz dupeta u glavu.

Glavno je imat stan u nekoj smrdljivoj ruševini u centru... niš periferija...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 20/9/2020, 23:33

naknadna pamet, idući veliki potres je za cca 100 godina u Zg, a do tada je sigurno.


_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Guest 20/9/2020, 23:35

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

Njima treba potres da dođe iz dupeta u glavu.

Glavno je imat stan u nekoj smrdljivoj ruševini u centru... niš periferija...

Istina istina....da vidiš ljepote u periferiji. U Drage Gervaisa recimo gdje sam ja živio....japanske trešnje u parkovima, cvijeće i grmići...svijet pristojan svi jedni drugima pomažu,pristojno,infrastruktura bombon. Miran dio grada....nikad problema jednog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 20/9/2020, 23:51

MaximusDecimusMiridije wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

Njima treba potres da dođe iz dupeta u glavu.

Glavno je imat stan u nekoj smrdljivoj ruševini u centru... niš periferija...

Istina istina....da vidiš ljepote u periferiji. U Drage Gervaisa recimo gdje sam ja živio....japanske trešnje u parkovima, cvijeće i grmići...svijet pristojan svi jedni drugima pomažu,pristojno,infrastruktura bombon. Miran dio grada....nikad problema jednog.

isto tu di sam ja sad. Točno to. I svako zna svačiju decu, pesa i mačku po imenu.

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by veber 20/9/2020, 23:51

zanimljivo kako se bosančero brine o zagrebu i zagrepčanima.
strogi centar, onaj oko sabora iliti gornji grad je većinom smeće.
ono što je građeno početkom 20og stoljeća je daleko kvalitetnije nego pol novih zgrada.
stanovi su rađeni za ljude, a ne za sardine. svaki blok zgrada ima unutar bloka park i dječje igralište. sve ti je na dohvat ruke.

bitno da čoban otvara temu o zegeju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 20/9/2020, 23:54

veber wrote:zanimljivo kako se bosančero brine o zagrebu i zagrepčanima.
strogi centar, onaj oko sabora iliti gornji grad je većinom smeće.
ono što je građeno početkom 20og stoljeća je daleko kvalitetnije nego pol novih zgrada.
stanovi su rađeni za ljude, a ne za sardine. svaki blok zgrada ima unutar bloka park i dječje igralište. sve ti je na dohvat ruke.

bitno da čoban otvara temu o zegeju.


je kurac, živel sam u zgradi iz 1905.

15 godina cca

u centru.

trulo sve, sad je kolko znam posle potresa označena ko neupotrebljiva za stanovanje.

cigla ne traje vječno, drvene grede još manje.

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 20/9/2020, 23:55

usput najbliže dječje igralište je bilo na ribnjaku, cca 1 km pješice

tu imam dva u krugu 200 metara, od toga jedno ispred kuće.


_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by epikur37 21/9/2020, 00:01

veber wrote:zanimljivo kako se bosančero brine o zagrebu i zagrepčanima.
strogi centar, onaj oko sabora iliti gornji grad je većinom smeće.
ono što je građeno početkom 20og stoljeća je daleko kvalitetnije nego pol novih zgrada.
stanovi su rađeni za ljude, a ne za sardine. svaki blok zgrada ima unutar bloka park i dječje igralište. sve ti je na dohvat ruke.

bitno da čoban otvara temu o zegeju.


Kao Hrvat, imam osjećaj i zanimaju me trendovi u glavnom gradu.

Tvoja nekretnina neće izgubiti na cijeni, možda i vjerojatno će i porasti u prenamjeni.

Zato, švapče malo, ne prdi :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Hektorović 21/9/2020, 00:02

veber wrote:zanimljivo kako se bosančero brine o zagrebu i zagrepčanima.
strogi centar, onaj oko sabora iliti gornji grad je većinom smeće.
ono što je građeno početkom 20og stoljeća je daleko kvalitetnije nego pol novih zgrada.
stanovi su rađeni za ljude, a ne za sardine. svaki blok zgrada ima unutar bloka park i dječje igralište. sve ti je na dohvat ruke.

bitno da čoban otvara temu o zegeju.

Pa donji grad je kriza kao i gornji

ondje su jedino pročelja zanimljiva za turiste, ostatak je skalamerija...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Eroo 21/9/2020, 00:04

marcellus wrote:naknadna pamet, idući veliki potres je za cca 100 godina u Zg, a do tada je sigurno.

Objekti su redom previsoki, a stropovi su drveni (uglavnom - u prizemlju mogu biti i oboki na željeznim nosačima, na kojima stoje predjelni zidovi). Sve to treba rješavati po jednom sistemu: zamjena stropne konstrukcije s armiranobetonskim pločama, koje se sidraju preko sredine nosivih zidova (ne na fasadu!). Ovaj detalj sam pokupio od Amera. Radio sam jedan projekt za njih. Više od ovoga se za centar ZG-a ne da učiniti.
Mislim, može, ali za tu varijantu nemate novaca, niti vremena, a niti toliko građevinskih kapaciteta. Radi se o varijanti gdje porušiš sve unutar objekta, a ostaviš samo fasade na ulicu, koje se za vrijeme gradnje čuva s čeličnom konstrukcijom protiv rušenja.
U unutrašnjosti se izvedu nosivi zidovi (AB!) po vlastitom rasporedu. Dobije se na kvadraturi i funkcionalnosti!


Last edited by Eroo on 21/9/2020, 00:08; edited 2 times in total
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Guest 21/9/2020, 00:06

marcellus wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Hektorović wrote:

Glavno je imat stan u nekoj smrdljivoj ruševini u centru... niš periferija...

Istina istina....da vidiš ljepote u periferiji. U Drage Gervaisa recimo gdje sam ja živio....japanske trešnje u parkovima, cvijeće i grmići...svijet pristojan svi jedni drugima pomažu,pristojno,infrastruktura bombon. Miran dio grada....nikad problema jednog.

isto tu di sam ja sad. Točno to. I svako zna svačiju decu, pesa i mačku po imenu.

Ja sam pomalo ironičan bio. Prvo večer kad sam došao bio onaj raid na zločinačku organizaciju tadašnju. Onaj lik Olio doslovno bio stan preko puta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by veber 21/9/2020, 00:14

marcellus wrote:
veber wrote:zanimljivo kako se bosančero brine o zagrebu i zagrepčanima.
strogi centar, onaj oko sabora iliti gornji grad je većinom smeće.
ono što je građeno početkom 20og stoljeća je daleko kvalitetnije nego pol novih zgrada.
stanovi su rađeni za ljude, a ne za sardine. svaki blok zgrada ima unutar bloka park i dječje igralište. sve ti je na dohvat ruke.

bitno da čoban otvara temu o zegeju.


je kurac, živel sam u zgradi iz 1905.

15 godina cca

u centru.

trulo sve, sad je kolko znam posle potresa označena ko neupotrebljiva za stanovanje.

cigla ne traje vječno, drvene grede još manje.
opet pišeš pizdarije, ali uz ekonomsku stručnost, automobilsku pride si stručnjak i za građevinsku struku.
ja sam 1200m od tebe i svaki blok ima u sebi park i dječje igralište.
nema bloka koji nema park i igralište. čak je unutar doma sindikata u dvorištu dječje igralište.
naravno da cigla ne traje vječno. samo par tisuća godina, ni hrastovina ne traje dugo cca 500-1000g. primjer je dioklecijanova palača. 

na mjestu bivše uljare napravili su nove zgrade i to bez parka i bez igrališta, pa se nejač igra u našim parkovima i na našim igralištima, što u biti ne bi smjela jer je to privatni posjed.

a tvoj kvart i sve one zgrade su samo pokazatelj divlje gradnje u hrvata. gdje se izdaje dozvola za stambenu zgradu u kvartu obiteljskih kuća.
a, to je sve sančo pansa kriv i kamarila koja bi rođenu mater prodala. 

gdje imam kuću bili smo zadnji red građevinski. iznad samo šuma i livade, ali je kolega banditos pomaknuo zonu gradnje za 3km i još dozvolio izgradnju zgrada. bez da se dirala infrastruktura.

i pride od bivše tvornice RIS napravili stambeno naselje s 1500 stanova i još se rade dvije zgrade s 300 stanova, a da se nije taknula bolnička niti se otvorili prolazi prema ilici. i onda od 60:30-9:00 imaš kolonu prema centru koja počne kod cementare u susedgradu, pa ti živi na periferiji.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 21/9/2020, 06:31

MaximusDecimusMiridije wrote:
marcellus wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:

Istina istina....da vidiš ljepote u periferiji. U Drage Gervaisa recimo gdje sam ja živio....japanske trešnje u parkovima, cvijeće i grmići...svijet pristojan svi jedni drugima pomažu,pristojno,infrastruktura bombon. Miran dio grada....nikad problema jednog.

isto tu di sam ja sad. Točno to. I svako zna svačiju decu, pesa i mačku po imenu.

Ja sam pomalo ironičan bio. Prvo večer kad sam došao bio onaj raid na zločinačku organizaciju tadašnju. Onaj lik Olio doslovno bio stan preko puta.

a ne, ja sam u stvarno mirnom kvartu obiteljskih kućica. Kriminala tu nema odavno, uglavnom tu žive urođenici koji su treću generaciju ovdje u kvartu

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 21/9/2020, 06:40

veber wrote:naravno da cigla ne traje vječno. samo par tisuća godina, ni hrastovina ne traje dugo cca 500-1000g. primjer je dioklecijanova palača. 

cigla traje sto godina u zagrebačkoj klimi, a hrastove grede treba svakih 20 godina premazat, što niko ne radi jer se nikom ne da dizat podove u centru. Je, može cigla trajat i dulje, ali se sto godina računa kao rok trajanja kuća od klasične cigle. Problem je prije svega mort koji se pretvori u prašinu pa praktički imaš suhozid.

veber wrote:
a tvoj kvart i sve one zgrade su samo pokazatelj divlje gradnje u hrvata. gdje se izdaje dozvola za stambenu zgradu u kvartu obiteljskih kuća.
a, to je sve sančo pansa kriv i kamarila koja bi rođenu mater prodala. 

veber, moja "zgrada" ima dva kata (brojkom:2) i nije nimalo viša od obiteljskih kuća oko nje - u biti se radi o kućicama u nizu s vrtovima u prizemlju.

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by marcellus 21/9/2020, 06:54

inače ne vidim stambene zgrade baš u svom kvratu... uglavnom obiteljske kućice, i nešto malo iz osamdesetih višekatnih zgrada

_________________
Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by aben 21/9/2020, 07:09

Eroo wrote:
marcellus wrote:naknadna pamet, idući veliki potres je za cca 100 godina u Zg, a do tada je sigurno.

Objekti su redom previsoki, a stropovi su drveni (uglavnom - u prizemlju mogu biti i oboki na željeznim nosačima, na kojima stoje predjelni zidovi). Sve to treba rješavati po jednom sistemu: zamjena stropne konstrukcije s armiranobetonskim pločama, koje se sidraju preko sredine nosivih zidova (ne na fasadu!). Ovaj detalj sam pokupio od Amera. Radio sam jedan projekt za njih. Više od ovoga se za centar ZG-a ne da učiniti.
Mislim, može, ali za tu varijantu nemate novaca, niti vremena, a niti toliko građevinskih kapaciteta. Radi se o varijanti gdje porušiš sve unutar objekta, a ostaviš samo fasade na ulicu, koje se za vrijeme gradnje čuva s čeličnom konstrukcijom protiv rušenja.
U unutrašnjosti se izvedu nosivi zidovi (AB!) po vlastitom rasporedu. Dobije se na kvadraturi i funkcionalnosti!


imo još jena opcija, bageron porušiš sve unutar, izvan i oko objekta


fasada fetiš...press

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by vuksadinare 21/9/2020, 07:23

centar je jos ..za jugovine bio kurac..nekidan sam gledao na klasik tv neki dokumentarac o univerzijadi 1987..istina i sma se sjecam ali mi je ovaj film to potvrdio..fasade u centru u raspadnom stanju..zivo sivilo...nasminkale se dvije zgrade na trgu i to je to...tkalciceva nula bodova...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by dijagram 21/9/2020, 10:20

Centar je zakon.
Svake godine barem par puta popijem kavu u centru:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji Empty Re: Zagrepčani napuštaju centar, traže se tereni i kuće na periferiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum